Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2005., 13:01   #21
ja, recimo, učim i bez podcrtavanja, osim iznimno.

i bez ovakvih crtarija.

najbitnije je nešto shvatiti, a onda povezati... a meni za to ne treba puno šarenih bojica.

samo treba malo raditi.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:07   #22
Quote:
Lindelia kaže:
možda si vadi bilješke?

ja imam naviku sve išarati i onda mi bude sve podcrtano . (ali to je moj problem, meni sve bude važno i ne znam si skratit gradivo, odn. opterećujem se detaljima bez veze.) nije ni to dobro kad je sve ispodcrtano kao kod mene...

ali ovo je ipak nesto drukcije... radiš si neku vrstu kognitivne mape, neku shemu i povezuješ stvari.
Ima jos jedna zanimljiva metoda.

Ispises npr. sve pojmove ili teme o kojima se govori u gradivu koje trenutno ucis i onda taj papiric stalno nosis sa sobom i npr. dok se vozis u autu citas to i razmisljas o tome.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:17   #23
Quote:
cp.tar kaže:
ja, recimo, učim i bez podcrtavanja, osim iznimno.

i bez ovakvih crtarija.

najbitnije je nešto shvatiti, a onda povezati... a meni za to ne treba puno šarenih bojica.

samo treba malo raditi.
Ja ne bi mogao bez podcrtavanja, to mi je totalno nezamislivo.

Ja cak toliko pretjeram koji put da dok ucim podcrtavam olovkom, a onda kad ponavljam kemijskom oznacim ono sto nisam znao, i onda kad opet ponavljam (za nekih par dana) onda crvenom kemijskom oznacim ono sto nisam znao tako da cim me profesor pita nesto odmah se sjetim boje, a nakon toga i gradiva naravno
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:38   #24
meni negdje odgovara puno šaranja, a negdje malo, ovisi o čemu se radi. Ponekad mi se čini da mi lakše ostane u pamćenju ako povučem crtu.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 22:06   #25
www.supermemo.com
www.studygs.com
www.howtostudy.com

sve od Harry Lorayne - Memory Book pogotovo

Ne ide kada su u pitanju teske stvari (vecinom je takvih na fakultetima), a mozda bi islo da sam ranije krenuo - u srednjoj. Izuzetno dobra stvar za jezicare.

Ti sho ne svrljaju knjigu izvlace citate na notes (znam dosta takvih ljudi).
Fanzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 22:38   #26
uglavnom kad ucim uvijek vadim biljeske na posebne papire i koristim barem 3-4 raznih boja radi podctravanja, zaokruzivanja, vaznije pojmove istaknem jarkom bojom i slicno... malo sam gledala ove mape i ne idem bas u takve krajnosti, to mi izgleda kao obiteljsko stablo ali kad god bi isla ucit kako treba, ucila bi po svojim biljeskama, radila kao neke svoje skriptice, pisala na post-it i to lijepila po papiru itd. i tada sam najbolje ucila.
samo je problem u tome da ja vec jaaako dugo nisam ucila kako treba tj. posvetila doboljno vremena nekom ispitu, zagrijala stolicu, no to je druga tema.
uglavnom, ovo je dobro, a pogotovo za zensku koja na tom zaradjuje, nije bas ni jeftin taj seminar bome, zamisli odes i ni ne pomogne ti
uglavnom, lakse mi je ucit kad su mi biljeske napisane ljubicastom, plavom, crnom, rozom kemijskom u kombinaciji sa florescentno zutim markerom, nego kad je sve crno na bijelo tj. lakse mi je bilo... u dobra stara vremena... valjda je i malo zabavnije tako... ko zna...
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 23:00   #27
ima i tu par dobrih savjeta, čini mi se

http://www.brucos.hr/p_kakopripremiti_savjeti.php
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 12:36   #28
Cool Ucenje-gusto

Ej bok decki i cure ja sam novi ovdjei upravo sam se uclanio prije par minuta..i svidila mi se ova tema pa sam mislio se ukljucit u razgovor..eto ja sam druga godina fakulteta i nastavljam sa knigama..sto se tice ucenja ne iznosim biljeske vani nego jednostavno citam..podcrtavam markerima i onda opet ponavljanje itd itd..
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 12:22   #29
hmm.. zanimljivo.. evo uskoro moram pripremiti primjenjenu geologiju pa bi mogla probati s ovim..

inace studiram gradjevinu pa nemam previse predmeta koji ukljucuju iscitavanje velikih kolicina teksta, nego vise prakticne, za koje je potrebnija vježba...

ali eto, bas sam si razmisljala kako cu nauciti ovu geologiju pa cu pokusati ovako..

meni je ispit 16. a pripremati cu se nekih max. 7 dana.. pa vam javim i ja

inace, ja ne podcrtavam po knjigama, a recimo smeta me kada kupim polovnu knjigu i dobijem ju svu iscrtkanu.. (naravno, to je nekome pomoglo, ali meni bas i ne)..

