Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 15:50   #61
Ja sam u 16om tjednu trudnoce i zadnja 2 tjedna su najgora u mom zivotu. Sa 14 tjedana dr je primjetila ogromnu spinu bifidu i hydrocefalus kod bebe. Napravljena je amniocinteza. U 2 tjedna stanje se drasticno pogorsalo. Beba vise nema mozgica, spina je ogromna, izasla van tijela, tu je jos Arnold-ch sindrom i jos hrpa stvari za koju su nam 5 dr (ukljucujuci i2 ravnatelja gijnekologije Zg bolnicama) rekli kako je to stanje za prekid trudnoce i beba ako se i rodi ziva prozivi ce pakao. Nakon hrpe isplakanih suza i pitanja donijelu smo odluku o prekidu.
Ali sad dolazi 2. Problem - hrv. Zakon koji ne dozvoljava pobacaj nako 10. Tjedna osim u slucaju kromosomskih poremecaja. A ovo je "samo" poremecaj u razvoju. Ne mogu vjerovati da u ovom trenutku kad mi se srce para zbog cijele situacije meni dr kaze kako beba nije za porod i da je za nju bolje da se sad prekine ali da neka cekam, oni tu ne mogu nista, umrijet ce kad se rodi!!! Ili jos gore zivjeti zivotom koji se tako samo zove jer nece biti ni mentalno ni fizicki ni za sto sposobna. Narucila sam se u Ljubljanu i cekam cikend da prode...
bebica2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 10:35   #62
Pozdrav svima, na žalost, spletom okolnosti podižem ovu temu. Ne bih sad ulazila u detalje, ali bih voljela da mi netko kaže da li postoji neki pravilnik ili slično tome koji kaže da se prekid trudnoće može u određenim slučajevima napraviti najkasnije do 22.tjedna trudnoće (mislim da se taj broj najčešće spominje). Znam za zakon iz 78 godine, međutim on samo kaže „nakon 10 tjedna može se napraviti prekid trudnoće u određenim okolnostima“. Da li netko zna gdje je definiran krajnji rok od 22 tjedna?
Također, da li netko ima svježe informacije o cijeni pobačaja u Sloveniji?
Kako znam da je ovo osjetljiva tema, koja odmah povlači moralne diskusije, a vjerujte za to uopće nisam raspoložena, informacije mi možete poslati i na pp.
Hvala svima.
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 11:01   #63
mislim da je granica do 24./25. tjedna, i to na prijedlog liječničke komisije zbog teških malformacija ploda nespojivih sa životom. u drugim slučajevima u HR nije moguć, za inozemstvo ne znam.

Zadnje uređivanje jojo21 : 08.10.2016. at 11:13.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 18:56   #64
Ja znam za slučaj nakon 25 tjedna...naime utvrđeno je da dijete nebi preživjelo (da sad ne navodim zašto..nebitno) pa je žena poslana u Ljubljanu gdje se isto sastao konzilij liječnika da utvrde da li je stvarno tako kako navode dr u RH i nakon što su utvrdili da je tako, napravili su joj prisilni porod s tim da su prvo umrtvili dijete nekom injekcijom, još kad je bilo u trbuhu..
e sad neznam koja je to klinika u Ljubljani, ali znam da se plaća i moraš imat čvrste argumente za to napravit
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 20:25   #65
Ako se ne varam ide do 25tj, ali alo postoji MEDICINSKA indikacija.
Znam da je moja frendica htjela prekid s 26+0..taj tjedan i nije islo. Da je bilo tjedan ranije bi islo jel spada pod medicinsku indikaciju.
Na kraju je otisla u englesku gdje je to moguce i kasnije.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 06:08   #66
Malo podizem temu jer mi je sad vrlo aktualna za mene.
Htjela sam samo reci nekaj o ultrazvucima i tim pitanjem kak to da se nije utvrdilo prije vec nekog poodmaklog tjedna.
Ja sam bila na 3 ultrazvuka u tjedan dana.
Jedna doktorica je rekla... Ma sve je ok. Bebac je malo manji al je konzistentno manji od pocetka pa je to ok. Vidjet cemo kak ce izgledati na iducem pregledu. Ono sto nije rekla je da je srcana aktivnost "malo" neobicna. A nije mogla to ne vidjet.
Na drugom ultrazvuku drugi doktor je rekao da je bebac cudno okrenut pa da nemre sve dobro vidjet, al da je nesto lose vec bi se vidjelo i iz ovog polozaja i da su svi nalazi uredni kaj se njega tice. Srce je pogledao 3 milisekunde cisto da se uvjeri da postoji aktivnost.
Na trecem ultrazvuku je ispalo da srce iako jos radi, vjerojatno nece dugo jer vec sad pokazuje ozbiljne malformacije koje se ne mogu vise popraviti i debelo zaostaje za razvojem ostatka tijela. U osnovi- fetus nece prezivjeti vrlo vjerojatno ni mjesec dana vise a kamo li do rodjenja.

E sad. Prva doktorica iako se radilo o 5D plus with cherry on top ultrazvuku ocito nije si dala previse truda ili nije smatrala da je njen posao da me upozori na potencijalne probleme. Da su problemi vec onda postojali vidim po slici koju mi je isprintala a koja pokazuje rad srca i isti je nalaz kao i na ovom zadnjem uzv.
Drugi ultrazvuk je bio neki obicni 2d i tu mi je jasno da je slabija mogucnost detekcije icega. Ali tako nonsalantno tvrditi da je sve super iako nemres vidjeti bebu u najboljem polozaju je zericu neodgovorno.

Na treci ultrazvuk mozda ne bi ni otisla da se nisu tak poklopile stvari i neckala sam se jer kaj ce mi pobogu 3 ultrazvuka u tjedan dana. Mislim prva dva su tvrdila da je sve ok. I da ocajnicki zelim vjerovati da je sve ok vjerojatno bi ostala na tome i onda na iducem uzv s vec dobranih 20 tj. Bi bilo cuda frke i panike.

Eto, prema mom skromnom misljenju, tako se dolazi do anomalija koje su otkrivene tek kasnije u trudnoci.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.