Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 16:44   #701
Ja sam se super hranila do evo sada kad sam 24+5 I imam takve napade gladi da se napucam I ne mogu disati. imala sam mucnine prva tri mjeseca pa mi se zeludac smanjio na velicinu graska, ali sam zdravo kuhala, juhice, dinstala povrce, mahunarke, voce, meso... medjutim zadnjih tjedan ne mogu si pomoci, gumeni bomboni su mi glavna stvar, jadan pisonja, imat ce sugar overdose!
giova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 23:07   #702
Quote:
teate kaže: Pogledaj post
Zenskice,
Prije tjedan dana sam saznala da sam trudna
I odma su poceli ljudi da mi govore sta ne smjem jesti... (i jos xy toga )
baš iz tog razloga sam ja šutila do sad. sad sam 11 tjedana i polako su u zadnje vrijeme saznali neki ljudi oko mene.
meni je rečeno samo za svježu tunu zbog količine žive.
a sve ovo drugo mislim da je najbolje zanemarit jer nije svačiji želudac isti i ne možemo sve preživjeti mučnine s bademima.
ja sam se prije dva dana digla u zoru piškit i skužila na špakeru još pjat bolonjeza u loncu i mrtvo hladno to pojela u zoru i vratila se leć. tako da..
buhodrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 06:19   #703
Ja bi samo jela pizzu, za dorucak, rucak i veceru :-)
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 13:30   #704
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Ja bi samo jela pizzu, za dorucak, rucak i veceru :-)
O DA O DA O DAAA!!!!
I JA!!!
a na dijeti sam zbog šećera koji mi je na granici...
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 17:07   #705
Za vrijeme trudnoće vrlo je važno hraniti se zdravo i to hranom koja je bogata vitaminima i mineralima. U prehranu je potrebno uključiti velike količine kalcija koji je iznimno važan za zdravi rast i razvoj fetusa. Kalcij pomaže u razvitku kostiju i zubiju. Osim za razvoj kostiju, kalcij je neophodan u zdravom razvoju djetetova srca, živčanog sustava i mišića. Ako za vrijeme trudnoće ne nadomještate kalcij dijete će ga iscrpiti iz vašeg organizma što bi moglo nepovoljno utjecati na vaše zdravlje.

Mnogo trudnica, ali i stručnjaka se slaže kako je dovoljno nadomještati kalcij samo kroz hranu, zdrave napitke ili voće. Ako ste ljubiteljica voća i još uz to tim putem imate mogućnost nadomjestiti kalcij u organizmu, trebali bi obratiti pozornost i konzumirati voće poput naranča i kivija, koji su iznimno bogati različitim vitaminima i mineralima. Nadalje, sušeno voće, poput smokava, marelica, datulja ili šljiva je posebno bogato kalcijem, ali i ima blagotvorno djelovanje na mnoge druge faktore u trudnoći.


Sušene smokve
Sadrže velike količine kalcija, ali i kalija, željeza i fosfora. Sadrže vrlo malo masnoće i veći sadržaj vlakana od bilo kojeg drugog voća i osim u trudnoći, bilo bi ih dobro konzumirati svakodnevno. Osim toga, idealan su obrok za sve koji osjećaju nedostatak energije.
bocvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 14:52   #706
Tofu

Domaći tofu - naručio dečko kod neke žene, da li može sadržavati listeriju?
Ili to nema veze (sojino mlijeko) s drugim vrstama (životinjskog) mlijeka?
Hvala, samo sam prestrašena, lp
Infear is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 08:03   #707
Da malo oživim umrlu temu.

Ima li neka trudnica koja se hrani, ili se u prethodnim trudnoćama hranila po lchf/ paleo principima?

Ja sam na lchf-u od 2014., i prehrana mi je savršeno odgovarala zbog držanja tjelesne težine pod kontrolom, bolje se osjećam generalno, nemam napadaje gladi, stavila sam gastritis pod kontrolu.

Od kad sam zatrudnila, do 14 tt mi prehrana uopće nije odgovarala zbog mučnina, nije mi odgovaralo ništa masno ni meso općenito, tako da sam i dalje jela meso(na silu) i povrće, ali sam dodala i hranu s više uh, ali i suha peciva i slatko koji su mi ublažavali mučnine. Kao posljedica peciva i šećera(od kojih sam se odvikla), ta prva 3 mj dobila sam 4 kg.

Nakon što su mučnine prestale, vratila sam se na neki opušteni lchf/paleo, ali nemam baš apetita pa me to malo brine.

Ima li nas još na ovom ili sličnom tipu prehrane?
black berry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 16:03   #708
Ja sam bila na lchf do trudnoće, sad sam u 14.tjednu i od 5.tjedna nisam više.
Nije mi odgovarala takva prehrana. Meni se jako tražila hrana s UH i to mi je najbolje leglo u prvim tjednima. Sad razmišljam da se opet vratim, ali nikako da krenem s tim.

