Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 21:02   #5901
ako ne moze 80.000 bilo cega makar i turskih bivsih lira 'disidenti' su vise nego zadovoljni i sa kakvim - za 'dzabe' - 'zapadnim' 'ja-telefon' ili ja-biljeznica' _ 'daj-sto-das' za nase 'disidentstvo'...

bio je onaj proces kada su 'akcionari' jukosa osnovanog od stranr mega-lopova hodarkovskog zahtijevali ni manje ni vise nego 50 milijardi neceg / sigurno ne starih turskih lira / ali su cini se dobili 'sipak'....

https://www.ft.com/content/2a23a352-...d-4e39ac32c284

najnovije u vezi toga - http://globalarbitrationreview.com/a...ment-in-france (zvucno ime sajta)

kazu 'akcionari' (po ovom sajtu) :

"The former majority shareholders in Yukos who won a US$50 billion award against Russia three years ago have abandoned their attempt to enforce it in France, saying it “no longer makes economic sense”....'


dakle 'nije ekonomicno' 'juriti' 50 miljardi dolara :klap: :klap: ...

mislili su onako 'na brzaka' uplasiti i maznuti - ali, cini se, ipak nije uspjelo....
serafim is offline  
Old 18.10.2017., 08:36   #5902
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Sta ocekivati drugo, pa u Ulcinju je do 1900 postojala pijaca robova.

Prije ce Sejdic i Finci postati predsjednici BiH nego sto ce RF isplatiti 80.000 navaljenom.
Gledajuci iz Uljcinja/podgorickog podruma:

Lipanj 2016: Rusija isplacuje Navaljnom 26 tisuca eura po odlucu ESLjP-a kao naknadu stete zbog nezakonitog pritvora
Studeni 2016/: Rusija isplacuje Navaljnom 3.4 miliruna Rbl kao naknadu stete i troskova u sudskom postupku "Kirovljes"
Veljaca 2017.: ESLjP je donio odluku da Rusija mora isplatiti Navaljnom 63,5 tisuce eura kao naknadu stete zbog brojnih nezakonitih hapsenja. U travnju rusko Ministarstvo pravosudja podnijelo jke apelaciju ESLjP-u. Odluka suda jos nije poznata.
Gledajuci iz Uljcinja/podgorickog podruma, jasno je da je Rusija isplatila te svote upravo nakon odluke Ustavnog suda Rusije iz 2015. da domace zakonodavstvo i imaju prednost nad medjunarodnim ugovorima (sto uzgred ne znaci da je Rusija odbila postovati i ispunjavati odluke ESLjP-a)

Toliko o tome.
Sjedite, djeco, jedan
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 18.10.2017., 11:03   #5903
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
antiputinovac koji je u rusiji zapalio vrata državnog objekta, pa u francuskoj zatražio politički azil, zapalio je francusku banku
https://www.washingtonpost.com/world...=.23fcfc0a5602

francuzi na internetu nešto kmeće i traže da ga se vrati u rusiju.
okrutni Makronov režim spremio umjetnika u ludaru

http://tass.ru/proisshestviya/465573...m_social_share
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 18.10.2017., 14:45   #5904
Stigla nam predsjednica u Soci: http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...dnosa/6660765/
Dobro je, nema crvenu opravicu.
Putinova faca, a i ona se kiselkasto smije
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 18.10.2017., 15:56   #5905
Lose je pocela.
Gdje joj je crvena haljina?
Sto nije obula stikle da gleda u gazdu s visoka, a on njoj u grudi?
Sto se onoliko odmakla, a uz Trampa se uvijala kao brsljen?
Jos ako zatrazi izrucenje Todorica uprskace sve do kraja.
tihobl is offline  
Old 18.10.2017., 18:08   #5906
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Lose je pocela.
Gdje joj je crvena haljina?
Sto nije obula stikle da gleda u gazdu s visoka, a on njoj u grudi?
Sto se onoliko odmakla, a uz Trampa se uvijala kao brsljen?
Jos ako zatrazi izrucenje Todorica uprskace sve do kraja.
Ne spominji crvenu haljinu. Izgleda pristojno, to je veliki napredak.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 18.10.2017., 18:14   #5907
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne spominji crvenu haljinu. Izgleda pristojno, to je veliki napredak.
Obukla se da izgleda pametno i ozbiljno.
Bas toga se bojim.
Sta ako izvali nesto pametno, a rusi je shvate ozbiljno?

Bolje je ponasati se neozbiljno kao Berluskoni.
tihobl is offline  
Old 18.10.2017., 18:16   #5908
Barbika je kraljica https://www.1tv.ru/news/2017-10-18/3...bar_kitarovich
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 18.10.2017., 18:18   #5909
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
okrutni Makronov režim spremio umjetnika u ludaru

http://tass.ru/proisshestviya/465573...m_social_share
Dobio je veoma blaaag i human postupak u Francuskoj. Zamisli, imaš ženu i dvoje djece. Zapališ ulazna vrata ni više ni manje nego zgrade obavještajne službe države čiji si građanin, on da pobjegneš s obitelji u Franvcsku i nastaviš tamo ""izvoditi umjetničke performanse"" tako da zapališ ulazna vrata centralne banke te države.

