Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2023., 10:16   #41
Ja sam prošle godine silom prilika na GO išla "tek" poslje Gospe, radim u Splitu pa to i nije da u kontinentalnom mozgu znači puno, imamo vikendicu na otoku relativno blizu tako da svaki vikend sam tu a pravi godišnji je onda baš chillax jedino u smislu ono *tamo si* i neideš na posao...no uglavnom skužila sam da mi je to baš bilo super jer ma poslu ne manje ljudi jer su svi na GO, manje je i posla, i još kao ispadaš patnica " a joj jadna S svi ma GO a ona radi" i onda odeš na GO kad se svi vrate onako post-GO depresivni, a zapravo je i dalje full ljeto ali osjeti se onaj kao zalazak - djecu polako pakiraju nazad za škole i slično....uglavnom i ove godine sam pisala taj GO krajem 8og i mislim da će to bit super - budući da živim na moru ne znači mi puno sve i da me pogodi lošije vrijeme nego čisto termin kao termin za maknit se s posla i iz grada na kraju sezone po meni je savršen 🤌

Poslano sa mog SM-A336B koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 01.07.2023., 10:51   #42
da, najbolje tako, radiš ,a nikoga. meni su zez stvarala dica. kad bih ja tila na go eto škola. ali uvijek mi je draže uzeti u 8.mjesecu go. samo ne možeš svake godine, i drugi bi u 8.
trenutno lito mi paše skroz. one strave od 5. miseca prošle godine ne želim se ni sjećati.
di su lita kad bi danju bilo vruće ali zato navečer se središ, mirišeš i vanka u šetnju. nema gužve, pijanih stranaca. prošlo.
zvučim sama sebi kao stara baba...prije je bilo bolje.
BBC drama is offline  
Old 01.07.2023., 11:58   #43
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Malo manje sad jer u Dojci NITKO NEMA KLIMU , osim ak si sam kupis onu mobilnu.
Zašto nitko nema klimu?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 01.07.2023., 12:54   #44
Zadnjih deset godina onako strastveno mrzim ljeti i sve što ide s njim.
Mic po mic i moje frendice preuzimaju moju filozofiju

Mrzim sparine, klime, konstatno znojenje, konstatnu iscrpljenost, preopterećene prometnice, hrpe dosadnih turista, šporko more i saharu oko mene sve do kasne jeseni kada konačno padne nešto kiše, turisti odu i priroda konačno malo odahne.

O prljavštini i povećanju smeća te smradu ovdje gdje ja živim da ne pričam.

Ali ajde ovo ljeto zasada je ok, čak je par puta pala kiša što je kod nas ravno čudu
Doduše sada će more turista krenuti po gradu, pa ćemo biti u koloni negdje sat dva

E to mi nikada nije bilo jasno, dođe naoblaka, i hop, milijun turista se slije u glavni grad. Pa kako im se da. Niti možeš parkirati, svudgje su gužve, za ulazak u grad ti treba po dva sata. Evo ubi me ne razumijem to
I onda još falimo samo mi lokalci koji zapnemo u tim gužvama i j...sve po spisku svima.
Merel is offline  
Old 01.07.2023., 12:56   #45
E da vrhunac je ...kad muž i ja dođemo ižmikani doma a dijete ful energy style nas maltertira da odemo na more
Pa onda kao dva zombija teturamo predvečer na more dok dijete kao štrumpfeta skakuće uokolo
Merel is offline  
Old 01.07.2023., 13:10   #46
Danas je tako divno

Poslano sa mog SM-A336B koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 01.07.2023., 13:18   #47
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Zašto nitko nema klimu?
Ne znam

Nije standard.
Furaju jos uvijek narativ od prije 30 godina da je ljeto ionako kratko i da im ne treba.
Ljeta vec odavno nisu kratka ni hladna, ali narativ je isti.

