Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2014., 13:18   #41
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
To je neki statistički podatak?
Evo imaš hrpu forumaša koji voze dci motore bilo u Renaultu, bilo u Nissanu, bilo u Daciji, ili nekom drugom automobilu i ne vidim da se pretjerano bune.
to je normalna stvar da na normalnom autu ništa ne odlazi do nekih 200.000km.

S druge strane imaš vlasnike francuza koji OČEKUJU i NORMALNO im je da na 100-150.000 krepavaju razni senzori, elektronika i mehanika i ne bune se jer smatraju da je to normalno.

Nema šanse da 95% dci motora doživi 250-300.000 bez kvara.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:58   #42
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Poluproizvod a prodavao se odlično, liste čekanja su bile i do godinu dana koliko je bio tražen.
No ne znam čemu se spominje Qashqai 1 kad je ovo tema o Q2
Da i? Lista čekanja od godine dana je garancija vrhunskog proizvoda? Moš mislit,uostalom sam Kaškaji prve generacije je dokaz da je upravo suprotno.

U doba kada je izašao kod nas su ljudi još imali para za nove aute,nitko nije sanjao o krizi,a puno ljudi je onda kao i dan danas bacalo drkicu na kvazi SUV-ove i ine interpretacije produžetka kurca,pa su ljepo uplatili za krš i čekali ga godinu ili više dana. Srećom prodalo se toliko Kaškajia da su se mnogobrojni vlasnici mogli uvjeriti da su bacili lovu(prelistaj samo topik o njemu i što ljudi pišu,sve će ti biti jasno). Uvjeren sam da većina vlasnika prve generacije samo pljune na sliku kaškajia druge generacije i lupi se po čelu što je uopće kupila taj auto.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 15:29   #43
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
to je normalna stvar da na normalnom autu ništa ne odlazi do nekih 200.000km.

S druge strane imaš vlasnike francuza koji OČEKUJU i NORMALNO im je da na 100-150.000 krepavaju razni senzori, elektronika i mehanika i ne bune se jer smatraju da je to normalno.

Nema šanse da 95% dci motora doživi 250-300.000 bez kvara.
Jebiga ja se mogu postaviti na glavu pokušavajuči ti objasniti da je dci jedan od najkvalitetnijih dizela na tržištu, uostalom to dokazuje u koliko se raznih automobila ugrađuje a ti ćeš i dalje tupiti kako je Made in France smeće.
I koji bi to kreten kupovao auto OČEKUJUĆI da će mu riknuti na 100-150.000 i to mu je NORMALNO?
Pa onda daj par soma eura na servis.
Ovo već smrdi na trolanje.
Ja bi prvi takvog zaobišao.
Nisi valjda još jedan s VAG sindromom.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 09:46   #44
Kada sam iscitao ove nabrijane komentare, da i ja nesto ponovo prozborim. Konstatcija da nije Japanac zato sto se proizvodi u Britaniji ne pije vode. Honda vise od pola modela proizvodi u Engleskoj isto kao i Toyota. Uostalom i Golf 1 i 2 se radio u Sarajevu isto kao i donedavno Golf 5 i Skoda Fabija. I, nije bilo zamjerki na kvalitetu. Dakle, nije problem Engleske vec cinjenice da QQ zaista ima losije materijale i zavrsnu obradu. Medjutim, i to je relativno. Problem je sto ljudi ocekuju od poluSUV-a da bude kvalitetno napravljen, a on je po kvalitetu u prosjeku golf klase. Vidim da dio dio ljudi hvali dci motore. Sta tek onda reci za benzince. Negdje sam procitao da 1.6 i 2.0 za 7 godina postojanja Qashqaia nisu imali nikakve probleme. I na kraju, kao vlasnik starog QQ, moram reci da u autu, barem za sada, nista ne skripi, srazmjer udobnosti i tvrdoce ovjesa idealan (nalik ford fokusu). Uvjeren sam da ce se novi QQ, bez obzira na ozblilne zamjerke dijela vlasnika, prodavati solidno i da ce u Hrvatskoj biti, kao i sada, odmah iza Sportage i X35.
radenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 10:55   #45
Quote:
radenk kaže: Pogledaj post
Kada sam iscitao ove nabrijane komentare, da i ja nesto ponovo prozborim. Konstatcija da nije Japanac zato sto se proizvodi u Britaniji ne pije vode. Honda vise od pola modela proizvodi u Engleskoj isto kao i Toyota. Uostalom i Golf 1 i 2 se radio u Sarajevu isto kao i donedavno Golf 5 i Skoda Fabija. I, nije bilo zamjerki na kvalitetu. Dakle, nije problem Engleske vec cinjenice da QQ zaista ima losije materijale i zavrsnu obradu. Medjutim, i to je relativno. Problem je sto ljudi ocekuju od poluSUV-a da bude kvalitetno napravljen, a on je po kvalitetu u prosjeku golf klase. Vidim da dio dio ljudi hvali dci motore. Sta tek onda reci za benzince. Negdje sam procitao da 1.6 i 2.0 za 7 godina postojanja Qashqaia nisu imali nikakve probleme. I na kraju, kao vlasnik starog QQ, moram reci da u autu, barem za sada, nista ne skripi, srazmjer udobnosti i tvrdoce ovjesa idealan (nalik ford fokusu). Uvjeren sam da ce se novi QQ, bez obzira na ozblilne zamjerke dijela vlasnika, prodavati solidno i da ce u Hrvatskoj biti, kao i sada, odmah iza Sportage i X35.
Da i ja potvrdim, moj 1.6 benzinac iz 2008 nema problema i sasvim sam zadovoljan s uloženo/dobiveno. Ne znam otkuda ekipi ideja da na osnovu žalopojki nekoliko razočaranih forumaša zaključi da QQ nevalja. Morali bi znati da oni koji nemaju problema uglavnom ne idu na forum pisati o tome - ocjena je stoga pristrana, ali to je već napredna statistika... Dovoljno je pogledati koliko ih je prodano, ali ovaj empirijski dokaz nekima očito ne znači ništa.

