Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 21:43   #5721
http://www.taksimlounge.com/#!/pageServices

ja sam bila u ovom hostelu na taksimu..

Meni je skroz dobro bilo..

Al meni ne treba previše: čisti krevet i privatna soba (a ni to ponekad), dobra lokacija..
Čisto je, osoblje je odlično, lokacija super, uključen doručak koji je, doduše, jednostavan.. imali smo svoju sobu i wc.
(2 minute pješke poviše istiklal tako da je mirno)
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Old 13.02.2013., 21:44   #5722
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
a zašto baš do pola 5? zašto ne do pola 6?
evo onda do pola 6, može?
hanica21 is offline  
Old 13.02.2013., 22:00   #5723
Quote:
hanica21 kaže: Pogledaj post
evo onda do pola 6, može?
hanice moja..

ako piše da aya radi do 16h ili 16:30.. to znači da do tog vremena možeš razgledavat. Ne možeš kupit kartu malo prije 16h i ostat do 17 ili 17:30.

to ti vrijedi za sve..

općenito.

svugdje.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Old 13.02.2013., 22:07   #5724
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
hanice moja..

ako piše da aya radi do 16h ili 16:30.. to znači da do tog vremena možeš razgledavat. Ne možeš kupit kartu malo prije 16h i ostat do 17 ili 17:30.

to ti vrijedi za sve..

općenito.

svugdje.
hvala na preljubaznom odgovoru
hanica21 is offline  
Old 13.02.2013., 22:30   #5725
Quote:
RosieBee kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko reći koliko pješke treba od Aja Sofije do Spice bazaara i da li je to izvedivo??
Naravno da jest! Tramvajem T1 do Eminonu ali ti pitaš za pješice....Možeš istim putem kud i tramvaj (kroz Sirkeci uz Gulhane park pa dolje do luke, a onda uz Yeni camii i odmah si tu...).
Ili, ne uz park već ulicama unutar naselja, npr. Ankara cad. Imaš istanbul map, proguglaj, prouči najkraći put i to je to....
kmf55 is offline  
Old 13.02.2013., 22:36   #5726
Quote:
RosieBee kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko reći koliko pješke treba od Aja Sofije do Spice bazaara i da li je to izvedivo??
Naravno da je izvedivo Treba ti 15-ak minuta ugodne šetnje. Prati tramvajsku prugu do slastičarne hafiz Mustafa, a onda nastavi pravo ulicom Hamidije i doći ćeš direktno pred glavni ulaz u Misir čaršiju. Ovdje imaš tu rutu na mapi (prikazana je ruta ulicom Soguk cesme koja je također zanimljiva atrakcija):



Misir čaršija je građevina u obliku slova L odmah pored Jeni džamije.

Veću kartu možeš vidjeti ovdje: http://oi49.tinypic.com/345ooiu.jpg
Eylul is offline  
Old 14.02.2013., 08:45   #5727
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Ovisi što smatrate najpovoljnijim. Ako mislite cjenovno, onda je najpovoljnije metro+tramvaj. Taxi nisam željela koristiti nikako pa se nisam ni raspitivala za cijenu. Meni je najpovoljnije bilo s hotelom dogovorit prijevoz Ataturk-hotel (Mercedes, kožna sjedala, vožnja navečer po svjetlom obasjanom istanbulu, iskustvo za sebe) i to nas je koštalo 20 eur u dolasku, a kod odlaska smo na recepciji hotela dan prije dogovorili opet prijevoz na Ataturk (poveći kombi-mini bus koji je skupio nekoliko putnika po hotelima na Sirkeciju) i to nas je koštalo 10 eur. Cijene su za dvije osobe. Ako dogovarate smještaj direktno s hotelom preporučam da pokušate sniziti cijenu (može se), a dodatno hotel će vam dati besplatan prijevoz sa ili na aerodrom.
I da.....može se ostaviti prtljaga u hotelu. Mi smo ostavili od odjave u 11h pa do navečer.....(ne naplaćuju).
hvala na informacijama (i upitu Croputnika, btw kad idete da se upoznamo i dijelimo prijevozne troskove?).
sviđa mi se ova opcija "hotelskog" prijevoza. Pretpostaljam da i kombinacija metro tramvaj nije toliko povoljnija (ako je, molim za info one koji znaju).
Dogovorili smo smještaj sa hotelom. Na stranici im piše da daju 7% popusta ako se plaća na recepciji (sumnjam da će ići niža cijena od te).
Obzirom da hotel koristimo petak i subotu (tj. 2 noćenja) nisam baš sigurna da bi nam dali besplatan prijevoz na aerodrom ili ????
__________________
kuharica recepti savjeti
depecheLondon is offline  
Old 14.02.2013., 10:26   #5728
Quote:
depecheLondon kaže: Pogledaj post
hvala na informacijama (i upitu Croputnika, btw kad idete da se upoznamo i dijelimo prijevozne troskove?).
sviđa mi se ova opcija "hotelskog" prijevoza. Pretpostaljam da i kombinacija metro tramvaj nije toliko povoljnija (ako je, molim za info one koji znaju).
Dogovorili smo smještaj sa hotelom. Na stranici im piše da daju 7% popusta ako se plaća na recepciji (sumnjam da će ići niža cijena od te).
Obzirom da hotel koristimo petak i subotu (tj. 2 noćenja) nisam baš sigurna da bi nam dali besplatan prijevoz na aerodrom ili ????
U Erboyu besplatan prijevoz dobijete ako ostanete najmanje 3 noći. Kombinacija metro-tramvaj vam je daleko najpovoljnija od svih varijanti prijevoza, za dvije osobe (s Istanbulkartom koji kupite na automatu odmah na ulazu u metro stanicu):

