Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 21:58   #21
Quote:
MyPoison kaže: Pogledaj post
pa da frajer opet dođe na pogreb. logično

hehehehe pogodila sam, sad imam i potvrdu da sam spaljena

a i po svemu opisanom sam psihopat. wow. koji dan. tko zna što ću još danas saznati
nisi jedina, ja sam isto odmah to odgovorila.
smrt ih povezala.
tijekom pogreba ga upoznala, pa inicirala još jednu smrt da dođe na sljedeći pogreb.
Nekako logično
a dal sam psihopat - ne smatram se jednim.

a kako znati da si psihopat (moje mišljenje) -> ne suosjećaš s drugima ili onom kome nanosiš zlo.
znaš da bi društvo taj čin osudilo (na koji neprestano misliš) i mozda strepiš od te osude, al zapravo ne osjećaš grižnju savjesti već užitak i 'adrenalin rush'.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 21:36   #22
evo i ja sam još jedan psihopat XD
i meni je nekako logično došlo

znači sad se trebam ići lječit ili? O.o
ciscenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 13:45   #23
Quote:
ciscenje kaže: Pogledaj post
evo i ja sam još jedan psihopat XD
i meni je nekako logično došlo

znači sad se trebam ići lječit ili? O.o
ma to ti nije toliko vjerodostojan test, pogledaj moje postove po temi....
Thunderhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 16:06   #24
Quote:
Paladin1 kaže: Pogledaj post
pitanje je glupo


sada sam vidio odgovor, barem nisam psihopat ako ništa drugo
Pitanje je zapravo vrlo pronicljivo. Svaka zdrava osoba ce mjeriti negativne i pozitivne posljedice svog djela i znat ce ih odmjeriti. Psihopate dakako nece imati tu sposobnost i izvrsavace svako djelo ako vide i najmanju korist bez moralnog ili logicnog osvrta na posljedice. Posto mi odgovaramo na svako pitanje stavljajuci se u situaciju i razmisljamo kao da se radi o nama, tako je i odgovor na pitanje refleksija naseg unutarnjeg stanja.
annaeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 16:09   #25
Quote:
Paladin1 kaže: Pogledaj post
da je imala nekih problema (sada kojih) prije sa sestrom i da ju je zato ubila. Onaj odgovor je stvarno bolestan. Iako nisam točno odgovorio mislim da bi na tom složenijem testu itekako pao, odnosno riješio bi ga točno
Ti testovi su napravljeni da su razumljivi i logicni samo ljudima s iskrivljenom percepcijom i normalni ljudi bez obzira na inteligenciju i pronicljivost nisu u stanju odgovoriti tacno na ta pitanja.
annaeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 04:08   #26
Ok i što bi čovjek trebao raditi ako se vidi u 14/20 ovih točaka?

Zadnje uređivanje eleuthera : 16.06.2011. at 08:04. Reason: nemoj kvotat cijeli tekst bezveze, pliz
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 08:04   #27
Da bi se ispunio kriterij, potrebno ih je 16. Ali ako ih imaš 14, nisi daleko. Trebao bi se zabrinuti.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 10:45   #28
Quote:
Thunderhorse kaže: Pogledaj post
Dr Robert Hare; Ček-lista za provjeru psihopatije



1. SLATKORJEČIVOST I POVRŠINSKI ŠARM – tendencija ka milozvučanosti i uglađenosti; privlačnost, šarmantnost; glatkost i tečnost govora. Šarm psihopate ni u kom slučaju ne sadrži u sebi tragove stida, samo-svjesnosti, niti on ispoljava strah od bilo čega. Psihopati nikad ne zastaje jezik u grlu. Oni su se oslobodili od društvenih pravila ponašanja kao npr. kod razgovora, odnosno, uzimanja riječi kad na njih dođe red.

2. GRANDIOZNA SAMOVRIJEDNOST – jedan uveliko naduvan pogled na svoje sposobnosti sa pretjeranim samopouzdanjem, jaka tvrdoglavost, samouvjerenost i hvalisanje. Psihopate su arogantni ljudi koji vjeruju da su superiorna ljudska bića.

3. POTREBA ZA STIMULACIJOM ili SKLONOST KA DOSADI – jedna prekomijerna potreba za novim, neobičnim, uzbudljivim iskustvima odnosno stimulacijama koje izazivaju uzbuđenje; vole da rizikuju tj. skloni su upuštanju u riskantne radnje. Psihopate često imaju lošu samo-disciplinu kod potpunog izvođenja zadataka, zato što im brzo postaje dosadno. Na primjer, nisu sposobni da obavljaju isti posao duže vremena, ili da obavljaju zadatke koje oni smatraju glupim ili rutinskim.

4. PATOLOŠKO LAGANJE – može biti umjereno ili pretjerano; u umjerenoj formi oni će biti lukavi, prepredeni, prevejani, tajanstveni i bistri; u eksteremnoj formi, oni će biti varalice, lažovi, podmukli, beskrupulozni, manipulativni i nepošteni.

