Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2012., 18:22   #81
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mene zbilja zanima kako si to ona ne bi ugrozila zdravlje i budućnost da ti je rekla da ide dečku doma.
Napisala je.

U slučaju da dijete najavi odlazak dečku doma, majka bi rekla "sjedi da o tome porazgovaramo". To, doduše, znači da do tada nisu sjele i porazgovarale, ali pustimo detalje: ostaje nejasno bi li taj razgovor išao u smislu edukacije ili represije - dakle, bi li se djetetu u pet minuta objasnilo ono s čime se kasni godinama, ili bi mu se objasnio poguban utjecaj seksanja na zdravlje i budućnost.

U toj je priči jako zgodno koliko se povjerenja ima u vlastito dijete u pogledu odabira partnera: uvjerenje da će curetak sasvim sigurno odabrati kretena koji će od nje "dobiti seks" na dosađivanje i nagovaranje, kretena s kojim će seks sigurno biti nezaštićen, kretena koji će, valjda, biti i zaražen (jedan od načina ugrožavanja zdravlja).

Tako je tužno kad u roditelja, ustravljenog zbog djetetovog spolnog sazrijevanja, na površinu ispliva njegovo stvarno (grozno) mišljenje o djetetovim sposobnostima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:32   #82
Ne mogu vam odoljeti.
Ja bih sjela s njom za stol da mi je rečeno što ona namjerava.I to ne večer prije , nego možda mjesec ili tjedan. A i prije smo razgovarali o kontracepciji i onda se ona zgražavala kako djevojke danas mogu ostati trudne. Shvaćate li o čemu govorim ? A onda se bez potrebe dovede u situaciju da strahuje je li ostala trudna,
Ja sam svojoj mami rekla a to je bilo prije 26 godina. Zar su onda tinejdžeri bili pametniji nego danas ?
Uglavnom....nisam se razočarala samo ja nego i moja mama koja s njom ima super odnos i koja zna kako sam ja odgajala svoju kćer.
Nije valjda da smo mi svi u krivu a ona jedina u pravu. Molim vas. Postupila je nepromišljeno. Nisam ni mislila da će ostati djevica do 20-te. Ali sam očekivala povjerljivi i iskren razgovor. A ne skrivanje , jer za to nije bilo razloga. Toliko.
Sigurno me ne bi zanimale koje su poze upražnjavali. Zanima me njena pamet i sigurnost.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:46   #83
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Ne mogu vam odoljeti.
Ja bih sjela s njom za stol da mi je rečeno što ona namjerava.
Aha, ti joj zapravo zamjeraš što ti nije rekla da se namjerava poseksati u skorijoj budućnosti? Ili što ti nije rekla da se namjerava poseksati bez kondoma?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:49   #84
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Aha, ti joj zapravo zamjeraš što ti nije rekla da se namjerava poseksati u skorijoj budućnosti? Ili što ti nije rekla da se namjerava poseksati bez kondoma?
Ne mogu vjerovati da uopće pitaš.
Znači..tebi bi bilo svejedno da se tvoja 16 godišnja kćer sexa bez zaštite ?!
Odgovori , pliz.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:49   #85
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
A i prije smo razgovarali o kontracepciji i onda se ona zgražavala kako djevojke danas mogu ostati trudne. Shvaćate li o čemu govorim ?
Ni najmanje.

Govoriš o tome kako će kći koja se zgraža nad mogućom trudnoćom, prakticirati nezaštićeni seks i zatrudnjeti.
Quote:
Ja sam svojoj mami rekla a to je bilo prije 26 godina. Zar su onda tinejdžeri bili pametniji nego danas ?
Možda su roditelji onda zavrjeđivali više dječjeg povjerenja?

BTW, sad više ne kužim: na neki način si doznala da se ona, sva takva zgrožena nad mogućom današnjom trudnoćom, nezaštićeno seksala? Ako je tako, ti svu krivicu pripisuješ njezinoj nepromišljenosti - ne vidiš ni mrvice odgovornosti i krivice na vama roditeljima???
Quote:
A ne skrivanje , jer za to nije bilo razloga.
U tom razgovoru vas je dvoje. Ti smatraš da nije bilo razloga - pitam se, što smatra tvoja kći?
Quote:
Sigurno me ne bi zanimale koje su poze upražnjavali. Zanima me njena pamet i sigurnost.
Nakon njihovog seksa, nema te što više zanimati.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:50   #86
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Znači..tebi bi bilo svejedno da se tvoja 16 godišnja kćer sexa bez zaštite ?!
Ja takav događaj ne bih smatrao samo njezinom nepromišljenošću, i ne bih zdvojno lamentirao o tome kako me razočarala, nego bih jako, jako razmislio o tome gdje sam pogriješio.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:55   #87
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post

Ne mogu vjerovati da uopće pitaš.
Znači..tebi bi bilo svejedno da se tvoja 16 godišnja kćer sexa bez zaštite ?!
Odgovori , pliz.
Ne, meni bi bilo nepojmljivo da od šesnaestogodišnje kćeri očekujem pismo najave defloracije kako bih joj rekla par rečenica o kondomima, pilulama, i postkoitalnoj kontracepciji u slučaju da se poseksa bez zaštite/kondom pukne/padne/štogod.

