Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2023., 19:40   #1
Centralno/Voda

Postovani,radim adaptaciju kuce(voda,odvod,plinsko centralno),pa mi je potrebna vasa pomoc i savjet
Prvo sta se tice vode
Kuca je katnica sa podrumom,od podruma krece ppr cijev 3/4 dolaz u kucu,na svakom katu kuce ce biti kupaonica(kada,umivaonik,vesmasina,wc+na gornjem dijelu kuce kombinirani bojler)te u prizemlju uz kupaonicu i kuhinja,sa kojom debljinom cijevi ici do potrosaca?

Centralno grijanje
Planirao sam sa radijatorskim centralnim grijanjem cijevi ispod glazure,grijale bi se dvije etaže cca 200m2 sa 2 razvodna ormara(jedan na svakoj etazi)
Bojler(vaillant vuw 30kw) bi se nalazio u gornjoj kupaonici te bi razdjelne ormare spojio jedan sa drugim na svakoj etazi,do danas mi je sve bilo jasno i skoro smo krenuli sa radovima,ali dosao je majstor sa novom idejom da premjestimo bojler u drugu prostoriju "kotlovnicu" da moram imati nekakve skretnice jer bojler nece moci grijati 2 etaze sa 2 razdjelna ormara bez skretnica i neznam jos cega te bi on ugradio sta se tice grijanja i trecu cijev(recirkulaciju ili kako se to zove) zbog 2 etaze,kupaone se nalaze jedna ispod druge s time da kuhinja je na donjem dijelu kuce na drugom kraju i za nju sam mislio ugradit elektricni bojler za grijanje tople vode,jer je mozda stvarno predaleko da dode topla voda i financijski mi je isplativije bojler nego vuc tu trecu cijev do tamo
Dali ima tko kakve savjete kako to napravit a da ispadne dobro,jer radim za sebe naravno
Ako nesto nije jasno probat cu jos pojasnit,nemojte zamjeriti ako nesto nisam tocno napisao jer sam LAIK prema tom poslu,
Hvala unaprijed svima na odgovorima
dadi147 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.