Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2013., 20:22   #21
Iiii? Jel bio tko?

Da ne otvaram novu temu iduće godine
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 21:01   #22
Pozdrav svima..
ja sam se htjela prijavit na to ali nisam uspjela sve papire skupit jer sam prekasno vidjela natječaj.. :/
ali i mene zanima jel itko bio? kakva su iskustva? jel se nauči što i jel stvrano daju stipendiju koja pokriva sve troškove..

unaprijed hvala svima, puno bi mi značile neke informacije
đozaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 12:45   #23
Interes za temu

Bok ekipa!

Vidim da je malo zamrla ova tema, a kak sam vec podosta 'na iglama' oko tog voljela bih neke info

Zna li se salju li oni uvijek odbijenice ako nismo primljeni?

Cekam njihov odgovor vec dugo, pa me zanima kakva su iskustva i hocu li odgovor uopce dobiti ako slucajno nisam primljena?

Pozdrav svima!
Emolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 22:05   #24
Quote:
Emolino kaže: Pogledaj post
Bok ekipa!

Vidim da je malo zamrla ova tema, a kak sam vec podosta 'na iglama' oko tog voljela bih neke info

Zna li se salju li oni uvijek odbijenice ako nismo primljeni?

Cekam njihov odgovor vec dugo, pa me zanima kakva su iskustva i hocu li odgovor uopce dobiti ako slucajno nisam primljena?

Pozdrav svima!
Baš mi je drago da si aktivirala temu jer i ja imam neka pitanja, a nadam se da ću i tebi i ostalima pomoći. Ne znam šalju li odbijenice, meni su 27. 5. poslali mail da sam primljen. Prije 3 tjedna sam im slao mail kad će rezultati, rekli su sredinom 6. mj. tako da me ovo još više iznenadilo.

Kažu da stipendija pokriva troškove tečaja, smještaj džeparac. Nadam se da osim toga neću potrošiti puno više, tj. da su to onih 530 + 360 € kako piše na stranici Uni-Regensburg gdje ću ići na tečaj.
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 00:02   #25
Quote:
Nied kaže: Pogledaj post
Baš mi je drago da si aktivirala temu jer i ja imam neka pitanja, a nadam se da ću i tebi i ostalima pomoći. Ne znam šalju li odbijenice, meni su 27. 5. poslali mail da sam primljen. Prije 3 tjedna sam im slao mail kad će rezultati, rekli su sredinom 6. mj. tako da me ovo još više iznenadilo.

Kažu da stipendija pokriva troškove tečaja, smještaj džeparac. Nadam se da osim toga neću potrošiti puno više, tj. da su to onih 530 + 360 € kako piše na stranici Uni-Regensburg gdje ću ići na tečaj.

Heej. Ajme čestitam, predrago mi je zbog tebe!

Ma onda vjerovatno nisam primljena, ako su tebi već poslali odgovor. Eventualno da im i ja pošaljem mail samo s upitom. Naime bitno mi je jer ako ne dobijem to voljela bih si organizirati privatno negdje jer ne želim cijelo ljeto čamit u Zgu.

Uglavnom, da, trebalo bi ti to pokriti ono najpotrebnije. Ali Regensburg i nije tako jako skup koliko sam čula. Mislim mali je i poseban, to apsolutno, ali mislim da se cijene vrte oko normale.

Niš, ja im šaljem mail, pa nek mi bar nešto kažu.

Obavezno podijeli iskustva. Skroz me zanima

I uživaaaj!
Emolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 15:07   #26
Quote:
Emolino kaže: Pogledaj post
Ma onda vjerovatno nisam primljena, ako su tebi već poslali odgovor.
Ne gubi nadu, možda šalju rezultate po redu kako obrađuju pojedine skupine. Vjerojatno ne idem jedini iz Hrvatske, ali još nisam našao nikoga da mi to potvrdi, nadam se da ćeš to biti ti. Bilo bi puno lakše da idem s nekim pa ako ovo čita netko tko je pozvan molim da mi se javi. I oni koji su bili prošlih godina puno bi mi pomogli svojim iskustvima.

