Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 12:29   #81
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
zadnja dva tjedna svaku noć sanjam isti san , samo s nekim izmjenama ... ali uvijek ekipa koju poznam poziva me na neki event , a ja govorim ''ja ne mogu više ništa , trudna sam ''.
Na internetu piše od 5. mjeseca trudnoće se dobiju hemeroidi , proširene vene, kapilare čak i po licu , fleke po koži, strije, celulit - pa ajme raspadneš se dok rodiš . Ja se divim svima koje poslije poroda izgledaju i dalje kao žene.
Da ne govorim kako me muči što će se desiti tamo dolje , hoće li intimni odnos s mužem biti neugoda i bol , sve što vidim na internetu više mi straha donosi nego mira
ja nisam imala hemeroide, niti proširene vene, dapače lice mi se tak fino očistilo i kosa prekrasna bila i nokti isto strije sam dobila doslovno tjedan dana pred porod, ali ja nisam ni pazila na to i nisam se mazala nikakvim uljima i kremama u trudnoći.

Seks poslije - meni još bolji doduše, ja sam rodila na carski pa se možda ni ne broji


Mislim da ti je sve to psihički Probaj otić na razgovor
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:37   #82
Joj da, meni kosa bila predivna, lice čisto, dlačice manje rasle, strije nisam dobila, hemiće sam imala od prije ma super mi bilo

Meni se čini da si još više usamljena jer koliko sam skužila, i tvoje kolegice i "prijateljice" (namjerno pod navodnicima) imaju jako loš i problematičan stav oko djece. I zato se vidiš sama u svemu tome. I na te žene oko tebe mogu reći samo fuj
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:55   #83
2cofleka : dobro si pogodila ovo za trudnoću, zbilja jest lagana i bez problema, niti jedna mučnina niti komplikacija , za porod imam neki feeling da bi isto moglo proći bez trauma - ALI ja ne želim roditi jer tada počinje sve ono čega se užasavam.
Samo eto ... nikome još nije ostalo , pa neće ni meni , dakle poroditi se moram. Ja već sada razmišljam o bijegu i da ostavim mužu dijete , o posvajanju nema govora jer on nebi dozvolio , rekao bi da nisam normalna kako mi uopće tako nešto pada na pamet. Ja sebe u majčinstvu vidim kao ovo što si navela da ću totalno prošvikati i završiti u nekoj ustanovi . Muž kaže ''da sam znao da si tako mračna i negativna nikad te nebi oženio'' i pita se gdje je ona osoba u koju se zaljubio ?
Yebiga ... nekima blaženo stanje - nekima sranje
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:18   #84
Ma klasika mi se sve to kod tebe vidi. Finjak ženska, nešto nesigurnija u sebe, na van dobar gard, nutrina koja se vazda preispituje jeli dovoljno dobra, lijepa, mršava, jaka, slaba, plačljiva, blah blah.....

Drama queen !!

I sada zgrabila onoga koji joj se sviđao, pa da ga ne zagubi brže nego ga je zgrabila - ajde da mu sve želje ispunimo. Kako ćemo - lako ćemo. Jer voli te i obožava!

E, pa ako ga želiš i dalje uzase; gledaj da se razbistriš; jer ostavit će on tebe sa dijetetom. Kaj buš onda?!

Rodila buš ko iz pičke a ne brini, pička bu ti sasvim fajn. I uz trudnoću,vele stariji i iskusniji, ne potroši se za debljinu cigaret papira unutar 100 godina.

Čudi me da te takve stvari more; a tako fine razumne godine. Pa već si morala dosta toga naučiti.


I da, financije ako su zadovoljavajuće, stara moja; nemaš brige. Pa danas se svakaj može nadokupiti. Od ispomoći u kući pa do novih cica.
2cofleka is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:28   #85
2cofleka : sviđaš mi se
takva osoba mi treba za psihoterapeuta , sve zna - a ne zna me .
Fakat mudro zboriš , imaš pravo , svaka ti je na mjestu

SnowFairy isto mudro zbori, osjećam se prilično usamljeno , ono...dobila sam obitelj , a osjećam se milion puta više sama nego dok sam ekšli bila solo igračica ... baš loše i tužno.
Nisam optimistična u vezi tog braka, možda da smo zajedno - ali on sad ionako ne može raditi za malu plaću u HR kad će dobiti dijete i toga je i sam svjestan da mora biti tamo
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:47   #86
Ma ne znam ja sve, tko zna sve...al, da imam iskustva i da sam upoznala punoooooo ljudi i da volim psihologiju i srač trač.....istina. I da smo skoro vršnjakinje....istina.....

Sviđaš se i ti meni, jer si iskrena i ne strahuješ iskreno govoriti; ne samo na forumu već i svojoj bližoj okolini. I to je s druge strane pokazatelj da nisi papak.
2cofleka is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:54   #87
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
Ma ne znam ja sve, tko zna sve...al, da imam iskustva i da sam upoznala punoooooo ljudi i da volim psihologiju i srač trač.....istina. I da smo skoro vršnjakinje....istina.....