Mislim da je očekivanje roditelja da dijete obavezno s njim podijeli da se namjerava poseksati tijekom idućih mjesec dana malo uvrnuto.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 09:08   #88
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne, meni bi bilo nepojmljivo da od šesnaestogodišnje kćeri očekujem pismo najave defloracije kako bih joj rekla par rečenica o kondomima, pilulama, i postkoitalnoj kontracepciji u slučaju da se poseksa bez zaštite/kondom pukne/padne/štogod.

Mislim da je očekivanje roditelja da dijete obavezno s njim podijeli da se namjerava poseksati tijekom idućih mjesec dana malo uvrnuto.
da, čitam i ne vjerujem.

ja sam evo prvi put na forumu "upoznala" cure koje su svojim mamama najavljivale seksualne odnose.

evo zaista u RL od niti jedne frendice nisam čula ništa slično. tek sad shvaćam koliko smo sve bile delikventne
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 20:10   #89
Quote:
Izgubljeni snov kaže: Pogledaj post
Ovako,imam 16 i pol godina, evo, skoro 17. Imam dečka. Mama je to upravo saznala prije par dana i jako je ljuta. Nikad je nisam vidjela takvu. Jednostavno ne može i ne želi prihvatiti činjenicu da imam dečka. Ona misli da ću si ja odmah time upropastiti život i da sam gimnaziju onda upisala bezveze ako mislim imati dečka. Ona ustvari ne zna da je on ustvari taj koji me na neki način potiče na učenje i na sve ostale dobre stvari. On je predivan dečko koji jako brine o meni i dečko je kojeg bi svaka cura mogla samo poželjeti. U vezi smo već godinu i mjesec dana. Moja majka je to saznala tek sad prije par dana jer joj ja nisam htjela ništa govoriti, jer sam pretpostavljala kako će reagirati, no, kada je saznala, rekla mi je da više ne smijem nikud cijelo ljeto, ali doslovno nikud iz dvorišta, da nitko,NITKO ne smije kod mene, rekla mi je da sam "govno" i đubre, uzela mi je mobitel i promjenila broj i još te sve stvari... Hvala Bogu do sad nedavno, imala sam tatu koji je uvijek bio uz mene, no sad ga je ona na neki način također okrenula protiv mene i ovo je pakao. Stvarno ne znam šta da radim... Možda se čini da je to sad besmisleno i glupo, ali sam u ovih par dana isplakala suza kao nikad u životu jer mi je do tog dečka stvarno, STVARNO neizmjerno stalo... Ona valjda živi nekim staromodnim tipom života i smatra da ja ako ću sad imati dečka da ću se udati odmah,roditi djecu i ostaviti školu,što nikako nije istina. Planiram upisati medicinu ili stomatologiju poslije gimn. i od toga stvarno neću odustati...A također ni od njega. Makar mi ona sve to zabranila ja njega neću ostaviti ni pod koju cijenu jer nikad nisam upoznala ovako dobrog dečka koji je moj poticaj i snaga.. Molim Vas, pogotovo majke, što bi vi napravile na mom mjestu? Stvarno ne znam što da radim


ja cu ti samo reci da znam kako ti je,imam 16 god,s njim sam malo vise od god dana..ne smijem niti u dvoriste izac ili do trgovine otic..cak sam glumila neko vrijeme da smo prekinuli i povjerovali su bili pa su me pustali ali opet se na kraju sve to skuzi i eto...svaki dan se ponasaju prema meni kao da sam gora od najgore...moj decko sve to trpi i mislim da boljeg nisam mogla pozeljeti ....ja znam da je njih strah i da ne zatrudnim i neznam sto ali sto je previse,previse je

Zadnje uređivanje Tupelo : 25.08.2012. at 11:56. Reason: Popravak citata
mara852 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:37   #90
Moj pristup:
Da sam slučajno cura i u takvu situaciju zapao.. Znači, nerazumijevanje roditelja, poneko vrijeđanje i slično.. Odlučio bih se na dizanje glasa i višim tonom objasnio neke stvari njima, zašto su tako bezobrazni, itd.

