Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2018., 16:24   #6881
Quote:
SPOLJC kaže: Pogledaj post

.... sad pitanja:

1. dali je trosarinski sustav u njemackoj ili slo jednak kao kod nas?? koliko u njemackoj npr iznose trosarine na novo vozilo???

2. ako da, postoji li kao kod nas povrat trosarina za aute namjenjene izvozu??

3. ako da, dali je to tko do sada koristio???

4. koliko i dali se u pravilu cijene navedene u oglasu spustaju??? mislim svuda je dozvoljeno cjenkanje, bez da time "smuljas" svabu ???...


molim ako ce netko odgovarat i komentirat, samo afirmativno, bez negativnog prizvuka, jer su pitanja vise nego jasna, bez spominjanja cuspajza ili druge hrane, analiziranja mojih pretpostavki i pitanja, mog intelektualnog stanja, znanja matematike, bilo kakvog vrijedjanja, i sl....

radi se o jednokratnom poslu koji ima ili nema svoju ekonomsku racunicu, bez ikakvog mudrijanja, ciganjenja i sl...
NEMAM NIŠTA PROTIV, kad bilo tko hoće čak uštedit kod nabavke vozila.. (!).. a i NISAM ti mislio "ništa ružno", ni negativno.. - al evo: Htio si skrozkratko:

1. U Njemačkoj NE postoji "trošarinski sustav za motorna vozila" (niti išta slično) - u Sloveniji postoji, "u pincipu" je sličan HR-sustavu (ali drastično jeftiniji)
Još jednom: U Njemačkoj NEMA "iznosa trošarine na novo vozilo". NEMA trošarine.

2. U Sloveniji "postoji povrat trošarine", samo su iznosi "mizerni", jer je "niska već i trošarina" (u usporedbi sa RH)
Inače.. (klik link) - pa "članak 9" u dokumentu.. (napomena: NEMAM "hrvatsku izvedbu slovenskog zakona.., NIJE da ti nešto pakostim.. ) ... zato eto slovenačka verzija..
https://drive.google.com/open?id=1Aw...ay1hghxUQWQlGH

3. Ja nisam koristio "slovenski povrat" / niti sam od ikoga čitao.

4. Cijenkanje NIJE muljanje, i slobodno se (pokušaš) cijenkati "čak i sa Švabama" - "Pravilo" ne postoji.
"Često" ćeš biti "uljudno, ali hladno odbijen" / ali isto "često" ćeš ostvariti nekakav popust.. međutim kako "nesmijem podrobno mudrijat", neću ni ulaziti pobliže u analizu o tome, da je hrpa previše hipotetskih i stvarnih faktora, o kojima ovisi "tvoj uspjeh kod cjenkanja".
S obzirom na jasnu poruku, da ti ne solim pamet; neću ti ni "otkrivati", kako se najbolje "počni i probaj cijenkati" / za kraj samo tolko. ZA SVAKO VOZILO JE POJEDINAČNA PRIČA.., i ne postoji "pravilo, ni prosjek" - da bi itko mogao reći nešto konkretnije o tome.

Osim što navodiš, namjeru nabavke "ozbiljnog vozila", nema baš nikakvih "mjerila" prema kojima bi bilo tko mogao ocijeniti stvar u pravcu.. "kakvo je stanje tržišta".., ITD.. - a što je nužno potrebno za "kvalitetan odgovor"..

Valjda je ovaj put manje "uvredljivo".., pa se nadam da ti je makar mala "pomoć", te uz srdaćan pozdrav, želim sve najbolje.

lalala123 is offline  
Old 25.02.2018., 16:26   #6882
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
nadam se da ne misliš da diler i kupac na veliko kupuje po cijeni koja je istaknuta u oglasima za sitnu raju koja kupuje jedan auto odjednom i u deset godina
Ja to nemislim. Ali još manje mislim da će stoki sitnog zuba napisati u oglas, "pošto" je nabavio vozilo.
lalala123 is offline  
Old 25.02.2018., 16:43   #6883
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
NEMAM NIŠTA PROTIV, kad bilo tko hoće čak uštedit kod nabavke vozila.. (!).. a i NISAM ti mislio "ništa ružno", ni negativno.. - al evo: Htio si skrozkratko:

1. U Njemačkoj NE postoji "trošarinski sustav za motorna vozila" (niti išta slično) - u Sloveniji postoji, "u pincipu" je sličan HR-sustavu (ali drastično jeftiniji)
Još jednom: U Njemačkoj NEMA "iznosa trošarine na novo vozilo". NEMA trošarine.