Aerodrom-Zejtinburnu: 1.95 TL + 1.95 TL = 3.90 TL
Zejtinburnu-Gulhane: 1.95 TL + 1.25 TL (popust za promjenu prijevoza unutar sat vremena) = 3.20 TL

Dakle, ukupno za dvije osobe od aerodroma do hotela: 7.10 TL (2.99 eura)
Ukoliko koristite žetone (koje također kupujete na automatu na ulazu u metro stanicu na aerodromu - jedan je 3 TL) ukupni trošak do hotela za dvije osobe je 12 TL (5 eura). Put ukupno traje 40-ak minuta.
Eylul is offline  
Old 14.02.2013., 12:30   #5729
Quote:
Eylul kaže: Pogledaj post
U Erboyu besplatan prijevoz dobijete ako ostanete najmanje 3 noći. Kombinacija metro-tramvaj vam je daleko najpovoljnija od svih varijanti prijevoza, za dvije osobe (s Istanbulkartom koji kupite na automatu odmah na ulazu u metro stanicu):

Aerodrom-Zejtinburnu: 1.95 TL + 1.95 TL = 3.90 TL
Zejtinburnu-Gulhane: 1.95 TL + 1.25 TL (popust za promjenu prijevoza unutar sat vremena) = 3.20 TL

Dakle, ukupno za dvije osobe od aerodroma do hotela: 7.10 TL (2.99 eura)
Ukoliko koristite žetone (koje također kupujete na automatu na ulazu u metro stanicu na aerodromu - jedan je 3 TL) ukupni trošak do hotela za dvije osobe je 12 TL (5 eura). Put ukupno traje 40-ak minuta.
ja bi još dodala da je meni vožnja metro-om i tramvajem..prvi put ..bilo iskustvo za sebe. odma se susretneš s drugom kulturom. promatraš ljude.
recimo..ja sam primjetila da skoro nitko ne čita knjige u metrou ili tramvaju..rijetko ko sluša muziku ..za razliku kod nas..ili na zapadu

a da je povoljno..gotovo bagatela
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Old 14.02.2013., 14:58   #5730
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
ja bi još dodala da je meni vožnja metro-om i tramvajem..prvi put ..bilo iskustvo za sebe. odma se susretneš s drugom kulturom. promatraš ljude.
recimo..ja sam primjetila da skoro nitko ne čita knjige u metrou ili tramvaju..rijetko ko sluša muziku ..za razliku kod nas..ili na zapadu

a da je povoljno..gotovo bagatela
pa zapravo onda ispada da je cijena bagatela...
malo ću proučiti ovu opciju metro-tramvaj...
__________________
kuharica recepti savjeti
depecheLondon is offline  
Old 15.02.2013., 16:22   #5731
Pozdrav,

