Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2012., 10:26   #4781
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post
Koji smjer?
Racunalno modeliranje alata i kalupa

Quote:
AllweEverWanted kaže: Pogledaj post
Posao se uvijek moze naci, mazes uvijek raditi u McDonaldsu ili slicno za minimalac. Za bolje placene poslove od minimalca svi ce ti traziti nekakvo ili puno cesce relevantno radno iskustvo. Za vecinu poslova radno iskustvo je vaznije od skole, naravno ne govorim o poslovima doktora, zubara, odvjetnika, arhitekt.... da mi opet neki pametnjakovic nebi rekao da nisam u pravu jer nemozes biti zubar ako nemas skolu.
Minimalna kolicina radnog iskustva, koju vecina poslodavaca, trazi je godinu dana, vise je naravno bolje. U nekim oglasima za posao cesto ces vidjeti da traze fakultet i/ili tri godine radnog iskustva u istom ili vrlo slicnom poslu. Dakle za mnoge poslove radno iskustvo od tri do 4 godine moze biti zamjena za fakultet, no to nije pravilo za sva zanimanja.
Nadalje fakultet koji predpostavljam si zavrsio u Hrvatskoj, ti nece ,objektivno, puno pomoci kod trazenja posla, jer u pravilu Hrvatski fakulteti nisu priznati u Canadi. Subjektivno mozes dobiti par dodatnih bodova na intervjuu po diskreciji onoga ko te intervjuira.
Potrebno radno iskustvo se moze steci ako ponudis svoje usluge besplatno nekoj trecoj osobi u zamjenu za pozitivne reference, volontirajuci ili nekakvu minimalnu naknadu.
Niko nekaze da je lako, prve dvije godine nakon imigracije su obicno najteze, no sve zavisi od tebe koliko ce biti tesko. Ono sto je meni osobno pomoglo je da usvojim Kanadu kao moju novu domovinu i prihvatim je kakva je.
Tnx na odgovoru kao prvo, a to kaj velis da za pocetak mozda treba raditi neki losiji posao da bi dogurao dalje to nije problem. Nisam ja kak neki koji misle da ako su zavrsili fakultet da su sad najpametniji na svjetu. Ali svakako bili bi lepo raditi od pocetka nesto u struci.

Quote:
american muscle kaže: Pogledaj post
a glej, ja još nisam tamo, ali po pričama drugih sa različitih forum, naša osnovna i srednja škola je bolja nego njihova, ali su zato fakulteti daleko, daleko bolji od naših!
opet ponavljam to je po pričama drugih!

nadam se da ču ti znat reč točno kad/ako bude sve u redu i odemo tamo!
Nas kaj mozda su mozda nisu, najveci problem vecine nasih fakulteta da je su preopsirni, mislim upises jedan smjer a ucis sve ostalo plus to kaj trebas. Kolko sam ja procital kako oni imaju to organizirano u americi recimo imaju tjedan dana teorije pa onda 2 tjedna vjezbi i kad izađu iz faksa si strucnjaci u svojem podrucju jer nekoga boga rade na fasku. A mi deri samo po teroriji i kad dođes raditi ti znas dosta toga o tome ali si lajbek jer neznas kak se radi. Ali to da se nasi faksevi ne priznaju to je malo bzv, jer si smo isli na faks da nam bude laske naci posao bilo gdje
__________________
Darkness rises when silence dies

Zadnje uređivanje Elder8472 : 04.12.2012. at 10:51.
Elder8472 is offline  
Old 04.12.2012., 15:10   #4782
Quote:
Elder8472 kaže: Pogledaj post
...najveci problem vecine nasih fakulteta da je su preopsirni, mislim upises jedan smjer a ucis sve ostalo plus to kaj trebas. Kolko sam ja procital kako oni imaju to organizirano u americi recimo imaju tjedan dana teorije pa onda 2 tjedna vjezbi i kad izađu iz faksa si strucnjaci u svojem podrucju jer nekoga boga rade na fasku. A mi deri samo po teroriji i kad dođes raditi ti znas dosta toga o tome ali si lajbek jer neznas kak se radi. Ali to da se nasi faksevi ne priznaju to je malo bzv, jer si smo isli na faks da nam bude laske naci posao bilo gdje
neznam sta je tu tesko za shvatiti u vezi odnosa fakulteta i radnog iskustva
ili si jako mlad ili se jos nisi ozbiljnije zapitao kako svijet funkcionira
ljudi sa zavrsenim svakakvim fakultetima ima posvuda (cak i ovdje), i onih koji su nezaposleni, i koji traze posao, i onih koji ne rade u struci...

kljucna i najteza stvar kod radne dozvole je da poslodavac dobije pozitivan LMO za odredjeno radno mjesto, kako ce on to dobiti ako je za taj posao dovoljno izaci iz fakulteta i mozes poceti bez dana radnog iskustva?
znaci to radno mjesto mora biti specificnih zahtjeva (ili posao za kojeg je potrebno iskustvo a kojeg ne radi veliki broj ljudi, ili mu je potreban specijalista za odredjeno podrucje itd.)