Kako su i uzasno skrti u mojoj regiji cesto im je nepotreban trosak kupovati klimu pa cak i ventilator. Dodjem na posao pa mi se dvojica jadaju kako nisu spavali uopce jer je po noci bilo 24. Pa ih pitam zasto si bar ne kupe ventilator (20ak eura u Lidlu). Odgovor je da nece djaba trosit lovu, a drugi je cak i rekao da ga od ventilatora boli glava. Ja sam ga onda pitala a ne boli li ga glava od neispavanosti, pa mi je na to rekao "a kaj se moze".

Neki cudan mazohizam. A jos su mi jaci kad uvedu ustedu i ekologiju u pricu, kao klima trosi resurse, a uredno imaju u garazi svaki po 3 auta

Neki narodi se jednostavno ne daju krstit.


Btw, firma je popustila i kupila nam mobilne klime za urede. Ti isti koji doma "stede" na poslu frlje klime na max. Bitno da je kostenlos



Slijedom svega sto sam napisala kad rentas stan ocekuj da klime vejrojatno nema. Unatoc visokoj cijeni najma.
TincH is offline  
Old 01.07.2023., 13:35   #48
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Bitno da je kostenlos
Pa ne udara direktno na njihov dzep
A i price o ekologiji vise nisu bitne, jel

Ja imam doma klimu, palim ju dok mi je bas neizdrzivo ili ne mogu spavati. Zasad je to bio tek jedan dan. Ne volim ju bas, pa izbjegavam, ali mi je dobra pomisao da ju mogu upaliti kad zelim. Ako nista drugo, barem dok spavam, jer su najgore te ljetne noci kad se budis sav u znoju.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Old 01.07.2023., 13:45   #49
Pa tak i treba biti, iako svaka ima i onaj dry mode koji doslovno izvuce vlagu iz zraka kad je sparno a ne puse jako hladno, vec to bude sasvim dovoljno da se moze disati i zivjeti.
TincH is offline  
Old 01.07.2023., 13:47   #50
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne znam

Dodjem na posao pa mi se dvojica jadaju kako nisu spavali uopce jer je po noci bilo 24.


.
Laughs in splitske-noći-di-si-sretan-da-je-ispod-30

Poslano sa mog SM-A336B koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 01.07.2023., 18:09   #51
Danas i ja mrzim ljeto.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 01.07.2023., 19:17   #52
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne znam

Nije standard.
Furaju jos uvijek narativ od prije 30 godina da je ljeto ionako kratko i da im ne treba.
Ljeta vec odavno nisu kratka ni hladna, ali narativ je isti.

Kako su i uzasno skrti u mojoj regiji cesto im je nepotreban trosak kupovati klimu pa cak i ventilator. Dodjem na posao pa mi se dvojica jadaju kako nisu spavali uopce jer je po noci bilo 24.
24!? žale se na 24!?

to mi je frend koji živi u zud dojčland rekao, da iako je kod njih ljeti poprilično vruće i nerijetko hvataju dnevne 30+ temeprature da su klime prava rijetkost, i da mu nikako nije jasno zašto

apropo tih nihovih zelenih energija i inih štednji sve je to samo predstava jer kad vidim turiste u apartmanima od staraca, koja god da je zemlja, fra, njem, ita, češka, nebitno, svi deru klimu non stop od prvog do zadnjeg dana. kako padne u vodu štednja i osvještenost čim dođeš na ugodnih sparnih +30 na jadran. ubi ih briga za planet

