Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2008., 21:42   #101
Zanimljiva metoda učenja,sad mi počinje fax pa ću ju probat ....Probao sam 3-4 programa i ovaj je definitivno najlakši i najbolji,a besplatan http://www.edrawsoft.com/freemind.php

Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 20:09   #102
tehnike pamćenja

Quote:
plavi_andeo kaže: Pogledaj post
Zanimljiva metoda učenja,sad mi počinje fax pa ću ju probat ....Probao sam 3-4 programa i ovaj je definitivno najlakši i najbolji,a besplatan http://www.edrawsoft.com/freemind.php

Zna li netko odakle je autor super knjige " I vi možete imati super pamćenje "Art M. Semorie.Neznam dali ima još koju knjigu objavljenu.
tanaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 12:07   #103
Zna li netko nešto više o koracima u učenju po metodi koju promoviraju u InOptimumu?

U čitanju to su: asocijacija / znatiželja, »fotokopiranje«, i »plivanje«, a da brzo učenje obuhvata mentalnu mapu ili asocijacije, detaljni pregled gradiva i škrabanje.

Može li mi netko reći nešto više o svakom od koraka? Kako to sve funkcionira?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 15:43   #104
Quote:
Nymann kaže: Pogledaj post
Zna li netko nešto više o koracima u učenju po metodi koju promoviraju u InOptimumu?

U čitanju to su: asocijacija / znatiželja, »fotokopiranje«, i »plivanje«, a da brzo učenje obuhvata mentalnu mapu ili asocijacije, detaljni pregled gradiva i škrabanje.

Može li mi netko reći nešto više o svakom od koraka? Kako to sve funkcionira?
Ne znam jesam li od pomoći, ali ja sam išla na njihov tečaj učenja. Prvo sam završila tečaj brzog čitanja/ isto kod njih), a onda tečaj učenja.
Na tečaju učenja objasnili su mi na koji način odabrati najvažnije pojmove, kako sve skupa povezati, napravit mapu, u mapi su "dozvoljene" sve asocijacije na neki pojam (crtanje, suprotnosti...).
Mogu reći da mi je puno pomoglo, tada sam izostala dosta s nastave pa mi je bilo lakše za npr. povijest, geografiju.
Nekad učim po tom sistemu, to mi paše kad ima punooooo stranica za naučiti....nekad "štrebam" napamet, sve ovisi
Nekad čitam brzo, nekad "normalno"...
Bilo je najviše studenata, tog se sjećam.
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 21:42   #105
Aha.

Ovde

http://m.srednja.hr/Novosti/Hrvatska...an-dana-ucenja

spominju neke konkretne faze tih procesa čitanja i učenja pa me je zanimalo od čega se sastoje.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:04   #106
sad kužim, mislim da nam na tečaju nisu tak stručno objasnili faze, nego smo ih kroz učenje savladali...a možda sam i zaboravila....
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:20   #107
Ja sam završio tečaj brzog učenja i moram priznati da mi nije previše pomogao,ali opet valjda nekome jest
Deep Web is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 23:28   #108
frendica je bila na tečaju brzog čitanja koji je trajao 2 dana. ja sam išla mislim od pon-sub, svaki dan 5-6 sati. a tečaj učenja je trajao nekih 4 dana, isto 5-6 sati dnevno

možda je u tom neka razlika
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 08:09   #109
Ne znam,očito vrijedi za svaku osobu drukcije
Deep Web is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.