Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2009., 15:13   #1
Stevia

Dobar dan. Zna li itko išta o Steviji? Pogotovo gdje se mogu naći sadnice?
IcarusHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 22:12   #2
evo probaj ovdje http://stevia-zacinsko-bilje.com/
zmija6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 22:55   #3
http://steviahr.com/
zmija6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:29   #4
Quote:
IcarusHR kaže: Pogledaj post
Dobar dan. Zna li itko išta o Steviji? Pogotovo gdje se mogu naći sadnice?
Lijep pozdrav.
Tražio sam Steviju 4 godine i kontaktirao Doc. Novaka sa Agronomskog fakulteta.
Ja sam posadio 120 sjemenki, niklo mi je 6. Rastu i sada, ali u cvjetnjacima.
Doc. Novak je rekao da će ove godine vjerojatno imati i sadnice za prodaju, a ne samo sjeme.
Međutim, kontaktirao sam i gosp. Brajkovića iz Novske koji se zaista bavi širokom lepezom zanimljivog bilja. On mi je ove jeseni ponudio sadnice.
Ja imam sjemenčica , pa ako budeš želio poslat ću ti 50-100 kom.Naravno besplatno. Mislim da uzgoj malo odstupa od službenih preporuka.
Lijep pozdrav.
sabunike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 17:33   #5
Quote:
sabunike kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav.
Tražio sam Steviju 4 godine i kontaktirao Doc. Novaka sa Agronomskog fakulteta.
Ja sam posadio 120 sjemenki, niklo mi je 6. Rastu i sada, ali u cvjetnjacima.
Doc. Novak je rekao da će ove godine vjerojatno imati i sadnice za prodaju, a ne samo sjeme.
Međutim, kontaktirao sam i gosp. Brajkovića iz Novske koji se zaista bavi širokom lepezom zanimljivog bilja. On mi je ove jeseni ponudio sadnice.
Ja imam sjemenčica , pa ako budeš želio poslat ću ti 50-100 kom.Naravno besplatno. Mislim da uzgoj malo odstupa od službenih preporuka.
Lijep pozdrav.
Brajković ili Brkanović?
Ja sam svoje biljčice prepikirao prije tjedan dana i dosta dobro napreduju.Klijavost je bila dosta dobra i općenito ne vidim nekih većih problema u uzgoju osim što sam primjetio da ju voli napasti šampinjonska mušica čim je supstrat malo vlažniji.
__________________
tkošto

Zadnje uređivanje salel : 30.01.2010. at 17:39.
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 20:44   #6
Ja sam lani posadila sjeme u dva navrata i oba puta mi je lijepo niklo, ali sam primijetila da nakon svakog zalijevanja po nekoliko biljčica uvene dok nisu sve zaglavile. Nedavno sam kupila novo sjeme za ovu godinu i na omotu piše da najbolje zalijevati preko podloška, da su osjetljive na trulež ako se lišće smoči. Eto, nek se nađe savjet.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 21:34   #7
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
Brajković ili Brkanović?
Ja sam svoje biljčice prepikirao prije tjedan dana i dosta dobro napreduju.Klijavost je bila dosta dobra i općenito ne vidim nekih većih problema u uzgoju osim što sam primjetio da ju voli napasti šampinjonska mušica čim je supstrat malo vlažniji.
Bok. Brkanović je, tako mi bar piše u mob. Točno da je mušica napada kao luda.
Slažem se da za uzgoj nije problem. Ove godine ću je probati posaditi u različite supstrate i u slavonsku zemljicu pa ćemo vidjeti.
Pozdrav.
sabunike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:48   #8
dobio sam od prijatelja iz Marine sjeme.posijat ću ga i na proljeće vidjeti koliko će biljćica niknuti iz sjemena.dok su još pikirane zalijeva ih se sa kišnjicom.po potrebi u supstrat dodati i vulkanski kamen.namjeravam posjetiti dr.Novaka i dobiti korisne informacije.
mario1965 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.