Ali ja sam bila na lchf zbog nekih drugig stvari. Višak od 10-ak kg imam, ali lchf mi je pomogao s inzulinskom rezistencijom i zato sam ga se držala.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
arya55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 08:16   #709
Tako sam i ja, prestala kad sam bila 5/6 tt, kad su mi krenule mučnine i lagano se krenula vraćati s 14/15 tt. S tim da sam za vrijeme mučnina mogla živjeti na čokoladi i slatkome, a sad mi se recimo uopće ne traži, jede mi se nešto skroz slano. Ubacila sam i više uh, u vidu voća, mahunarki, kuhanog krumpira i sl., ali samo u jednom obroku na dan i ne pretjerujem u količinama.

Masnoće mi više ne smetaju toliko, ali i dalje čekam da mi se vrati ljubav prema povrću.
black berry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 12:18   #710
Ja sam prije trudnoce bila lchf. Inace, na lchf sam bila presla prije par god jer volim jesti i imala bih 100 kg da ne pazim.. Sad sam neki paleo jer jedem voce i med.
Nakon sto mi je potvrdjena trudnoca, pocela sam jesti UH, kao da bebi ne uskracujem nista.. i naravno da je tu bilo i krafni i savijaca i svega i za 20 dana san dobila 2 kg... Ginekologinja mi je rekla da se slobodno vratim na svoju prehranu jer bebi za rast trebaju proteini, ne seceri...
Kako je med zdrav i voce puno vitamina, nasla sam neku sredinu... ne jedem krumpir, tijesto ni kruh, rizu rijetko... Tucem po mesu i povrcu..
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 13:50   #711
Quote:
Rastana kaže: Pogledaj post
Inace, na lchf sam bila presla prije par god jer volim jesti i imala bih 100 kg da ne pazim.. Sad sam neki paleo jer jedem voce i med.
Nakon sto mi je potvrdjena trudnoca, pocela sam jesti UH, kao da bebi ne uskracujem nista.. i naravno da je tu bilo i krafni i savijaca i svega i za 20 dana san dobila 2 kg...
I ja imam isti problem, ionako se pojačano debljam i na lchf-u ako ne pazim na namirnice i količine.

Mene jedino brine što nekako mislim da ne jedem količinski dovoljno i raznoliko, jer je zima i stvarno sam ograničena s izborom povrća. Jedva čekam da krene proljeće zapravo pa da tržnice budu pune svega...

Također ima dana kad bih živjela samo na zelenim jabukama i bananama i lješnjacima, i dana kad hranu jedem samo da preživim. Inače nisam imala taj problem da ne mogu jesti prije trudnoće
black berry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 20:14   #712
Quote:
black berry kaže: Pogledaj post

Također ima dana kad bih živjela samo na zelenim jabukama i bananama i lješnjacima, i dana kad hranu jedem samo da preživim.
Mislim da ja nikad neću imati ovakve dane a nije da mi ne bi dobro došli

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
arya55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2020., 21:53   #713
dizem temu cini mi se zgodno da pisemo sto jedemo, posebno one koje su dobile malo kg
ja se trudim ujutro jesti jaja ili pahuljice , popodne neko meso i povrce a navecer ne biram uglavnom mi se jede pizza i eto me na kilazi koja baca u depresiju
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 17:24   #714
danas :
batat s kajganom
pecena piletina i blitva s krumpirom, 2 snite kruha
kesten pire sa slagom
vecera ce ako izdrzim biti jogurt
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 17:54   #715
kod mene; doručak šnita kruha sa chia sjemenkama + mliječni namaz + čaša mlijeka

ručak: orada iz pećnice sa blitvom, maslinovim uljem i češnjakom, šnita kruha

večera: dva jaja + prokulice iz pećnice sa maslinovim uljem i češnjakom

inače za međuobrok ubacim voće, uglavnom mandarine i jabuke, no njih sam danas preskočila budući da radim guk profil pa da mi ne zezne šećer.
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 22:06   #716
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
danas :
batat s kajganom
pecena piletina i blitva s krumpirom, 2 snite kruha
kesten pire sa slagom
vecera ce ako izdrzim biti jogurt
Aria hvala sto si mi.otkrila temu.

Aralk mozemo i mi koji smo puno dobili?

Danas.
Dorucak; polpete od tikvice(tikvica tapioka jaje i cesnjak) +vrhnje sa koprom. Zelena salata
Rucak: toc.junetina plus riza. Dinstani kupus. Zelena salata.
Medjuobrok kaki jabuka.
Vecera: saka cvaraka.