Za uskrs sa mužem idem u Istanbul . Proučavam forum ali imam jedno pitanje vezano za dolazak sa aerodroma. Ići ćemo metrom do Zeytinburnu pa na tramvaj. Pošto ćemo biti u ovom hotelu http://www.booking.com/hotel/tr/yeni...cid=1;logout=1 nisam više sigurna na kojoj mi je stanici najbolje izaći van pa nastaviti pješke Sultanahmet, Gulhane ili Sirkeci?
Tab is offline  
Old 15.02.2013., 21:28   #5732
Quote:
Tab kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Za uskrs sa mužem idem u Istanbul . Proučavam forum ali imam jedno pitanje vezano za dolazak sa aerodroma. Ići ćemo metrom do Zeytinburnu pa na tramvaj. Pošto ćemo biti u ovom hotelu http://www.booking.com/hotel/tr/yeni...cid=1;logout=1 nisam više sigurna na kojoj mi je stanici najbolje izaći van pa nastaviti pješke Sultanahmet, Gulhane ili Sirkeci?
Iako će biti uzbrdo, najbliže će biti iskrcati se na Gulhane, vratiti se uzbrdo do "zavoja" cca 50 m, ići Alaykosku ulicom, pa desno Hukumet Konagi...i dalje kako je na karti. To sve zajedno ima oko 5 -6 minuta boljeg hoda...uzbrdo.





Ako se iskrcaš, npr. na Sultanahmet ili Cemberlitas, imaš nizbrdo ali ipak daljeee...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.

Zadnje uređivanje adan : 15.02.2013. at 21:34.
adan is offline  
Old 15.02.2013., 23:51   #5733
Tab, na Zeytinburnu uzimaš tram pravac Kabatas ....
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Old 16.02.2013., 11:55   #5734
E ovako, prvo da se izvinem sto kasnim sa review -om sa putovanja (privatni problemi, hvala bogu sad je sve u redu).
Bio sam sa suprugom u Istanbulu 3 do 8 Februara. Karte kupili jos krajem oktobra promotivno od Turkish-a (akcija za balkan 99Eur po osobi povratna).
Sve informacije sam pokupio sa ovog foruma tako da koristim priliku da se zahvalim svima iskusnijim clanovima a posebno Eylul koja je do detalja razradila samnom svaku rutu i mapu kao sa malim djetetom

Inace, na preporuku clanova foruma nasli smo smjestaj u dijelu grada Sirkeci u ovom hotelu: http://www.adorahotel.com/.
Hotel je cist, sobe male, a osoblje jako ljubazno, sve oce da objasne i pomognu. Vazno je da mu je pozicija fantasticna, bukvalno na 20 metara je tramvajska stanica Gulhane i na 100 metara stanica Sirkeci. Sve vam je na dohvat ruke i trajekti koji vode na Azijsku stranu i poslasticare (Hafiz Mustafa i Koska ) i Spice Bazar i Aya i Plava, ma sve se moze lagano pjesaka obici.
Mi smo obisli sve ove turisticke znamenitosti i vidikovac Camlidza na Uskudaru (tu se malo komplikovanije snasli ali bilo je ok) i na preporuku Eylul isli na Salacak, na Uskudaru kad se iskrcate idete desno nekih 15 min do Kiz Kulesi ( djevojacke kule) ne moze se promasiti. Pogled fantastican, uz setaliste i posmatranje Bosfora i galebova, pricesless!

Jedino mi je krivo jer smo omlatili u soping puno vremena (sto cu kad zena oce za sina da trazi robu po cijelome Istanbulu ) Sopingovali smo u trznom centru Forum koji je odmah na metro stanici Kartaltepe Kocatepe, ogroman, ne vidi mu se kraj, raznio sam se skroz ali me poslije povratio kolac kod Hafiz Mustafe.

Eto ako neko ima nesto da pita slobodno neka salje pp dok je jos svjeze....

Inace vrijeme nas je super posluzilo, duvao je vjetar ali nije bilo hladno sem malo ujutro.Zadnji dan kad smo krenuli poce kisa ...

I da, obavezno kupujte Istanbul card, em je voznja jeftinija em vazi za svaku vrstu prevoza.
ALEXINHO11 is offline  
Old 16.02.2013., 17:51   #5735
Može li mi ko reći da li postoji još akbil, ili samo istanbulkart?
Ako su i dalje oboje u opticaju, šta su prednosti jednog ili drugog? Tnx
mimchi is offline  
Old 16.02.2013., 18:29   #5736
Quote:
mimchi kaže: Pogledaj post
Može li mi ko reći da li postoji još akbil, ili samo istanbulkart?
Ako su i dalje oboje u opticaju, šta su prednosti jednog ili drugog? Tnx
Akbil je bio prvi uspješan način da se napravi zajednička elektronska karta za 17 različitih vrsta prijevoza u Istanbulu kojima je upravljalo 11 različitih kompanija. Prvi put je pušten u rad na autobuskim linijama 1994. godine i pokazao se jednim od najuspješnijih projekata ove vrste u svijetu. Znatno je olakšao funkcioniranje javnog prijevoza i ubrzo postao jedan od simbola Istanbula.



