Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2006., 09:47   #21
Quote:
Dario D. kaže:
FSB: http://www.fsb.hr/

Fakultet strojarstva i brodogradnje

nemate pojma

FESB=Fakultet elektrotehnike strojasrtva i brodogradnje

www.fesb.hr
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:24   #22
Quote:
Autsajderica kaže:
Ma to je sve relativno, ako imas mogucnost otic u Zagreb, moj ti je savjet IDI, TRCI GLAVON BEZ OBZIRA cisto radi sebe, da vidis malo zivota u metropoli (hihi) ali nije ti ni FESB za bacit. Evo,ja cu ti javit u deseti jel moguce upisat godinu kampanjski
ovo je dosada najbolji savjet koji si dobio na forumu...
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:38   #23
Quote:
ruda mraz kaže:
ja bi ti preporucal fer u zagrebu.. malo je tezi faks nego onaj u splitu, ali ak se kanis uciti, odi tam.. posle toga znas sve o toj struci..
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:41   #24
Quote:
Dario D. kaže:
Ja bi ti naravno preporučio FER jer sam i sam na FERu.
Hoćeš još nekog nasanjkati, da ne bi bio sam?

Odi ti bolje na nešto gdje ćeš zaradit više para, uz manje truda.

Uh, tek sad vidim da je prvi post iz 2003. Šteta.
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 20:31   #25
Quote:
Trijezni Pijanac kaže:
ovo je dosada najbolji savjet koji si dobio na forumu...
Hvala, hvala
__________________
..We want the world and we want it now..
Autsajderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 23:08   #26
zna li netko od vas Link sa kojeg se moze skinut C za programiranje
robi2591986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 23:20   #27
Ja idem na tehnički fakultet u Rijeci sta mislite o mojoj ideji da se preselim nakon dvije godine na fer u zagrebu
Dali treba nesto polagat dodatno odgovorite ako znate
Hvala
robi2591986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 17:38   #28
Quote:
robi2591986 kaže:
zna li netko od vas Link sa kojeg se moze skinut C za programiranje
http://gcc.gnu.org
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 10:46   #29
Raskršće motivacija / topic za upisno neodlučne

Bok.

Ovako, zadnja sam godina srednje i vrijeme je da odlučim o studiju ali još nisam konačno odlučio što bih želio ići a istina je da i nisam najbolje informiran.

Krenimo redom.

Engleski jezik - Ide mi super no problem vidim u jednom. Danas svi govore engleski. Koliko u biti vrijedi diploma iz Engleskog i što se s njom može? Koji poslovi su na raspolaganju sa završenim Engleskim? To mi je jedini problem. Volim taj jezik ali danas ga fakat svi govore..

Francuski ili Talijanski - Druga opcija je da uzmem jedan od ta dva jezika ako ne i oba. Sad, pitanje je...što se može s njima? Trebalo bi dosta muke jer još uvijek ne znam puno o ta dva jezika no volim jezike tako da vjerujem da bi eventualno i naučio.
No, što se može ako završim jedan od ta dva ili oba jezika?

Psihologija - Još jedna moja strast pored jezika. Imam samo jedno pitanje. Dal ima matematike i sličnih predmeta na psihologiji? Jer to bi bio strašan minus..
Inače, odličan studij i ono, volim psihologiju.

Što mi predlažete od ovog navedenog i da li možda imate još kakaav prijedlog sad kad ste dobili malo bolju sliku o onome što volim?
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 10:48   #30
upisi engleski, francuski i talijanski, po mogucnosti negdje u inozemstvu i imas siguran i dobro placen posao u nekoj europskoj instituciji.

s tim da ti se isplati upisati studij za simultanog prevoditelja, koji je jaci od klasicnog studija stranog jezika i knjizevnosti.

s tim ces zaista uvijek naci posao, a mozes se i, zlu ne trebalo, usput baviti prevodjenjem.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 10:49   #31
Quote:
Maurice kaže:
Psihologija - Još jedna moja strast pored jezika. Imam samo jedno pitanje. Dal ima matematike i sličnih predmeta na psihologiji? Jer to bi bio strašan minus..
Inače, odličan studij i ono, volim psihologiju.

