Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 19:56   #61
nukac, ova ruta je stvarno turbozanimljiva!
al tesko da ce ijedan od nas ovdje otici na to pa da napise putopis u kojem bi mi mogli gustati..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 22:21   #62
Imaš i rutu do Australije, ona je isto zanimljiva, a samo 4500 funti.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 10:36   #63
a ček..kaj onda,jel to povratna do new yorka.jel ide i nazad još 95 dana?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 10:44   #64
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Imaš i rutu do Australije, ona je isto zanimljiva, a samo 4500 funti.
da, vidjela sam..odlicna je i ta ruta i ne toliko skupa..samo da je jos toliko free vremena jos bi se nekako dala ta lova ustedjeti (mukotrpno ali sto, za putovanje sto se mora, mora se)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 10:48   #65
Oh, ovo me stvarno oduševilo ova ruta do Amerike busom i vlakom preko Sibira i Kine, oh to mi je doista životna želja! Za takvo putovanje ni cijena nije previsoka, vjerujte! Ali na žalost doista traje više od 3 mjeseca, a ni ja si ne mogu priuštiti toliko godišnjeg, tako da će to morati pričekati "bolja vremena", tj. recimo npr. kad jednog dalekog dana odem u penziju! Da imam toliko vremena, ODMAH bih otišao na to putovanje, a vratio se natrag brodom iz New Yorka u Evropu i to bi bio prekrasan put oko svijeta!
Inače, ova ruta bi se mogla proći za DALEKO MANJE VREMENA, ali ovo zato toliko traje jer to putovanje nije svrha samo sebi, već se radi o turističkoj turi na kojoj se razgleda sve zemlje i krajeve na putu, nadam se da vam je to jasno!
I još samo da dodam: vi koji ste tako ljuti na nas koji ne želimo letiti i bojimo se aviona - kao prvo želim istaknuti da NISAM JA pokrenuo ovu temu, već sam samo u njoj pisao odgovore pokretačici, a drugo - da sam siguran da ona ovu temu nije zamislila kao temu za pričanje o tome kako su avioni sigurni i bolji, već je žena željela dobiti informacije o mogućnostima dolaska u Ameriku brodom, tj. BEZ aviona! Dakle, držimo se onda te osnovne teme!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 11:30   #66
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
a ček..kaj onda,jel to povratna do new yorka.jel ide i nazad još 95 dana?
Ovi organiziraju putovanje samo u jednom smjeru, London - NYC, nema povratka. Nazad moraš alternativnim vidovima prijevoza, daklem, avion, brod, leteći tanjur...

A za to putovanje - treba ići sada kad si mlad, jer kad se jednom dočepam penzije, neće biti para, a i vjerojatno mi se neće više dati putovati 100 dana busom i spavati u šatoru...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 19:19   #67
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post


A za to putovanje - treba ići sada kad si mlad, jer kad se jednom dočepam penzije, neće biti para, a i vjerojatno mi se neće više dati putovati 100 dana busom i spavati u šatoru...
sa klecavim nogama i išijasom
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:27   #68
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ja se recimo obožavam voziti avionom, i moram priznati da se nekad idem voziti avionom samo radi vožnje avionom... Volim se vozit i brodom, ali samo na kratkim relacijama, jer mi je to najdosadniji naćin prijevoza. Provesti 8 sati na brodu, a došao si samo od Splita do Dubrovnika, je katastrofa za mene. A još kad te uhvati jugo ili bura, ni na našem mirnom Jadranu ne izgleda baš primamljivo, a ne mogu zamisliti kako to izgleda kad se to dogodi negdje na sredini Atlantika, pa kad znaš da je kopno daleko, daleko, daleko...
E da, još jedna stvar, što se tiće nesreća...
Ako se gledaju svi vidovi prijevoza, znači, kopno, more i zrak, najveća nesreća po broju ljudskih žrtava (odjednom) se dogodila upravo na moru. Još ni jedna nesreća nije imala više žrtava. I ta nesreća se upravo dogodila na Atlantiku, na putu iz Southamptona do New Yorka... Dakako, radi se o Titanicu...
A da, treba se prisjetiti i Marca Pola, na svi sreću, bez žrtava...
Nukac zajebaješ.
Po udobnosti prijevoza se nikakav avion ne može mjeriti s brodom. Kako se samo usuđuješ uspoređivati naše trajekte i prave putničke brodove. Putnički brodovi se ne ljuljaju. Teško bi bilo sav inventar jednoga mega broda zalijepiti ili zavariti a ne da im se ni zajebavati sa tužbama putnika jer ih je neki pokretni predmet udario kad se brod zavaljao.
Uz današnja sredstva komunikacije putnički brodovi znaju točno koja je visina valova u bilo kojem dijelu atlantika u bilo kojem momentu. U slučaju lošeg vremena isto se zaobilazi.
Najveća nesreća sa (sa najviše ljudskih žrtava) se nije dogodila na moru.
Titanik je daleko od najstrašnije pomorske nesreće. Bilo je i puno pogubnijih u povijesti ali na tim brodovima nije bilo američke i engleske elite pa da se o njima piše. Na Filipinima su tragične nesreće na ferijima već uobičajene.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:33   #69
Evo jedan iz Barcelone za Floridu, al šara po Mediteranu pa se može raspitati može li se ukrcati u Veneciji.

