Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2009., 19:44   #1
Slanje faxa putem računala

Zna li tko kako mogu na svom računalu primati i slti fax dokumente?

Dakle imam računalo na koje je spojen Max ADSL kontam da mi treba nekakav progrma koji će koristiti tu moju vezu te kroz nju i moj broj telefona primati i slati fax.

Dakle da netko putem svoga faxa pošalje dokument na moj broj a ja ga primim na svom računalu (pretpostavljam kao sliku).

Ima li tko iskustva s tim, zna li tko kako to funkcionira?

Puno hvala
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 14:26   #2
Quote:
Zna li tko kako mogu na svom računalu primati i slti fax dokumente?
Za slanje: Otvori Word>napravi dokument>Datoteka>Pošalji>Primatelju koji koristi faks-modem ili primatelju koji koristi internetsku uslugu faksiranja
Za primanje: Start>Control Panel>Printers and Faxes>Set up faxing
zubagonivincenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:42   #3
https://www.forum.hr/showthread.php?t=130607
https://www.forum.hr/showthread.php?t=190931
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 09:14   #4
nemožeš preko adsl-a. alki možeš kad želiš poslati fax, iskopčati kabel iz dsl modema i ukopčati direktnu tel.liniju u modem računala (ako ga imaš) i šalješ. Ja sam tako radio.
znatizeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:27   #5
Pročitao sam vaše odgovore, pogledao sam ova dva linka na navedene teme.

Samo da pojasnim, ja želim primiti fax sa fax uređaja (standalone fax uređaj) na moje računalo... a sa moga računala poslati fax na standalone fax uređaj.

Naravno sve je to na minijaturnom Asusovom Eee laptopu. Dakle bez modema nemoguće...

E hebiga...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 13:48   #6
moguce je. Npr efax i slicne usluge nude bas to.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 02:49   #7
Ne, to nije to... znam za online "usluge". Mislio sam na jednostavno slanje i primanje faxa putem internet veze (adsl-a, web&walk-a, mobile broadbanda...)... mislim moš mislit problema, ako mogu poslati email, zašto je tako komplicirano poslati fax...

Ma bezveze....
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:06   #8
jel postoji neki servis za slanje faxa online? epicfax mi neće poslati, koristim to preko vingd-a ali piše da je failed slanje svaki put. iako imam vingda i broj je sto posto ispravan
__________________
tinyurl.com/seftetrebatinjegane
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 07:43   #9
Postoji ih hrpa.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:46   #10
Oprostite što se ubacujem u temu drugog korisnika.
Pišem se poznanikovog pc-ja koji radi uz Ofice 7, te ima Windows Fax Ad Scan program.
Teoretski bilo bi dovoljno pokrenuti W Fax and Scan, zatim kliknuti dole, lijevo na Fax, odabrati New Fax, ukucati tel broj PRIMATELJA koji ima TIPIČAN faks i odabrati Send/Šalji.
i onda vidim poruku: Pending..visi u cyberspace-u i NE ide nikamo.
Pogledam: sve lijepo u Outbox-u.
opet kliknem na FAX, odaberem Tools, krenem na Fax ACccounts, otvori se kao opcija Add tzv. Fax Account, ali..u tom trenu trebalo bi proslijedit dalje na nekakvo SET UP NETWORK SERVER..
gdje? kako?
nazvala korisničku službu (konkretno: T-com), ali njihovi su agenti potpuno zbunjeni. Nemaju NIKAKVO iskustvo s tom situacijom.
Vanja ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:02   #11
Za to moraš imati fax modem u računalu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:19   #12
hvala na odgovoru.
iako mwe malo ubilo u pojam.
Idem bacit pogled na:Hardware.
Vanja ST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.