2. U Sloveniji "postoji povrat trošarine", samo su iznosi "mizerni", jer je "niska već i trošarina" (u usporedbi sa RH)
Inače.. (klik link) - pa "članak 9" u dokumentu.. (napomena: NEMAM "hrvatsku izvedbu slovenskog zakona.., NIJE da ti nešto pakostim.. ) ... zato eto slovenačka verzija..
https://drive.google.com/open?id=1Aw...ay1hghxUQWQlGH

3. Ja nisam koristio "slovenski povrat" / niti sam od ikoga čitao.

4. Cijenkanje NIJE muljanje, i slobodno se (pokušaš) cijenkati "čak i sa Švabama" - "Pravilo" ne postoji.
"Često" ćeš biti "uljudno, ali hladno odbijen" / ali isto "često" ćeš ostvariti nekakav popust.. međutim kako "nesmijem podrobno mudrijat", neću ni ulaziti pobliže u analizu o tome, da je hrpa previše hipotetskih i stvarnih faktora, o kojima ovisi "tvoj uspjeh kod cjenkanja".
S obzirom na jasnu poruku, da ti ne solim pamet; neću ti ni "otkrivati", kako se najbolje "počni i probaj cijenkati" / za kraj samo tolko. ZA SVAKO VOZILO JE POJEDINAČNA PRIČA.., i ne postoji "pravilo, ni prosjek" - da bi itko mogao reći nešto konkretnije o tome.

Osim što navodiš, namjeru nabavke "ozbiljnog vozila", nema baš nikakvih "mjerila" prema kojima bi bilo tko mogao ocijeniti stvar u pravcu.. "kakvo je stanje tržišta".., ITD.. - a što je nužno potrebno za "kvalitetan odgovor"..

Valjda je ovaj put manje "uvredljivo".., pa se nadam da ti je makar mala "pomoć", te uz srdaćan pozdrav, želim sve najbolje.

zahvaljujem na odgovorima....

eto sad citam i skroz mi je nevjerovatno da u njemackoj nema nikakvih trosarina na nove automobile???

znaci oni imaju neto cijenu plus trgovacka marza plus pdv???

ako uzmemo u obzir da nemaju trosarine dosta su im i visoke cijene po oglasnicima, makar ako govorimo o novim i relativno novim automobilima....
SPOLJC is offline  
Old 25.02.2018., 18:59   #6884
Quote:
SPOLJC kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na odgovorima....

eto sad citam i skroz mi je nevjerovatno da u njemackoj nema nikakvih trosarina na nove automobile???

znaci oni imaju neto cijenu plus trgovacka marza plus pdv???

ako uzmemo u obzir da nemaju trosarine dosta su im i visoke cijene po oglasnicima, makar ako govorimo o novim i relativno novim automobilima....
Zato netto cijena u Njemačkoj zna biti i viša nego u nekim drugim državama, Belgiji, Češkoj,.. pa i Hrvatskoj. Dealeri su znali otići u okolne države, čak je i bila nekakva svađa oko toga jer je glavni zastupnik htio spriječit prodaju u tim drugim državama, što jasno nije po zakonu pa su se i sudili.

Ali kako god okreneš, nama nebitno.
Guud is offline  
Old 26.02.2018., 02:12   #6885
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
Da li je pitanje, jel imaš dosta 5000 - 6000 EUR, da pokriješ "uvozna davanja" (?)..

Odgovor je DA.., još imaš novaca da taksijem odeš "po poklon".., čak i za gorivo, tablice i vinjete da se vratiš natrag..

Po mogućnosti "sredi tako" da račun za poklon glasi na tebe.., inače ćeš možda još platiti porez na darivanje.. (ili pristojbu na prijenos vozila) - što je prilično idiotski, dok se može urediti da toga ne bude.

