Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2014., 21:37   #861
Ta Dolmar 5105 bi i po karakteristikama bila za pomoćnu pilu. Tim više što ima katalizator pa bi se kod dugotrajnijeg rada mogla i pregrijati. Navodno je već i bilo toga, a i vidio na ebayu da neki Američan odmah po kupovini te pile skinuo i prodavao taj auspuh.
Za glavnu pilu je npr. odlična Dolmar 7300. Nije preteška, a brza nevjerojatno kroz drvo. Još da je ima za 5 tis. kuna kao prije koju godinu, bilo bi super. Jer čini mi se u toj kategoriji Stihl i Husqvarna su na oko 7 tis. kuna po cijeni.
GreatJumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 23:21   #862
7300 je šprinterica kroz drva, GreatJumbo bio je u prilici neposredno usporediti razne marke i modele, pa se uvjerio u to. Mogu si zamisliti kakva je tek 7900, koja je iz iste serije, tek neznatno teža, a još je jača od 7300..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 08:51   #863
Quote:
GreatJumbo kaže: Pogledaj post
Ta Dolmar 5105 bi i po karakteristikama bila za pomoćnu pilu. Tim više što ima katalizator pa bi se kod dugotrajnijeg rada mogla i pregrijati. Navodno je već i bilo toga, a i vidio na ebayu da neki Američan odmah po kupovini te pile skinuo i prodavao taj auspuh.
Za glavnu pilu je npr. odlična Dolmar 7300. Nije preteška, a brza nevjerojatno kroz drvo. Još da je ima za 5 tis. kuna kao prije koju godinu, bilo bi super. Jer čini mi se u toj kategoriji Stihl i Husqvarna su na oko 7 tis. kuna po cijeni.
E sad, znam da je kod dvotaktnog motora jako bitna rezonancija u ispusnom sistemu, kaj ako katalizator, taj otpor, isto ima ulogu u rezonanciji, moglo bi se desit da teze ulazi u obrtaje te postane jos slabija ili da ima rupu u nekim srednjim obrtajima.
Inace, spreman sam pokusati i sa drugim spuhom.
Tih 13800 okretaja je pretpostavljam neka gornja granica sto se obrtaja tice tak da obrtaje necu dirat sigurno.
Da se radilica razleti cisto sumnjam i eventualno cu povecati kompresiju ako za to postoji mogucnost na glavi
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 23:27   #864
Quote:
branee kaže: Pogledaj post
E sad, znam da je kod dvotaktnog motora jako bitna rezonancija u ispusnom sistemu, kaj ako katalizator, taj otpor, isto ima ulogu u rezonanciji, moglo bi se desit da teze ulazi u obrtaje te postane jos slabija ili da ima rupu u nekim srednjim obrtajima.
Inace, spreman sam pokusati i sa drugim spuhom.
Tih 13800 okretaja je pretpostavljam neka gornja granica sto se obrtaja tice tak da obrtaje necu dirat sigurno.
Da se radilica razleti cisto sumnjam i eventualno cu povecati kompresiju ako za to postoji mogucnost na glavi
Što god da napravio, javi ovdje rezultate. Baš me zanima. Ima i po stranim forumima svakakvih pokušaja i opisa.
GreatJumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 11:42   #865
Po pitanju povećanja snage, na stranim forumima se najviše piše o modifikacijama auspuha, na kojima buše veće izlazne rupe, tako da ispušni plinovi lakše cirkuliraju kroz auspuh. Ima i puno slika takvih modifikacija. Nakon "otvaranja" ispuha potrebno je podesiti postavke rasplinjača, vrlo vjerojatno će porasti potrošnja goriva.

https://www.google.hr/search?q=muffl...=1920&bih=1075

Postoje i rezonantni auspusi za pile, ja sam ih vidio samo kod drvosječa koji se natječu u brzini piljenja.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 11:50   #866
Ova mi je modifikacija najbolja:
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 12:09   #867
Za ljubitelje dugih cijevi..



Ključeva za svijećice - nikad viška..

__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 13:17   #868
evo i moje... Iz 1982
Stara hus-tomos. 266se

Sent from my sony using Tapatalk
rumeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 17:51   #869
evo link na forum di je švabo obradil sličnu Dolmaricu, ne kužim njemački al skužil po videu i slikama i nešto preko google prevoditelja...
Samim izbacivanjem katalizatora, vidljivo iz videa, dobio je 23% na brzini reza u drugom videu, alooo...23% ?!
To je recimo porast s deklarirane snage od 3,8KS na nekih 4,7KS, veće ubrzanje i veći moment
http://forum.motorsaegen-portal.de/v...5005&start=240
Sad mi je opet drago da sam kupil ekološku motorku, hehe, bude se ona malo uozbiljila
Zanimljive cijene trenutno, 600kn razlike od dućana do dućana
http://www.jurec.hr/dolmar-ps-5105.html
vs.
http://alatimilic.hr/shop/Motorna-pi...PS-5105-Dolmar
Ja sam svoju platil 4000kn 2013.g. al to je bila akcija neka extra
__________________
Varaždin

