Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2010., 13:43   #1
Trudnički polip

Molim sve koje su imale trudnički ili decidualni polip da se jave s iskustvima. Posebice me zbunjuje dvostruka praksa, neki ga odstranjuju, a neki su strogo protiv toga. Mislim da se u Hrv. i ne odstranjuje. Znate li kojega dobroga stručnjaka kome bih se mogla obratiti? Hvala

Nisam pronašla sličnu temu; imali, slobodno pripojite...
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 15:18   #2
Ja sam imala trudnički polip u prošloj trudnoći i doktorica mi je rekla da ga ne treba dirati jer će on otići na porodu i tako je i bilo. Sad se ne mogu točno sjetiti koje je veličine bio, ali znam da se pojavio nakon 12. tjedna. Taman se riješila hematoma, a pojavio se polip. Meni su rekli da to nije ništa neuobičajeno i da nije opasno za bebu tako da se ja i nisam previše zamarala time.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 20:20   #3
Quote:
Klara0908 kaže: Pogledaj post
Ja sam imala trudnički polip u prošloj trudnoći i doktorica mi je rekla da ga ne treba dirati jer će on otići na porodu i tako je i bilo. Sad se ne mogu točno sjetiti koje je veličine bio, ali znam da se pojavio nakon 12. tjedna. Taman se riješila hematoma, a pojavio se polip. Meni su rekli da to nije ništa neuobičajeno i da nije opasno za bebu tako da se ja i nisam previše zamarala time.
Sjećaš li se, jesi li imala kakve posebne pretrage, češće brisove, ture antibiotika?
je li prokrvario?

Pitam jer imam loše iskustvo iza sebe.
Naime, taj polip plod je hormonalnih promjena u trudnoći, s porodom nestaje; bebi direktno ne smeta.
problem je što on visi niz vrat maternice i na sebe veže bakterije i upale, više nego što je to uobičajeno stanje. Tako upalu prenosi i na plodove ovoje, dovodi do prsnuća vodenjaka i koješta...
Brisovi su mi svi u redu. No iscjedak je neprestano žućkast.
Taj polip mi neće dati mira do kraja
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:07   #4
Nije prokrvario i nikakve posebne pretrage nisam radila osim 2x urinokulturu koja je bila ok tako da nije bilo potrebe za antibiotikom. Birisevi su bili uredni, a lagani iscjedak bjelkasto-žučkaste boje sam imala cijelu trudnoću, ali i za to su mi rekli da je ok. Nitko mi nije rekao da polip može dovesti do teških upala i do prsnuća vodenjaka (meni su vodenjak probušili u bolnici) i bolje da to nisam znala jer bi cijelu trudnoću provela u strahu. Ne znam, možda zavisi od slučaja do slučaja, ali ja stvarno nisam imala nikakvih problema. Što ti je doktor rekao na pregledu? Usput, koliko si trudna?
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:27   #5
Ja ću malo osvježiti temu i pitati jel ima tko novijih iskustava s polipom u trudnoći.
Meni ga nisu otkrili na normalnim pregledima nego jedno jutro sukrvica pa hitna. I tamo su mi rekli da imam polip 1,5cm velik. Već je bio nekrotičen pa su ga izvadili van, malo je ostalo al su rekli da se to ne dira. Sad malo sukrvica kad se naprežem. Rečeno mi je da se za bebe (blizanci) ne brinem da to ne utjeće na njih nego samo da mirujem. Ništa mi od ljekova nisu dali.
Mirna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 15:04   #6
Cao svima

Ne znam jel ovaj topic jos aktuelan. Ali molim za iskustvo ili savjet.

13+0 tj sam danas. Juce su mi ostranili polip na grlicu maternice. Danas mnogo krvarim, cak ispadaju i komadici. Najveci sok sam dozivjela maloprije kada sam nakon odlaska na wc na papiru ugledala komad necega..nije bila ugrusana krv vec neki organski dio.

Mnogo sam preplasena!!!

Zvala sam doktora, sekretarica mi se javila i rekla da ne brinem.

Ginekolog mi je rekla da ne moze naskoditi bebi..ali mene strah da ne dolazi do spontanog. Inace imam jake menstrualne bolove (grcenje maternice) vec sedam dana. Na UZ juce beba je bila dobro.
tea79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:53   #7
Pozdrav! Dižem temu iz pepela, jer me zanimaju iskustva, naravno ako ih ima.

Sa punih 10 tjedana sam prokrvarila i završila na hitnoj, gdje mi je ustanovljen cervikalni polip veličine graška. Preporuka je ne dirati ga jer (kažu) nije opasan za bebu, samo kontrolirati, te ne raditi ništa čim bi ga se moglo raskrvariti. Al tu je moj problem, jer u zadnjih tjedan, koliko ima da mi je otkriven, praktički svaki put pri velikoj nuždi on se raskrvari, isteče mi nešto svježe crvene krvi, potom krvarenje prestane. Za tjedan dana opet idem na kontrolu pa ću malo podrobnije o tom vidjet sa ginićem, al ipak nikad mi nije svejedno vidjet tu krv gdje kapa iz mene doslovno se ustručavam otić obavit veliku nuždu

