Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 15:37   #41
Quote:
METAN RUNNER kaže: Pogledaj post
sve je to ok. što ti kažeš, !
ali da li je svima potrebno ?

ne žive na brdu, a autom se voze na posao i nazad, i to je to
Vozit po zimi s ljetnim gumama je teško sranje - najjeftinije
Vozit po zimi s cjelogodišnjim gumama je manje sranje - malo skuplje
Vozit po zimi s lošim zimskim gumama je glupost - još skuplje
Vozit po zimi s dobrim zimskim gumama je najbolje što možeš napravit - najskuplje

No kad računaš da je recimo jedno klizanje ispod pruge u Miramarskoj (ili u Osijeku na cesti prema B.Manastiru) dovoljno za štetu koliko koštaju dobre zimske gume .....

Pa ti se gornja računica skupo-jeftino okrene naglavce.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 18:12   #42
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Vozit po zimi s ljetnim gumama je teško sranje - najjeftinije
Vozit po zimi s cjelogodišnjim gumama je manje sranje - malo skuplje
Vozit po zimi s lošim zimskim gumama je glupost - još skuplje
Vozit po zimi s dobrim zimskim gumama je najbolje što možeš napravit - najskuplje

No kad računaš da je recimo jedno klizanje ispod pruge u Miramarskoj (ili u Osijeku na cesti prema B.Manastiru) dovoljno za štetu koliko koštaju dobre zimske gume .....

Pa ti se gornja računica skupo-jeftino okrene naglavce.
to sve što kažeš, apsolutno stoji, ali;

postoje ljudi koji ne voze auto svaki dan
postoje ljudi koji ne voze kad ima snijega na cesti
postoje ljudi koji ne voze kad jako pada kiša
postoje ljudi koji ne sjedaju u auto, ako će imati problema sa parkiranjem na odreštu

neki će reći, pa koji ce im _urac uopce auto,
ja im ne bi do ni vozačku
ali takvih ljudi ima, i posjeduju aute, ... i netrebaju im 2 kompleta guma
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 22:17   #43
kupio auto dobio s njim GY cjelogodišnje gume.SUV pogon 4x4 pošto se dosta vozim po snjegu nisam htio riskirat pa kupio i zimske gume,e sad ove zime bi ostavio cjelogodišnje gume koje su dimenzija 280/40/R19,samo malo mi se ćine široke.BMW Xdrive 4x4 pogon.ima li neko znanja ili iskustva s takvim dimenzijama i autom
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 00:05   #44
Quote:
0zzyk1ks kaže: Pogledaj post
kupio auto dobio s njim GY cjelogodišnje gume.SUV pogon 4x4 pošto se dosta vozim po snjegu nisam htio riskirat pa kupio i zimske gume,e sad ove zime bi ostavio cjelogodišnje gume koje su dimenzija 280/40/R19,samo malo mi se ćine široke.BMW Xdrive 4x4 pogon.ima li neko znanja ili iskustva s takvim dimenzijama i autom
prednje su 255/50/19 i stražnje 285/45/19? te gume koje si dobio su ljetne gume ako su u pitanju ove ?

zimske si kupio istih dimenzija ili poseban set (felga+guma, manjih ili istih dimenzija) ??? koja marka je zimskih?
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 12:19   #45
zimske gume pirelli,imam ih kod vulkanizera,felga posebno jer su 17 ili 18 cola i uže su od cjelogodišnjih.ove šta su sad na autu su cjelogodišnje i mislim da si dimenzije pogodio.pa me zanima mogu li s all season gumama vozit i zimi.gume mi imaju 4 mm profila,tako da nisu izlizane.mislim mogu ja stavit zimske,imam ih,ali me zanima kako bi se ponašale ove cjelogodišnje
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 13:38   #46
sad sam bio do auta,gume su michelin zadnje 285/45/R19 V,PREDNJE 255/50/R19 i jesu cjelogodišnje
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:01   #47
Quote:
0zzyk1ks kaže: Pogledaj post
sad sam bio do auta,gume su michelin zadnje 285/45/R19 V,PREDNJE 255/50/R19 i jesu cjelogodišnje
nemogu biti cjelogodišnje jer michelin ne proizvodi takve gume.
michelin latitude diamaris si vjerovatno dobio, a to je ljetna guma.
zimske stavi (pretpostavljam 255/55/18) i nema problema. bilo bi malo glupo/skupo ne staviti ih ako ih već imaš

p.s. s ovim gumama 19"(ljetnim) po snijegu možeš ovako nešto očekivati http://www.youtube.com/watch?v=6iJic3Mwr6E
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:54   #48
Quote:
Ivo_22 kaže: Pogledaj post
nemogu biti cjelogodišnje jer michelin ne proizvodi takve gume.
michelin latitude diamaris si vjerovatno dobio, a to je ljetna guma.
zimske stavi (pretpostavljam 255/55/18) i nema problema. bilo bi malo glupo/skupo ne staviti ih ako ih već imaš