O sad već starom QQ-u dosta smo pisali, ali bojim se da mnogi nisu odradili domaću i pročitali što smo pisali. Ispravno si naveo da se u biti radi o golf klasi auta (istina, na steroidima) pa otuda proizlazi i očekivana kvaliteta spram cijene. Ja bih tome dodao prvo nekoliko dobrih stvari o starome QQ:
- auto koji je definirao sasvim novu nišu i natjerao druge proizvođače da stvore kopije (za mene je to idealni koncept jer želim povišen auto da mogu slobodno voziti i po Velebitu, ali ne i SUV jer mi zapravo i ne treba, btw oni koji kažu da takav auto kupuju oni koji nemaju novaca za SUV pišu bedastoće)
- dobar ovjes, držanje u zavojima, multilink otraga (u to doba, osim Fokusa, rezervirano za aute više klase), malo tvrđi kako je i očekivati za takav koncept auta, podvozje odmaknuto popriličnih 19 cm od poda (koliko kopije imaju odmak?)
- novi aluminijski benzinac manje mase i pristojnog odziva, tih u vožnji
- diskovi naprijed i otraga
- ponašanje karoserije u vožnji po neravnom
- 5 zvjezdica na NCAP testu
- ergonomija unutrašnjosti, pogotovo sjedala
- pristojno velik prtljažnik u odnosu na golf klasu
- već u osnovnom paketu opreme sve bitno što treba, u ono doba posebno bih istaknuo hands-free s komandama na volanu
- retro dizajn prve serije (priznajem, ovo je čisto subjektivan dojam)

Naravno, neke stvari nisu bile dobre:
- 115 ks premalo za običnog benzinca
- loš 5-stupanjski mjenjač kod benzinca
- loša kvaliteta laka
- loša kvaliteta kože na volanu, loše ručice za otvaranje vrata iznutra
- povremeno lupanje odotraga za koje se nije mogao utvrditi uzrok
- 2 poziva na servis za prve serije, prvo zadnji amortizeri, a onda i neka kopča kod volana - recimo da je za novi koncept auta ok očekivati 1 poziv (zeleno), dva poziva je već rubno (narančasto), a tri poziva bi bilo loše (crveno)
- prilikom preklapanja zadnjih sjedala nema ravnog poda
- bilo je tu i nekih drugih primjedbi za dizelaša, ali to ne bih mogao komentirati
- ah da, bilo je tu i smiješnih primjedbi, npr. na radio koji ne svira mp3-ice, ne znam što će ih sada smetati, možda da ne mogu twittati dok voze...

Ja sam od svog QQ-a dobio ono što sam očekivao:
- nikad me nije ostavio na cesti
- nisam imao neplanirani kvar zbog kojeg bi morao odmah u servis
- u početku sam ga mogao prodati uz premiju, a ne diskont i to bez obzira na krizu, dok sada očekujem fer cijenu

No, dosta o starom QQ. Ovo je trebao biti topic u kojem bi se usporedile karakteristike starog i novog QQ-a. No, osim često nepotkrepljenih i pristranih kritika na sam QQ i po meni nepotrebne diskusije o Renaultovom dizelašu za ovaj topic (zašto ne otvorite poseban?), nismo saznali ništa pametno.