Sviđaš se i ti meni, jer si iskrena i ne strahuješ iskreno govoriti; ne samo na forumu već i svojoj bližoj okolini. I to je s druge strane pokazatelj da nisi papak.
Negdje sam pročitala da samo glup čovjek govori ono što zaista misli.

Moja iskrenost mi samo nevolje donosi. Kad svoje ne-oduševljenje trudnoćom izrazim pred njegovima, mislim da mu sestra i mama smatraju ''ma baš je krasnu oženio'' - ali šta ću, ja ne mogu glumiti i govoriti ono kako nije , pa makar me mrzili zbog toga. A to je mana . To nije vrlina.
Nekidan sam svekrvi rekla da mogu vratiti vrijeme sve bih drugačije napravila, niti bih zadržala dijete , niti bih se udala.
Eto njoj nije jasno da netko ne voli svoje dijete , pa ja ispadam monstrum.
Reci NE iskrenosti
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:56   #88
escada, jesi počela gledati opremu za bebe?
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:03   #89
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitala da samo glup čovjek govori ono što zaista misli.
Eh, čuj......dvosjekli je to mač.

Društvo je brutalno i za opstanak u društvu, da, potrebno je dobro znati glumiti. Onako fino i perfidno; da se čak i ne kuži. Al to opet, ili možemo ili ne.

Nije iskrenost samo za budale rezervirana; ne u društvu gdje su jedinke povećeg životnog intelekta. Da, među baš tim budalama, iskrenost je " za budale" ; jer sa budalama moraš po njihovom.

Ne možeš ti biti ispravna muževoj familiji kada im kukaš kako si jadna i očajna jer si trudna; i da je to kraj tvog života. Za njih je to centar svijeta i kraj svemira.

No, opet, skoro pa generacijo, bila bi ja neiskrena kada ti nebih iskreno rekla......

Nemoj od sebe raditi preveliku tupaču ; jer glupa garant nisi a dala si se oploditi. Kužiš kaj oću reći?! Poslije jebanja stvarno nema kajanja.

Tko se danas jebe bez ikakve zaštite a ne želi djecu?!

Ili teški luđaci ili maloumnici ili oni koji su bili prisiljeni na to.

Ti si IPAK imala svoj razlog da se daš oploditi, koliko god razlog bio " kriv" ti si ga odabrala.


Zato; da, iskrenost za odabrane.
2cofleka is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:25   #90
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
escada, jesi počela gledati opremu za bebe?
Ne, evo to je još jedna strašna stvar za svaku osudu , što sam ja rekla da neću kupiti ništa . Ne želim ništa kupovati jer mi je zlo samo pri pomisli da moram u ormaru naći mjesta još i za dječje stvari, a i ovako su krcati.
Muž će donijeti iz vana , kolica , krevetić, šta god bude trebalo. Ja se neću puno truditi oko toga . Moje je samo da rodim. Užasna sam osoba , takvi se više ne rađaju i trebali bi prvo na psiho-testove ,pa onda odobrenje da mogu ili ne mogu imati djecu.

Što se tiče da sam se dala oploditi, sad je malo kasno za priče o kontracepciji. Jednostavno sa toliko godina opustila sam se malo, nije više ista panika kao u 20-ima i za tren oka najebala.
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:42   #91
E, jesi razmišljala da otvoriš neki svoj blog....

Pa da pišeš malo o svom viđenju cijele situacje, i kasnije ako stigneš , kada rodiš, nastaviš kako sve ide.

Ja bi sa guštom čitala.

Nda, slažem se....ja sam prva veliki pobornik opširnih psihofizičkih testova prije nego li se jedinkama dozvoli razmnožavanje. O ljudima govorim, jel.
2cofleka is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:02   #92
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
E, jesi razmišljala da otvoriš neki svoj blog....

Pa da pišeš malo o svom viđenju cijele situacje, i kasnije ako stigneš , kada rodiš, nastaviš kako sve ide.

Ja bi sa guštom čitala.

Nda, slažem se....ja sam prva veliki pobornik opširnih psihofizičkih testova prije nego li se jedinkama dozvoli razmnožavanje. O ljudima govorim, jel.
Isuse Bože, da napišem blog o svom poimanju majčinstva ja mislim da bi žene osule po meni drvljem i kamenjem, rekle bi da sam kučka hard core , da kako Bog daje djecu takvima , a ove što bi život dale moraju na umjetnu jer su neplodne.

Ne znam ni kako započeti blog , napraviti uopće, nisam o tome razmišljala ali možda bi trebala jer mi već i ovako s vama na forumu pomaže. Makar su i tu znale biti grozne, sarkastične i zle prema meni - ali nema veze, ne ljutim se ja kad znam da nisam u redu
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:11   #93
Ko da te netko poznaje, kao ni ovdje. Na blog si anonimna. Sve dotle do kada ti to želiš; jel.