(Isključivo majka, otac, braća, sestre te mogu darivati "bez poreznih posljedica")..
sve si ukapirao,i mnogo ti hvala na info.
Dinki is offline  
Old 26.02.2018., 08:01   #6886
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, te autokuće prodaju vozila sa plaćenim davanjima do registracije.
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Kod ovog nisu plaćena davanja, nego je oglas navlakuša da se dođe kod njih na 'dogovor', kako i piše dole.
mislim da davanja nisu plaćena. ako jesu onda je zaista prejeftin i ne može sve biti u redu.

uglavnom, po vama je bolje da joj kažem da se odmakne od ovoga i traži dalje?
inra is offline  
Old 26.02.2018., 10:44   #6887
https://www.autoscout24.hr/ponude/au...d30?cldtidx=11
Zamolio bi za mišljenja za ovaj automobil i kolika bi bila davanja pri uvozu
vicmatiz is offline  
Old 26.02.2018., 11:40   #6888
Pozdrav svima. Kupio sam u Njemačkoj prije koji dan Astru 2013 sa 65 tkm. Nakon dolaska doma dodatno sam provjeravao po motoru i našao naljepnicu na kileru klime gdje stoji da je u 7 mj 2017 rađen servis klime na 98500 km. Ne znam ni sam kako to nisam gore vidio prilikom kupovine, valjda jer sam već bio umoran od trodnevne turneje po D, a auto mi se činio kao nov iznutra i izvana, servisna uredna itd. Auto je kupljen od dilera rabljenih i dobio sam Rechnung na tipskom ugovoru za prodaju rabljenih. Auto mi je dakle prodala ta firma, ali je vlasnik na poništenoj prometnoj bio neki švabo kojeg se u ugovoru nigdje ne spominje. Mene sad zanima jel zna netko koje su mi mogućnosti ako mi sutra u ovlaštenom potvrde sumnje u namještanje km. jer na tom ugovoru/ računu stoji nešto kao da oni ne odgovaraju za skrivene nedostatke i kilometre. Ima li kakve šanse za neku odštetu ili mi ostaje da se tješim jer barem nisam prevaren za 100 tisuća km .
__________________
This is the strangest life I've ever known.
fakebuster is offline  
Old 26.02.2018., 13:42   #6889
Quote:
vicmatiz kaže: Pogledaj post
https://www.autoscout24.hr/ponude/au...d30?cldtidx=11
Zamolio bi za mišljenja za ovaj automobil i kolika bi bila davanja pri uvozu
..automobil "ovakav / ili onakav".. šanse da ćeš "bit sretan" su NISKE.. (čitaj tu malo iznad: prilog #6893 kolege "Fakebuster")..

.. ako nisi "pran svim kemijski otrovnim vodama".., TEŠKO ćeš tome parirati..

i doslovno je šansa realna, da ćeš i Ti jednog dana "prepiričavat", "da ti nije jasno kako to gore nisi vidio, prilikom kupovine".. ITD..
lalala123 is offline  
Old 26.02.2018., 14:07   #6890
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
..automobil "ovakav / ili onakav".. šanse da ćeš "bit sretan" su NISKE.. (čitaj tu malo iznad: prilog #6893 kolege "Fakebuster")..

.. ako nisi "pran svim kemijski otrovnim vodama".., TEŠKO ćeš tome parirati..