http://book.cruise-pros.com/travel/c...eraryID=134244

Jedan iz Atene za Floridu.

http://book.cruise-pros.com/travel/c...eraryID=134227
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 15:04   #70
Niti ne zajebavam...

Recimo, ovaj filmić govori više od riječi...

http://www.youtube.com/watch?v=nvtwo...eature=related

Vjerujem, da kao što kod letenja postoje neočekivane turbulencije, koje se ne mogu baš predvidjeti, tako sigurno i kod brodova postoje neočekivani udari valova, pogotovo na oceanu, u zimsko razdoblje...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 15:31   #71
pogledala filmic,brrrr..bas me zanima je li sve dobro proslo s tim brodom?
uglavnom, nije ugodno preko oceana ni brodom kad pomislis na iznenadne nevere/oluje a ni avionom kad pomislis da je duboko more ispod tebe...al putovati se mora, ha..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 16:53   #72
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nukac zajebaješ.
Po udobnosti prijevoza se nikakav avion ne može mjeriti s brodom. Kako se samo usuđuješ uspoređivati naše trajekte i prave putničke brodove. Putnički brodovi se ne ljuljaju. Teško bi bilo sav inventar jednoga mega broda zalijepiti ili zavariti a ne da im se ni zajebavati sa tužbama putnika jer ih je neki pokretni predmet udario kad se brod zavaljao.
Uz današnja sredstva komunikacije putnički brodovi znaju točno koja je visina valova u bilo kojem dijelu atlantika u bilo kojem momentu. U slučaju lošeg vremena isto se zaobilazi.
a što je onda ovo? lunapark? montaža?
http://www.youtube.com/watch?v=deX7R...1&feature=fvwp

u pravu si što se udobnosti tiče, samo vidim da si se slabo vozio brodom (ili avionom) jer naši trajekti (npr. Dubrovnik ili Zadar) imaju kudikamo udobnija sjedala i više mjesta za noge u prostoru s tzv. avionskim sjedalima od aviona. jedina je mana što nisu reclining, tj. ne obaraju im se nasloni.
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 22:05   #73
da, ovi filmici su pravi vizualni primjer da nisu ni veliki brodovi imuni na ljuljanje na valovima..ne tako velike valove, ali recimo jako ljuljanje sam iskusila na trajektu kad se islo iz callaisa u dover (kraj 12.mj)..valovi su bili veliki i stvarno se jako ljuljao brod (a trajekt veci od naseg "marka pola!¨) da su ljudi masovno rigali po brodu..srecom da je voznja trajala manje od 1h..a kak je tek ak te to copi na oceanu ..to me svejedno nije odvratilo od brodova (jako volim brodove) ali stvarno ima toga i nije svejedno kad to osjetis..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 00:57   #74
Ma dajte, jel shvaćate doslovno da se veliki brodovi ne ljuljaju? To je kao da kažeš da veliki avioni ne padaju. A ove filmiće mi se ne da elaborirati. Da se veliki kruzeri nađu u ovakvim situacijama je manja vjerovatnost nego da avion kojim letiš ima tehničkih problema.
A otvoreni Atlantik je bonaca prema ovome. Barem onaj dio Atlantika od Gibraltara do Floride. New Foundland je druga priča.

Al evo kad volite s filmićima dokazivati bijednu statistiku:

http://www.youtube.com/watch?v=C74ZX...x=0&playnext=1

Da ja sad tvrdim da svi avioni ovako završavaju?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 01:51   #75
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Da se veliki kruzeri nađu u ovakvim situacijama je manja vjerovatnost nego da avion kojim letiš ima tehničkih problema.
gle, avion čim mu se ne uvuče stajni trap se vraća natrag, iako bi tehnički bez ikakvih problema stigao na odredište. tak da to baš i ne stoji, već je realno usporediti ulazak aviona u oluju s ulaskom broda u oluju.
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 08:08   #76
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
gle, avion čim mu se ne uvuče stajni trap se vraća natrag, iako bi tehnički bez ikakvih problema stigao na odredište. tak da to baš i ne stoji, već je realno usporediti ulazak aviona u oluju s ulaskom broda u oluju.
Ne baš. Da si inženjer znao bi na koji se način projektiraju avioni i kakvi sve rizici postoje (jako mali koeficijent sigurnosti, neviđena dinamička naprezanja, zamor materijala (zbog kojih su prvi mlažnjaci padali kako kruške...) i tome slično).

