Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2008., 11:20   #1001
frend je na faksu, bas ga je zaintrigirala ova tema kaze da bi mogao diplmski o tome pisat, ali na zalost ne moze nac dovoljno dobrovoljaca
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 30.01.2008., 11:22   #1002
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Pa mi je nejasno zašto se ionsko srebro upotrebljava na kateterima.
A tko zna zašto se srebrni zavoji apliciraju na otvorene rane.
Ako ne vidiš razliku između oralne i eksterne primjene nitko ti ne može pomoći. Stavljanje zavoja na ranu ne znači da ga je dobro pojesti, isto kao što pranje glave antiprhutnim šamponom ne znači da ga treba piti.

Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
I nejasno mi je zašto u tijelu imamo određene količine srebra
Zato što ne živimo u hermetički izoliranom balonu, nego u stvarnom svijetu u kojem srebro, gle čuda, postoji. Unijet ćeš ga u tijelo, htio ne htio, putem vode,hrane i zraka. Isto kao desetke drugih elemenata u tragovima.


Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
I eto, nikako da ja shvatim te osnove kemije...
Ko prizna pola mu se prašta.
Najgore od svega je što si sam konstatirao da su određeni spojevi srebra otrovni, ali pri činjenici da AgCl (koji je otrovan) neminovni produkt pijenja ionskog srebra ti jednostavno stavljaš prsti u uši i pjevaš opet istu priču.

Najlakše je ignorirati tuđe argumente ako ti ne odgovaraju zar ne?
*Pale is offline  
Old 30.01.2008., 11:25   #1003
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
Zato je ovi koji prodaju koloidno srebro, zapravo prodaju destiliranu vodu
Nečiji proizvod je (između ostaloga) moguće odnijeti na lab. analizu

Quote:
Upotrebljava se u kateterima, ali su ioni srebra vezani unutar plastike(ili nekog polimera) dakle ne otpustaju se u tvoje tijelo(ista stvar sa onim plasticnim posudama za frizider u kojima su ioni srebra u plastici)
Opet ti ioni nisu samo tako namazani za zavoj vec je to posebni postupak dobivanja tkanine u kojoj su ioni srebra vezani unutar
nije mi jasno sto ti nije jasno...ako ion srebra udje u tijelo, prvo gdje dodje je zeludac i tamo su ioni klora s kojima se ioni srebra spajaju i nastaje toksicni spoj AgCl
Super. Zašto nemamo onda masovna trovanja ljudi već je najveća posljedica argirija koja je u cijelom svijetu registrirana u tako izuzetno malom broju?
Svi prodaju dest. vodu, jelda?

Quote:
Zasto imamo srebra u tijelu...pa zato jer srebro unosis pijenjem vode(da, voda u sebi ima raznih metala, ali u tragovima), i tokom godina se srebro natalozi u tijelu...naravno to su puno manje kolicine srebra,nego sto tvrde ovi koji proizvode koloidno da se treba pit...
a zasto treba srebro ljudskom tijelu---ne treba
Da, voda ima srebra u tragovima, ne pratiš temu, već sam barem preko 10 puta spomenuo preporuku FDA o količini srebra u vodi.
I da, treba nam srebro u tijelu.
sinkezg is offline  
Old 30.01.2008., 11:26   #1004
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Onda isto tako nikako da ukapiram zašto nemamo masovna trovanja ljudi s obzirom da je to tako.
Zatim mi je potpuna misterija zašto je koloidno srebro dodatak prehrani kad već tako dokazano truje ljude.
Pa mi je nejasno zašto se ionsko srebro upotrebljava na kateterima.
A tko zna zašto se srebrni zavoji apliciraju na otvorene rane.
I opća mi je enigma zašto nikako da dočekam toksikologiju koloidnog/ionskog srebra pri unosu u tijelo.
I nejasno mi je zašto u tijelu imamo određene količine srebra a pogotovo mi je nejasno zašto je srebro potrebno našem organizmu.