Akbil ima sentimentalnu vrijednost za građane Istanbula, pa njegova potpuna zamjena modernijim sistemom magnetnih kartica (Istanbulkart) uvedenih 2009. išla sporije nego što je očekivano.

Istanbulkart je također odličan koncept, osmišljen tako da može obuhvatiti mnogo više različitih vrsta plaćanja usluga nego akbil (planirano je da se Istanbulkartom uskoro plaća ulaz u muzeje, taksi prijevoz, korištenje javnih toaleta itd.)



Iako je bilo je govorkanja da će se od januara 2013. akbil potpuno povući iz upotrebe, to se još uvijek nije desilo. Svi automati u javnom prijevozu trenutno imaju čitače i za akbil i za Istanbulkart, ali se akbil može kupiti samo još ponegdje na kioscima i kod uličnih prodavača, dok je Istanbulkart dostupan skoro na svakom koraku.



Između akbila i Istanbulkarta nema nikakve razlike, cijene su iste, radi se samo o starom i novom sistemu plaćanja javnog prijevoza s popustom.

Otkako sam kupila Istanbulkart i moj akbil je otišao u penziju, sad je samo uspomena na neka ranija vremena i putovanja
Eylul is offline  
Old 16.02.2013., 22:04   #5737
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Tab, na Zeytinburnu uzimaš tram pravac Kabatas ....
Super. Hvala na uputama. Smjer kretanja sam pohvatala kroz čitanje foruma. Nisam jedino bila sigurna gdje mi je najbolje sići sa tramvaja. Dio sa uzbrdicom neće biti problem.
Tab is offline  
Old 17.02.2013., 03:04   #5738
Thumbs up Istanbull

Dragi Istanbulci,čitam ovaj forum i postove dugoo vremena.Željela bih da kažem da mi je zaista drago kada vidim koliko ljudi je očarano Istanbulom baš kao i ja.Inače sam veliki zaljubljenik u Tursku i rado joj se vraćam kad god imam priliku.Do sada sam u Istanbulu bila 2 puta,a treći idem za koji dan.Uzela sam povratnu kartu iz Sarajeva za Istanbul 99 eur, akcije - su česte iz Sarajeva.Vjerovatno većina vas zna(a za one koje ne znaju) da Pegasus airlines konačno stiže u Sarajevo i starta od 27.02.Povratna karta sa svim taxama izađe oko 108 eur.Tako da je Istanbul zaista sada jako povoljna destinacija.Samo još da pohvalim ljude koji nesebično pomažu novim i starim putnicima zaista ste super svaka čast. Od mene do novog posta,veliki pozdrav iz Sarajeva
Sani 97 is offline  
Old 17.02.2013., 15:08   #5739
pozdrav,

planiram putovanje za Istanbul 5-6 dana.
pa gledam malo aviokarte, pa molim savjet obzirom na radno vrijeme muzeja, đamija, dučana itd.
da li je bolje ići u petak popodne i vračati se u srijedu navečer ( temin srijeda je 1.5.-neznam kako je to kod njih neradno )
ili srijeda ( opet 1.5 ) i povratak nedjelja ili subota.
ili neki drugi termin? htjela bih uzeti što manje godišnjeg ali ne bi htjela ni biti zakinuta za posjete ukoliko su im vikend ili praznik neradni

hvala
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Old 17.02.2013., 15:41   #5740
Quote:
Kikica123 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

planiram putovanje za Istanbul 5-6 dana.
pa gledam malo aviokarte, pa molim savjet obzirom na radno vrijeme muzeja, đamija, dučana itd.
da li je bolje ići u petak popodne i vračati se u srijedu navečer ( temin srijeda je 1.5.-neznam kako je to kod njih neradno )
ili srijeda ( opet 1.5 ) i povratak nedjelja ili subota.
ili neki drugi termin? htjela bih uzeti što manje godišnjeg ali ne bi htjela ni biti zakinuta za posjete ukoliko su im vikend ili praznik neradni

hvala
Ja idem u Istanbul za Uskrs pa proučavam forum i internet. Uglavnom na ovoj stranici http://www.istanbultrails.com/2008/0...s-in-istanbul/ imaš popis radnih dana i radnog vremena za posjete znamenitosti.
Tab is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.