Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2007., 15:19   #1
Anemija

Dite mi je anemično....

pa me zanima je li vaše dite bilo anemično i kako ste to riješili, zbog čega dolazi do toga

Zadnje uređivanje Modesti : 07.07.2007. at 17:31.
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 17:15   #2
Nismo se susreli s anemijom,ali sam vidjela tvoje fotke pa moram komentirati.
Dečki su ti medeni.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 19:41   #3
Ja sam bila anemična ko dijete. Jednostavno su me šopali 3 mjeseca željezom, mama me maltretirala s mesom i ostalim namirnicama...
Obavezno pijte željezo s vitaminom C!
Jako puno djece (u mojoj okolini) ima problema sa željezom u pretškolskoj i školskoj dobi i uglavnom svi to "prebole" u kasnijoj dobi.
Važno je da se to liječi jer su anemična djeca često manje koncetriranija, imaju glavobolje, umorni su, blijedi i sl. Teško je to pogotovo ako su u školi.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 20:00   #4
ja sam svom isto davala sirup željeza. ali moraš davati 3 mjeseca, ništa ispod. i davala sam sa sokom od naranče, bolja je resorpcija uz vitamin C..

i djeca su ti prekrasna, mislim da bu moj bio kao tvoji, plavi
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:04   #5
Moja kokica ima celijakiju, pa joj anemija ide u "rok službe". Pila je Ferum (koji joj je uništio sve zubiće) sve dok nisam potražila prirodan lijek - leću.
Bogata je željezom, jede ju svaki dan u obliku kašice u koju obavezno iscjedim jedan limun ili dodam kivi (kao što je Kristina rekla - zbog C vitamina).
To je jela dva mjeseca, a zatim smo otišle na kontrolu krvne slike i željezo joj je izvrsno .
Od ostalih namirnica možeš još koristiti amarant ili quinou (također žitarice koje su bogate željezom).
__________________

otocanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 06:33   #6
ali mali mi ima 5 miseci, nedajem mu još kašice, dojim ga, a neznam jel prerano, pedijatar mi reka da mu počnem davat voćne sokove. I meni su dali ferum lek i tablete vitamina c, pola te tablete mu moram otopit i dat. Neznam jel ima to ikakve veze, ja nisam jela blitvu, špinat itd. otkad sam rodila, jel postoji mogućnost da zbog tog nije dobiva dovoljno željeza pa je zato anemičan???? Sad sam počela sve to jesti, čak i ciklu, a sad neznam kakve veze cikla ima s željezom, znam da je dobra za krv
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 08:49   #7
Cikla ima puuuuno zeljeza i jako je dobra za anemije....
Nego, caj od koprive je isto jakooo dobar za anemiju, al nije bas nekog okusa, pa ju probaj kombinirat sa nekim drugim cajem koji ima bolji okus (voćni, napr.). Ja dajem svojoj malenoj s cajem od crnog ribiza.....
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 09:25   #8
a di ima kupit čaj od koprive???? ma baš me briga kakvpg je okusa, samo nek mom bebaču bude dobro i to prođe. nisam vidila u dućanima taj čaj, bar ne u keruma, možda u biljnim drogerijama????
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 09:25   #9
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Nismo se susreli s anemijom,ali sam vidjela tvoje fotke pa moram komentirati.
Dečki su ti medeni.
hvala
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 09:27   #10
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
ja sam svom isto davala sirup željeza. ali moraš davati 3 mjeseca, ništa ispod. i davala sam sa sokom od naranče, bolja je resorpcija uz vitamin C..

i djeca su ti prekrasna, mislim da bu moj bio kao tvoji, plavi
moguće, koliko sam vidila svim mojim frendicama prvo dite ima plave oči a drugo smeđe, što je neobično pa se šalimo na račun njihovih tata
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 12:19   #11
Ne znam od kud si, al ima u dm-u, i naravno, u biljnoj apoteci.
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 12:47   #12
iz Šibenika, vidit ću u biljnoj apoteci, i u dm-u pošto su blizu, thx
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 12:49   #13
ako nije tajna, koliko malena ima godina????
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 21:35   #14
Prepeličja jaja su riješila anemičnost vrlo brzo. Provjerili u laboratoriju. Čak se djetetu otvorio apetit i za drugu spizu.
delta x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 06:31   #15
Quote:
delta x kaže: Pogledaj post
Prepeličja jaja su riješila anemičnost vrlo brzo. Provjerili u laboratoriju. Čak se djetetu otvorio apetit i za drugu spizu.
To sam čula do sestre, ona je to jela pošto je bila dosta bolesna, nešto u vezi s crijevima, i imala je operaciju. Sad je puno bolje, ali mu to nemogu davat ovako jesti, opet to ja moram jesti, probat ću s koprivom, neće škodit, a prepeličja mogu davat starijem nek jede. thx
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 22:17   #16
Quote:
mare83 kaže: Pogledaj post
iz Šibenika, vidit ću u biljnoj apoteci, i u dm-u pošto su blizu, thx

off topik: el gužva u šibeniku?
ja idem u ponedjeljak u srimu, ali brijem da ću svaki dan do šibenika na kavu i šetnju.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 08:51   #17
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
off topik: el gužva u šibeniku?
ja idem u ponedjeljak u srimu, ali brijem da ću svaki dan do šibenika na kavu i šetnju.
pa jedino predveče, bilo je za vrime festivala, sad neznam nisam bila vani odkad je festival završio. Pa kad ćeš ti svaki dan ići do Šibenika na šetnju onda bi mogli i skupa, ja prošetam rivom par puta i pravac doma kad mali postane cmizdrav. A na kafiće još ni ne pomišljam ako sam sama, moš mislit ja s njih dvoje, mali od pet miseci vrišti tamo, a ovaj od dvi ipo godine gleda di će pobić, ajme
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 08:52   #18
a odakle si ti?
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 09:51   #19
ma ja sam iz velike gorice..a ja ti idem sa kumom i malim, ne bum bila solo....ali isto ne znam kak bu se moj ponašao, jer je već počeo raditi pizdarije tipa neće hodati, nego ga moram nositi i sjedne se na pod kad protestira birc isto ne dolazi u obzir...

ali hvala ti
brijem da ću moći ići na druženja iduće godine, kad malo poraste..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 10:00   #20
totalno te kužim, onda iduće godine, ako se uspijemo naći, možda se vidimo i ove, baš mi je drago što bar netko dolazi u Šibenik, tj. blizinu Šibenika
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.