I eto, nikako da ja shvatim te osnove kemije...
mislim da ti je dana69 sve rekla

a jos jednu usporedbu

inace svi mi unosimo jednu odredenu kolicinu srebra koja je normalna i mozemo rec neizbjezna
to mozemo usporedit s radijacijom koju upijamo godisnje
a uzimanje koloidnog srebra s radom na radiologiji
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 30.01.2008., 11:28   #1005
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Evo, sinkezg bi mu mogao bit pokusni kunić kad se već kune u benignost pijenja ionskog srebra.
Pa pokusnih kunića imaš širom svijeta jer se KS prodaje kao dodatak prehrani.

Čudno, svi prodaju destiliranu dodu pod srebrom, jelda? Ma šta će ti kem. analiza, ma čemu tyndallov efekt, sve su to izmišljotine...
sinkezg is offline  
Old 30.01.2008., 11:29   #1006
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
mislim da ti je dana69 sve rekla

a jos jednu usporedbu

inace svi mi unosimo jednu odredenu kolicinu srebra koja je normalna i mozemo rec neizbjezna
to mozemo usporedit s radijacijom koju upijamo godisnje
a uzimanje koloidnog srebra s radom na radiologiji
Fenomenalne su mi te usporedbe...
Kad nađeš toksikologiju koloidnog/ionskog srebra pri unosu u organizam - javi!
sinkezg is offline  
Old 30.01.2008., 11:32   #1007
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Nečiji proizvod je (između ostaloga) moguće odnijeti na lab. analizu



Super. Zašto nemamo onda masovna trovanja ljudi već je najveća posljedica argirija koja je u cijelom svijetu registrirana u tako izuzetno malom broju?
Svi prodaju dest. vodu, jelda?



Da, voda ima srebra u tragovima, ne pratiš temu, već sam barem preko 10 puta spomenuo preporuku FDA o količini srebra u vodi.
I da, treba nam srebro u tijelu.

eto tu opet pase usporedba s radiologijom

da li oni lijecnici koji rade tamo svi boluju od posljedica zracenja?
Ne, zato jer nisu izlozeni tolikoj kolicini da se vide posljedice, ali to ne znaci da im ta mala doza ne narusava zdravlje
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 30.01.2008., 11:56   #1008
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
opet famozno "dokazi"
Zašto nemamo masovna trovanja srebrom? Zašto imamo argiriju u tako malom broju slučajeva za koju znamo da je posljedica unosa srebrove soli?

Nakraju, zašto nemamo nikakvih drugih evidentiranih simptoma trovanja???
sinkezg is offline  
Old 30.01.2008., 12:06   #1009
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Zašto nemamo masovna trovanja srebrom? Zašto imamo argiriju u tako malom broju slučajeva za koju znamo da je posljedica unosa srebrove soli?

Nakraju, zašto nemamo nikakvih drugih evidentiranih simptoma trovanja???
http://www.wired.com/medtech/health/news/2003/01/57119

"In the last year and a half, I've seen six cases of silver poisoning from these so-called health supplements," said Bill Robertson, the medical director of the Seattle Poison Center. "They were the first cases I'd seen in 50 years of medical practice."
mladoliki sob is offline  
Old 30.01.2008., 13:16   #1010
Quote:
mladoliki sob kaže: Pogledaj post
http://www.wired.com/medtech/health/news/2003/01/57119

"In the last year and a half, I've seen six cases of silver poisoning from these so-called health supplements," said Bill Robertson, the medical director of the Seattle Poison Center. "They were the first cases I'd seen in 50 years of medical practice."
Dobro, jel ti vidiš u tom tekstu ikakva druga trovanja osim argirije?!!

Evo jedan mali izvod iz teksta:

The tabloid press dubbed him the "Incredible Blue Man" in deference to the sideshow freak of the same name, who contracted argyria after taking silver nitrate to treat a syphilis infection.
sinkezg is offline  
Old 30.01.2008., 17:45   #1011
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Nego, još mi nisi objasnio što su to "dokazana svjedočanstva".
Baš me zanima kako ćeš to objasniti.
a ujebo sam.- znas, nisam bas spavao puno ovih dana, a i pokupio sam neku prehladu. hmmm, vjerovatno ne unosim dosta srebra u organizam.
mladoliki sob is offline  
Old 30.01.2008., 18:39   #1012
Quote:
mladoliki sob kaže: Pogledaj post
a ujebo sam.- znas, nisam bas spavao puno ovih dana, a i pokupio sam neku prehladu. hmmm, vjerovatno ne unosim dosta srebra u organizam.
U tvom slučaju nikakvo srebro ni zlato ne pomaže.
sinkezg is offline  
Old 30.01.2008., 18:50   #1013
Quote:
mladoliki sob kaže: Pogledaj post
http://www.wired.com/medtech/health/news/2003/01/57119

