Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 19:19   #6641
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Ovako : ss2 karticu možeš oduvijek upogoniti za cs bez problema i ja sam oduvijek tu karticu smatrao potpuno ravnopravnu dreamboxu.Imam ju već 6 godina i radi ko sat. Isto tako možeš preko nje snimati video sadržaj sa satelita na hdd svog računala.Na tajsnimljeni sadržaj sam mislio da ga dalje preko DNLA šalješ na tv. Ja imam "samsunga" i neki njegov vulgaris "pc share manager" i još nisam naišao na format koji nije pročitao.Jedino malo zeza sa slovima u subtitlu no to me ne brine.
Ako imaš volje i živaca probaj skinut Wild Media Server i poigrat se sa inastalacijom trebal bi ti radit prvih 15 ili 30 dana bez ograničenja ,nakon toga se nekaj mora platit,u njemu bi trebala radit i veza ta kartica na DLNA u recimo skoro pa realnom vremenu,interesira me bi li to šljakalo,jer ionak imam server na koji bi to mogel instalirat a u tom slučaju bi mi to sve skupa moglo funkcionirat na svakom TV-u u mreži ili na media playeru

koju od ovih ti imaš ?

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=SkyStar+2&x=4&y=9

ovu SkyStar HD2 jel tak ?
The Best F1 Driver is offline  
Old 03.02.2011., 20:49   #6642
Ja imam ovu stariju koja nije hd ,nisam uzimao novu kad je izašla jer imam nekoliko dvbs hd receivera,no instalirao sam i tu hd nekoliko puta. Ima pci te usb verzija.Ako želiš streamati direktno na tv jedina je opcija donedavno bila da grafička ima tv-out i treba ju kablom spojiti na tv .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Old 03.02.2011., 21:28   #6643
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Ja imam ovu stariju koja nije hd ,nisam uzimao novu kad je izašla jer imam nekoliko dvbs hd receivera,no instalirao sam i tu hd nekoliko puta. Ima pci te usb verzija.Ako želiš streamati direktno na tv jedina je opcija donedavno bila da grafička ima tv-out i treba ju kablom spojiti na tv .
ma WMS to može,samo je pitanje kak radi sa Skystar karticom

ja sam to probao sa DVB-T kanalima i Cinergy mi radi ali avermedia neće ,valjda ovisi kaj podržava,pa me zanima može li i ta možda raditi,ipak je ona među poznatijima pa bi i mogla funkcionirat bez greške.

Inače je program odličan jer bilo koji format prekodira on the fly i šalje na TV u formatu koji on pozna,usput i prebaci DTS u AC3 ako treba i po potrebi zaljepi i titlove na film

od mojeg prastarog DLNA Philipsa koji preko USB-a ne čita ništa osim klasičnih mpeg2 (.vob) i mpeg1 datoteka odjednom možeš gledat bilo što

Nebi znal možda može radit i sa nekim od ovih DVB-S recivera koji imaju mrežnu karticu.


nego koju treba kupit ?
SkyStar HD2 ili SkyStar S2 ne kužim di je razlika,obije su HD

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 03.02.2011. at 21:41.
The Best F1 Driver is offline  
Old 03.02.2011., 22:39   #6644
Skystar hd2 i skystar hd(ova se uglavnom ne može pronaći u prodaji) otvaraju dvb-s2(mpeg-4), a skystar2 bilo koja "s" ver otvara samo dvb-s hd(mpeg-2) kanale.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Old 04.02.2011., 14:13   #6645
Bok svima,

Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
@Haso

kod mene, Bogu hvala, zasad nikakvih problema. da lupim u drvo..
Fino!

Uzgred, da li Abeo FirmWare cita WMV format (to je valjda jedino sto Strong ne cita)?


