Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2009., 22:53   #1
Kada na kontrolu u bolnicu?

trudnoću kontroliram u poliklinici Harni. preglede sam imala svaka 4 tjedna, zadnji s 33+2 na kojem mi je doktorica rekla da od sada počinjem planiranje trudnoće u bolnici u kojoj ću roditi; preglede i ctg svaka 2 tjedna...

u međuvremenu sam završila na hitnoj u Petrovoj zbog kontrakcija i bolova pa su se tamo jako čudili kad su vidjeli u trudničkoj knjižici preporuku doktorice da već s 35+2 dolazim na preglede u bolnicu...a trudnoća je do tada bila posve uredna...

sad sam zbunjena...kad je običaj da se počne hodočastiti u bolnicu? treba li uputnica od socijalnog ginekologa...svaki put ili samo prvi?
wolfmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 22:57   #2
evo ja sutra idem na prvi pregled u bolnicu sa 37+5. uputnica treba svaki put,a izdaje ju soc.ginekolog.

mislim da dosta varira taj prvi pregled, da o tvom doktoru ovisi.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 00:03   #3
Ja sam od početka vodila kod privtnog gin. Sad sam 27. tijedan i već sam počela vodit u bolnici. U 25.tj sam prvi put bila na pregledu a prekjučer na ultrazvuku. Sama sam tako odlučila jer mi se nekako čini (zapravo se tješim ) da ću se bolje upoznat s osobljem tj. oni samnom do kraja pa će se možda bolje odnosit prema meni na porodu...
MammaMiia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 09:14   #4
Ja još nisam bila na pregledu u bolnici(danas 39+0) a niti sam radila ctg.
Doc je rekao da sljedeći put kad dođem( a to će biti na 39+5) da ćemo raditi ctg.

Mislim da to sve ovisi o ginu a i o tvojoj situaciji, tj proteku trudnoće.
Inače ja sam sa Splitskog područja i mi idemo u bolnicu na pregled tek po isteku termina(pregled plodne vode i sl).
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 17:38   #5
mene je gin rekla da nakon 36 tjedna idem na preglede u bolnicu di planiram roditi.Ja bila sa 35+3 jer su me tada narućili.Nisu me ni pregledali jer je kao prerano i narućili me na kontrolu za 3tj, to će biti 38+3.Preporuća se napraviti bar dva pregleda u bolnici.
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 18:08   #6
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
Inače ja sam sa Splitskog područja i mi idemo u bolnicu na pregled tek po isteku termina(pregled plodne vode i sl).
stvarno? nikakav pregled u bolnici prije termina?
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 12:55   #7
Meni je isto doktorica rekla da do kraja vodim trudnoću kod nje, ali ja sam ipak sa 36 tjedana otišla na pregled u bolnicu.. htjela sam vidjeti kako je tamo i da me pogledaju njihovi doktori, da ipak ne dođem tam prvi put ko da sam s marsa pala.. a da ne kažem da trudnoću vodim privatno, pa bi mi toliko pregleda u ovim zadnjim tjednima bilo malo preskupo za plaćanje..
Btw za svaki pregled trebaš uputnicu.. ja nekada provedem sate i sate u čekaonici, prvo u bolnici, pa onda još odmah odem kod svog doktora da mi da uputnicu za slijedeći pregled da to skinem s dnevnog reda.. dođem doma ko da sam kopala čitav dan..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 20:55   #8
tnx, cure. vidim da je to skroz relativno, valjda ovisi o giniću...

ja sam jučer bila još jednom kod svoje doktorice, 35+2, a za 2 tjedna nastavljam u bolnici, znači kad budem 37+

u prvoj trudnoći, prije 7 godina, prvi put sam u bolnicu zakoračila na porod ali izgleda da se od tada sve promijenilo...ni blizu nije bilo toliko pretraga, a bome ni pregleda...u ovoj trudnoći imam osjećaj da ništa drugo ni ne radim, samo od doca do doca hodam
wolfmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 22:17   #9
ni ja nisam jos krocila nogom u bolnicu...narucena sam na dan termina na pregled plodne vode kod privatnog gin...
Sa splitskog sam područja
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 22:53   #10
vidim individualno je i ovisi o doktoru i gradu. ja idem od 36og tjedna, al mislim da sve do 39og ne treba. sve što oni vide u bolnici može i tvoj ginekolog. to "sve" je u mom slučaju samo jesam li otvorena. osim kasnije, iza 39og tjedna ctg i plodnu vodu, al to je opet razlika jesi li u privatnog ginekologa i kakvu aparaturu ima
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 08:23   #11
Quote:
wolfmaiden kaže: Pogledaj post
trudnoću kontroliram u poliklinici Harni. preglede sam imala svaka 4 tjedna, zadnji s 33+2 na kojem mi je doktorica rekla da od sada počinjem planiranje trudnoće u bolnici u kojoj ću roditi; preglede i ctg svaka 2 tjedna...