i doslovno je šansa realna, da ćeš i Ti jednog dana "prepiričavat", "da ti nije jasno kako to gore nisi vidio, prilikom kupovine".. ITD..
A ovdje kao nije isto??? Prošli auto sam kupio u HR od fizičke osobe Octavia II 3 god stara iz Zubaka 38 tkm i kada sam ga neki dan išao provjeravati prije prodaje, na tehničkom vidim da je muljano s kilometrima već nakon prve godine.
Novo je novo- sve ostalo je lutrija, a ponekad je i novo lutrija.
__________________
This is the strangest life I've ever known.
fakebuster is offline  
Old 26.02.2018., 14:15   #6891
Quote:
fakebuster kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Kupio sam u Njemačkoj prije koji dan Astru 2013 sa 65 tkm. Nakon dolaska doma dodatno sam provjeravao po motoru i našao naljepnicu na kileru klime gdje stoji da je u 7 mj 2017 rađen servis klime na 98500 km. Ne znam ni sam kako to nisam gore vidio prilikom kupovine, valjda jer sam već bio umoran od trodnevne turneje po D, a auto mi se činio kao nov iznutra i izvana, servisna uredna itd. Auto je kupljen od dilera rabljenih i dobio sam Rechnung na tipskom ugovoru za prodaju rabljenih. Auto mi je dakle prodala ta firma, ali je vlasnik na poništenoj prometnoj bio neki švabo kojeg se u ugovoru nigdje ne spominje. Mene sad zanima jel zna netko koje su mi mogućnosti ako mi sutra u ovlaštenom potvrde sumnje u namještanje km. jer na tom ugovoru/ računu stoji nešto kao da oni ne odgovaraju za skrivene nedostatke i kilometre. Ima li kakve šanse za neku odštetu ili mi ostaje da se tješim jer barem nisam prevaren za 100 tisuća km .
..tipična priča nepripremljenog lutanja (i "potcjenjivanja dimenzija po Njemačkoj", makar i nesvjesno)..

"na tom ugovoru/ računu stoji nešto kao da oni ne odgovaraju za skrivene nedostatke i kilometre"..

..pa TKO ODGOVARA za prevaru..(?).. MILA MAJKA možda..(?).., ali čija.. ?..

Pa valjda odgovara onaj, koji ti je prodao vozilo sa FALCIFICIRANOM kilometražom.., i stavio (valjda) pečat & potpis pod ugovor sa lažiranim podacima..!!..

Takav "ugovor" valja kolko i klozet-papir.., ali ni u kom slučaju NE proizvodi pravni učinak, odnosno time što je temeljen na lažne podatke - "proizvodi tebi pravo da vratiš "robu".. (to u minimalnom slučaju) - a kad bi se htio natezati, i pravo na naknadu štete.. (svi neposredni troškovi, dakle "zoll-tablice", "uzrokovane troškove povrata", itd..

"Problem" je, što je teret dokazivanja NA TEBI.., - sad još ako si i "zgrebao tu naljepnicu sa hladnjaka", i ne nađeš dodatnih čvršćih dokaza.. to nije skroz ni jednostavno - ali ovisno koliko je "spretan i uporan" istražitelj - nije i nemoguće.

U današnje doba i Astra iz 2013. "bilježi kilometražu u "više elektronskih sklopova" (+ ev. u "memoriji greški" glavnog upravljačkog sklopa vozila).., tako da, nije skroz ni bezizgledno.

Napomena: "Švabo" koji je zapisan "u staroj prometnoj" "MOŽE u sve to biti upleten" (ali ne "MORA" biti), inače radi se očito o zadnjem vlasniku, i ne treba te čuditi što se "taj" ne pojavljuje u ugovoru.. - ako je dotični vozilo "možebitno dao pod račun, kod nabavke drugog vozila / ili ga je jednostavno prodao (bilo kome), a možda i izravno tome "trgovcu", od kojeg si ti kasnije kupio..

Bez podrobnijih saznanja i "kopanja" / odn. konkretnog istraživanja.., teško reći, te ostaje sfera nagađanja..
lalala123 is offline  
Old 26.02.2018., 14:24   #6892
Astra ti sad možda ima 110.. Nije to neka kilometraza ako te tješi da si ju kupio od naših"dealera" imala bi 50 000km i hiljadarku veću cijenu..

A ovo za domaće aute je samo dokaz onog kaj stalno pričamo.Ovaj se eto zaigrao pa je skinuo ispod evidencije na tehničkom.
Koliko ih ima koji su to napravili da se ne kuži jel..
MMachéte is offline  
Old 26.02.2018., 14:29   #6893
Quote:
fakebuster kaže: Pogledaj post
A ovdje kao nije isto??? Prošli auto sam kupio u HR od fizičke osobe Octavia II 3 god stara iz Zubaka 38 tkm i kada sam ga neki dan išao provjeravati prije prodaje, na tehničkom vidim da je muljano s kilometrima već nakon prve godine.
"Novo je novo- sve ostalo je lutrija, a ponekad je i novo lutrija."
Lutrija je i oće ti "neki led" ovih dana pasti na glavu sa nečijeg krova, i hoćeš li ostat' živ ako te pogodi..

