Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 20:21   #1
Enološki tečaj

Pozdrav!
Interesira me gdje se može polagati tečaj za enologa? Naime, već sam nekoliko puta bila član komisije za ocjenjivanje vina u svojoj vinogradarskoj udruzi, ali željela bih imati položen tečaj kako bih mogla i izvan udruge baviti se time. Po struci sam inžinjer agronomije, ali nisam vinarski smjer. Ima li netko ovdje iskustva o tome?
__________________
quod in corde sobrii, id in lingua ebrii.
Deirdre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:30   #2
Daj mi molim te objasni kako to vi radite?
Kako je moguće da za jedno te isto vino dobiš odličnu i dovoljnu ocjenu na dva različita mjesta u rvatskoj. Očito je ovo gore istina što si napisala. Neznate kako se nositi sa tim, pa kud koji mili moji, a mi se čudom čudimo otkud takve ocjene. I sad kad ja treći puta dam isto vino na izložbu, onda će nakon rezultata biti poljuljan ugled ljudi koji su bili u komisijama ( Word of mouth is a reference to the passing of information from person to person. Originally the term referred specifically to oral communication (literally words from the mouth), but now includes any type of human communication, such as face to face, telephone, email, and text messaging), da li onoj koja je dala dobre i loše ocijene, nema veze, jer sam ja htio znati nezavisnu ocjenu mog vina, a ne mojih pajdaša iz podruma.
Dakle sve je isto, završim tečaj , a radim to sam tak jer je dobar honorar, ko sve u rvatskoj. Blago nama. Nije ni čudo što je pristupnica za Vinistru 300 kn , a za šuć muć izložbe vina, 100 kn za nečlanove. Koja je to muljaža, te vinarske udruge.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.