ovo mi se cini ok tehnika, iako naravno modificirana. jer primjere koje sam dosad vidjela su dosta jednostavni.. naravno prosiris ih po zelji i po kolicini gradiva koje imas...

we'll see...
flocki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 17:22   #30
Nešto slično ovom mind-mappingu ja inače prakticiram, samo nisam znala da se zove mind-mapping. Najlakše zapamtim ako imam sve shematski povezano. Baš si skidam ovaj program za radit te sheme na komp.
Inače često znam, ako ima jako puno gradiva, sve skratiti na 2-3 lista A4 formata i iz toga učiti.
A nekada jednostavno fluorescentnim markerima podcrtavam važne stvari.
Isto tako, uvijek sve mora biti šareno jer se inače ne mogu snaći. Sve zamišljam u nekom hijerarhijskom slijedu pa su mi shodno tome i boje raspodijeljene na taj način.. uglavnom, dosta sam komplicirana što se tiče učenja, ali i uspijevam
meMYSELFandI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 19:05   #31
Ja sam si napravio male mentalne mapice na post-it papirima.

Na svakom po jednu lekciju (iz zemljopisa) i onda sam to naljepio u jedan mali blokic i sad mogu u bilo kojem trenutku bez otvaranja knjige ponoviti gradivo. Odem npr. negdje vani, ponesem blok sa sobom i dok ne radim nista malo procitam.

Pa ce valjda ostat u glavi...

Sad cu isprintat neke slicice jos pa cu ih zalijepit da mi bude jos zanimljivije.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 19:36   #32
ej a-a-JaNeTrebamNikoga,
koji si ti razred?
Skužila san da ti je valjda Bude iz matematike, Jakšić iz info.
Pretpostavljan da ideš u opću, da nisi prvaš, drugaš sigurno nisi, 4.d nisi, mislin da nisi ni 4.e (njima iz info nije Jakšić, il se varan?)... neznan.... 3.e? eventualno 3.d?
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 19:39   #33
Kad sam vidio "© 2003-2004, Marija Pavkov. designed by Indigo svijet.", shvatio sam da se ne radi ni o čemu pametnom.
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 19:52   #34
Quote:
smješka kaže:
ej a-a-JaNeTrebamNikoga,
koji si ti razred?
Skužila san da ti je valjda Bude iz matematike, Jakšić iz info.
Pretpostavljan da ideš u opću, da nisi prvaš, drugaš sigurno nisi, 4.d nisi, mislin da nisi ni 4.e (njima iz info nije Jakšić, il se varan?)... neznan.... 3.e? eventualno 3.d?
Moj identitet nek' ostane tajna. Vec je dovoljno oskrvnjen.

A u koji ti ides? (ne moras rec ako neces )
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 20:14   #35
Quote:
a-a-JaNeTrebamNikoga:
A u koji ti ides? (ne moras rec ako neces )
Da se zaključit točno ko san po tome šta san pisala na jednom topicu ... na tom topicu si i ti nešto pisa....
Baš me zanima ko si.
3.e jel da?
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 20:43   #36
Quote:
smješka kaže:
Da se zaključit točno ko san po tome šta san pisala na jednom topicu ... na tom topicu si i ti nešto pisa....
Baš me zanima ko si.
3.e jel da?
Sta ti mislis da ja toliko dobro poznam ljude?

:SutiKaoRiba:
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 21:06   #37
Quote:
dukat kaže:
Kad sam vidio "© 2003-2004, Marija Pavkov. designed by Indigo svijet.", shvatio sam da se ne radi ni o čemu pametnom.
mislim da odmah učiti tako da se rade mape nevalja, nego nakon što se nauči i ponovi da se rade te mape kako bi se ponovilo gradivo i uočile veze. Uostalom, ti indigo-nešto ionako kompiliraju razne pročitane stvari i iz toga proizvode nešto što su oni zamislili. Nešto kao tv-propovjednici
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 22:55   #38
Quote:
eena_ kaže:
mislim da odmah učiti tako da se rade mape nevalja, nego nakon što se nauči i ponovi da se rade te mape kako bi se ponovilo gradivo i uočile veze. Uostalom, ti indigo-nešto ionako kompiliraju razne pročitane stvari i iz toga proizvode nešto što su oni zamislili. Nešto kao tv-propovjednici
.. pa da, to i ja mislim... jer ako nemas blage veze o onome sto trebas uciti - sto ces staviti na papir?
flocki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 00:25   #39
Quote:
flocki kaže:
.. pa da, to i ja mislim... jer ako nemas blage veze o onome sto trebas uciti - sto ces staviti na papir?
ma, mislim da ne treba crtati neke mape prije nego se stvar dobro nauči i ponovi, inače će ti se sve pomiješati
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 00:43   #40
Ako je to ono što ja mislim da je, onda je za stvarno ljude s problemima. Dok ti nacrtaš i izmisliš set asocijacija koji će ti "pomoći", već ćeš se 5 puta zbuniti. Radije ja to ovako normalno naučim pa ponavljam tokom vožnje tramvajom/jela/vremena kada sam idle.
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.