Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2014., 17:19   #21
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Klinci njegovih godina znaju biti jako sebicni i surovi.

Jacaj svojem djetetu samopouzdanje;reci mu da je bolje biti i sam nego u drustvu losih i neiskrenih 'prijatelja',te da ce prije ili kasnije upoznati nekog ko zasluzuje njegovo prijateljstvo.
Ja to ne bi savjetovala. Dijete će biti usamljeno i njegove socijalne vještine će zakržljati. Osim toga, djeca se ne druže s drugom djecom iz sućuti, nego s onom koja im najbolje pašu. Sestrice su se možda družile s njim, ali nije im pasao zbog toga što ga ne mogu shvatiti, a on ne može shvatiti njih. Tako će biti s mnogom djecom, prvo treba obnoviti vještine komunikacije i socijalizacije, do tada će njegov socijalni život vrlo vjerojatno biti hit and miss, hrpa susreta u kojima možda neće znati kako postupiti.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 21:59   #22
Ne znam što bih konkretno savjetovala, moj klinac je premali, ima 3 i pol godine, ali on si obično nađe društvo u parku ili na igralištu. I to napravi tako da svoju loptu naprosto šutne nekom klincu, a ponekad to i ne bude klinac, nego čovjek u godinama. I to bome pali, klinac mu šutne loptu nazad, pa on njemu itd. Ali to nisu neka trajna nego slučajna druženja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 01:17   #23
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ja to ne bi savjetovala. Dijete će biti usamljeno i njegove socijalne vještine će zakržljati. Osim toga, djeca se ne druže s drugom djecom iz sućuti, nego s onom koja im najbolje pašu. Sestrice su se možda družile s njim, ali nije im pasao zbog toga što ga ne mogu shvatiti, a on ne može shvatiti njih. Tako će biti s mnogom djecom, prvo treba obnoviti vještine komunikacije i socijalizacije, do tada će njegov socijalni život vrlo vjerojatno biti hit and miss, hrpa susreta u kojima možda neće znati kako postupiti.
Zakrzljace mu socijalne vjestine ako posto poto bude nastojao biti frend sa djecom koja mu se sprdaju i nazivaju ga bedacekom ili sestricinama kojima je dosadan?!

Svasta.

Nek mu roditelji bildaju samopouzdanje i kriterij;srecom u tom uzrastu djeca relativno brzo stupaju u komunikaciju i igru,te ce sigurno brzo upoznati neko dijete sa kojim ce se sloziti.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 02:09   #24
Mislim da tu psiholozi ništa ne mogu pomoći jer ne uči dijete kako se ponašati u društvu preko hrpe savjetnika već prema onome što vidi od kuće. Od društvenih, neopterećenih, samopouzdanih roditelja djeca to isto prekopiraju spontano, bez nekog ciljanog i svjesnog truda da uspiju u društvu.

Od roditelja kojima ne ide, nažalost, i djeca to pokupe.

Ne želim ti predbacivati nannika, nije tvoja krivnja ako imaš situaciju s čovjekom, ali za dijete ako mu hoćeš najbolje moraš prvo sebe učiniti sretnom, neopterećenom itd. Djeca osjete kada su im roditelji u banani i to se prenese na njih i tu savjeti psihologa ne mogu pomoći jer to je kao pokušati smršavjeti tako što ćeš jednom tjedno poslušati dr. Oza.

Usput, djeca nisu glupa i što malog više povlačiš po psiholozima to će si on više zabrijavati da je u njemu problem, a u njemu je najmanji problem. On samo kopira.

I bivati neka velika poštenjačina u toj dobi nije neka strategija.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 14:40   #25
mislim da bi svi skupa trebali potražiti stručnu pomoć, da, dijete ti pati . To je nešto što jako dugo traje
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 12:52   #26
Radi na samopouzdanju djeteta:
-neka samo radi što može, pohvali ga kad uspije, kad ne uspije, reci mu da pokuša ponovno
-pusti ga da iskusi na svojoj koži posljedice (primjerene dobi) - nemoj rješavati umjesto njega probleme koje može riješiti sam (pomozi mu pitajući ga kako će to riješiti)
-kad mu se dogodi što loše među djecom, pitaj ga što misli zašto je to tako (npr. nije se trebao dati nagovoriti na nešto zbog čega su ga kasnije ismijali, ili nije ih trebao "potkupiti" slatkišima, ili nije on sam kriv, nego je X.Y. nije dobar, ili traži prijatelje među djecom koja nemaju slične interese, a ne obraća pozornost na one koji bi to mogli i htjeli biti...)
-pozovite dijete s kojim se trenutačno slaže na zanimljivu aktivnost (izlet na neko zanimljivo mjesto, druženje, radionicu za djecu... ) i učinite da se osjeća dobro, da bi se imali priliku zbližiti
-neka ponudi nekom svoju pomoć
-uči ga aktivno slušati sugovornika
-igrajte igre uloga povezane sa situacijama koje ga muče
-otkrijte što zanima njegove vršnjake (naravno da to bude nešto što je dobro) i pokušaj ga potaknuti da to istraži
.neka osjeti da je dobar, vrijedan prijateljstva, zanimljiv i dr. u obitelji, tada će to znati iskazati i među djecom.

Svakako ga odvedi psihologu i na psihološke radionice za djecu. Znam da udruga Tesa ima uspjeha. Pogledaj na www.tesa.hr kakve radionice imaju. Ako ne možeš sama, neka ga upute iz škole jer škole s njima surađuju.

U Zagrebu postoji Obiteljski centar (u Preobraženskoj). Preporučujem, za tebe, njega i obitelj. Besplatno je i nije potrebna uputnica.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 19:30   #27
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Mislim da tu psiholozi ništa ne mogu pomoći jer ne uči dijete kako se ponašati u društvu preko hrpe savjetnika već prema onome što vidi od kuće.
Postoje programi za razvoj socijalnih vještina djece s nečime iz autističnog spektra, i neki su od njih u nekoj mjeri djelotvorni.

Ako se to može, pretpostavljam da se može i pomoći zdravom djetetu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.