Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2005., 16:53   #141
Quote:
te@ kaže:
Nego, zaboli me đoka sa pičvajz, deder mi recite kakakav i za koliko para ekspres lonac da kupim? I gdje?
Brzo!
Nisam neki strucnjak ali mislim da su ti bolji oni koji nemaju gumu.
Lagostina je bio takav. Ovog cu se morat skoro rijesit jer mi smrdi guma po kiselom kupusu
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 17:05   #142
Quote:
penelop@ kaže:
Nisam neki strucnjak ali mislim da su ti bolji oni koji nemaju gumu.
Lagostina je bio takav.
A si sigurna da je bez gume?
Imala sam i ja Lagostinin, reče prodavačica bez gume. I koristila ga kao bez gume 2 god i onda mu je odjednom izvirila gumica pa sam joj se čudila.
Lonac ima rub okrenut prema nutra i u tom tunelčeku se skriva guma.
Inače sam seljak za kuhanje u pretisu, samo juha i govedo na saft ili gulaš, ponekad grah.
Bi ja i drugo ali mi nekak nejde.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 17:34   #143
rekla bih, unatoč drukčijim tvrdnjama nekih forumašica na prijašnjim topicima na kojima se spominjao pretis, da svi oni imaju gumu. pitanje je jedino pere li se nakon svakog kuhanja ili ne. onaj moj s oprugom ima gumu ispod ruba s unutrašnje strane, kako reče polly (a rek'o bi čovjek da je nema, tako sam i ja na početku mislila)
fensi-šmensi wmf ima onu koja se vadi i s veremena na vrijeme promijeni - svako toliko kupiš novu i nema kupus-mirisa (mljac, kiseli kupus
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 18:09   #144
Quote:
penelop@ kaže:
Nisam neki strucnjak ali mislim da su ti bolji oni koji nemaju gumu.
Lagostina je bio takav. Ovog cu se morat skoro rijesit jer mi smrdi guma po kiselom kupusu
Nemoj bacati lonac zbog toga, osim ako i inace nisi zadovoljna. Gumice su prilicno jeftine, max. 50 kuna (nisam dugo kupio) i manji je trosak njih promijeniti. Tea odi u Metro pogledaj, tamo imaju pristupacne cijene a nisu lonci nista losiji od onih po usminkanim ducanima u centru.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 18:50   #145
ta se guma mora promijenit nakon nekog vremena, bilo koju vrstu pretisa da imas
ona gubi svoja svojstva nakon odredjenog broja kuhanja pa ne obavlja vise svoju zadacu kako treba
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 19:49   #146
Zadovoljna sam ja svojim loncem, ne patim na marke
Lagostina stvarno nije imao gumu, ma bas cu pitat mamu kako joj sluzi
Ja tu gumu (zelenu )svaki put izvadim, operem i odmah osusim i svejedno se brzo usmrdi
Ma nisam ni skuzila da smrdi guma nego mi je nekako smrdio ormar s loncima. Sve sam izvadila vani, gledam, snjofam a ono pretis. Izbacit cu ga u dvoriste
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 20:00   #147
Ja isto imam Lagostina lonac, bez gume, sa onim mehanizmom za podizanje na poklopcu i jako sam zadovoljna. Te@, imaš ih za kupiti u Mercatoru, moj je koštao oko 300-400 kn, sjećam se toga iako je kupljen pred par godina jer smo ga kupili za mužev bon za Uskrs
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 20:08   #148
Eto takav je i meni otudjen
U Svabiji nisam vidjela Lagostinine lonce. Morat cu kupit jednog kad dodjem u Hr.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 21:02   #149
naruchi preko neta.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 21:34   #150
Quote:
verica kaže:
Ja isto imam Lagostina lonac, bez gume, sa onim mehanizmom za podizanje na poklopcu i jako sam zadovoljna.
verice, pliz, provjeri ispod gornjeg ruba koji je zavrnut prema unutra - tamo bi trebala biti gumica. ta se gumica ne može izvaditi i prati kao kod drugih ali ipak je tu zbog boljeg dihtanja. ja sam snimala taj u mercatoru, a imam jedan toga tipa doma i oba imaju gumu (gotovo nevidljivu, ali opipljivu )
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 23:13   #151
ja uopce ne zhelim znati za postojanje neke gume u mom express loncu koja je nevidljiva i ne mozhe se skinuti i oprati
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 23:18   #152
pa nije valjda da ne mijenjate redovno tu gumu
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 23:24   #153
ne, ne mijenjam, jer se ne mozhe skinuti. mozhda i mozhe na silu.


