Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2003., 12:19   #1
Pa da se pohvalim !!

Nekolicina vas je citala moje postove kad mi je prosao termin. E pa rodila sam 10 dana nakon termina

Porod za pet. Nisam mogla ni sanjati da to ide tako lako, a i relativno brzo. Trudovi su me probudili usred noci, nista strasno, imala sam i jace menstruacije . Ali ajde kad vec boli svakih sedam minuta, kontam da je to poceo porod. Muzic i ja smo polako popili kavu, pojeli nesto i trk u bolnicu. Docekala me pospana sestra i jos pospaniji doktor, sa pitanjem "da sta sam ja dosla ako to mene ludjacki ne boli?" (tada sam bila vec 5 cm otvorena). Prosao pregled, ctg, priprema i konacno stize anesteziologica sa Epiduralnom. A nakon nje i buduci tata prestravljeno ulazi u radjaonu.

Ostatak price...lezim na krevetu, muzic mi govori po ispisu kad imam trudove i to je to. Zadnjih pola sata su smanjili epiduralnu (zbog nagona na tiskanje) i bebic je izasao u pet trudova. Ma ljudi moji to je milina. Bez boli, vristanja...fantasticno.

Maleni se zove Jakov, preslatka je bebica koja jako brzo napreduje.

Kad se sad osvrnem untrag vidim da je cijela trudnoca i porod jedno fantasticno iskustvo....dovelo je do toga da sam postala mama.

pozdrav
 
Old 24.10.2003., 12:22   #2
hehe,jupi!moja je sestra tada isto trebala roditi,pa sam isla na te topike,jer me zanimalo,ali tvoji su bili smijesni...
 
Old 24.10.2003., 12:22   #3
Ajde nek je sve lijepo proshlo

Pusa Jakovu i tebi

Pozdrav hrabrom tati
magic is offline  
Old 24.10.2003., 12:29   #4
ČESTITAM!!!!
sis is offline  
Old 24.10.2003., 12:31   #5
cestitam A imas i PM
Winona is offline  
Old 24.10.2003., 12:39   #6
čestitam
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 24.10.2003., 13:28   #7
Re: Pa da se pohvalim !!

Quote:
BigMama kaže:
Prosao pregled, ctg, priprema i konacno stize anesteziologica sa Epiduralnom. ...
...Zadnjih pola sata su smanjili epiduralnu
A lako ti se 'falit kad si bila na epiduralnoj. To se ne broji. Aj' ti bez, pa se onda 'fali kako je sve bilo lako i bezbolno, e?

PS. Cestitam. Ma rekla sa ti ja da jos nijednoj nije unutra ostalo.
AgentScully is offline  
Old 24.10.2003., 13:31   #8
i sto sad ? da se pospe pepelom i javno prizna da je manje vrijedna mama nego ostale samo zato sto je rodila na epiduralnu ? Ma dajte, ak nemate nista pametnije za napisati, suzdrzite se ( zbog takvog stava se neke koje su rodile na epiduralnu nisu o tome ni izjasnile javno, da ne bi bile kaamenovane )
Winona is offline  
Old 24.10.2003., 13:32   #9
Čestitam, čestitam, čestitam...:klap:
Pusa malom
lela77 is offline  
Old 24.10.2003., 13:40   #10
Ocito neke od vas neznaju da epiduralna sa sobom nosi daleko vece rizike sa trajnim posljedicama nego sta je istrpiti malo vise boli.

Jos nisam cula za nijednog lijecnika anesteziologa koji bi ju preporucio tek onako, iz hira.

Vas rizik, vasa bol --> vas problem. Ja sam svoje rodila, a vi kako cete svoje, sa epiduralnom ili bez, meni ni vrit ni mimo.
AgentScully is offline  
Old 24.10.2003., 13:48   #11
Ne poznajem veliku mamu, ali čestitam joj, a pinkici želim srdačnu dobrodošlicu na ovaj svijet.

Eh, sad, svaki put kad krene priča o porodu, babinjak se raskokodače o straaaašnim bolovima koji su gotovo pa nepodnošljivi - nezrelo i smiješno. Sigurno ne boli tako da se poželiš itnuti s prozora rađaone.
U stvari, svatko ima svoj prag boli i uspoređivati ih nema nikakvog smisla, a još manje smisla ima hvaliti se svojom hrabrošću. Kua hrabrost, nemaš ti ništa s tim – kad trudovi krenu, to s odlukom nema nikakve veze.