Ako te zanima, a ne znaš kako započeti, javi se u PM....mogu ti dati neke smjernice. Mislim, pis of kejk je to . Kreiranje i pisanje bloga.


A možda ti dobro dođe. Tko zna.
2cofleka is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:37   #94
Escada, a jel se mozes preseliti van k muzu? Zapoceti novi zivot daleko od negativnosti koje te tu okruzuju? Mozda nades nove ljude za druzenje. .

Ja cu mozda biti malo okrutna, al ako ti se ne promijenit misljenje kad rodis, mislim da za dijete ne bi bilo zdravo da ga odgajas-pogotovo ako si prakticki sama
Jer kad rodis ne mozes misliti samo na sebe, djetetu mozes nanijeti veliku stetu

A vidjeli smo na kraju sto se dogodi kad zena pukne i ne zeli dijete (Denis jel )
Znam da sam mozda otisla ful predaleko...al trebas pomoc sigurno
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:52   #95
Nisi otišla predaleko , ne možemo znati kako će biti kad se dijete rodi, ali ako se zaista ne promijeni moje mišljenje o svemu, morat ćemo smisliti neko rješenje. Ili neka on traži neki smještaj da dovede ženu i dijete ili ja dajem dijete nekoj udomiteljskoj obitelji prije nego napravim nešto što bi požalila.
Moju mamu bi tako nešto dotuklo , već kad sam spominjala da bih dala na posvajanje ona je rekla da ne može vjerovati da je rodila tako bezosjećajno biće i da od sramote nebi mogla familiji reći da sam dijete dala samo tako.
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:23   #96
ja ne mislim uopće da je ovdje riječ o trudničkim hormonima, malo se cura prepala, bla bla.

i imati dijete uopće nije peace of cake.
moja su djeca bila itekako željena - i svaki put mi je trebalo 10 mjeseci da zatrudnim. usprkos svemu tome, nisam imala pojma koliko je težak i naporan posao imati malu bebu.

@escada4life, slažem se da si vrlo hrabra što verbaliziraš svoje osjećaje i vjerujem da mnoge majke osjećaju isto, ali se, zbog straha od osude okoline, ne usuđuju to izreći - što uzrokuje nesretne živote njih i djece (i tko zna što još).

ti si osvijestila da dijete ne želiš. muž ga želi. ti želiš zadržati muža. nisam sigurna koliko će te zadržavanje muža neželjenim djetetom usrećiti.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 18:09   #97
Inace ako se zelis odreci djeteta, to mora potvrditi i muz. Nije to da samo odes i dijete das u bolju obitelj.
Cak mislim da se za dijete (barem kad ae oduzima) trazi skrbnika i medu clanovima obitelji,ako postoje

Jedino mi nije jasno kako on zeli dijete, ali nema volje da budete svi skupa na jednom mjestu. Pogotovo jer zna kako ti je tesko
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 18:32   #98
Nije da nema volje da živimo svi zajedno , nego sad trenutno nema uvjete za to. Ja sam digla paniku kako neću imati kome ostaviti dijete kad se budem vraćala na posao, a on je rekao da planira do tada riješiti da nas dovede tamo. Ali to ne vjerujem dok ne vidim.
On ne zna štedjeti novce i to je veliki problem. Tolike godine radi vani i nema ništa, niti je uštedio išta. Ja radim za minimalac , pa sam uspjela kupiti svoju nekretninu , a da sam bila vani imala bih penthouse - ali eto nismo svi isti.
Čak i koverte koje su njegovi dali na vjenčanju on je spremio u svoju torbicu , ja niti znam niti sam vidjela tko je koliko dao . Nebitno dal je i 10 kuna unutra, ali to što je napravio me zgrozilo. U redu, platio je prstenje od bijelog zlata i tu večeru za obitelj, ali na kraju sam još ja njemu dala 200 eura iz svoje koverte što su moji dali . On je novce svojoj mami vratio koje je dala. I tako se vratio na teren, a nismo kao sav normalan svijet koverte stavili na hrpu i vidjeli kako / šta
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:02   #99
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ja ne mislim uopće da je ovdje riječ o trudničkim hormonima, malo se cura prepala, bla bla.

ne radi se isključivo o hormonima, ali je činjenica da fino mogu pridonijeti situaciji.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:18   #100
A daj escada, pa sta ima taj tvoj?! Jaja od zlata?! Svasta bi mi jos culi kada bi ti pisala! Pisi blog! Mozda nades razlog zasto si zabrzala em sa svatovima pa i svime ostalim!
Kaj, jel te okolina ubila u pojam " pa kada ces se ti vise skrasiti"

...... i onda napravi escada sranje! Sebi najvece!

Escada moon sparkle mi je jedan od top pet parfema!


Sent from my iPhone using Tapatalk
2cofleka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.