Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2004., 16:57   #1
Je li "lakše" nositi ljetnu ili zimsku bebu?

Ne znam kako bih tocno postavila pitanje...

Ono, jel bolje kad se beba rodi u proljece, jer se u zimi ionako ne mos nikud mrdnut pa lakse nosis trbuh, ili u jesen kad mozes cijelo ljeto setat i pripremat se za porod?
Ili nesto trece...
Kako je za bebino zdravlje?

Mame s vise djece rodjenih u razna doba godine, kako vam je bilo najbolje?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 19:29   #2
ja ti mogu samo reć da sam ja ljetna beba zimogrozna, dok mi brat zimska beba još hoda svijetom u običnoj majici dugih rukava i s jaknom u torbi. savjetujem zimsku bebu, jeftinije su
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 19:30   #3
Ja imam samo jedno rodjeno na jesen i mogu ti rec da bi opet ovako(bilo je planirano). Cijelo ljeto sam nosila muzeve majice i kupila samo par sitnica od odjece. Kretala se puno i zdravo jela. Beba je super, i sad po zimi idemo van dosta a nemoram pazit na sunce i na vrucine. Kad dodje ljeto bit ce dovoljno velika da joj mogu namazat tjelo losionom s faktorm. Isto tako kad pocne jesti imat ce mo friskog voca i povrca. S druge strane kazu da je naj bolje imat djecu u proljece.Po zimi je jedino frka zbog bolestina.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 22:56   #4
Slazem se s gornjim postom,po meni ljetna trudnoca je puno laksa ako mozes podnijeti vrucine, ne moras kupiti puno trudnicke odjece i cipela....meni je bilo super, sada idem u setnje s bebom na svijezi zrak a frendica je svoju ljetnu bebu uvijek morala pokrivat te stavljat je u hlad, nisu puno vremena provele vanka setajuci nego u kuci...ne znam svatko ce imati drugacije misljenje ali na kraju najvaznije je da je trudnoca u redu i beba zdrava.
 
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 23:58   #5
Meni je bilo toliko vruce da sam bila sretna sto sam ljeto provela u II tromjesecju, a i nije bilo toliko strasno vruce ljeto kako zna biti. Ako bih mogla zaobici ljeto u sljedecoj trudnoci bilo bi super.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 11:24   #6
Smile

Pozdrav svima!

Ne znam da li je bolje imati zimsku ili ljetnu bebu, ali kod mene kako stvari stoje (nedavno saznala da sam trudna, znaci jedno 6-7 tjedana ) definitivno cu na sebi vidjeti kak je imati ljetnu bebu... jedva cekam (iako ima jos puuno vremena) ali mislim da ce biti vruceee.. ali dobro, ja ipak vise volim ljeto!
sistinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 11:33   #7
ako je "nosenje" bebe poteklo iz ljubavi dvoje ljudi... onda ti je svejedno...

bitno da je zdravo..

a nist' u zivotu nije lako, pa tak ni trudnoca... ali da je lijepa (u kojem god godisnjem dobu nosila potomka) to je istina... posljedica je preslatka bila ona u prvpj setnji obucena u skafander ili samo kratku majicu...

a ti ces vec potrpiti... i proci ce, a sjecat ces se samo lijepog...

zmiskla/ljetna beba?

votever... gud lak..
*diana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 11:35   #8
Cestitam

No , sto se tice topica,moja kikica se rodila u kasno proljece, i to one godine paklenog ljeta u Europi.....znam neke zene kojima je to ljeto bilo za neopisati, a bile su trudne.... nama je bila koma, mislim da je bilo svima koji su imali male bebe u to vrijeme, a recimo nisu imali klimu....ili djecje sobe i odjeli za rodilje, koji nisu imali klime...no to je ljeto stvarno bilo ekstremno..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 15:27   #9
Ja sam bila u III. tromjesjecju ljeto 2003, kada su vladale paklene vrucine jedno puna 2 mjeseca. A kaj da velim, mislila sam da bum umrla, bilo mi je konstantno vruce, od jutra do slijedecega jutra, po noci mi niti otvoreni prozor nije pomogao. Tada sam pomislila da je bolje biti trudan po zimi, bar se zatoplis, a ovo po ljeti...nis' ne pomaze. Dok je pak ovo ljeto bilo bas ugodno. Ovisi... No, na kraju se sve prezivi.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 16:18   #10
Moja beba se rodila u proljece, trudnocu sam podnijela fenomenalno za razliku od nekoliko prijateljica koje su biile trudnjace tokom ljeta. Najveci problem im je bio (pored vrucine naravno) naticanje nogu i ruku.
Beba je bila dovoljno velika da izadje van i uziva tokom ljeta i najvaznije da je sada dovoljno veliki da podnese hladnocu. Moj izbor bi bila zima za trudnocu.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 17:50   #11
Moja beba će se rodit na proljeće i mislim da je to idealan izbor - sad mi je već fino toplo od cirkulacije i viška krvi u venama; ne mami me haračenje po planinama i po svuda (najteža stvar mi je odlučit se ostat doma i odmorit - pa mi ovo vrijeme paše), nije mi vruće - a beba će za ljeto biti taman dovoljno velika da ide na more i uživa s nama. Dapače, do ljeta ćemo već vratiti kondiciju i našetati se na čistom zraku

ps A ni mučnine s početka mi nisu zagorčale prethodno ljeto...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 21:51   #12
Prvu bebu sam rodila usred ljeta, drugu usred zime.
Štajaznam, ljeti mi je bilo vruće, zimi hladno
Kad sve zbrojiš, ista pašta, ni ne sjećam se više
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 15:20   #13
Ma jasno da je najvaznije da je beba zdrava!