Netko je čestitao hrabrom tati… Što ima hrabroga u tome što čovjek prati ženu na porod da bi prisustvovao rođenju vlastitog djeteta?
Zlica od Opaka is offline  
Old 24.10.2003., 13:52   #12
tocno zlice.

Posto ovo nije topic o epiduralnoj da ili ne, carski da ili ne, bilo bi fer da onaj koji zeli o tome raspravljati otvori poseban topic a ovdje izrazi dobre zelje, ako ih ima.

Agentice sve sto si napisala znamo i mi, ali nije ni vrijeme ni mjesto.
Winona is offline  
Old 24.10.2003., 13:53   #13
Quote:
AgentScully kaže:
Ocito neke od vas neznaju da epiduralna sa sobom nosi daleko vece rizike sa trajnim posljedicama nego sta je istrpiti malo vise boli.

Jos nisam cula za nijednog lijecnika anesteziologa koji bi ju preporucio tek onako, iz hira.

Vas rizik, vasa bol --> vas problem. Ja sam svoje rodila, a vi kako cete svoje, sa epiduralnom ili bez, meni ni vrit ni mimo.
Ma ja mislim da samo trebaš imati dobrog anesteziologa i onda sve ide ko podmazano.
Ja sam sigurna da ću ja roditi sa epiduralnom i ti ću za svaki slučaj kupiti jedno dve tri nikad se ne zna u ovim našim bolnicama kad će nečega pofaliti, ak bude bilo potrebno sama ću si je zabiti (ovo je šala!) jer zakaj bi me bolilo ak ne treba kaj ne?

E da i čestitke big mama!
Lavica is offline  
Old 24.10.2003., 13:55   #14
Quote:
Zlica od Opaka kaže:
Sigurno ne boli tako da se poželiš itnuti s prozora rađaone.
Sigurno?
Rajna is offline  
Old 24.10.2003., 13:57   #15
BigMama, sretnice. Cestitam.
Rajna is offline  
Old 24.10.2003., 14:03   #16
Quote:
Rajna kaže:
Sigurno?
Koliko ih je skončalo pred haustorom rodilišta?
Zlica od Opaka is offline  
Old 24.10.2003., 14:15   #17
Quote:
Zlica od Opaka kaže:
Eh, sad, svaki put kad krene priča o porodu, babinjak se raskokodače o straaaašnim bolovima koji su gotovo pa nepodnošljivi - nezrelo i smiješno. Sigurno ne boli tako da se poželiš itnuti s prozora rađaone.
Koliko si djece rodila?
sis is offline  
Old 24.10.2003., 14:16   #18
Quote:
Winona kaže:
...ali nije ni vrijeme ni mjesto.
Bit ce ti neko drugo vrijeme i neko drugo mjesto, ali cinjenice iste.
AgentScully is offline  
Old 24.10.2003., 14:21   #19
Quote:
Zlica od Opaka kaže:
Koliko ih je skončalo pred haustorom rodilišta?
Kako bi i mogle kad se ne mogu pomaknut. Zezam se, naravno da nijedna nije to pomislila, ali mi koje smo imale taj "luksuz" da nismo ni plivadon dobile pri porodu da nam ublazi bolove, znamo dobro o cemu pricamo.
Rajna is offline  
Old 24.10.2003., 14:21   #20
Quote:
Lavica kaže:
Ma ja mislim da samo trebaš imati dobrog anesteziologa i onda sve ide ko podmazano.
Ja sam sigurna da ću ja roditi sa epiduralnom i ti ću za svaki slučaj kupiti jedno dve tri nikad se ne zna u ovim našim bolnicama kad će nečega pofaliti, ak bude bilo potrebno sama ću si je zabiti (ovo je šala!) jer zakaj bi me bolilo ak ne treba kaj ne?
Dok god nije ta epiduralna na meni, ja nemam bas nis protiv nje.

Rizik da nakon nje dozivotno ostanem u invalidskim kolicima, ja ne zelim prihvatiti. Malo boli (od koje ionako jos nijedna nije kroz prozor skocila), i slijedeci put cu izdurati, ako bude trebalo.

A vama kako vam drago, mozete si i tri zabit.
AgentScully is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.