Osim ako je Yandex sprčko prijevod teksta s RU na HRV, pa da sam nešto krivo shvatio.

Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Suknjica joj je prekratka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 18.10.2017., 18:36   #5910
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post

Suknjica joj je prekratka.
Stvarno? Je li po tebi tribala izgledat kao hanuma u burci i nikabu?
Predsjednica Kolinda je prelipa zena i Hrvatska moze se njom ponosit
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 18.10.2017., 19:18   #5911
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Stvarno? Je li po tebi tribala izgledat kao hanuma u burci i nikabu?
Predsjednica Kolinda je prelipa zena i Hrvatska moze se njom ponosit
Ne. Bilo bi sasvim dovoljno da joj je dugačka do cipela.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 18.10.2017., 19:23   #5912
Nego kakva bi mogla biti sudbina onog lutog umjetnika o kojem smo raspravljali. Znači dobio je politički azil, radio ""performanse"", tj ponašao se kao palikuča, pa ga strpali u ludnmicu.

Ja bih ga strpao u zatvor. Ovako ispada kao da su Francuzi rekli da je taj čovjek neuraččunljiv, pa ne može odgovarati za svoje postupke. Ako ne može odgovarati za svoje postupke onda je možda u stanju neuračunjljivosti tražio politički azil. Ima puno duševnih bolesnika koji si umišljaju da ih Vlada ili Vanzemaljci ili neka sila progone. Ovim postupkom su si jako smanjili manevarsi prostor da tog čovjeka strpaju u zatvor. Ja bih mu osigurao pošteno suđenje i odmjerio odgovarajuču zatvorsku kaznu, koju bi morao odguliti u Francuskoj, jer se za zlodjelo sudi tamo gdje je ono počinjeno.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 18.10.2017., 19:32   #5913
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nego kakva bi mogla biti sudbina onog lutog umjetnika o kojem smo raspravljali. Znači dobio je politički azil, radio ""performanse"", tj ponašao se kao palikuča, pa ga strpali u ludnmicu.

Ja bih ga strpao u zatvor. Ovako ispada kao da su Francuzi rekli da je taj čovjek neuraččunljiv, pa ne može odgovarati za svoje postupke. Ako ne može odgovarati za svoje postupke onda je možda u stanju neuračunjljivosti tražio politički azil. Ima puno duševnih bolesnika koji si umišljaju da ih Vlada ili Vanzemaljci ili neka sila progone. Ovim postupkom su si jako smanjili manevarsi prostor da tog čovjeka strpaju u zatvor. Ja bih mu osigurao pošteno suđenje i odmjerio odgovarajuču zatvorsku kaznu, koju bi morao odguliti u Francuskoj, jer se za zlodjelo sudi tamo gdje je ono počinjeno.
mislim da ga Francuzi žele vratit natrag u Rusiju. Tamo ga čekaju tužbe za seksualno napastovanje (ne znam detalje)
Za vrata FSB-a je dobio novčanu kaznu.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 18.10.2017., 20:35   #5914
Dobro je. Predsjednica Kitarović dolaskom kod Predsjednika Putina napravila je velik korak za uspostavu odnosa sa Rusijom. Realno u Hrvatskoj nitko nije lobirao za hrvatske interese kod Rusije.
Valjda će nakon ovoga Hrvatska pokrenuti velike gospodarske projekte u Rusiji ili Rusija u Hrvatskoj.
Blinko Black is offline  
Old 18.10.2017., 21:36   #5915
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Suknjica joj je prekratka.
Predugackaaaaaaaaaaaaa.

Zato je gazda kasnio na sastanak sat vremena i uvalio Lavrova da joj pravi drustvo.


Na BL dnevniku su prikazali susret, buket cvijeca koji je dobila i pomenuli da se odnosi dobro razvijaju i da obim trgovinske razmjene raste. Izvjestaj slican kao kad je Vucic posjecivao Moskvu. Bilo bi dobro da Kolinda ne uprska stvar nekim mantrama sa prethodnog radnog mjesta, da shvati koga sad prestavlja i da popravi odnose sa Kremljom. I Tudman je pred kraj zivota krenuo da popravlja odnose.
Bilo bi odlicno da do kraja godine ode i u Peking.
tihobl is offline  
Old 18.10.2017., 21:44   #5916
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Predugackaaaaaaaaaaaaa.

Zato je gazda kasnio na sastanak sat vremena i uvalio Lavrova da joj pravi drustvo.