imas statistike dosta.
no ništa pretjerano ako volis psihologiju

odi na stranice filozofskog i hrstudija i snimi predmete
zmajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 12:31   #32
Engleski- svatko ga govori, ali ga zaista rijetko tko zna.
Tal- za talijanski moraš imati predznanje,a od iduće godine navodno će uvesti ispit predznanja i za fra.
Psi- ima statistike, mislim da je samo to vezano uz mat.
Najbolje informacije naći ćeš na www.ffzg.hr ili još bolje http://forum.ffzg.hr/
__________________
svijet je lopta šarena...
pinkgirl18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 21:32   #33
plus imaj na umu da na faksu neces naucit jezik ako ne odes u inozemstvo na bilo koji nacin ili si nadjes izvorne govornike u hrvatskoj.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 23:38   #34
moj ex razrednik bi se sad nadovezao na ovaj topic:" Dijeca moja studirajte jezike, ljudi pricaju na svim jezicima tako da dok god ljudi pricaju vi cete imat posla"
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 02:10   #35
tal, fra, eng & psihologija, sve je super, al bolje studiraj jezike ako ih već voliš.
leteca_medvjedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 12:55   #36
Quote:
Maurice kaže:
Engleski jezik - Ide mi super no problem vidim u jednom. Danas svi govore engleski. Koliko u biti vrijedi diploma iz Engleskog i što se s njom može? Koji poslovi su na raspolaganju sa završenim Engleskim? To mi je jedini problem. Volim taj jezik ali danas ga fakat svi govore..
puno vrijedi i na raspolaganju ti je mnoštvo poslova (još ako znaš njemački...). problem je jedino kaj ljudi koji kod nas završe jezike rade i u poslovima za koje nisu obučeni, ne ostane mjesta za stručnjake pa nije ni čudo kolko nam je toga u kurcu

Quote:
Francuski ili Talijanski - Druga opcija je da uzmem jedan od ta dva jezika ako ne i oba. Sad, pitanje je...što se može s njima? Trebalo bi dosta muke jer još uvijek ne znam puno o ta dva jezika no volim jezike tako da vjerujem da bi eventualno i naučio.
No, što se može ako završim jedan od ta dva ili oba jezika?
ovo bih ja uzela. obožavam talijanski, a i francuski bih voljela skroz naučiti. komentar je isti kao gore za engleski. znanje jezika je jako dobro i bitno, al ima još puuuuuno toga kaj je jednako tako bitno pa se nikako ne bih odlučila za oba studija istovremeno

Quote:
Psihologija - Još jedna moja strast pored jezika. Imam samo jedno pitanje. Dal ima matematike i sličnih predmeta na psihologiji? Jer to bi bio strašan minus..
Inače, odličan studij i ono, volim psihologiju.
imaš statistike kao i na svakom studiju. za ovo ne bih bila pretjerano zainteresirana, već bih je proučavala u slobodno vrijeme ako me baš zanima
Nikol Nikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 16:03   #37
Koji su to točno poslovi na raspolaganju nakon završetka engleskog, francuskog ili talijankog? Hvala.
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 10:26   #38
Koji fakultet izabrati? Jedan, dva, tri, čet'ri, izgubljeni!

Nemam baš nešto ocjene osim iz par predmeta kao engleskog koji mi ide. Tragam za fakultetima i želim dalje ali nikako da se odlučim što želim.
Možete li mi predložiti nešto razumno...nešto na što se da upasti, nema puno matematike i fizike i kasnije se može naći posao.
Hvala..

isti autor, "nova tema". Spajam s postojećom.

Zadnje uređivanje Kyra : 14.12.2006. at 06:41.
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 11:24   #39
Suzdržavam se od uvijek istog komentara.



Ne mogu. Moram opet reći: kako k vragu misliš ti, kojeg odavdje vjerojatno nitko od nas osobno ne poznaje, da ti na temelju jednog posta odredimo fakultet? KAKO???
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 11:26   #40
Quote:
Maurice kaže:
Nemam baš nešto ocjene osim iz par predmeta kao engleskog koji mi ide. Tragam za fakultetima i želim dalje ali nikako da se odlučim što želim.
Možete li mi predložiti nešto razumno...nešto na što se da upasti, nema puno matematike i fizike i kasnije se može naći posao.
Hvala..
zaštita na radu
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.