p.s. s ovim gumama 19"(ljetnim) po snijegu možeš ovako nešto očekivati http://www.youtube.com/watch?v=6iJic3Mwr6E
sto posto si u pravu,sad sam bio do auta i saznao da sam 4 godine bio uvjeren da vozim na CJG gumama,sva sreča da sam uzeo zimske.sutra u VULKANIZERA....HVALA
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 17:11   #49
ne bitno o kakvom tipu, vozača ili auta ili što već bilo, 1 set za zimu(isključivo čelične naplatke) 1 set za ljeto(Mg-naplatci ili Č-naplatci, po izboru.), Točka.
SupraMK4lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 17:17   #50
u 4 godine šta vozim taj auto,svake zime bi stavio zimske gume.ja jesam bio uvjeren da su to cjelogodišnje gume,ali nisam imao vire u taku gumu.sva sreča da je bilo tako.ZIMSKA GUMA JE ZIMSKA GUMA,POGOTOVO kad si u snježnom podrućju,mislim da CJG guma u mojoj dalmaciji može proč,ali ja živim u ljubljani
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 17:21   #51
Quote:
SupraMK4lover kaže: Pogledaj post
ne bitno o kakvom tipu, vozača ili auta ili što već bilo, 1 set za zimu(isključivo čelične naplatke) 1 set za ljeto(Mg-naplatci ili Č-naplatci, po izboru.), Točka.
tko si ih može priuštiti, i tko ih može potrošiti, da... ali evo meni je auto od 5-10 mjeseca neophodan, ne radim, zimske si ne mogu priuštiti, prošlu zimu mi nisu trebale... na snijegu imam lance, na poledici pratim promet(štoviše, prolazio sam kraj auta na zimskima koji su sletili s ceste)... možda sam imao sreće kuc kuc kuc u drvo

s druge strane, moj šogor otkad je kupio auto vozi na ljetnima, 8 godina, sada ih misli mjenjati, jer su 8 godina stare, a nisu potrošene, dakle bacit će komplet nepotrošenih guma, da je kupovao zimske gume bacio bi 1500kn više...

tko si može priuštit, sve 5, da vozim auto od 100tkn, i ja bih vjerovatno kupio...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 18:21   #52
nije auto za svakoga,kako stavit cijenu na ljudski život.mislim da samo 1 dan u godini voziš auto,moraš imat opremu(gume,i.t.d)za to doba g.jbg
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 18:29   #53
Quote:
0zzyk1ks kaže: Pogledaj post
nije auto za svakoga,kako stavit cijenu na ljudski život.mislim da samo 1 dan u godini voziš auto,moraš imat opremu(gume,i.t.d)za to doba g.jbg
mislim da malo pretjeruješ... sa ovim ljudskim životima... pa bemu, neću vozit 140 po smrznutoj cesti... a ako je na cesti led-snijeg, svejedno se ne vozi brzo... da, istina,i sa 40 mogu napraviti totalku na svom sadašnjem autu... nisam u mogućnosti da potrošim 1000 kn na gume(jer ih nemam), ne poričem prednosti z.g. za snijeg imam lance, a na poledici je zimus sestrična sletila sa zimskima gdje sam ja prošao s ljetnima, trenje je 0 i tu ne pomažu zimske gume puno...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 19:24   #54
oprosti nisam tako mislio,znaš šta kažu guma glavu čuva.....posla sam ženu da promjeni gume,dođe ona u vulkanizera i on joj kaže da su joj njene zimske gume za bacit.nema druge nego kupit nove,međutim jedine gume koje on ima za nju su michelin koje koštaju 250 eura komad....eeejj 1000 EURA,na kraju uzela fulda 245/45/17 i platila 150 eura,opet puno
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 22:03   #55
zimi, na suhom asfaltu, ...... ljetna guma ima krači zaustavni put od zimske

( pročitah to negdje )

jel neko može potvrditi tu informaciju ?
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 22:12   #56
Quote:
METAN RUNNER kaže: Pogledaj post
zimi, na suhom asfaltu, ...... ljetna guma ima krači zaustavni put od zimske

( pročitah to negdje )

jel neko može potvrditi tu informaciju ?
zavisi koja je temperatura...ako je ispod 7 stupnjeva sumnjam,jer ljetna guma promjeni strukturu
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 10:09   #57
Quote:
METAN RUNNER kaže: Pogledaj post
zimi, na suhom asfaltu, ...... ljetna guma ima krači zaustavni put od zimske

( pročitah to negdje )

jel neko može potvrditi tu informaciju ?
Istina radi veće čvrstoće gaznog sloja ljetne gume (lamelice nisu baš neko čudo tvrdoće). No prednost se poništava na niskim temperaturama - tada ljetna guma radi izvan svog radnog područja.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:00   #58
Koliko konkretno zimska ima kraći zaustavni put od ljetne pri temperaturi 1C?

Jer ako zimi voziš 30% sporije dođe ti na isto.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:23   #59
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
Koliko konkretno zimska ima kraći zaustavni put od ljetne pri temperaturi 1C?

Jer ako zimi voziš 30% sporije dođe ti na isto.
misliš da voziš 30%sporije nego ljeti? ili 30%sporije nego ostali?

ono što svi žele reći, ako ideš npr 40 po gradu, izleti ti pješak, nagazš na kočnicu, stat ćeš(karikiram) sa zimskima pola metra prije njega, sa ljetnima pola metra poslije... u normalnim uvjetima takve stvari možeš predvidjeti, malo prije zakočiš, ali u kritičnim situacijama uvijek kočiš maksimalno...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 17:10   #60
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post

izleti ti pješak, nagazš na kočnicu, stat ćeš(karikiram) sa zimskima pola metra prije njega, sa ljetnima pola metra poslije......
Nećeš.Ne karikiram.
I zašto ste se uhvatili te proizvođačke specifikacije od 7 stupnjeva C.Nije to baš tako.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.