Zadnje uređivanje branee : 23.06.2014. at 19:00. Reason: dopuna teksta
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 20:14   #870
Ja sam nedavno kupio sličnu pilu, Dolmar 35 kao pomoćnu pilu za kresanje granja i sl... Njemcima se inače divim iz više razloga, od toga da često imaju čitavu zbirku pila, (10-tak različitih modela).. pa do toga da imaju i svu ostalu opremu i alate za šumarstvo. Vidi se da među njima ima podosta entuzijasta, koji novu pilu idu rastavljati kako bi je frizirali i modificirali po svojim željama.

Termin "ported chainsaw" kod nas bi bio "frizirana pila", s proširenim kanalima i ostalim modifikacijama.. Svako radi prema svom ukusu, meni na pr. je najvažnije da pila što duže potraje, i bude u očuvanom stanju, kao dok je bila nova.

Znam što može odraditi 35ccm pila, od nje ne očekujem da mi bude zamjena za jaču. Za debele trupce imam Dolmar 7300, koja šprinta kroz drvo, ali nije podesna za borbu protiv šiblja i tanjih grana. Ustvari, ja sam preslab za nju, nakon pola sata rada u šiblju..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 20:41   #871
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
.

Termin "ported chainsaw" kod nas bi bio "frizirana pila", s proširenim kanalima i ostalim modifikacijama.. Svako radi prema svom ukusu, meni na pr. je najvažnije da pila što duže potraje, i bude u očuvanom stanju, kao dok je bila nova.

No, jasno da neću baš ići do te mjere da proširujem kanale, skraćujem klip da dobijem okretaje i svašta nešta.
Možda nisi pogledal link do kraja, 4 su filmića sve skupa, jedan na "leru", drugi stock, treći bez katalizatora +23% a četvrti je geported sa 40% više snage.
Doslovno katalizator ovdje smeta, moji malo "bolji" ispušni plinovi neće spasit ovaj svijet
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 21:20   #872
Pa ona pila s njemačkog foruma skoro je ista kao i moja. Čim sam je kupio, htio sam skinuti mrežicu na izlazu auspuha. Kad sam sve to rastavio, skužio sam da je u tom valjku unutar auspuha katalizator. Dalo bi se to skinuti, ali meni je to pomoćna pila, dovoljno brza i jaka za sporedne poslove.. Pile srednjega ranga (50-60 kubika), tu bi se već bolje isplatilo frizirati.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:02   #873
gospodo, imam na ponudu Stihl MS440 za 3000kn
Njemačka proizvodnja.
Kompletna generalka napravljena + karb....garancija na pilu godinu dana ( posao i materijal ) i to mi daje servis
Kaj velite na ponudu...?
Jel to OK pila?
To će biti glavna pila a za ostalo imam Dolmar 5105
__________________
Varaždin

Zadnje uređivanje branee : 18.08.2014. at 14:02. Reason: izmjena
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:17   #874
Ta pila puca od snage sa 70,7 ccm i 5,7 KS.. Glavno pitanje (po meni) je u kakvom je stanju radilica i klipnjača, jer često se nakon obnove pile (klip, karike, cilindar) dogodi kvar na tom dijelu... Nekako čisto sumnjam da su u servisu mijenjali radilicu s klipnjačom.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:52   #875
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ta pila puca od snage sa 70,7 ccm i 5,7 KS.. Glavno pitanje (po meni) je u kakvom je stanju radilica i klipnjača, jer često se nakon obnove pile (klip, karike, cilindar) dogodi kvar na tom dijelu... Nekako čisto sumnjam da su u servisu mijenjali radilicu s klipnjačom.
Vec je zakaparena,
Covjek nije imal novaca da plati popravak i u servisu je otkupili od njega..servis garantira za nju godinu dana
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 18:34   #876
jedna radilica podere i do tri cilindra ako nije sivonja na ručkama
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:19   #877
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
jedna radilica podere i do tri cilindra ako nije sivonja na ručkama
to volim čuti
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:21   #878
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
jedna radilica podere i do tri cilindra ako nije sivonja na ručkama
Ja sam sivonja na ruckama vec 6god na svojoj tomos husqvarni, Pa jos nikaj... Uvjek se dimi iz nje kad ju zgasim...
rumeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:52   #879
nije ni tvoja zlatna ..a i da je ne bi valjalo
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 22:58   #880
Bok
Imam motorku MAKITA 6400, skoro nekorištena, kod duljeg stajanja curi ulje za podmazivanje lanca, da li je to normalno?, odnosno da li treba isprazniti spremnik ulja prije skladištenja motorke?
bar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.