Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2005., 01:35   #41
Quote:
dukat kaže:
Ako je to ono što ja mislim da je, onda je za stvarno ljude s problemima. Dok ti nacrtaš i izmisliš set asocijacija koji će ti "pomoći", već ćeš se 5 puta zbuniti. Radije ja to ovako normalno naučim pa ponavljam tokom vožnje tramvajom/jela/vremena kada sam idle.
Ajde da se i ja u necem slozim s tobom.
Ono sa sportom mi diglo zivac, al sam se suzdrzo.
Nightrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 21:29   #42
Quote:
a-a-JaNeTrebamNikoga:
Sta ti mislis da ja toliko dobro poznam ljude?
Ma po tome šta san san pisala se baren da zaključit koji san smjer, ako ništa drugo.
Al mi se čini da san pogodila koji si ti razred
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 12:39   #43
rekao mi je frend da ima knjige od tog buzana, pa ću vidjeti o čem se točno radi kad mi posudi. can't wait
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 00:30   #44
Nije ništa to za ljude s problemima nego je to tehnika brzog učenja. eno po Osijeku sami seminari.
Ovako-imo sam ispit ko što neki znaju i par dana prije sam postavio ovu temu. Uzeo sam skriptu i nisam ju ni pročito samo sam ju koristio da napravim mapu pomoću jednog sofwera. Mapa je bila dosta velika pošto je ispit teorija dosadna i ima dosta podjela i gluposti. Mapa je bila velika 2*4 papira i jedna manja 2*2 , A4 format.
Kad sam isprinto učio sam samo iz mape (dobro par definicija se moraju naučit iz knjige)
I položio sam ispit od prvi put bez problema, (dobio 3, ne znam ni sam kako jer sam dobio 4 pitanja i sva 4 znao, al ništa neočekivano) od svih ispita ovog sam naučio najbrže, a učio sam dosta malo, mislim da je ova metoda dosta dobra. A i nije dosadna kao kad učiš iz knjige ili skripte.
Ostajem na ovom metodi ubuduće.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 00:34   #45
Quote:
dukat kaže:
Ako je to ono što ja mislim da je, onda je za stvarno ljude s problemima. Dok ti nacrtaš i izmisliš set asocijacija koji će ti "pomoći", već ćeš se 5 puta zbuniti. Radije ja to ovako normalno naučim pa ponavljam tokom vožnje tramvajom/jela/vremena kada sam idle.
fora i je da sam radiš mapu. Osim toga dok ju praviš dosta i zapamtiš.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 02:36   #46
Quote:
Afrofeet kaže:
fora i je da sam radiš mapu. Osim toga dok ju praviš dosta i zapamtiš.
sad nema vise isprika .. u skoli same 5-ice ubuduce...
ocekujemo report
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 02:57   #47
pa dam sam u školi i možda, ali studiram pa neće baš ići petice.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 03:40   #48
Quote:
Afrofeet kaže:
pa dam sam u školi i možda, ali studiram pa neće baš ići petice.
kak ne ,jos lakse ak si na faksu
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 10:05   #49
Quote:
Afrofeet kaže:
Nije ništa to za ljude s problemima nego je to tehnika brzog učenja. eno po Osijeku sami seminari.
Pa evo ga i u Zagrebu ovaj vikend
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 20:18   #50
Quote:
Lindelia kaže:
Pa evo ga i u Zagrebu ovaj vikend
Ma da? Kad i gdje?
smjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 21:54   #51
Quote:
Chloe kaže:
Poslala sam mail voditeljici tih seminara i saznala da će se u Zagrebu seminar održavati 12-13.02.2005. Košta 800 Kn i treba se prijaviti (na [email protected] ili na telefon) jer je broj sudionika ograničen.
Evo, smjeska.

A sljedeci je 12-13.ozujka.
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 13:58   #52
ja sam bila na seminaru sad ovaj vikend
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 14:38   #53
daj mi ti sa tim načinom objasni kak da se ja navčim totalni štrebaraj od 800 stranica.. trebalo bi mi 2 godine..
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 02:15   #54
Quote:
Chloe kaže:
ja sam bila na seminaru sad ovaj vikend
Ajde objasni nam sad malo. Održi ti nama jedan seminar
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 10:30   #55
kad učim, radim si bilješke, iz kojih onda ponavljam

ovo bi valda bilo na istu shemu, samo štoi se ovdje crta


ali ja neznam kakve bih crteže morao smišljati za učenje nekakvih pravnih pojmova

na netu se mogu naći razni primjerci tih mapa za učenje tipa
ove

izgleda zgodno za ponavljati ovako kad je dovršeno, ali opet, čini mi se da bi mi sama izrada oduzela previše mozga
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 21:31   #56
ma ja mislim da je to cisto sranje...zapravo, ok je ak moras malo gradiva naucit i ak se radi o srednjoskolskom gradivu...al za faks...ne znam...kak da ja recimo za kolegij ''uvod u politologiju'' crtam te sve slicice i radim strelice...nikak, jer se to jednostavno nemre tak naštrebesat
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 21:54   #57
ja sam dosad iz geologije obradila 2 poglavlja (od kojeg je prvo uvod) i doslo je 5 a3 papira...

skinula sam si onaj program sa neta za mindmapping jer mi je dosta vise tih papira, ne da mi se pisati...

u medjuvremenu sam odjavila ispit..

vidjet cemo na slijedecem roku
flocki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 23:29   #58
Quote:
reptilia kaže:
ma ja mislim da je to cisto sranje...zapravo, ok je ak moras malo gradiva naucit i ak se radi o srednjoskolskom gradivu...al za faks...ne znam...kak da ja recimo za kolegij ''uvod u politologiju'' crtam te sve slicice i radim strelice...nikak, jer se to jednostavno nemre tak naštrebesat
Krivo ste shvatili, ono su pojednostavljene mape.
Puno se lakše uči, i ne samo srednjoškolski predmeti, ja sam položio smrdljiv ispit na faxu na taj način, s 3 iako sam sve znao to me prof pito, a knjigu nisam ni pogledo. Predmet je isto za štrebanje sama teorija. Sličice su poželjne ali to mislim da se pravi tek ono dok ponavljaš, ne da se napravi mapa bez razmišljanja pa onda iz nje uči. Nego jednostavno kako praviš mapu učiš, i povezuješ slične pojmove i kasnije sve to proširuješ. Meni to odlična stvar. Ostajem na tom sistemu.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 23:31   #59
probaću tu svoju mapu ubacit na jpg format pa postat na forum da viđite otprilike.
Iako je u završenom izdanju totalno šarena i svakakva, ko crtić
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 10:49   #60
Quote:
flocki kaže:

skinula sam si onaj program sa neta za mindmapping jer mi je dosta vise tih papira, ne da mi se pisati...
Gdje se taj program moze skinuti?
john_smith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.