Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2010., 11:33   #41
Quote:
lollipop kaže: Pogledaj post
wow, super je ova Helmi

Nego, gdje nosiš kod nas na šivanje? S obzirom da mi je na knap naručivati iz vana, možda bih mogla nać neku slikicu pa odnjet da mi sašiju, samo nemam pojma gdje (i tko je dobar).

Zahvaljujući vašim linkovima sam našla na brzinu par haljinica koje mi se sviđaju, možete ih vidjeti dole na mom linku iz potpisa i glasat za vašeg favorita (ili dapače predložit nešto drugo!)
Ja st imam super snajdericu koja mi sasije bas kao sa slike ili kako joj nacrtam i jos je i jeftina ali ja sam ti sreco u BiH
Shvatila sam da sje sivanje puno skuplje u vecem nego u manjem gradu pa ni ja ne sijem nista u Banja Luci jer deru.
Ako sijes haljinu onda sam ja za to da bude ovako napuhana kao 1. a gornji dio stavi kao na 2. (mislim na tvoj izbor od ove 3).
I da,u BL postoje ducani sa talijanskom metrazom na kilogram i puno jeftinije je nego kad se kupuje na metar, posebno ljetni materijali.Pronjuskaj kod sebe da nema nesto tako.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:39   #42
Ja kombinujem sa svime sto mi se svidjaNe pazim na to kojem periodu pripada.Cak kombinujem tamnije swing suknje sa viktorijanskim korzetima.Ako obuces haljinu iz 50-ih sa modernim sandalama i ne napravis neku frizuru iz tog doba vec neku danasnju odmah imas poveznicu i izgledas i moderno i zenstveno
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:44   #43
Jooj, savršena tema!

obozavam sve vezano utz 1940.-te, i modu i stil 1950.-ih.

Sta se tice originalnih stvari iz tog doba - za sada posjedujem 2 para nylonskih carapa - jedne s početka, a druge s kraja pedesetih i modne casopise iz razdoblja od 1935.-te do 1948.-e. /Super je vidjeti da je tad u Zagrebu izlazio casopis kojeg se ne bi postidio ni svijet/

Al m,oram priznati da su mi stvari koje prodaju americki shopovi koji rade stavri u retro stilu uzasno preskupi i precijenjeni /trazim kupaci kostim u stilu 1950.-ih i najeftinije sta sam uspjela naci je oko 70 dolara - way too much/
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:45   #44
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ako obuces haljinu iz 50-ih sa modernim sandalama i ne napravis neku frizuru iz tog doba vec neku danasnju odmah imas poveznicu i izgledas i moderno i zenstveno
Slažem se
Volim obući startasice na takve haljinice, lijepo mi pašu i 'podignu' haljinu pa djeluje moderno
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:50   #45
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
Volim obući startasice na takve haljinice, lijepo mi pašu i 'podignu' haljinu pa djeluje moderno
Jooj, ja isto
Strašno su mi super starke na takve haljine
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:55   #46
Ahoi ljubitelji i ljubiteljice vintage i retro stila!

napokon i ja došla na svoje (obično prebivam na kozmetici)...

ne znam kad sam zadnji put kupila nešto u dućanu, pogotovo suknju ili haljinu, uglavnom je SHS ili buvljaci (ili kopanje po ormarima pratetki). s neta naručujem iznimno rijetko jer dosad nisam bila nešto ekstra zadovoljna kvalitetom i radije čekam da naletim na dobar komad u živo naručivala sam nekad davno neke haljine (al ono, prije 4-5 godina i razočaralo me što uživo izgledaju dosta jeftino)...

nosim uglavnom svaki dan, i to uglavnom 40-te i 50-te... dakle jako puno haljina, swing suknji, penciluša visokog struka (u kojima je problem sjesti), tu i tamo sedamdesete (zbog maksi haljina) i osamdesete (jer mi je to čeče za na posao)

e sad... baš sam malo prekopala svoj ormar i napravila pregled... većina tih stvari nije koštala preko 50ak kuna (u vrh glave) ili je naslijeđena, ali je masu kvalitetnija do ovih današnjih koje imitiraju vintage stil...

što se tiče Šlica- on je brutalno precijenjen i radije se malo strpite i kopajte po hreliću nego kupite kod nje...
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:57   #47
Da i ja volim starke ali u nekoj manje sportskoj varijanti volim vidjeti wedge sandale sa kajiscicima ili cak mary jane ravne cipelice
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:01   #48
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Da i ja volim starke ali u nekoj manje sportskoj varijanti volim vidjeti wedge sandale sa kajiscicima ili cak mary jane ravne cipelice
sad si me podsjetila na moje mary janes stoje u kutiji godinama. još kad bismo imali proljeće i jesen...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:09   #49
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
Ahoi ljubitelji i ljubiteljice vintage i retro stila!

napokon i ja došla na svoje (obično prebivam na kozmetici)...

ne znam kad sam zadnji put kupila nešto u dućanu, pogotovo suknju ili haljinu, uglavnom je SHS ili buvljaci (ili kopanje po ormarima pratetki). s neta naručujem iznimno rijetko jer dosad nisam bila nešto ekstra zadovoljna kvalitetom i radije čekam da naletim na dobar komad u živo naručivala sam nekad davno neke haljine (al ono, prije 4-5 godina i razočaralo me što uživo izgledaju dosta jeftino)...

nosim uglavnom svaki dan, i to uglavnom 40-te i 50-te... dakle jako puno haljina, swing suknji, penciluša visokog struka (u kojima je problem sjesti), tu i tamo sedamdesete (zbog maksi haljina) i osamdesete (jer mi je to čeče za na posao)

e sad... baš sam malo prekopala svoj ormar i napravila pregled... većina tih stvari nije koštala preko 50ak kuna (u vrh glave) ili je naslijeđena, ali je masu kvalitetnija do ovih današnjih koje imitiraju vintage stil...