Leo "Apollo11"
HasoMujo is offline  
Old 04.02.2011., 14:31   #6646
proverim pa javim.
DeeJay Dee is offline  
Old 04.02.2011., 22:49   #6647
U zadnjoj verziji firmwarea (1.0.6) ne radi ispravno snimanje progama preko timera. Cesto se dogodi da uredaj uopce nista ne snimi (ne ukljuci se), a kad snimi ne iskljuci se po zavrsetku snimanja. To je radilo ispravno u proslim vezijiama 1.0.1 i 1.0.4. Isto tako zna se dogodit da izbaci gresku kod brisanja, ali obicno uhvati nakon drugog pokusaja.
Imam jos jedan neobican problem kada je reciver spojen na TV preko scart ili chinch kabla rubovi teletexta su iskrivljeni, a kad ga spojim preko HDMI kabla onda je u redu.
Sjedim is offline  
Old 05.02.2011., 22:17   #6648
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
proverim pa javim.
Živio prijatelju! Evo jedna vijest.danas mi prije podne iz čista mira riknuo vivax dvb-t 130.Problem je počeo tako što mi navodno nestalo signala preko hdmi kabela.Zelena lampica mi stalno gori upaljena i ja pokušavam ugasit vivax preko daljinskoga kad ono neće da se ugasi(blokirao se)
ja isključim iz struje aparat 10 minuta,i nakon ponovnog uključenja u struju ne da nema više zelenog ili crvenog svijetla,nego više nema nikakvog svijetla.
I tako mi je to više pzkorisno i sad se mislim što da uzmem drugo.
ktomic is offline  
Old 05.02.2011., 22:41   #6649
Strong serija 5 ili 8, Nytrobox serija 4, Infinity serija 6, 7 ili 8, Optibox, neš promašit niti s jednim. samo na vivax, haier i ostali no name. e da, i Quadro bi mogao, meni jedan već radi godinama dobro..
DeeJay Dee is offline  
Old 05.02.2011., 22:58   #6650
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
Strong serija 5 ili 8, Nytrobox serija 4, Infinity serija 6, 7 ili 8, Optibox, neš promašit niti s jednim. samo na vivax, haier i ostali no name. e da, i Quadro bi mogao, meni jedan već radi godinama dobro..
Hvala.A Smart prijemnici?
ktomic is offline  
Old 05.02.2011., 23:05   #6651
Smart?!??? nikad čuo, biće još jedan "no-name" pa ako je-zaobiđi.
DeeJay Dee is offline  
Old 06.02.2011., 00:26   #6652
Ne bih baš rekao,ja sam se lani namontirao Smartova (cca 15ak komada) - prijemnik je odličan,a koštao je 200 kn u veljači 2010.Zasad još uvijek svi rade bez greške.

Ispravak,bila je sitna greška kod jednog prijemnika - smrznuo se
bombardix is offline  
Old 06.02.2011., 00:33   #6653
a što ne bi rekao? činjenica da rade ne znači da nisu no-name, aha, al kao onda ih ne treba zaobilazit..hm, OK, dobro ak je baš tak. ionak su to većinom sve klonovi.
DeeJay Dee is offline  
Old 06.02.2011., 00:37   #6654
Quote:
bombardix kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekao,ja sam se lani namontirao Smartova (cca 15ak komada) - prijemnik je odličan,a koštao je 200 kn u veljači 2010.Zasad još uvijek svi rade bez greške.

Ispravak,bila je sitna greška kod jednog prijemnika - smrznuo se
Meni sutra dolazi jedan Smartov uređaj kojega će mi spojiti majstor koji se stime bavi.Rekao mi je da on radi samo sa Smart i da svima onima kojima je spojio u Korčuli,nemaju nikakve probleme i da je cijena oko 200 kuna.
Sutra budem vidio jel dobar.Läku noć vam!
ktomic is offline  
Old 06.02.2011., 00:46   #6655
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Fino!

Uzgred, da li Abeo FirmWare cita WMV format (to je valjda jedino sto Strong ne cita)?

Leo "Apollo11"
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
proverim pa javim.
nažalost, ni Abeo .wmv/a fajlove - NE čita.
DeeJay Dee is offline  
Old 06.02.2011., 15:26   #6656
[QUOTE=DeeJay77ZG;31571541]

Živio! stigao novi uređaj a to je Njemački Smart MX 50.Nemam se što požaliti.
Glavno da radi.
ktomic is offline  
Old 06.02.2011., 16:02   #6657
bok Tomiću, tako je, glavno da radi, a najgore ti se sekirati..
samo...i prethodni je radio pa je ipak krepucnuo, jel.
veliš njemački,...hm..ok, ajde de, sad i ja saznah nešto. baš je Made in Germany il samo švabo sklapan u Kini?
DeeJay Dee is offline  
Old 06.02.2011., 16:12   #6658
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
bok Tomiću, tako je, glavno da radi, a najgore ti se sekirati..
samo...i prethodni je radio pa je ipak krepucnuo, jel.
veliš njemački,...hm..ok, ajde de, sad i ja saznah nešto. baš je Made in Germany il samo švabo sklapan u Kini?
Piše da je de.Nema HR izbornik a što se tiče jel to švabo sklapan u Kini

Kako to mogu otkriti na kutiji?
ktomic is offline  
Old 06.02.2011., 16:35   #6659
mora negdje pisati "Made in..." ili "Product of..." ili "Assembled in..."
DeeJay Dee is offline  
Old 06.02.2011., 20:15   #6660
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
mora negdje pisati "Made in..." ili "Product of..." ili "Assembled in..."
Piše Georgen Germany.
ktomic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.