Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 10:29   #41
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Na autima sam često viđao ljuštenje, ne laka već očito nekakvog zaštitnog sloja. Kako sam to primjetio i kod svojega, zanima me o čemu se radi. Krivi šampon, loše održavanje ili jednostavno stariji lakovi (moj avtek 18 g.). ?
na svojoj škodi imam isti slučaj, ali samo na jednom elementu koji je mijenjan dok je auto bio skoro novi. netko mi je rekao da je to prozirni lak koji od UV zračenja propadne. nisam dalje istraživao jer..ono..otpada i nema mu pomoći :-)
javit će se meštri!
igi_pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:34   #42
Kolega ima Polo, 10 godina star, prvi vlasnik, zamijenjen samo prednji lijevi blatobran, dakle auto nije bio na krovu (živi pol km od mene, pa znam sigurno) a po cijelom krovu mu se ogulio bezbojni lak. On krivi tekućine za stakla.
E sad, neke boje su viš podložne starenju (gube sjaj), crvena naprimjer. Njegov je plavi doduše.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:21   #43
Eko lakovi na vodenoj bazi... Nitro se ne ljušti.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:29   #44
Nekak sumnjam da su se recimo 1996 koristili lakovi na vodenoj bazi. A oljuštenih A6 C4 kolko hočeš....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:47   #45
Kad sam kupovao Polo karavan 2001. u Njemačkoj novi, htio sam metalik crvenu, odgovorili su me ljudi jer se ljuštila na plastičnim dijelovima jer nema temeljne, pa kad se oljušti ispod je crna plastika. Ta boja je čudna, nema prozirnog sloja kao uobičajeno na A6 i takvim autima. Uzeo sam običnu "flash" crvenu i nisam imao problema, jedino se danas ljušti krov, retrovizori i kvake, branici ne, ali to se riješi prozirnim sprejom, bar za retrovizore, čak bez šmirglanja drže već 3-4 godine.
martin222 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2019., 14:19   #46
Evo, isto pitanje, za auto star 15 godina, znam da ćete reći da se ne isplati lakirati, no mene svejedno zanima cijena. I ima li neka druga opcija, tipa ono "pokrpati" ogrebane ili oljuštene dijelove a da se ne vidi razlika?
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2019., 16:14   #47
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Evo, isto pitanje, za auto star 15 godina, znam da ćete reći da se ne isplati lakirati, no mene svejedno zanima cijena. I ima li neka druga opcija, tipa ono "pokrpati" ogrebane ili oljuštene dijelove a da se ne vidi razlika?
...teško je napraviti "da se ne vidi" u amaterskoj radionici.
Ali, može se malo pokrpati "da se vidi tek kad dođeš blizu"....
Pregledaj na jutjubu kako se to radi.
Male izgrebane površine su lakše za popravit', velike površine oljuštrenog laka vrlo teško....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.