što se tiče Šlica- on je brutalno precijenjen i radije se malo strpite i kopajte po hreliću nego kupite kod nje...
Kao da sam ja pisala post

Jucer sam se uhvatila da obracunavam vrijednost odjece na sebi - i skuzila sam da imam sveukupno oko 100-ak kn vrijednosti na sebi

cipele - 20 kn (zatvorena peta i prsti, kaisici oko zgloba koji se križa na tom istom zglobu, peta 6 cm, al malo deblja)
suknja - 20 kn (sitno plisirana, lastik u struku, uberlagani materijal do koljena)
majica - 15 kn (ja je zovem pin up majicicom - sitni polka dot - crna podloga i bijele točke) s malo vecim izrezom oko vrata i detaljem mašnice na dekolteu, lagano prati linije tijela, i s uskim rukavima do lakta.
torba - 30 kn (to se zove doktorski tip torbe - mislim da bi mogla bit iz šezdesetih - ulov iz shs-a od prije 2 godine)


..i pada mi mrak na oci kad uđem u neku trgopinu i vidim da obicna pamucna majica s nekim printom kosta po 180 kn - s time se ja obucem od glave do pete )))

Zadnje uređivanje Bogomoljka : 14.07.2010. at 12:15. Reason: dghngh
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:11   #50
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
sad si me podsjetila na moje mary janes stoje u kutiji godinama. još kad bismo imali proljeće i jesen...
Najdivniji tip cipela - ja svoje mary jane ko baletanke, al s centimetar - dva punijim đonom otraga nosila do prije par dana.

Zadnje uređivanje Bogomoljka : 14.07.2010. at 12:14. Reason: xc
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:15   #51
Quote:
Bogomoljka kaže: Pogledaj post
Najdivniji tip cipela - ja svoje mary jane ko baletanke, al s centimetar - dva punijim đonom otraga nosila do prije par dana.
I ja imam takve ali ih ne nosim
Super su mi takve cipele kada su broj 37 ili 38 ali moj 40 izgleda kao skije
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:17   #52
i velika je prednost ako znate šivati ja ne znam, pa sve ručno prekrajam, pa haljinu koju kupim ovog ljeta nosim tek iduće

dakako, preporučam remene koji spašavaju stvar kod nekoliko brojeva prevelike haljine- svih veličina, debljina i materijala...

mornarskih majica se zna naći već za 50ak kuna, a odlične su za ljeto. kaftani su dušu dali u kombinaciji s turbanom za na plažu. hint: ako netko od vaših ide u arapske zemlje neka ih kupi tamo, bagatela su, a tu im nabijaju cijenu...

točkica, trešnjica i sl uzoraka zna biti na dječjim odjelima, pa krhke curke imaju izbora. ja sam ipak malo prevelika za to rajfovi kod kineza, marame koje se daju vezati oko struka umjesto remena ili oko glave kao bandana na hreliću ili kod mame u ormaru, nađe ih se za bagatelu, doslovno 2-3 kune- to se ni ne isplati naručivati

edit: evo malo domaćih cura i dečki

http://www.fashion.hr/vijesti/pret-a...val-u-medulinu
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:18   #53
Manje priče, dajte slika svoje robice!
tonya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:21   #54
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
I ja imam takve ali ih ne nosim
Super su mi takve cipele kada su broj 37 ili 38 ali moj 40 izgleda kao skije
ma ne vjerujem to - sve zavisi kakav je oblik njih samih
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:22   #55
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
i

edit: evo malo domaćih cura i dečki

http://www.fashion.hr/vijesti/pret-a...val-u-medulinu
Prije par dana je bio također rckabilly festivam u Murskom Srediscu - curke /bar ove koje sam ja vidjela/ su izgledale SAVRŠENO!
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:23   #56
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
I ja imam takve ali ih ne nosim
Super su mi takve cipele kada su broj 37 ili 38 ali moj 40 izgleda kao skije
moje su s petom. 41.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:27   #57
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
moje su s petom. 41.
imam ja i sa petom i te nosim i super su ali ove ravne nikako
Mada je Bogomoljka u pravu jer sam prije par godina imala jedne koje doslovno nisam skidala dok se nisu raspale ali ove poslije sto sam kupila izgledaju bas dugacke
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:31   #58
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ako sijes haljinu onda sam ja za to da bude ovako napuhana kao 1. a gornji dio stavi kao na 2. (mislim na tvoj izbor od ove 3).
E pa da! baš super ideja kak se nisam sjetila, bedak

Ja nisam nikad niš dala šivat jer nisam nikad znala gdje, pa tako nema pojma još uvijek
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:33   #59
Quote:
Bogomoljka kaže: Pogledaj post
Prije par dana je bio također rckabilly festivam u Murskom Srediscu - curke /bar ove koje sam ja vidjela/ su izgledale SAVRŠENO!
pa kak ja to sve propustim ?
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:35   #60
Quote:
tonya kaže: Pogledaj post
Manje priče, dajte slika svoje robice!
pa ja zapravo imam samo par komada, i ne znam kako da ih iskombiniram. uglavnom cipele. ili šešire.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.