Naravno, preporučujem svim curama da to isto učine no jedino ako su vrlo pametne što se tiče svih tih stvari, ako su dobro upoznate, jedino onda!

Ako ne milom, treba se verbalnom silom dati doznanja neke stvari roditeljima
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 12:14   #91
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
Moj pristup:
Da sam slučajno cura i u takvu situaciju zapao.. Znači, nerazumijevanje roditelja, poneko vrijeđanje i slično.. Odlučio bih se na dizanje glasa i višim tonom objasnio neke stvari njima, zašto su tako bezobrazni, itd.

Naravno, preporučujem svim curama da to isto učine no jedino ako su vrlo pametne što se tiče svih tih stvari, ako su dobro upoznate, jedino onda!

Ako ne milom, treba se verbalnom silom dati doznanja neke stvari roditeljima
isprobano vec alii 0 bodova,samo jos gore
mara852 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:49   #92
Quote:
mara852 kaže: Pogledaj post
isprobano vec alii 0 bodova,samo jos gore
Nastavi tako, ja ne bih stao da postignem goru situaciju. Nastavio bih tupiti
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 12:44   #93
moj savjeti ti je da pokažeš zrelost a ne durenje, dok se ljutiš nezrela si.
ali jasno reci svoje mišljenje, nemoj im lagati jer je tek to nezrelo.

i nemojte se molim vas zavaravat da će neka cura doć mami i reć sa 16 da ide spavat s dečkom. ma koliko bile povezana neće. i ja sigurno neću od kćeri tražit da mi polaže račune kad se bude išla seksati ili pit kavu s prijateljicom.
a naravno da ću joj reći i govoriti o zaštiti od bolesti pa onda od trudnoće

a i u svakom slučaju poruči roditeljima da je bolja taktika da znaju s kim si i šta radiš nego da te trpaju u kazne a ti im izinata činiš jedno 15x nepromišljenije stvari. u 21 smo stoljeću. i naravno da se sa 16 ima dečka, i realno je da se nažalost sa 16 seksaju.
piliceva mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 19:28   #94
Roditelji mi brane da imam decka

E ovako imam jedan problem i htela bih da mi pomognete.Imam 16 godina ,tacnije 16 i po i sa deckom sa u vezi vec nekoliko meseci.Problem je u tome da su roditelji protiv te veze .Razlozi su da on mozda nece ici da studira nego ce zavrsiti samo visu skolu ,da mu roditelji nisu bas toliko obrazovani kako bi moji to hteli .I na kraju jedan clan porodice mu ima malo tamniju boju koze ,i moji misle onda da su oni cigani-.- Ja njega stvarno volim i on mene i mi funkcionisemo jednostavno perfektno tako reci.Ja sam pokusala da razgovaram sa mojima ali oni nece da me slusaju reki su mi da sam glupa itd.. I odmah pocinju da se deru ,ne mogu uopste da vodim normalnu konverzaciju sa njima.. On bi bio spreman da upozna moje roditelje i sve to ,samo da bi oni "odobrili" nasu vezu.Cak i svi moji prijatelji kazu da smo mi jedan sjajan par i da je onj stvarno dobar i da me voli i da je takvog danas tesko naci.. Molim vas pomozite mi ,ne znam sta da uradim da bih ubedila svoje roditelje da odobre tu vezu i da jednostavno shvate da me on cini srecnom
heii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 01:59   #95
A što se desi ako ne odobre?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 15:26   #96
Oni ne trebaju da budu protiv te veze vec da je prihavte..Rekli su mi da raskinem sa njim pod hitno
heii is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 23:12   #97
I što se dogodi ako oni ne prihvate tvoju vezu? Ako ne poslušaš i ne prekineš s njim?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:27   #98
a moraju li roditelji znat za decke?
ne!

moji su saznali kad sam prestala skrivat! dok je meni stalo da se ne sazna nije se znalo, jednom je decko bio samnom u istoj prostori i stari nije skuzio.. jer se nisam odavala..

a choco~ mogu je kaznit, istuc..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:42   #99
Ne pitam šta teoretski mogu napraviti bilo čiji roditelji, nego što mogu napraviti njeni, u čemu je problem, i zašto je tako potrebno da odobre njenu vezu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 18:43   #100
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
... i zašto je tako potrebno da odobre njenu vezu.
Mozda zato da djevojka ima mir, da uziva u ljubavi, a ne moze se skrivati iz niza razloga?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.