mislim razmijem da je ljudima vruće al nemojte me onda s tim da smo mi zaostali balkanci, a on osviješteni održivi vegan save the planet zapadnjaci
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Old 01.07.2023., 19:33   #53
Jos jedna mrziteljica ljeta. Cim tempetatura prijeđe 22 meni se riga izac vani i uopce ne mogu funkcionirat. Na poslu mi klima na 22, a i cim dođem doma odmah je palim. Vani izlazim ako nema sunca i ne mogu bit duze od 3-4 min da je sunce na meni.
Sto je lijepo u ljetu? Ljepis se, stavis suncane naocale ispod njih znoj, smrde ljudi oko tebe jer se ne peru....
Kad cujem da netko hejta ove ljetne kise i priziva 35° dobijem svakakve porive
ivanea1 is offline  
Old 01.07.2023., 20:29   #54
Pridruzujem se hate clubu. Imam valunge koje samo potenciraju vrucinu u tijelu pa se znam naci u busu koji nema klime, vruca kao pecnica, i onda dode valunga ... i samo se pocnem cijediti, a nemam kud pobjeci pa samo sjedim u vlastitom znoju. Ne smijem nositi nikakvu robu u boji jer se znojim, nista usko ili nedajboze poliestersko. Navecer spavam s onim ledenim uloskom i mokrim rucnikom da se rashladim. Tusiram se po nekoliko puta dnevno. Nemrem.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Old 01.07.2023., 21:49   #55
Već sam po onoj drugoj temi mislio da ljudi koji misle kao ja nema. Da se svi raduju 35+ i da nas toplotni valovi prže do iznemoglosti.
Nadam se da će ovo ljeto ostati ovakvo.
Kad čitam neke upise, sadizam me ulovi, ako im je do 40 neka idu u Dubai.
Deada is offline  
Old 02.07.2023., 08:01   #56
Quote:
Patsy kaže: Pogledaj post
24!? žale se na 24!?

to mi je frend koji živi u zud dojčland rekao, da iako je kod njih ljeti poprilično vruće i nerijetko hvataju dnevne 30+ temeprature da su klime prava rijetkost, i da mu nikako nije jasno zašto

apropo tih nihovih zelenih energija i inih štednji sve je to samo predstava jer kad vidim turiste u apartmanima od staraca, koja god da je zemlja, fra, njem, ita, češka, nebitno, svi deru klimu non stop od prvog do zadnjeg dana. kako padne u vodu štednja i osvještenost čim dođeš na ugodnih sparnih +30 na jadran. ubi ih briga za planet

mislim razmijem da je ljudima vruće al nemojte me onda s tim da smo mi zaostali balkanci, a on osviješteni održivi vegan save the planet zapadnjaci
24 po noci.

Pa nije ni meni 24 po noci neka sreca, ako je preko dana bilo 30 a nema klime toplina se uvuce u zidove i ni na 25 se nemre spavat. Mora biti oko 20 po noci ili malo nize da se moze normalno odvalit san.
TincH is offline  
Old 02.07.2023., 08:29   #57
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
24 po noci.



Pa nije ni meni 24 po noci neka sreca, ako je preko dana bilo 30 a nema klime toplina se uvuce u zidove i ni na 25 se nemre spavat. Mora biti oko 20 po noci ili malo nize da se moze normalno odvalit san.
Nije stvar u tome da 24 "nije neka sreća" nego nam je smješno jer npr prošlo ljeto je bilo (a čak sam negde imala i tu evidenciju iz zajebancije al sam zab di) xy dana u Splitu NOĆNA nije silazila ispod 30. Točno se sjećam cijelo ljeto porukiranja s frendovima iz Zagreba, izvještaj prije spavanja - ja prijavljujem očajnu temp, oni očajnu količinu vlage, a nitko ne može zaspati
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 02.07.2023., 08:32   #58
Pa imali ste klime!!! ili?
TincH is offline  
Old 02.07.2023., 08:44   #59
jel znate kaj se tiče iznajmljivanja ležaljki na plaži, jel se u praksi može iznajmit jedna ležaljka sa suncobranom ili uvijek ide suncobran samo u kompletu sa dvije iznajmljene ležaljke?

ovo ljeto možda sama skoknem do mora. malo mi je glupo plaćat 2 ležaljke da bi dobila suncobran.
Carmen 5 is offline  
Old 02.07.2023., 09:22   #60
Na vidiku je drugi toplinski val (33+) od kraja idućeg tjedna.
Prvi smo imali prošli tjedan s vrhuncem oko 36 C 23. lipnja.
ivoo20 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.