No buduci da ja tek planiram trudnocu, mogu birati - pa me zanima...

Po vasim postovima, nekak sam najsklonija proljecu.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 12:22   #14
zmijice i ja i moj muž radimo na prinovi i ja bi volila da se moja beba rodi negdi u 10 mjesec...jer sam po iskustvima oko mene vidila da je ženama mnogo lakše bilo u ljeto biti trudnice (laganija prehrana više kretanja) općenito manje su se debljale bolje se osijćale manje garderobe automatski znači i manje troškova i na kraju krajeva kad rodiš i onako si jedno prvo vrime vezan uz kuću a po onom tmurnom vremenu i ne vuče te vani a i do idućeg ljeta opet si zgodna
eto ja se osobno nadam da vam se jako brzo javim da očekujem bebu u jesen 2005.

sad mi pade jedna tema na pamet jedna tema pa idem je otvorit
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 16:02   #15
Quote:
Tija kaže:
Prvu bebu sam rodila usred ljeta, drugu usred zime.
Štajaznam, ljeti mi je bilo vruće, zimi hladno
Moja je prva prava zimska (XII) a druga prava ljetna (VII) beba i nisam primjećivala da je neka razlika osim ovog što tija piše, u ljeto vruće a u zimu hladno
Meni je veća razlika bila u godinama; prvu sam rodila sa 24 a drugu sa 30 i tu se već osjetila razlika u nošenju bebe
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 17:59   #16
KOd mene je ljeto super pa mi nije uopce bilo tesko a kriterij u odabiru termina,(jer sam jaaako pazljivo isplanirala kad cu ostat trudna) mi je bila skijaska sezona. Tocno mi se sve potrefilo i eto nisam nis propustilaNego ,mislim da je puno jeftinije sto se garderobe i dobre prehrane tice ljetna trudnoca.Za drugo cu se potrudit da je u istom terminu da iskoristim svu robicu koju sad imam i sve sto sam ja nosila u trudnoci. Ah kaj ces,skrtica
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 23:55   #17
Mogu malo osvjezit temu?

U kojem ste godisnjem dobu rodile? VI koje imate dvoje ili vise djece (rodenih u razlicita god doba) kada vam je bilo lakse?
Naravno, svaki roditelj ima samo dvije zelje, da dobije zivo i zdravo djete, Ovo je više onako... Usputna želja, rekla bih kao i zelja za nekim spolom ("voljela bi sina ali sto bude, smo nek je zivo i zdravo").

Ispravite ako fulam, ali mislim da je mamama koje rode u proljeće ili (ranu) jesen lakše nego mamama s ljetnim ili zimskim bebama.
iskrica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 10:41   #18
Quote:
iskrica3 kaže: Pogledaj post
Mogu malo osvjezit temu?

U kojem ste godisnjem dobu rodile? VI koje imate dvoje ili vise djece (rodenih u razlicita god doba) kada vam je bilo lakse?
Naravno, svaki roditelj ima samo dvije zelje, da dobije zivo i zdravo djete, Ovo je više onako... Usputna želja, rekla bih kao i zelja za nekim spolom ("voljela bi sina ali sto bude, smo nek je zivo i zdravo").

Ispravite ako fulam, ali mislim da je mamama koje rode u proljeće ili (ranu) jesen lakše nego mamama s ljetnim ili zimskim bebama.
Mislim da nema pravila. Zavisi od bebe, mame, gdje živite, kakva je godina, kakvi ste s klimatizacijom/grijanjem, da li u stanu imate vlage ili ste u potkrovlju, preferiraš biti u kući ili vani, u pokretu... Vjerujem i da jednim roditeljima može biti različito s više djece.
Druga je stvar da trudnoću teško možeš planirati. Jako su rijetki oni koji odluče i obave to.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 11:39   #19
rodila dvoje zimske djece (razmak izmedju rodjendana manji od mjesec dana - ispada da djecu radimo u isto vrijeme )

visoke trudnoce sam "gurala" u hladnijem dijelu godine i to mi je bilo ok
minus je sto je u zg nemoguce naci zimske jakne/kapute za trudnice i izlazak iz rodilista po zimi - s malim sam izasla prosle godine na dan kad je bio onaj najveci snijeg u zg - do dva popodne sam cekala da vidim da li ce se mm (sa zimskom opremom) uopce uspjeti probiti do bolnice (sva zg rodilista su na brdu i nijedno nema adekvatan parking)
tu voznju s bebom od 3 dana vise ne bi ponavljala
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 11:49   #20
Ja sam prvo rodila u proljeće (4 mj.) i da mogu birati opet bih se odlučila za to doba, ali između zime i ljeta radije bih izabrala zimu.

Grozim se porođaja u 7. i 8. mjesecu i babinjača po paklenim vrućinama.
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.