Na BL dnevniku su prikazali susret, buket cvijeca koji je dobila i pomenuli da se odnosi dobro razvijaju i da obim trgovinske razmjene raste. Izvjestaj slican kao kad je Vucic posjecivao Moskvu. Bilo bi dobro da Kolinda ne uprska stvar nekim mantrama sa prethodnog radnog mjesta, da shvati koga sad prestavlja i da popravi odnose sa Kremljom. I Tudman je pred kraj zivota krenuo da popravlja odnose.
Bilo bi odlicno da do kraja godine ode i u Peking.
Odmah poslije Rusije najavljen je put u Washington, to se znalo i prije puta za Soci. Naime, pitali su je zasto ne ide sa Plenkijem na Opcu skupstinu u NY, pa je izjavila da ona ide prvo u Rusiju, a nakon toga ide za Washington.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 18.10.2017., 21:51   #5917
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Stvarno? Je li po tebi tribala izgledat kao hanuma u burci i nikabu?
Predsjednica Kolinda je prelipa zena i Hrvatska moze se njom ponosit
Bila je dobra... pozitivno sam sokiran.
drzala se pristojno, srdacno i odmjereno. Cak se uspjela i tako obuc, a bome i pocesljat.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 18.10.2017., 22:33   #5918
Dacic ima najbolju taktiku: nacvrca se, pa i ako nesto pogresno izlane kasnije se Srbija moze vaditi da je bio pijan.

BiH ima jos boljeg ministra spolnih poslova - mog komsiju. Nebitan lik iz minorne stranke, voli nepovezano pricati o nebitnim stvarima. Nakon sastanka sa njim svako misli da ne valja prevodilac zbog nepovezanosti recenica. A uvijek se sa sagovrnikom slozi sa svim sto ovaj govori, pa kad ode ostaje im da razmisljaju da li je ista razumio.

Njih dvojicu bi trebalo poslati zajedno Trampu: pijan i zbunjen kod ludoga - na svakim novinama drugaciji naslov i drugacije tumacenje toka razgovora.
tihobl is offline  
Old 19.10.2017., 09:58   #5919
jel mi može neko prevest ovaj diplomatski na bosanski*?

Quote:
Hrvatska nam je važan partner na Balkanu, jačat ćemo odnose
Putinu sam predstavila inicijativu triju mora. Ovo je inicijativa za koheziju srednje europe i EU u cjelini, a ne protiv. Ona nije usmjerena protiv Rusije ili Njemačke, rekla je predsjednica
https://www.24sata.hr/news/hrvatska-...-odnose-544676

molim ne štedit izraze da i običan narod razumije, evo kako bi trebalo prevest:

Quote:
Bosanski poslovni riječnik
(Bosanski biznis riječnik...)
- Dragi kolega, dugo se nismo vidjeli!...
http://www.jevtic.net/bosanski_poslovni_rijecnik.html
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 19.10.2017., 10:13   #5920
Novinarka i socialite (fali mi prijevod za ovu englesku rijec ... je li pripadnica otmjenog drustva? ) Ksenija Sobcak, inace kcerka bivseg putinovog sefa gradonacelnika Peterburga Anatolija Sobcaka, najavila je spremnost kandidirati se za Predsjednika Rusije na iducim izborima u 2018.
Ksenije je siroj javnosti poznata prvo po upravo boemskom nacinu zivotu pocetkom 2000-ih godina i brojnoim vezama s najbogatijim muskarcima iz Rusije i okruzenja. Kasnije je postala bivsa vositeljka skandaloznog rijalti soua "Dom-2" (analog "Farme") pa kao takva je zasluzila titulu olicenja loseg okusa i vulgarstine.
Nakon sto je digla glas u podsku oporbenog pokreta i pocela je kritizirati putinov rezim odmah je bila izbacena sa svih prerezimskih TV- i radio-stanica. Tijekom masovnih prosvjeta oporbenjaka nakon predsjednickih izbora u svibnju 2012. bila je rame uz rame s oporbenim prvakom Aleksejom Navaljnim. Bila je privedena policiji, njezin stan je bio nekoliko puta pretresen, policija joj je zaplijenila sav novac koji je bio vracen samo nakon pola godine dana.
Trenutno radi kao novinarka na oporbenom radiju Dozdj (Kisa) i volditeljica na kablovskoj televiziji istog imena, a i kao glavni urednik ruske verzije francuskog modnog casopisa L’Officiel
Nastupa kao umjereni kriticar putinovog rezima, ali i ostatka oporbe.
Sudeci po svemu, sacuvala je dosta dobre (iliti barem neutralne) odnose s Gazdom.
Zbog toga da je prije njezine najave o prikljucenju predsjednickoj trci imala dugi privatni sastanak s Gazdom, vecina oporbenjaka i "sistemnih opormenjaka" odmah su joj nalijepile etiketu "kremaljski projekt".
Ima supruga glumca Maksima Vitorgana i sina-jednogodisnjaka Platona.
PS Ksenija je takodjer izjavila da je spremna povuci kandidaturu ako rezim bude dozvolio Alekseju Navaljnom da se kandidira.
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 19.10.2017. at 10:31.
Ivan Grozny is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.