Quote:
Emolino kaže: Pogledaj post
Naime bitno mi je jer ako ne dobijem to voljela bih si organizirati privatno negdje jer ne želim cijelo ljeto čamit u Zgu.
Ako ne znaš što bi sa sobom preko ljeta predlažem ti da si pogledaš opcije za međunarodno volontiranje preko VCZ-a. Kampovi su organizirani po temama i traju obično 2-3 tjedna. Sama plaćaš jedino put i nešto daješ VCZ-u. Osobno još nisam išao, ali mi je to bila sljedeća opcija kada ne bih dobio stipendiju.
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 12:59   #27
Meni su danas javili da sam im na listi čekanja u slučaju ako netko od primljenih odustane.
__________________
Es heißt Freundschaft, weil man mit Freunden alles schafft.
Vreben is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 14:00   #28
Pozdrav ljudi!

Tema je poprilično zamrla ali evo, nadam se da bi napokon netko mogao podijelit neko korisno iskustvo na ovu temu
MateaIrony is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 20:08   #29
Evo da ja kao dobitnik prošlogodišnje stipendije za tečaj ukratko opišem svoje iskustvo. Prošle godine kada sam se prijavljivao bio sam na 4. godini strojarstva, redovan student s jako dobrim prosjekom ocjena. Učio sam Njemački u OŠ, SŠ i na faksu 5 semestara. Napisao sam motivacijsko naravno na Njemačkom, sam, i u njemu sam zvučao dosta zainteresirano tako da vjerujem da je ta činjenica uz naravno visok prosjek imala velik značaj pro odabiru. Javili su mi da sam primljen krajem 5. mjeseca, na tečaj u Regensburg koji sam i stavio kao prvi na listi prioriteta. Kasnije sam shvatio da zaista nisam pogriješio. Sveukupno nas je od strane Bayhosta primljeno 52 od čega nas 9 iz Hrvatske. Kasnije sam doznao da je nas 52 bilo odabrano između preko 1000 pristiglih prijava što znači da je konkurencija bila doista jaka. Dosta prije početka i našeg dolaska su nam slali razne upute i savjete oko organizacije puta, smještaja, hrane... Pošto je sa mnom u Regensburg bila primljena još jedna cura iz HR zajedno smo si organizirali put i odmah na kolodvoru u Munchenu upoznali smo još dvije cure iz Srbije koje su išle na isti cilj. Poslije sam upoznao i ostale Balkance tako da nisam bio primoran sporazumijevati se samo na njemačkom. Prvi dan smo dobili džeparac i ključeve domskih soba gdje smo bili smješteni. Sljedeće jutro nakon službenog otvorenja pisao se Einstufungstest kako bi nas podijlili u grupe prema razinama. Nije taj test bio baš lagan a ni objektivan tako da je mene bacio u višu grupu pa sam se zbog moje procjene da nemam znanje kao ostali sudionici prebacio u nižu gdje je bilo sasvim OK. Grupe su brojale oko 15 sudionika među kojima je znalo biti i srednjoškolaca ali i ljudi u pedesetim godinama. Ekipa je bila odlična, ukupno je bilo oko 140 sudionika iz 42 zemlje svijeta! Često smo se družili poslije nastave, posebno kako se tečaj bližio kraju, a mi se sve bolje upoznavali. Profesori/ce su bili raznoliki, i mijenjali su se. Meni je npr. jedan dio držala apsolventica kineziologije. Oni su s nama uglavnom išli i na aktivnosti i obilaske nakon nastave tako da smo ih mogli i pobliže upoznati u opuštenoj atmosferi. Cijeli program svoga tečaja ne želim ovdje opisivati već dajem link na pdf koji je nama dan:
https://www.dropbox.com/s/hr7c6t81b0...ndend.pdf?dl=0

Obratite pozornost na brojne aktivnosti koje smo mogli birati po želji. Bilo je toliko toga da jedostavno fizički nisam mogao sudjelovati na svemu što sam htio. Naravno da uz takav tempo i napomenu da smo mi studenti sami organizirali neka druženja nisam imao vremena za učenje. Završni ispit ipak nije bio težak, svi smo zadnji dan dobili diplome i proslavili ih na Abschiedspartyju.

