Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2010., 13:07   #81
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
sin od moje poznanice (žive u belgiji) je zamalo izletio iz škole (privatne i masno plaćene!) jer su ga ulovili sa šalabahterom. kad bi se to dogodilo kod nas, vjerojatno bi takva škola bila razapeta na stup srama. tamo su roditelji pošteno "oprali" klinca i to više nikad nije ponovio.
Dogodilo bi se i ovdje.
Je li ovo neka šala ili ti nemaš ama baš nikakvu, ni najmanju predodžbu o našem školskom sustavu?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 13:16   #82
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Je li ovo neka šala ili ti nemaš ama baš nikakvu, ni najmanju predodžbu o našem školskom sustavu?
Ne, ja sam se školovala na Bora-Bori...

I da, iz privatne škole te se može ispucati zbog šalabahtera. Klinci od poznanice idu u privatnu srednju školu i disciplina je na nivou. Ali su zato i druge stvari na nivou: motivacija učenika, individualni rad, konzultacije...

Što se osnovnih škola tiče, bez brige, znam da se nikoga ne može iz osnovne škole isključiti (za privatne nisam sigurna), ali postoje i drugi mehanizmi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 14:47   #83
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Je li ovo neka šala ili ti nemaš ama baš nikakvu, ni najmanju predodžbu o našem školskom sustavu?
Hajde priupitaj ucenike privatnih srednjih skola kod nas.

Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 15:08   #84
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Hajde priupitaj ucenike privatnih srednjih skola kod nas.

Ja bih prije priupitala kad se ti baviš svojim djetetom (ili djecom) jer vidim da si uglavnom ovdje dežurna.
olliva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:33   #85
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Hajde priupitaj ucenike privatnih srednjih skola kod nas.

znam dosta učenika privatnih srednjih škola (i profesora), a da će izbaciti učenika zbog šalabahtera, za to sam uvjerena da se nikad ni u jednoj nije dogodilo. i neće. ako netko zna učenika koji je iz bilo koje škole u hrvatskoj bio izbačen zbog šalabahtera, neka mi pošalje njegove kontakt podatke. plaćam kavu onome tko me razuvjeri.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 20:38   #86
Quote:
olliva kaže: Pogledaj post
Ja bih prije priupitala kad se ti baviš svojim djetetom (ili djecom) jer vidim da si uglavnom ovdje dežurna.
Oh,polaskana sam koliko obracas paznju na moju malenkost!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 20:46   #87
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
znam dosta učenika privatnih srednjih škola (i profesora), a da će izbaciti učenika zbog šalabahtera, za to sam uvjerena da se nikad ni u jednoj nije dogodilo. i neće. ako netko zna učenika koji je iz bilo koje škole u hrvatskoj bio izbačen zbog šalabahtera, neka mi pošalje njegove kontakt podatke. plaćam kavu onome tko me razuvjeri.
Moj prijatelj-profesor u privatnoj srednjoj skoli tvrdi da se ucenik moze izbaciti zbog salabahtera.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 22:05   #88
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj-profesor u privatnoj srednjoj skoli tvrdi da se ucenik moze izbaciti zbog salabahtera.
pitaj ga koliko je učenika u njegovoj školi izbačeno zbog šalabahtera.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 00:04   #89
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
pitaj ga koliko je učenika u njegovoj školi izbačeno zbog šalabahtera.
Pa mozda nije ni u spomenutoj Belgiji.Simple mind je napisala da je mali bio skoro izbacen,a ne izbacen iz skole radi salabahtera.

Ne znam sto zapravo zelis inputirati.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 09:06   #90
ništa ne želim inputirati. samo ponavljam da ni u jednoj hrvatskoj školi učenik nikad nije bio izbačen zbog šalabahtera. ideja da bi PRIVATNA škola u nas učenika učenika izbacila zbog šalabahtera je tako...naivna (da upotrijebim eufemizam ) da sam to morala prokomentirati. i to je sve.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 18:48   #91
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ništa ne želim inputirati. samo ponavljam da ni u jednoj hrvatskoj školi učenik nikad nije bio izbačen zbog šalabahtera. ideja da bi PRIVATNA škola u nas učenika učenika izbacila zbog šalabahtera je tako...naivna (da upotrijebim eufemizam ) da sam to morala prokomentirati. i to je sve.
Ne znam kakvo je stanje u svim privatnim školama u Hrvatskoj, no za nekoliko godina i ja planiram otvoriti jednu.
I da, prepisivanje će dovoditi do rigoroznog kažnjavanja, kao i na FER-u, gdje te prvo prepisivanje dovodi do opomene pred isključenje s faksa, a ime ti se nađe na oglasnoj ploči.
Iz nekog je razloga dosta malo genija koji uopće prepisuju.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 14:27   #92
Zanimljva tema. Kome se zaliti na prerevnoga i nepravedno strogog ucitelja kada je u pitanju vladanje? Gradskom uredu?
Anirul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:58   #93
ako ne želiš da ti se obije o dijete, zatraži sastanak s ravnateljem i navedenim učiteljem. ja bih pitala da i psiholog bude prisutan budući da navodiš strogoću u pitanju vladanja, a psiholozi su ti koji bi najbolje trebali znati koje su iznimke od uzornog vladanja dozvoljene kojoj dobi djece.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 18:54   #94
Nije rijec o mojoj djeci, kolegica ima takav problem s razrednikom svoga sina, ali imaju svi roditelji pa i oni ciji nije razrednik.
Anirul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:40   #95
Quote:
Anirul kaže: Pogledaj post
Zanimljva tema. Kome se zaliti na prerevnoga i nepravedno strogog ucitelja kada je u pitanju vladanje? Gradskom uredu?
Za sve u vezi s bilo kakvim prijavama treba se javiti Državnome inspektoratu, u vezi s prosvjetom pogledajte:

