Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 18:59   #1
Radni sporovi

Da li radni sporovi idu u zastaru?
Naime u 5mj sam digla tuzbu zbog nepravednog otkoza i evo jos nije zakazano ni 1 rociste?
peta25 is offline  
Old 12.11.2007., 19:14   #2
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
Da li radni sporovi idu u zastaru?
Naime u 5mj sam digla tuzbu zbog nepravednog otkoza i evo jos nije zakazano ni 1 rociste?
Načekat ćeš se . Premda kažu da se radni sporovi, zapravo, najbrže rješavaju. Kako li je tek s ostalima ...
*leona* is offline  
Old 12.11.2007., 22:08   #3
Nema tu zastare ako si pravovremeno digla tužbu i prije toga stavila zahtjev za zaštitu prava.
Mama Ružica is offline  
Old 13.11.2007., 11:20   #4
Quote:
Mama Ružica kaže: Pogledaj post
Nema tu zastare ako si pravovremeno digla tužbu i prije toga stavila zahtjev za zaštitu prava.
to me je zanimalo da li mogu otici u zastaru da sve je prema roku podneseno samo se ceka da sud zakaze rociste a ono niakd pa ni onda....

jel moguce da poslodavac stalno ulaze zalbe i nepojavljuje se da se ne odugovlci godinama???
peta25 is offline  
Old 13.11.2007., 16:26   #5
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
to me je zanimalo da li mogu otici u zastaru da sve je prema roku podneseno samo se ceka da sud zakaze rociste a ono niakd pa ni onda....

jel moguce da poslodavac stalno ulaze zalbe i nepojavljuje se da se ne odugovlci godinama???
nema zastare ako je tuženo, nepojavljivanjem si neće puno pomoći, najbitnije je da li ćeš se imati otkuda naplatiti i u vezi s tim event tražiti neke privremene mjere...ali ovisi o situaciji, svakako
dr. Szmola is offline  
Old 13.11.2007., 17:51   #6
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
to me je zanimalo da li mogu otici u zastaru da sve je prema roku podneseno samo se ceka da sud zakaze rociste a ono niakd pa ni onda....

jel moguce da poslodavac stalno ulaze zalbe i nepojavljuje se da se ne odugovlci godinama???
Istraži malo, raspitaj se, ako se sud upušta u mutne poslove pa neke predmete uzima preko reda dok tvoj dugo vremena čeka, onda ih upozori, ako ni to ne ide onda piši apelaciju Ustavnom sudu. Vidjećeš onda frke.
__________________
Kad sve saberem ja se oduzmem!
MuhtaR is offline  
Old 13.11.2007., 19:20   #7
Quote:
dr. Szmola kaže: Pogledaj post
nema zastare ako je tuženo, nepojavljivanjem si neće puno pomoći, najbitnije je da li ćeš se imati otkuda naplatiti i u vezi s tim event tražiti neke privremene mjere...ali ovisi o situaciji, svakako
to sa lovom bi bio problem ali ne placam odvjetnika jer sam u sindikatu.....
samo je sad bed ako ce se stalno zaliti mogu to rastegnut
peta25 is offline  
Old 13.11.2007., 20:45   #8
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
to sa lovom bi bio problem ali ne placam odvjetnika jer sam u sindikatu.....
samo je sad bed ako ce se stalno zaliti mogu to rastegnut
ne bi trebalo. Radni sporovi su HITNI postupci!! Rokovi su tu jako kratki i trebalo bi ići brzo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 13.11.2007., 20:53   #9
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ne bi trebalo. Radni sporovi su HITNI postupci!! Rokovi su tu jako kratki i trebalo bi ići brzo
Znam za slučaj bliske mi osobe čiji se rasteže od 2004. godine .
*leona* is offline  
Old 13.11.2007., 20:55   #10
Quote:
*leona* kaže: Pogledaj post
Znam za slučaj bliske mi osobe čiji se rasteže od 2004. godine .
vjerujem da ih ima....ali oni su fakat HITNI postupci (zpp)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 13.11.2007., 22:36   #11
ako se dobije spor moraju isplatiti place od kada si dobio otkaz a sad me zanima dal to vrijedi i dok si na bolovanju a primam 50 posto? jer otkaz pocine tec od prestanka m bolovanja
peta25 is offline  
Old 14.11.2007., 00:08   #12
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
vjerujem da ih ima....ali oni su fakat HITNI postupci (zpp)
Zavisi što je nekome hitno....
Radni spor podnio sam zbog umanjenja isplate plaće u prošloj firmi u kojoj sam radio. To je bilo 2002. godine. Do sada su se promjenila 4 suca i još uvijek nije donesena odluka niti prvostupanjskom sudu tj. Općinskom sudu u Zg-u.
Jedan sudac je otišao u mirovinu, druga sutkinja na održavanje trudnoće, treći sudac je otišao na Županijski sud, i sad je kod četvrtog sudca.
Obratio sam se 2006. godine Ustavnom sudu zbog sporosti postupka i dobio da je općinski sud dužan donijeti odluku u roku od 6 mjeseci. 6 mjeseci prošlo, točnije godina dana i 2 mjeseca, još nema odluke.
Eto toliko o radnom sporu. Uglavnom predmet uopće nije složen...
Samo je sudski vještak vještačio koliko su mi dužni, godinu dana i pet mjeseci.
marko27 is offline  
Old 14.11.2007., 00:27   #13
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Zavisi što je nekome hitno....
Radni spor podnio sam zbog umanjenja isplate plaće u prošloj firmi u kojoj sam radio. To je bilo 2002. godine. Do sada su se promjenila 4 suca i još uvijek nije donesena odluka niti prvostupanjskom sudu tj. Općinskom sudu u Zg-u.
Jedan sudac je otišao u mirovinu, druga sutkinja na održavanje trudnoće, treći sudac je otišao na Županijski sud, i sad je kod četvrtog sudca.
Obratio sam se 2006. godine Ustavnom sudu zbog sporosti postupka i dobio da je općinski sud dužan donijeti odluku u roku od 6 mjeseci. 6 mjeseci prošlo, točnije godina dana i 2 mjeseca, još nema odluke.
Eto toliko o radnom sporu. Uglavnom predmet uopće nije složen...
Samo je sudski vještak vještačio koliko su mi dužni, godinu dana i pet mjeseci.

Zašto nisi išao dalje sa Ustavnim sudom? Da li si ih obavještavao da općinski sud ne izvršava njihovu odluku?

Ako su probili rok, opasno se igraju jer mislim da je neizvršavanje odluka Ustavnog suda krivično djelo. Za to se u zatvor ide i neko mora odgovarati. Ako ne uspiješ ništa, obrati se u Strazbur i tuži državu, jeste da je malo komplikovano ali će ti se sigurno isplatiti jer stvar je kristalno jasna i pošteno ćeš ih odrati za sve godine što si čekao.

Ne mogu da vjerujem. Ja sam ljetos radio na jednoj apelaciji jer je općinski sud provodio ovrhe kako ih je ko plaćao i podmićivao. I čim je iz Ustavnog suda stiglo da se izjasne čitava se frka digla, suci se sa godišnjih odmora vraćali, za glavu se hvataju i morali su zakazati prodaju.
__________________
Kad sve saberem ja se oduzmem!
MuhtaR is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.