Sve u svemu jedno nezaboravno iskustvo koje bih rado ponovio. Svega, od Regensburga kao grada, Sveučilišta, profesora, novih prijatelja, partyja, izleta... svega se rado sjećam. Čuo sam da ove godine nema tečaja u RG, nadam se da će se sljedeće godine vratiti.

Slobodno pitajte ako vas zanima nešto više.
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 19:19   #30
Ja sam dobila ove godine, idem u Würzburg 1.8. i baš se veselim, tvoje iskustvo me samo još više razveselilo
MateaIrony is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 15:15   #31
Objavljen je natječaj za ovu godinu, prijave se primaju do 20.3.

http://www.uni-regensburg.de/bayhost...ern/index.html
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 05:53   #32
Ja bih se volila prijaviti ove godine, no nemam nikakav certifikat o polozenom stupnju njemackog jezika. Ucila sam ga kroz cijelu osnovnu i srednju školu, a u natječaju piše da može kao dokaz pismo, pa me zanima zna li itko kako bi to trebalo izgledati?
enar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:38   #33
Quote:
enar kaže: Pogledaj post
Ja bih se volila prijaviti ove godine, no nemam nikakav certifikat o polozenom stupnju njemackog jezika. Ucila sam ga kroz cijelu osnovnu i srednju školu, a u natječaju piše da može kao dokaz pismo, pa me zanima zna li itko kako bi to trebalo izgledati?
ovo i mene zanima. jesu prihvatili nekome prijavu ako nije imao TestDaF,
OnDaF, proof from the Goethe-Institut... prihvaćaju li kopije svjedodžbi sa potvrdom da si učio njemački cijelu osnovnu i srednju?
slavonija035 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:34   #34
Bilo kakva potvrda o znanju jezika se prihvaća. Ja sam predala potvrdu za završeni stupanj u školi jezika i bilo je dovoljno, ne mora biti "pravi" certifikat
MateaIrony is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:36   #35
Quote:
slavonija035 kaže: Pogledaj post
ovo i mene zanima. jesu prihvatili nekome prijavu ako nije imao TestDaF,
OnDaF, proof from the Goethe-Institut... prihvaćaju li kopije svjedodžbi sa potvrdom da si učio njemački cijelu osnovnu i srednju?
Doduše ovo mi zvuči kao malo preegzotičan slučaj sa samo svjedodžbama pa neću ništa tvrdit sa sigurnošću :P
MateaIrony is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 23:08   #36
Vidim da vas ima ovdje koji ste dobili stipendiju
Ja ću se prijaviti ove godine, ali ne kužim dosta stvari u vezi dokumenata za prijavu (ovo je popis svih potrebnih dokumenata, ako nekome treba http://www.uni-r.de/bayhost/medien/s..._engl_2017.pdf )

bi li netko od vas koji ste slali, molim vas, mogao napisati trebamo li mi prevoditi svoj prijepis ocjena na njemački (točka 4 u dokumentu kojeg sam linkala gore)?

također, potreban je dokaz o tome da smo studenti (točka 5). koji dokument da im pošaljem? presliku najobičnije iksice? nemam pojma što je "student ID"

btw, jeste li vi na onu osnovnu prijavnicu https://www-app.uni-regensburg.de/Ei...sstipendium/en odgovarali sažeto i kratko, s jednom-dvije riječi, ili se opsežno odgovarali na pitanja?

puno hvala!

Zadnje uređivanje anathema12 : 08.03.2017. at 23:31.
anathema12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 23:32   #37
i da, želim puno sreće svima koji se ove godine prijavljuju rok za dostavu je 20.3., pa se požurite sa slanjem dokumenata
anathema12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:20   #38
Boook, evo još jedne koja je danas poslala dokumente, sretno nam! hvala Niedu što je podijelio svoje iskustvo, voljela bih da mi se pruži ta prilika.
honor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:01   #39
Pozdrav svima,

Danas sam i ja poslao svoju prijavu, no poslijepodne pa se nadam da će stići u ponedjeljak tamo.

Zna tko koliko cca košta takav tečaj uz plaćanje?
Fekalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 23:49   #40
Jooj, ja sam ti platila onaj međunarodni ekspres, EMS mislim da se zove, koji garantira da će stići u roku 5 dana, no dala sam 150 kn za to :/
honor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.