http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=2375
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:11   #96
Quote:
Anirul kaže: Pogledaj post
Zanimljva tema. Kome se zaliti na prerevnoga i nepravedno strogog ucitelja kada je u pitanju vladanje? Gradskom uredu?
Quote:
Nije rijec o mojoj djeci, kolegica ima takav problem s razrednikom svoga sina, ali imaju svi roditelji pa i oni ciji nije razrednik.
Neka utiče na ponašanje svoga deteta.
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 15:55   #97
Quote:
Anirul kaže: Pogledaj post
Nije rijec o mojoj djeci, kolegica ima takav problem s razrednikom svoga sina, ali imaju svi roditelji pa i oni ciji nije razrednik.
Mora postojati Vijeće roditelja i svaki razred ima roditelja predstavnika.
Problem se iznese na roditeljskom sastanku, roditelj prenese na Vijeću na kojem je preisutan i direktor/ica škole. On/ona je dužna obaviti razgovor i iznijeti na Vijeću šta je učinjeno po tom pitanju.

Bar je kod nas u školi tako.
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:17   #98
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Mora postojati Vijeće roditelja i svaki razred ima roditelja predstavnika.
Problem se iznese na roditeljskom sastanku, roditelj prenese na Vijeću na kojem je preisutan i direktor/ica škole. On/ona je dužna obaviti razgovor i iznijeti na Vijeću šta je učinjeno po tom pitanju.

Bar je kod nas u školi tako.
kolko ja znam, ako nije pisanim putem, tj bez pisanog traga, tesko da se ista moze napraviit, jer sve ostane, "na budemo".

meni je ovdje naravno upitno sto znaci strog i nepravedan, jer se svak moze "braniti" subjektivnim dojmom nekog nadobudnog roditelja.
svakako treba imati neke konkretne i jasne dokaze, pa makar to znacilo da sva djeca u razredu neki predmet polazu pred neutralnim ispitivacima.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 15:59   #99
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kolko ja znam, ako nije pisanim putem, tj bez pisanog traga, tesko da se ista moze napraviit, jer sve ostane, "na budemo".

meni je ovdje naravno upitno sto znaci strog i nepravedan, jer se svak moze "braniti" subjektivnim dojmom nekog nadobudnog roditelja.
svakako treba imati neke konkretne i jasne dokaze, pa makar to znacilo da sva djeca u razredu neki predmet polazu pred neutralnim ispitivacima.
U školama se može dosta toga napraviti i bez zapisnika i službenih prijava, no ne sve. Neki su učitelji gluhi za primjedbe. Uvijek sam za to da se prvo pokuša problem riješiti u školi, no ako to ne uspije iz bilo kojega razloga, postoji mogućnost prtužbe inpekoratu. Ako učitelj i ne dobije otkaz, što se zaista (pre)rijetko događa, ipak se nešto barem malo promijeni. Ukoliko dijete na bilo koji način trpi, kao roditelj i kao razrednik, uvijek bih se potužila i tužila, no problem je što roditelji trpe i šute zajedno s djetetom i međusobno se žale umjesto da nešto poduzmu. Ne znam zašto se boje. I koga?
Ovo pišem i kao roditelj dvoje djece i kao učiteljica u OŠ.
Ako koga zanimaju mehanizmi, postupci, pravilnici, zakoni, rado ću pomoći jer ni ja ne trpim one koji našu djecu čine nesretnom i one koji ne poštujući pravila struke sve nas učitelje trpaju u isti koš loše škole.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 17:48   #100
Što ste toliko navalili na šalabahter, a niste spomenuli da vani djeca i roditelji dobiju pravila ponašanja u i oko škole, te koje su sankcije ako se istih učenici/roditelji ne pridržavaju. Tako ako gore spomenuta škola u pravilima ponašanja ima članak koji se tiče šalabahtera mali je s pravom izbačen, tako da se više neće praviti mutav i naučit će pravila ( gledajte kako kod nas ljudi pizde kada nakon xy vremena shvate da su pristali na neka pravila, ali kada ne idu u njihovu korist kriv im je cijeli svijet ) na koja je pristao samim upisom u dotičnu školu...
Neman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.