"In the last year and a half, I've seen six cases of silver poisoning from these so-called health supplements," said Bill Robertson, the medical director of the Seattle Poison Center. "They were the first cases I'd seen in 50 years of medical practice."
Evo ti još jedan primjer iz tvog linka. Nikako da skontaš razliku između srebrovih soli i samostalnih nanočestica i iona srebra!

She suffers from a rare skin condition called argyria, which she contracted after taking nose drops containing silver salts to treat nasal congestion in the 1950s.

A evo i da shvatiš iz svog linka da je koloidno srebro dodatak prehrani:

Although it is perfectly legal for silver sellers to advertise their products as "health supplements," they cross the line if they make specific medicinal claims about their merchandise, he said.
sinkezg is offline  
Old 30.01.2008., 19:48   #1014
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
U tvom slučaju nikakvo srebro ni zlato ne pomaže.
opa, pocinjemo vrijedat


http://www.quackwatch.com/01Quackery.../silverad.html
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 30.01.2008., 20:08   #1015
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio! Ni srebro ni zlato ti ne može pomoć jer ga ne uzimaš

A ovaj link bio je milijun puta već na ovoj temi. Nikako da shvatiš razliku između dodatka prehrani i lijeka i da se tu govori o problemu reklamiranja.
sinkezg is offline  
Old 30.01.2008., 21:13   #1016
Quote:
sinkezg kaže:
Slično kao da mene pitaš koliko ti željeza ili cinka treba na dan... To je do proizvođača.
nope.


i jel se meni čini ili ti neznaš jedinice za količinu pa vješto izbjegavaš takva pitanje




Quote:
sinkezg kaže:
da li oni lijecnici koji rade tamo svi boluju od posljedica zracenja?
Ne, zato jer nisu izlozeni tolikoj kolicini da se vide posljedice, ali to ne znaci da im ta mala doza ne narusava zdravlje
dokaži i pročitaj šta si napiso. malo dvosmisleno.

i još nisi rekao mjernu jedinicu za onih 0,014-0,08 ak se nevaram
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 30.01.2008., 22:06   #1017
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
nope.

dokaži i pročitaj šta si napiso. malo dvosmisleno.

i još nisi rekao mjernu jedinicu za onih 0,014-0,08 ak se nevaram
to sam ja napiso

ne znam bas puno ovako napamet
ali imaju na kutama indikatore zracenja na kutama
i ako se ne varam skracen radni staz


a mjernu jedinicu znam ja
ppm (parts pre million)

ehh da i objasnjenje onog dvosmislenog
mislim da ne dobiju toliku dozu da bi se ocitovale posljedice

recimo kao LD otrova
ako ga uzmes u manjoj kolicini svejdeno ti narusi malo zdravlje, ali te ne ubije
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 30.01.2008., 22:15   #1018
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
...
AJde jel može komentar na postove #1013 i #1016?
sinkezg is offline  
Old 31.01.2008., 12:20   #1019
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Makni Cl i riješio si problem. Čitava poanta u proizvodnji koloidnog ili ionskog srebra jest da se izbjegnu nepoželjni spojevi (srebrove soli) što se osigurava čim većom čistoćom vode.
A što se tiče opasnosti od iritacija kože, očiju itd. pitam se kako onda postoje zavoji (koji se apliciraju na rane) na bazi ionskog srebra s obzirom da je srebro tako iritantno ili otrovno?!?!