u međuvremenu sam završila na hitnoj u Petrovoj zbog kontrakcija i bolova pa su se tamo jako čudili kad su vidjeli u trudničkoj knjižici preporuku doktorice da već s 35+2 dolazim na preglede u bolnicu...a trudnoća je do tada bila posve uredna...

sad sam zbunjena...kad je običaj da se počne hodočastiti u bolnicu? treba li uputnica od socijalnog ginekologa...svaki put ili samo prvi?
ja sam vodila trudnoću kod doktora koji PVT radi u petrovoj te on je mkene naručivao na ležanje u par navrata.. i kada je bio porod došla sma sa uputnicom kod njega.

JA koliko znam Harni dobro surađuje sa Petrovom.. i ako vodiš trudnoću kod njih pa pitaj ih da ti preporuče nekog ginića sa kim dobro surađuju... (to uredno radi Vili - šiba svoje pacijentice na Sveti Duh po preporuci)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 09:29   #12
Ja sam isla tek od 39. tjedna u bolnicu...
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 08:01   #13
Moje iskustvo je slijedeće: moja ginićka željela je da ja što prije budem zavedena u registar pacijenata Vinogradske pa me je već u 20 tjednu trudnoće poslala tamo na UZV, na prvi pregled sam morala ići do 37 tjedna trudnoće, mislim da sam bila u 36 tjednu kada sam kod njih obavila pregled, onda su me u Vinogradskoj naručili za dva tjedna, znači bila sam 38 tjedana trudna i onda je bilo za tjedan dana, pa ponovo za tjedan dana kojih nisam dočekala tj. rodila sam u međuvremenu. Uputnica treba za svaki pregled i za svaki UVZ ako te šalje tvoja ginćka, međutim u Vinogradskoj ako te pregledaju i ustanove da moraš odmah na UZV kod njih onda ti ne treba uputnica već se samo javiš sestri na šalter koja zaprima uputnice i ona te uvrsti u red taj dan za UVZ. Isto tako u Vinogradskoj ti ne treba uputnica za ctg ako te doktor iz trudničke ambulante šalje.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 00:11   #14
jel se treba naručivati za pregled ili samo dođem u bolnicu?

radi se o Petrovoj, nemam određenog "svog" liječnika...
wolfmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 16:36   #15
nazoveš i naručiš se, ako znaš kod koga hoćeš tražiš kod njega termin, ako ne....reci da ti je svejedno...
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 16:38   #16
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
nazoveš i naručiš se, ako znaš kod koga hoćeš tražiš kod njega termin, ako ne....reci da ti je svejedno...
ja sam čula da se samo dođe na dan kad "odabrani" liječnik radi, nisam ništa čula za naručivanje
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 21:58   #17
ja sam u 38om tjednu krenula na te preglede u bolnici.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 18:14   #18
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
ja sam čula da se samo dođe na dan kad "odabrani" liječnik radi, nisam ništa čula za naručivanje

ja sam se na SD naručila....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:43   #19
evo, dižem malo ovu temu...

zanima me, vi koje ste već rodile (ili planirate roditi) na SD, sa koliko tjedana ste išle/planirate ići na pregled u bolnicu?

kako funkcionira naručivanje?

treba li uputnica svaki put ili samo prvi put?
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:14   #20
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
evo, dižem malo ovu temu...

zanima me, vi koje ste već rodile (ili planirate roditi) na SD, sa koliko tjedana ste išle/planirate ići na pregled u bolnicu?

kako funkcionira naručivanje?

treba li uputnica svaki put ili samo prvi put?
Ja sam prvi put išla s 33+5 (tako me poslala moja privatna dr). Naručivanje je od 12-13h na tel: 3712196, i trebaš nazvati barem 2 tjedna prije nego što planiraš ići na pregled i kažeš kod kojeg dr želiš. Uputnica treba svaki put, a kad obaviš pregled onda te tamo odmah naruče i za slijedeći dolazak.
agni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.