Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2004., 14:32   #1
Da li znate...

...kako napraviti dobre, jebene lasagne...?!? A i spaghetti bolognese ne bi skodilo....hvala
__________________
Ucini ono sto mozes, s onim sto imas, tamo gdje jesi...
Tycoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 15:22   #2
a da li ti znaš malo pročačkati po temama pa naći ono što tražiš umjesto da otvaraš nove topike?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 16:03   #3
Što će ti lazanje, banana hrana je prava.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 17:54   #4
evo kak ja svojima radim i svi ih fakat obozavaju, sasvim je jednostavno, i vi koji super fino za pravo kuhate me nemojte sad skalpirati

mljeveno meso izdinstam na luku i dodam zacine- soli, papra, provansalskih trava, itd, stavim koncentrata od rajcice malo i ja unutra hitim jedan onaj mesni ragu, jer je meni to super fino i da bas super gust tome (ovo mozete i preskociti), dok se to lijepo krkcka naribam abnormalne kolicine sira, ja koristim neki jeftini i meni bude super
napravim bešamel od litre i pol mlijeka, a tijesto koristim kupovno
slazem onda red tijesta, mesa, sira pa obilno zalijem bešamelom, tak napunim dva tri reda, koliko ide ovisno o protvanu, na vrh stavim naravno tijesto, zalijem sa ostatkom bešamela da fino prekrije tijesto i gore nabacma jos malkice naribanog sira i vrecicu parmezana ili dve, kak ko voli
onda to strpam u pec na 170 i pecem, dugo, sad ni sama neznam koliko tocno, rekla bi sat vremena, ali ja to nikad tocno neznam.

e ljudi neznam kak vama to zvuci, ali ja vam garantiram da je to tak jako fino
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 10:23   #5
imas stvarno najmanje 10 recepata lazanja, pogledaj malo topice.
bolonjeze ti se lako rade:

jednu veliku kapulu isic na kockice i zazutit na ulju, dodat mliveno meso (najbolje ti je da uzmes par komada mesa i neka mesar ispred tebe to samlije, a ne da ti da skart. osim ako imas mesara od povjerenja!) list lovora, papra, vegete, soli, tabaska (po zelji), veliku dozu pelati (prvo ih propasiras). pusti da se krcka pola sata. e sad ti postoje varijacije, mozes 10 min prije kraja dodat listice sampinjona, ili mozes dodat kukuruza.

i to ti je ro- mui jednostavno
uzivaj u prirpravljanju
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.