Za početak, bilo bi dobro pogledati što su Nissanovi euro-inženjeri ispravili ili izmjenili na Mk2 QQ-u:
- novi turbo benzinci manje potrošnje i većeg okretnog momenta (ovaj put omogućava 6 brzina i za 115 ks), start-stop, regenerativni alternator
- novi stražnji ovjes, nije više multilink nego torzijska osovina (komentari?)
- novi amortizeri otraga s dvostrukim klipom (komentari?)
- prosječno smanjenje mase 40 kg
- +4,7 cm u dužinu, +2,6 cm u širinu, -1,5 cm u visinu (odmak od tla i dalje 19 cm?) uz veći prostor u unutrašnjosti po visini
- 20 l veći prtljažnik, sada 430 l i napokon ravnog poda
- koeficijent otpora zraka od 0,32 (dizajn, smanjenje visine)
- nova sjedala razvijena uz pomoć NASA-ine tehnologije
- LED dnevna svjetla u osnovnom paketu
- 7" touch screen s navigacijom (bez brige, možete sad twittati...)
- sustav kontrole ovjesa
- safety-shield elektronika (nažalost dostupna samo u najskupljem paketu opreme)

Prezentaciju Nissanovog managera imate na jubitu, pogledajte pažljivo slide kod vremena 1:40, vi željni usporedbe sa SUV-ovima. Također, pogledajte na jubitu i prve dojmove s vožnje.

Nadam se da je:
- razina buke u kabini smanjena i neće biti lupkanja otraga
- koža na volanu je bolje kvalitete kao i ručice za otvaranje vrata iznutra
- lak bolje podnosi ogrebotine
- mjenjač ipak bolji

Meni se i dalje ne sviđa:
- nepostojanje više motora, tj. još uvijek preslabi benzinac od 115 ks (zar 2M prodanih ne opravdava veću paletu motora?)
- čini se da nema pogona na sva 4 kod benzinca od 150 ks
- mala paleta dostupnih boja (ženin problem, a ne moj) i napuštanje retro dizajna

Uglavnom, treba vidjeti kako se Mk2 QQ ponaša u praksi i što naši opet kemijaju oko opreme (2007/2008 su izbacili hrpu stvari) pa onda donjeti sud da li će očekivano nešto veća cijena opravdati tehnološki upgrade. Stoga, obzirom da sam vlasnik Mk1 QQ-a i planiram kupiti novi, očekujem poziv iz Nissana za testiranje u praksi. Za sada kritike izvana i dalje upućuju da je QQ best-buy:

TopGear "So it's real-world good. Should I buy one, then?

If your real world involves offspring, large oddment transportation and you really don't want a normal Golf-sized hatch, yes. Nissan was the first carmaker to truly cash in on the crossover SUV market by, y'know, actually building a half decent crossover SUV. And compared to stuff like the Kia Sportage, and Hyundai iX35, the new model really feels like the manufacturer's leading the charge here. Even the VW Tiguan is a bit lumpen and awkward by comparison."


Autocar 4.5/5.0

What Car? 5.0/5.0

Auto Express 5.0/5.0
__________________
‘Science is the organized skepticism in the reliability of expert opinion.’ - R. P. Feynman
logan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 11:40   #46
Quote:
- nova sjedala razvijena uz pomoć NASA-ine tehnologije
Ovaj redizajn onda može i u svemir
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 16:19   #47
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Jebiga ja se mogu postaviti na glavu pokušavajuči ti objasniti da je dci jedan od najkvalitetnijih dizela na tržištu, uostalom to dokazuje u koliko se raznih automobila ugrađuje a ti ćeš i dalje tupiti kako je Made in France smeće.
I koji bi to kreten kupovao auto OČEKUJUĆI da će mu riknuti na 100-150.000 i to mu je NORMALNO?
Pa pogledaj po forumu, vlasnici francuza se još i hvale da im je motor odličan jer su na 150.000km prošli samo sa pokojim kvarom senzora, elektronike ili zamjenom brtve.

Meni to nije normalno, do 200-250.000km se mijenjaju samo disk pločice, ulje i filteri.

Quote:
radenk kaže: Pogledaj post
Kada sam iscitao ove nabrijane komentare, da i ja nesto ponovo prozborim. Konstatcija da nije Japanac zato sto se proizvodi u Britaniji ne pije vode.
Japanac nije zbog toga jer ga je kupio Renault i ugrađuje njihove motore i tko zna što još.

Isto kao što Suzuki više nije Japanac jer se spetljao sa Fiajtom.