5. VARANJE I MANIPULACIJA – koriste se obmanama, skloni su svakoj vrsti prevare ili obmanjivanja drugih kako bi stekli neku ličnu korist; za razliku od tačke #4, u stepenu u kome je eksploatacija, bezosjećajnost i nemilosrdnost zastupljena, što se odlikuje nedostatkom obzira za osjećanja i patnju njegovih ili tuđih žrtava.

6. NEDOSTATAK KAJANJA ILI OSJEĆAJA KRIVICE – nedostatak osjećanja ili obzira za gubitak, bol i patnju žrtava; tendencija ka ravnodušnosti, nepristrasnosti, hladnokrvnosti i potpuni nedostatak svake empatije. Oni to većinom ispoljavaju ohološću, prezirom ili omalovažavanjem svojih žrtava.

7. PLITKA OSJEĆANJA – emocionalno siromaštvo, ograničen opseg ili dubina osjećanja; ispoljavanje hladnoće uprkos izraženim znakovima društvenosti od strane drugih.

8. NEOSJETLJIVOST I NEDOSTATAK EMPATIJE – nedostatak osjećanja prema ljudim uopšte; hladni, prezrivi, bezobrazni, bezobzirni i netaktični.

9. PARAZITSKI ŽIVOTNI STIL – jedna namjerna, manipulativna, sebična i eksploatatorska finansijska zavisnost od drugih koja se odražava nedostatakom njihove motivisanosti, niskom samo-disciplinom i nesposobnošću da započnu ili ispune svoje obaveze.

10. LOŠA KONTROLA PONAŠANJA – izražavanje iritacije, dosade, nestrpljivosti, prijetnje, agresivnosti ili verbalno vrijeđanje drugih; nedovoljna kontrola ljutnje i temperamenta; ponašaju se prenagljeno.

11. PROMISKUITETNO SEKSUALNO PONAŠANJE – niz kratkih, površnih, mnogobrojninih seksualnih afera i nasumično biranje seksualnih partnera; održavanje nekoliko "ljubavnih" veza u isto vrijeme; stalna tendencija ka navođenju drugih na seksualne aktivnosti ili pričanje s ponosom o svojim osvajačkim uspjesima i seksualnim avanturama.

12. RANI PROBLEMI U PONAŠANJU – razne vrste ponašanja u periodu do 13 godina, uključujući laganje, varanje, vandalizam, nasilje nad slabijim, seksualne aktivnosti, podmetanje požara, drogiranje ljepkom, korištenje alkohola i bježanje od kuće.

13. NEDOSTATAK REALNIH DUGOROČNIH CILJEVA – nesposobnost ili stalni neuspjeh kod donošenja i izvođenja dugoročnih planova i ciljeva; nomadska egzistencija, besciljnost, nedostatak životnog smijera.

14. IMPULSIVNOST – ispoljavanje postupaka bez predumišljaja i nedostatak reflekcije i planiranja; nesposobnost odoljevanja iskušenjima, kontrolisanja nagona i frustracije; nedostak promišljenosti i uzimanja u obzir mogućih posljedica svojih postupaka; ludo odvažni, nepredvidljivi, nestalni i nesmotreni.

15. NEODGOVORNOST – nisu u stanju da ispunjavaju ili ispoštuju svoje obaveze, kao npr. kod plaćanja računa i vraćanja dugova; aljkavi su na poslu, često odsustvuju s posla; ne ispunjavaju na vrijeme ugovorene posove.

16. NESPOSOBNOST ZA PREUZIMANJE ODGOVORNOSTI ZA VLASTITE POSTUPKE – nesposobnost preuzimanja odgovornosti za vlastite postupke, kao rezultat nedostatka savjesti; nedostatak predanosti na poslu, antagonistička manipulacija, negiranje svoje lične odgovornosti i pokušavanje manipulacije drugih.

17. MNOGOBROJNE KRATKOTRAJNE BRAČNE VEZE – nisu u stanju da budu privrženi bilo kome ili čemu.

18. MALOLJETNIČKA DELIKVENCIJA – problemi u ponašanju u starosnom dobu između 13 i 18 godina; ispoljavaju kriminalne radnje ili neke druge antagonističke aspekte u smislu eksploatacije, agresivnosti, manipulacije, bezosjećajnosti, bezobzirne tvrdoglavosti.

19. OPOZIV USLOVNOG PUŠTANJA NA SLOBODU – opoziv uslovnog oslobađanja iz zatvora zbog nepromišljenosti, nepažnje ili neredovnog javljanja zakonskim organima.

20. KRIMINALNA VIŠESTRANOST – razne vrste kriminalnih radnji i prestupa, bez obzira na to da li je osoba bila uhapšena ili optužena za njih, osjećaj velikog ponosa kad nekažnjeno obave neke kriminalne radnje.
1,2,3,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17
bi li se trebao zabrinuti :O
stari most is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.