Još jednom da ponovim: cilj je dobiti čisto srebro (nanočestice ili ione) bez drugih sastojaka koji bi činili spojeve sa srebrom.
Idealno: Ag i H2O i ništa više. Zašto je to nekome tako teško za shvatiti, meni ostaje misterija.
sinkezg, elementarna kemija kaže da ne možeš imati nabijenu česticu bez protuiona. Otopine su nabojno neutralne, stoga čim imaš Ag+ ion imaš i protučesticu. Ako ovo ne znaš molim te da se primiš elementarne kemije. Moraš odlučiti jesu li nanočestice ili koloidi. Koloide čine nabijene čestice.
Klorida u organizmu imaš mnogo i ako u njega recimo uđe Ag+ s recimo OH- česticom kao protuionom tada u želucu dolazi do neutralizacije između želučane kiseline (HCl) i AgOH i nastaje AgCl pa makar se ti ubio da dokažeš da to nije tako. Osim OH- iona može biti neki drugi ion. OH- bi recimo bio po tvome "najčišći". Bio taj Ag+ s OH- ionom kao koloid ili kao prava otopina ista mu sudba u želucu. Ako imaš elementarno srebro jako sitno, ne vidim načina da uđe u organizam kao takvo jer nema prenosioca za metale sa stupnjem oksidacije 0 jer organizam s njima ne zna kaj bi s njima. Takve čestice niti ne ulaze u cirkulaciju, kao niti recimo čisti ugljik kao npr medicinski ugljen i sl.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 31.01.2008., 22:10   #1020
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
sinkezg, elementarna kemija kaže da ne možeš imati nabijenu česticu bez protuiona.
A gdje sam ja tvrdio suprotno?? Da nije možda time što sam rekao ovo: "Idealno: Ag i H2O i ništa više."

Quote:
Otopine su nabojno neutralne, stoga čim imaš Ag+ ion imaš i protučesticu.
Čekaj malo, jel mi sad pričamo o otopinama ili koloidima?!? DA, Ag+ ima protučesticu u otopini.

Quote:
Ako ovo ne znaš molim te da se primiš elementarne kemije.
Da, da...

Quote:
Moraš odlučiti jesu li nanočestice ili koloidi.
Dobro, šta ti je???
Hm, jel ti to tvrdiš da ne postoje nanočestice u koloidu? Ja jednostavno ne mogu vjerovati da ćemo se opet vratiti na koloide!!! Ajde, poslužit ću se tvojim riječima: "Ako ovo ne znaš molim te da se primiš elementarne kemije."

Quote:
Koloide čine nabijene čestice.
Koloide čine nabijene čestice?!?
Definicija: "Koloidi su sustavi dvije ili više faza u kojima najmanje jedna faza ima čestice dimenzija između 1 nm i 1 μm (10-9 m - 10-6 m). Dimenzije čestica, više od prirode čestica, karakteriziraju koloide."
Ko je sad nabijen ovdje?!

Quote:
Klorida u organizmu imaš mnogo i ako u njega recimo uđe Ag+ s recimo OH- česticom kao protuionom tada u želucu dolazi do neutralizacije između želučane kiseline (HCl) i AgOH i nastaje AgCl pa makar se ti ubio da dokažeš da to nije tako. Osim OH- iona može biti neki drugi ion. OH- bi recimo bio po tvome "najčišći". Bio taj Ag+ s OH- ionom kao koloid ili kao prava otopina ista mu sudba u želucu. Ako imaš elementarno srebro jako sitno, ne vidim načina da uđe u organizam kao takvo jer nema prenosioca za metale sa stupnjem oksidacije 0 jer organizam s njima ne zna kaj bi s njima. Takve čestice niti ne ulaze u cirkulaciju, kao niti recimo čisti ugljik kao npr medicinski ugljen i sl.
Ovo ću ostaviti za neki drugi put, mogli bismo se previše udaljiti od koloida. To bi bilo previše. Ali ajde, da budem toliko korektan, reći ću da je točno da će iz navedenoga nastati AgCl.

Ah, da... I tebi jedno pitanje: zašto osim argirije (za koju lijepo piše u svim ovdje prije navedenim linkovima piše kako nastaje) nemamo drugih simptoma trovanja ili kakvih drugih težih posljedica uzimanja koloidnog/ionskog srebra?
sinkezg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.