Odvajanje aviona od tla i let je radnja visokog rizika za strukturalnu sigurnost aviona, jednaka onoj ulasku broda u oluju. Ili da ti pojednostavim - avion je stalno na rubu rizika jer zbog težine ne može biti predimenzioniran kao npr. auto ili brod!
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:38   #77
Da se malo vratimo na izravnu temu, uz napomenu da doista i brodovi mogu biti neugodni, šokirali su me oni filmići s valovima, ali ja bih osobno i dalje radije izabrao brod, a NE avion! Nek odluka bude stvar osobnog izbora svakog pojedinca, a u odgovoru na ovu temu trebamo pomoći riješiti osnovno pitanje ove teme, a to je KAKO doći brodom do Amerike!
Pogledaj si na slijedećem linku:
http://www.cruise-pros.com/destinati...nsatlantic.php
Ovdje imaš popis svih mogućnosti transatlanskog putovanja brodom, kruzerom. Kao što ćeš vidjeti, NAJBRŽI je definitivno Queen Mary, a treba joj svega 6 dana za prijeći Atlantik. Inače, UGODNO me iznenadila CIJENA, uopće cijene nisu toliko veće od aviona kao što su neki isticali! Naime, cijene se kreću već od 898 američkih dolara, što je (onako otprilike) oko 700 EUR! Istina, to je vjerojatno u jednom smjeru, a trebaš računati i za put vlakom do Engleske... Dakle, ipak dođe dosta skuplje od aviona (ekonomske klase), ali ipak ne toliko drastično skuplje, a k tome, putovanje ovim brodom predstavlja doista prekrasno iskustvo, a dok si na brodu u cijenu ti je uključen puni pansion i razni sadržaji na brodu, to ti je kao da si tjedan dana u luksuznom hotelu, a kroz to vrijeme prevaljuješ put!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 12:27   #78
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Da se malo vratimo na izravnu temu, uz napomenu da doista i brodovi mogu biti neugodni, šokirali su me oni filmići s valovima, ali ja bih osobno i dalje radije izabrao brod, a NE avion! Nek odluka bude stvar osobnog izbora svakog pojedinca, a u odgovoru na ovu temu trebamo pomoći riješiti osnovno pitanje ove teme, a to je KAKO doći brodom do Amerike!
Pogledaj si na slijedećem linku:
http://www.cruise-pros.com/destinati...nsatlantic.php
Ovdje imaš popis svih mogućnosti transatlanskog putovanja brodom, kruzerom. Kao što ćeš vidjeti, NAJBRŽI je definitivno Queen Mary, a treba joj svega 6 dana za prijeći Atlantik. Inače, UGODNO me iznenadila CIJENA, uopće cijene nisu toliko veće od aviona kao što su neki isticali! Naime, cijene se kreću već od 898 američkih dolara, što je (onako otprilike) oko 700 EUR! Istina, to je vjerojatno u jednom smjeru, a trebaš računati i za put vlakom do Engleske... Dakle, ipak dođe dosta skuplje od aviona (ekonomske klase), ali ipak ne toliko drastično skuplje, a k tome, putovanje ovim brodom predstavlja doista prekrasno iskustvo, a dok si na brodu u cijenu ti je uključen puni pansion i razni sadržaji na brodu, to ti je kao da si tjedan dana u luksuznom hotelu, a kroz to vrijeme prevaljuješ put!
Lijep, konstruktivan odgovor. Samo mala ispravka, 898 američkih dolara je (skoro tocno) 600 EUR.
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 12:55   #79
A recimo business class avionska karta ZAGREB - NYC - ZAGREB je oko 2000 EUR, i u NYC si za nekih 13-tak sati. Isto putuješ sa stilom. Puni pansion i tako to.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 10:44   #80
Sta fali brodom za Ameriku? I Kolumbo je brodom otkrio Ameriku...

No, ja sam cula (a izgleda da je to velika dezinformacija) da imaju brodovi iz Hrvatkse za Ameriku? Zar to nije tacno?
Ako jeste tacno ko ce mi reci cijenu karte i za koliko dana se moze doci do USA?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.