Cak.kad ovak sve stavim na.jedno mjesto i dobro izgleda.

Neznam jel kome zanimljivo, al.ovj tjedan pratin super izazov. 30 vrsta voca povrca u 7 dana.

Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2020., 10:32   #717
Quote:
sanchopanza kaže: Pogledaj post
Aria hvala sto si mi.otkrila temu.

Aralk mozemo i mi koji smo puno dobili?

Danas.
Dorucak; polpete od tikvice(tikvica tapioka jaje i cesnjak) +vrhnje sa koprom. Zelena salata


Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
Daj mi molim te neki malo detaljniji recept za polpete od tikvica.
Kupila sam tapioku u TZH i sad ne znam što bih s njom. Nemam pojma zašto sam je uopće kupila. Čula sam za neke fora kruščiće što se rade od tapioke i svježeg sira?!? Valjda iz Meksika ili tako nešto.
Jedinstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2020., 10:47   #718
Quote:
sanchopanza kaže: Pogledaj post
Aria hvala sto si mi.otkrila temu.

Aralk mozemo i mi koji smo puno dobili?

Danas.
Dorucak; polpete od tikvice(tikvica tapioka jaje i cesnjak) +vrhnje sa koprom. Zelena salata
Rucak: toc.junetina plus riza. Dinstani kupus. Zelena salata.
Medjuobrok kaki jabuka.
Vecera: saka cvaraka.

Cak.kad ovak sve stavim na.jedno mjesto i dobro izgleda.

Neznam jel kome zanimljivo, al.ovj tjedan pratin super izazov. 30 vrsta voca povrca u 7 dana.

Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
pa ti si odlicna! mislim da bas mi koje smo puno dobile trebamo pisat, ja se osvijestim kad vidim napisano
ja sam jucer za dorucak jaja i spek
onda jednu krafnu (mogla sam ih 4 pojesti kako fine su bile)
rucak curry piletina i riza, belgijska salata
kesten pire sa slagom
vecera chia i jogurt
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2020., 11:58   #719
Quote:
sanchopanza kaže: Pogledaj post
Aria hvala sto si mi.otkrila temu.

Aralk mozemo i mi koji smo puno dobili?

Danas.
Dorucak; polpete od tikvice(tikvica tapioka jaje i cesnjak) +vrhnje sa koprom. Zelena salata
Rucak: toc.junetina plus riza. Dinstani kupus. Zelena salata.
Medjuobrok kaki jabuka.
Vecera: saka cvaraka.

Cak.kad ovak sve stavim na.jedno mjesto i dobro izgleda.

Neznam jel kome zanimljivo, al.ovj tjedan pratin super izazov. 30 vrsta voca povrca u 7 dana.

Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
Šaka čvaraka nadam se sa kruhom, bar malo? Ovako izgleda grozno, ali neki valjda stvarno jedu bez pa pitam

zanimljiv doručak al nikad ne mogu takve stvari za doručak jesti, iako obožavam salate, to mi za ručak

moj jelovnik jučer:

doručak: jedna deblja i pol jako tanke šnite kruha (kojeg radimo sami u pekaču, od finih i dobrih brašna), malo sira tvrdih gligorinih i još manje narezaka (možda 3 šnitice kobasice za jesti) i moj domaći ajvar, koji krastavčić i 4 napolitanke

ručak: njoki od bundeve u umaku od vrhnja i senfa s lisičarkama i šampinjonima, cikla. 1 pralina

međuobrok: indijski oraščići i kikiriki

večera: juha od komorača i krumpira i pol šnite kruha s ajvarom i sirom

plus: 1 jabuka, 2 naranče, ne znam kad točno, dio iza večere.
__________________
la mesure de l'amour c'est d'aimer sans mesure
Parlez français! :cerek:
Scimmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2020., 20:04   #720
Jedinstvo ovako na sitno naribam.tikvicu i ocjedim dodam dva jaja, i odokativno tapioke da dobijem smjesu guscu od smjese za palacinke. Ja pecem na sv masti i zlicom ih stavljam.
Na paleohedonizmu ima recepata za fine kruscice s tapiokom.

Scimmia, dugo sam bila.na.lchf i uopce nisam konzumirala zitarice. Al zato ljubav prema dobrim masnocama nikad nije prestala. Tu mislim i na cvarke.

Aralk da i ja sam tek kad sam.napisala osvjestila kolicine.

Danas ujutro uz kavu cvaraka saka. ljubav je to.
Marenda oko podne dinstani kiseli kupus plus komadic mesa. Casa cjeđene narance.
Rucak oko 5 pomfrit i pohanci(bezglutena, perutnina ima i bozanstveni sz) i kupus salata.

Sad se nadam nista al.vjv ce bit jogurt ili vocka.


Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.