Boldano je inače "glupost" / i NE treba generalizirati.., nego stvar PROVJERITI UNAPRIJED..

(na tvoju žalost, čini se da ti to očito sve uvijek "kasnije i naknadno" se sjetiš..)

možeš se ti sad tješiti "lutrijom i samosažaljenjem", ali zapravo si činio početničke greške.. (nemoj se pravit da "neznaš u kakvom svijetu živimo"..) i shvati stvar "poticajno u smisu", da ti se makar "iste greške" ne ponavljaju opet..
lalala123 is offline  
Old 26.02.2018., 14:35   #6894
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Astra ti sad možda ima 110.. Nije to neka kilometraza ako te tješi da si ju kupio od naših"dealera" imala bi 50 000km i hiljadarku veću cijenu..

A ovo za domaće aute je samo dokaz onog kaj stalno pričamo.Ovaj se eto zaigrao pa je skinuo ispod evidencije na tehničkom.
Koliko ih ima koji su to napravili da se ne kuži jel..
..čak kad bi štimala tvoja "procjena o 110 tkm".. SLABA JE TO "utjeha".. (!)..

Čovik je platio auto sa 65.000 / a NE sa 110.000 - i na tome mu je "netko" maznuo bar 2.000 EUR iz džepa..

iskreno.. ja bi dotičnom MILU MAJKU JEBO.. a ne sjedio "i tješio se"..

ĐUBRAD TREBA "dobit što ga ide"..
lalala123 is offline  
Old 26.02.2018., 15:23   #6895
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
..čak kad bi štimala tvoja "procjena o 110 tkm".. SLABA JE TO "utjeha".. (!)..

Čovik je platio auto sa 65.000 / a NE sa 110.000 - i na tome mu je "netko" maznuo bar 2.000 EUR iz džepa..

iskreno.. ja bi dotičnom MILU MAJKU JEBO.. a ne sjedio "i tješio se"..

ĐUBRAD TREBA "dobit što ga ide"..
Obilazio sam ja naše salone, Jakuševac, internet oglase i nagledao sam se svega s pretežno napumpanom cijenom gdj debil misli da ću mu dati 20% na cijenu auta za njegov posao od tri dana. Gore da ne pričam kako mi je naš čovjek iz Zg uvaljivao kao super golfa, a auto sam kaj se nije raspao kad sam ga upalio.
Poanta je da ako želiš biti 100% siguran onda kupiš NOVO, ali i tu sam se opekao jer sam svoj prvi auto kupio novi od ovlaštenog i za mjesec dana mi se raspao mjenjač pa sam vozio zamjenski auto mjesec dana i auto nikada nije bio kako treba, a oni nisu htjeli dati novi već bi ga vračali meni pa ja njima i tako u krug.
A za ovu Astra sada, i da ima 110 tkm na satu, mogu dobiti u HR koliko sam dao do reg.jer nisam baš toliko naivan da nisam znao za tu mogučnost pa sam gledao da kupim povoljno jer ako i bude sranja da ipak ne izgubim novac i da dobijem uloženo nazad. Tako da nisam popušio ništa osim tri dana godišnjeg kojeg sam usput iskoristio i za upoznavanje bavarskih pivnica s frendom kojeg nisam dugo vidio.
Sutra ću vidjeti što će biti u servisu pa ću sukladno tome poduzeti daljnje korake. Našao sam gore preko tog prijatelja odvjetnički ured specijaliziran za takve slučajeve, a s obzirom da je to kod njih kazneno djelo sumnjam da će diler s dvije stotine automobila na lageru nakon njihovog dopisa raditi dramu oko tisuću dvije € naravno, pod uvjetom da dobijem čvrste dokaze.

Pozdrav.
__________________
This is the strangest life I've ever known.
fakebuster is offline  
Old 26.02.2018., 15:50   #6896
Quote:
fakebuster kaže: Pogledaj post
.. a za ovu Astra sada, i da ima 110 tkm na satu, mogu dobiti u HR koliko sam dao do reg.jer nisam baš toliko naivan da nisam znao za tu mogučnost pa sam gledao da kupim povoljno jer ako i bude sranja da ipak ne izgubim novac i da dobijem uloženo nazad.