Mazda je čak neko vrijeme imala francuske motore, ali su ih konačno redizajnirali zato što ne valjaju.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 17:20   #48
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj po forumu, vlasnici francuza se još i hvale da im je motor odličan jer su na 150.000km prošli samo sa pokojim kvarom senzora, elektronike ili zamjenom brtve.

Meni to nije normalno, do 200-250.000km se mijenjaju samo disk pločice, ulje i filteri.
Kad dobiješ vozačku onda komentiraj.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:42   #49
http://autoklub.jutarnji.hr/vozili-s...dnika/1160123/
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 23:19   #50
Mislim da su kritike prethodnika preoštre. Naime, auto je kod JD Power istraživanju o zadovoljstvu kupaca (UK) za 2013. završio ukupno 19. (pouzdanost 5 zvjezdica), a prošle godine 12. Što je izvrsno. Auto nije savršen, ali motori (benzinski) nisu problematični i mislim da su oba japanskog porijekla (1.6 sigurno), dok su dizeli Renaultovi. Odnos price/performance je odličan i redovito je pobjeđivao npr. Sportage i ix35 u testovima. AutoBild ga kao rabljenog prilično hvali (4 zvjezdice) i stavlja ispred 2 navedena.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 14:57   #51
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj po forumu, vlasnici francuza se još i hvale da im je motor odličan jer su na 150.000km prošli samo sa pokojim kvarom senzora, elektronike ili zamjenom brtve.

Meni to nije normalno, do 200-250.000km se mijenjaju samo disk pločice, ulje i filteri.
a svasta, bar sam se dobro nasmijao

ili je to onaj stav - veliki servisi su za loser-e, nema se sta pokvariti na mome autu
(a ovjes, kvacilo i zupcasti se jos zubima drze / ili prije sve ode u k...)
a poslije budem vec nasao nekoga da mi to postambilja u knjigu
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 21:46   #52
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Mislim da su kritike prethodnika preoštre. Naime, auto je kod JD Power istraživanju o zadovoljstvu kupaca (UK) za 2013. završio ukupno 19. (pouzdanost 5 zvjezdica), a prošle godine 12. Što je izvrsno. Auto nije savršen, ali motori (benzinski) nisu problematični i mislim da su oba japanskog porijekla (1.6 sigurno), dok su dizeli Renaultovi. Odnos price/performance je odličan i redovito je pobjeđivao npr. Sportage i ix35 u testovima. AutoBild ga kao rabljenog prilično hvali (4 zvjezdice) i stavlja ispred 2 navedena.
Sigurno si u krivu. Svi motori u Kašjajiu su Renaultovi bilo dizelski bilo benzinski.Pošto je Renault vlasnik Nissana samo i jedino se ugrađuju Renaultovi motori u sve modele osim u onaj Indijski drlog od Micre koji je kao Nissanov proizvod(1.2 kompresor).
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 09:32   #53
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Sigurno si u krivu. Svi motori u Kašjajiu su Renaultovi bilo dizelski bilo benzinski.Pošto je Renault vlasnik Nissana samo i jedino se ugrađuju Renaultovi motori u sve modele osim u onaj Indijski drlog od Micre koji je kao Nissanov proizvod(1.2 kompresor).
Ne pričaj gluposti.. benzinci su Nissanovi, dizelaši su Renaultovi
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 11:57   #54
Quote:
Melior kaže: Pogledaj post
Ne pričaj gluposti.. benzinci su Nissanovi, dizelaši su Renaultovi
1.6 atmosferac od 110 ks odnosno 115 ks sigurno nije nissanov.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 16:54   #55
Krivo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_HR_engine#HR16DE
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 17:39   #56
Auto je veliki pomak naprijed. Dizajn je unaprijeđen,prostranost na nivou i imat će sigurno i novih kupaca. Vozio sam se u zadnje vrijeme sa zadnjom linijom - 1.5 DCi, i ide solidno, i nije ništa škripalo. Jedino je bila tvrđa palstika na instrument ploči, skromnija oprema, ali to će se FL popraviti.

Po meni može ravnopravno ići u klinč sa IX35, SPORTAGE idr. za te novce.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 13:31   #57
Odličan na crash testu

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=364
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 22:06   #58
Kada dolazi u hr salone?
PRKYS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 22:20   #59
Ovih dana je došao u Sloveniji u sljedecih tjedan ili 2tjedna bi trebao kod nas doci
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 07:22   #60
Meni su rekli da će ga dobiti u drugoj polovici ožujka, kada će me zvati na probnu vožnju (1.6 dCi).
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.