znaci jednostavna logika nam govori da cim imas vise radnog iskustva u nekom podrucju (uz st. spremu, neki dodatni tecaj i sl.) rastu ti sanse da ti kao posloprimac zadovoljis ocekivanja poslodavca ali i odobreni LMO

poslodavci vole dovesti radnika na radnu vizu, jer si radnom vizom vezan za njega (ne mozes raditi za koga hoces, nego za onoga tko ti pise na radnoj vizi), zatim ne mora te platiti kao sto bi vjerojatno morao platiti kanadjanina za to radno mjesto i iskustvo, iza te "ljubavi" naravno stoji njegova zarada kao primarni interes

ali jel' ti dolazis iz RH, Gane ili Indonezije njemu potpuno svjedno dok ti god napravis sta on ocekuje od tebe, znaci fakulteti u RH igraju nevaznu ulogu u citavoj prici
(odnosno vazni su jedino ako si npr. upravo doktorirao biologiju pa zelis odmah za Kanadu)
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.
znatizeljan is offline  
Old 04.12.2012., 17:42   #4783
Quote:
Elder8472 kaže: Pogledaj post
Racunalno modeliranje alata i kalupa

Nas kaj mozda su mozda nisu, najveci problem vecine nasih fakulteta da je su preopsirni, mislim upises jedan smjer a ucis sve ostalo plus to kaj trebas. Kolko sam ja procital kako oni imaju to organizirano u americi recimo imaju tjedan dana teorije pa onda 2 tjedna vjezbi i kad izađu iz faksa si strucnjaci u svojem podrucju jer nekoga boga rade na fasku. A mi deri samo po teroriji i kad dođes raditi ti znas dosta toga o tome ali si lajbek jer neznas kak se radi. Ali to da se nasi faksevi ne priznaju to je malo bzv, jer si smo isli na faks da nam bude laske naci posao bilo gdje
Je, to je stara boljka naših fakseva.

Nikad čuo. Je li to procesno-proizvodno strojarstvo ili neka specijalizacija istog? VŠS ili VSS?

Da si termotehnika ili neki smjer mehanizacije našao bi ti posao u Keniji
__________________
Penis bonus, pax in domus

Zadnje uređivanje Frrrantic : 04.12.2012. at 18:57.
Frrrantic is offline  
Old 04.12.2012., 18:17   #4784
Može li poslodavac tražiti odobrenje LMO-a za mene dok sam turistički u Kanadi? Zahvaljujem. Pozdrav!
Blues&Blues is offline  
Old 04.12.2012., 20:19   #4785
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post
Je, to je stara boljka naših fakseva.

Nikad čuo. Je li to procesno-proizvodno strojarstvo ili neka specijalizacija istog? VŠS ili VSS?

Da si termotehnika ili neki smjer mehanizacije našao bi ti posao u Keniji
Ne to ti je je bio novi smer nesto između mehatronike i proizvodnog.
VSS 5godina (3.5+1.5)
__________________
Darkness rises when silence dies
Elder8472 is offline  
Old 04.12.2012., 20:58   #4786
pozdrav svima!
ja sam novi u svemu ovom pa me zanima što je za početak vadjenja radne dozvole sve potrebno,na kojoj tocno stranici mogu naci formulare za ispunjavanje i koji je najlaksi nacin?
imam tetku u kanadi koja mi može naći posao,živio bi kod nje,da li je to kakva olaksica za dobivnje,ona kaže da će mi sve sredit u vezi posla,a ja "samo" da riješim radnu dozvolu,znam da to nije samo tako pa vas sve eto pitam za savjet u vezi mog slučaja.
toni72b is offline  
Old 04.12.2012., 22:26   #4787
Quote:
toni72b kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
ja sam novi u svemu ovom pa me zanima što je za početak vadjenja radne dozvole sve potrebno,na kojoj tocno stranici mogu naci formulare za ispunjavanje i koji je najlaksi nacin?
imam tetku u kanadi koja mi može naći posao,živio bi kod nje,da li je to kakva olaksica za dobivnje,ona kaže da će mi sve sredit u vezi posla,a ja "samo" da riješim radnu dozvolu,znam da to nije samo tako pa vas sve eto pitam za savjet u vezi mog slučaja.
imaš dva načina.

prijavi se za wh radnu dozvolu. evo ti link, tu ti piše što sve trebaš prikupiti.
međutim, ove godine će biti velika navala pa će biti dosta onih koji će ostati kratkih rukava.

http://www.canadainternational.gc.ca...hr.aspx?view=d

ili, neka ti tetka nađe poslodavca koji će tražiti lmo za tebe.
guglaj LMO.
volim čokoladu is offline  
Old 05.12.2012., 00:35   #4788
Da li je moguce dobiti WH vizu ako ne upadnem u onu kvotu od 300 tinjak viza? Kao npr ici preko neke agencije kojoj treba nesto platiti?
exception is offline  
Old 05.12.2012., 10:31   #4789
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Da li je moguce dobiti WH vizu ako ne upadnem u onu kvotu od 300 tinjak viza? Kao npr ici preko neke agencije kojoj treba nesto platiti?
ne
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Old 05.12.2012., 13:49   #4790
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post
Je, to je stara boljka naših fakseva.

Nikad čuo. Je li to procesno-proizvodno strojarstvo ili neka specijalizacija istog? VŠS ili VSS?

Da si termotehnika ili neki smjer mehanizacije našao bi ti posao u Keniji
jel treba još kakvih radnika za keniju
kanta is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.