Tako da nisam popušio ništa osim tri dana godišnjeg kojeg sam usput iskoristio i za upoznavanje bavarskih pivnica s frendom kojeg nisam dugo vidio.


Sutra ću vidjeti što će biti u servisu pa ću sukladno tome poduzeti daljnje korake. Našao sam gore preko tog prijatelja odvjetnički ured specijaliziran za takve slučajeve, a s obzirom da je to kod njih kazneno djelo sumnjam da će diler s dvije stotine automobila na lageru nakon njihovog dopisa raditi dramu oko tisuću dvije € naravno, pod uvjetom da dobijem čvrste dokaze.
..odjednom sve opušteno i "problema zapravo nema"..

pitam se: čemu ono "prvotno jadanje" sa pitanjem "Ima li kakve šanse za neku odštetu ili mi ostaje da se tješim jer barem nisam prevaren za 100 tisuća km"

a proizlazi: "da si unaprijed računao sa problemom".., problem se pojavio.., "rješenje" (odvjetnika - za kojeg samo nisi rekao ko će ga platit) isto već našao..

Što si očekivao "ovdje".. onog sa čarobnim štapićem.. (?)..
lalala123 is offline  
Old 26.02.2018., 16:47   #6897
Naravno da ima problema jer su skidani km, ali i dalje nisam popušio ništa, već nisam ništa profitirao. Popušio bi novac da sam ga kupio ovdje od švercera ili šoderaša.

Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post

Što si očekivao "ovdje".. onog sa čarobnim štapićem.. (?)..
Ne, možda sam naivno očekivao da će se javiti netko s konkretnim saznanjem ili prijedlogom, ali očito sam dobio dežurnog sveznalicu koji u četiri posta nije dao ništa od navedenog osim pametovanja. Hvala na tome, ali takvih već znam dosta
__________________
This is the strangest life I've ever known.
fakebuster is offline  
Old 27.02.2018., 19:34   #6898
Mislim da mi jedan prijatelj iz De reče da svabe ne smiju svabi prodat auto sa skidanom kilometrazom ali za izvoz nemaju tu klauzulu garancije. Tj smiju prodat i u De al im ne pada na pamet jer znaju koja je kazna a za izvoz nema garancije. Vise ce znat neko upućeniji u materiju.
PowerUser is offline  
Old 27.02.2018., 19:51   #6899
Da, a inače kad netko skine kilometražu ostavi potvrdu tako da ne bude zabune.

On je sasvim slučajno naišao na tu naljepnicu koja je nekom promakla, da je skinuta ta naljepnica o servisu klime on bi vozio taj automobi uvjeren da ima 65t km, isto tako bi ga možda ga godinu dvije prodao na 100t km. Da li ga to čini kriminalcem?
Guud is offline  
Old 27.02.2018., 20:52   #6900
Quote:
PowerUser kaže: Pogledaj post
Mislim da mi jedan prijatelj iz De reče da svabe ne smiju svabi prodat auto sa skidanom kilometrazom ali za izvoz nemaju tu klauzulu garancije. Tj smiju prodat i u De al im ne pada na pamet jer znaju koja je kazna a za izvoz nema garancije. Vise ce znat neko upućeniji u materiju.
..a ja mislim da je najbolje da brzo zaboraviš svako slovo "što ti je prijatelj rekao".., odnosno "što si ti sebi iskonstruirao", pa ovdje sad (neznam što zapravo, "informiraš"..?.. )

Ako nekoga VARAŠ.. - navodiš mu pogrešne / ili lažirane podatke o predmetu posla - sa ciljem stjecanja nepripadne materijalne koristi (veća prodajna cijena..)

.. tad je to PRIJEVARA.. (i tad je to na savršeno isti način PRIJEVARA i u Hrvatskoj - i u Njemačkoj)

i čak je "isti problem" organima gonjenja u Hrvatskoj, tako i onima u Njemačkoj: da krivično djelo "prijevare".., treba nepobitno dokazati - dakle onomu koji je varao, mora biti nepobitno dokazano, da je varao svijesno.., sa predumišljajem.. i sa ciljem stjecanja nepripadne materijalne koristi / odnosno sa ciljem oštećivanja druge stranke u predmetnom poslu.
.
lalala123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.