a ti mijenjash i na onima svojima koje ne koristish?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 23:28   #154
guma se naravno skida
pitaj mamu
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 23:38   #155
pitaj ti svoju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 23:47   #156
Za vlasnike lAgostine s 'nevidljivom' gumom kao i one koji su u dilemi oko toga znamo li mi uopce koje lonce imamo i kako ih se odrzhava, preporuchujem pazhljivo ishchitavanje ovog dijela njihovog oficijelnog sajta gdje je detaljno objashnjeno odrzhavanje OVOG TIPA express lonca
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 13:55   #157
Question Kuhanje u express loncu

Zanima me kako se kuha u express loncu?? Npr kuhao bih kukuruz. Stavim znači vodu kukuruz i zaklopim.. Šta kad počne fućkati lonac jel gasim plin onda ili?? Jer postoji kakva opasnost da lonac ne pukne od tlaka ili se kroz onaj mali otvor šta fućka višak tlaka ispusti??
Hvala.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2005., 21:47   #158
Kod kuhanja u expres loncu računaš vrijeme kuhanja od trenutka kad prvi put zapišti. Moraš znati koliko dugo se koja namirnica kuha da ti ne ispadne kaša, da to možeš jesti. Recimo, krumpir za pire 8 minuta. Isto tako moraš smanjiti plin kada zapišti jer inače se dere kao lud i para stalno izlazi van. Lonac uglavnom ima oznaku koliko maximalno može biti napunjen vodom - nikako više od 2/3 svega skupa zajedno sa namirnicama unutra. To ti je jako važno jer inače dolazi do sranja. Meni je dva puta poludio jer sam nalila previše vode, puštao je paru na sve strane, prava bomba. I nisu ti sve namirnice za kuhanje u tom loncu. Recimo, hobotnica jer se jako pjena stvara.
To je stvar koja ti može definitivno olakšati život jer skraćuje vrijeme kuhanja a to ti je i najbitnije kada ga koristiš.
E, da, i kada si skuhao sve što si stavio unutra ugasiš plin i okreneš ventil da sva para izađe van, to ti može potrajati i koju minutu i dok on ne ušuti ne diraš ga. Tek kada sve izađe van onda ga otvaraš.
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2005., 22:41   #159
mi uvijek kuhamo kukuruz u express loncu. jedino što nije dobro kuhati u ekspress loncu je grah jer se može dogoditi da se koji raskuha, kožica zaštopa otvor za zrak i onda se desi sranje (to se dogodilo mojim frendovima, sva sreća da nikog nije bilo u kuhinji). ali mislim da ako se dozira pravilno (dakle ne do vrha), da nema opasnosti
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 13:38   #160
fissler pretis lonci

jel zna netko ima li fissler dućan u zagrebu. ili prodaje li se negdje. naime, hoću kupiti njihov komplet pretis lonac + pretis tava
ovaj http://www.fissler.de/img/products/...02023_72_sw.jpg
ili ovaj http://www.fissler.de/img/products/...02023_72_sw.jpg

prošli sam tjedan gledala u kiki u grazu i činili su mi se skupi. ovaj prvi je koštao 209 eura, a drugi 184 eura. znam da dobijem natrag merver, ali me zanima mogu li to kupiti negdje u zgbu i otprilike cijena.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.