Jel itko imao sličan problem?
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:39   #8
I ja imam polip i receno nam je da ne smijemo imati odnose, da je velicine graha😳 i da ce se sam iscjediti, no ne zna se kad.
Ja sam prokvrarila u 8om tjednu u jednom naletu (kod mokrenja) i to je bilo to ali tad nisu ni vidjeli taj polip.
Sad me samo brine da se to moze dogoditi bilo kad i da cu vjerovatno pretrnuti kad vidim krv
Rekli su mi da odem na hitnu kad se to dogodi
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:54   #9
U sve tri trudnoce sam imala polip...u prvoj sam sa 24tt zavrsila u bolnici jer mi je tamnosmedi iscjedak bio na ulosku par dana...tad nisu odmah vidjeli polip,nego mi davali neki lijek tri dana da se nebi otvorila,a ja ko beton bila...to sam sve poslije doznala...rodila normalno u 40+3 tt i polip nestao.
Druga T sa 19tt opet tamnosmedi iscjedak,par dana,dr opet vidjela polip,nista zabrinjavajuce...opet otisao sa porodom...
Sad treca T imam polip,ali nisam prokrvarila ni jednom,ne sexam se jer nemam volje,ali mi nije receno da ne smijem...sad sam skoro 13tt i jos povracam,od tog povracanja se naprezem cijela,ali nisam jos prokrvarila sta ne znaci da necu...meni je polip na uscu maternice...
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 18:07   #10
Nije ugodno kad vidis krv jer pomislis na najgore. Ja sam plakala ko kisa kad sam dosla taj put na hitnu, a ne vjerujem da bi i iduci put puno bolje reagirala iako sad znam koji bi mogao biti razlog.
Al da bi se prepala- o da.

P.s "ne sexam se jer nemam volje" LOL .. you and me both sister!
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:17   #11
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Nije ugodno kad vidis krv jer pomislis na najgore. Ja sam plakala ko kisa kad sam dosla taj put na hitnu, a ne vjerujem da bi i iduci put puno bolje reagirala iako sad znam koji bi mogao biti razlog.
Al da bi se prepala- o da.

P.s "ne sexam se jer nemam volje" LOL .. you and me both sister!
Meni nije nikad bila svijeza krv,ali isto prvi put kad mi se dogodilo,umrla sam od straha...kad su mi rekli da moram ostat u bolnici,tu sam ronila suze,jer sam mislila da nesto nije u redu...

P.S. drago mi je da nisam jedina sto se tice sexa
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:36   #12
Meni je to zadnjih mjeseci zadnja rupa ja svirali.
Em sta je bio IVF, pa hormoni, pa utrogestani, pa to krvarenje..
I zadnje je ginic toliko objasnjavao da se suzdrzavamo odnosa da sam ja prasnula u smijeh i rekla mu da moze bit bez brige do kraja
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:42   #13
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Meni je to zadnjih mjeseci zadnja rupa ja svirali.
Em sta je bio IVF, pa hormoni, pa utrogestani, pa to krvarenje..
I zadnje je ginic toliko objasnjavao da se suzdrzavamo odnosa da sam ja prasnula u smijeh i rekla mu da moze bit bez brige do kraja
Prvo ih iscrpimo do kraja,a onda jednostavno zatvorimo kapiju i nek cekaju jadni nasi muzevi
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:17   #14
Bit ce vremena i za to.. trenutno imamo druge prioritete..
Cemu riskirati..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 11:13   #15
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Bit ce vremena i za to.. trenutno imamo druge prioritete..
Cemu riskirati..
Krivo si me razumila mislila sam.prije trudnoce da ih iscrpimo,izludimo,a sad kad smo trudne sve stavimo pod kljuc ma to mi pada zadnje na pamet,uopce se ne zamaram time,a on razumije...ili bar glumi da razumije...
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 11:21   #16
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Krivo si me razumila mislila sam.prije trudnoce da ih iscrpimo,izludimo,a sad kad smo trudne sve stavimo pod kljuc ma to mi pada zadnje na pamet,uopce se ne zamaram time,a on razumije...ili bar glumi da razumije...
Aha da da imas pravo
I moj kaze da razumije evo razumije vec preko 12 tjedana
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 11:22   #17
Malo smo otišli off topic, al da se nadovežem vezano uz sex, mislim da je najgore MPO muževima (tu i moj muž spada) jer kad krenemo s pikanjem hormona, pipa je već zatvorena, do oplodnje također ne dolazi sexom već ručnim radom, a onda doktori zabrane odnose do...pa kako kome. Meni su konačno krajem 12. tjedna dozvolili. Muškarcima je to čitava vječnost. No, obzirom šta mi žene prolazimo, njihov "problem" je smiješan
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:30   #18
Da ja ubacim sljedeću epizodu "ja & polip" sapunice...
Nakon 2 tjedna svakodnevnih krvarenja pri nuždi, napokon je otpao (tad mi je izašao doslovno komadić tkiva da sam pripala ko nikad), bila sam mirna nekih 3 tjedna, i sad evo opet isti shit - pojavio se novi ili je stari se obnovio, ne znam točno Fakat mi nije jasno kako sam tako sklona tim polipima...
Sjećam se da mi je pri zadnjem pregledu doktor rekao da oni polipi koji svako malo krvare imaju tendenciju da otpadnu, a ovaj sad mi krvari cca jednom tjedno, tako da mi se čini da će ovaj ostat do kraja... valjda bude sve dobro, glavno da je beba ok
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.