Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 21:06   #21
Quote:
Quadratus kaže: Pogledaj post
Ne može jer kao što sam već rekao cijev je u obliku slova U, a rupe su na dnu tog slova, što znači da je razlika između krajeva cijevi i pozicije rupa 90 stupnjeva.
Udaljenost između rupa je 5 cm i jednostavno ništa te duljine ne može proći tih 90 stupnjeva odnosno krivinu prije nego bi došlo do rupa. Čak i kada bi prošlo to samo znači da bi ta pločica upala u dno cijevi bez mogućnosti da je se pozicionira i pridrži dok se uhvati vidom izvana. Cijev još nije fiksna i u njene krajeve/vrhove se može ući, ali jednostavno kada bi se došlo do dijela gdje se cijev krivi u slovo U, tu bi zapelo.

Nema smisla da sada objašnjavam o čemu se točno radi niti to želim niti te informacije mogu utjecati na rješenje. Ono što bi htio izbjeći je bušenje novih rupa jer bi to dodatno narušilo cjelokupnu čvrstoću same cijevi. Ne znam točno koje opterećenje mora izdržati ali recimo da mora izdržati da dođe snažna osoba i čupa je svom snagom u svim smjerovima.
a da onda cjev učvrstiš obujmicom
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:09   #22
Ne može, mora ići kroz rupu, s vanjske strane karbon mora biti "čist".
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:51   #23
Gledaj, čak i da nađeš zakovicu te širine, ona na vanjskoj strani može imati glavu kakvu tražiš, ali na unutarnjoj teško jer je kod pop zakovice širina unutarnje glave uvjetovana debljinom stijenke zakovice. Postoje i zakovice s kontra sistemom - umjesto povlačenja igle, ista se gura, pa se može napraviti veća glava nego to stijenka uvjetuje.

U oba slučaja je problem što ne možeš postaviti podlošku, pa nemaš nagli prelaz na glavu, već zaobljeni, što u kombinaciji s karbonskom cijevi može dodatno oslabiti čvrstoću na vlak koja je kod zakovica ionako loša.

Ja bih na tvom mjestu išao na moj prijedlog s maticama, a ako ne mogu proći variš ih na šarke, tako da se na kutu lome, a kad ih dovedeš na poziciju, ispruže se. Uz dva jača magneta ih lako pozicioniraš, a ako vijak pobrusiš na način ima 3-4 milimetra tanjeg vrha bez nareza, tim vrhom još ufino pozicioniraš matice.

Dodatno, bilo bi dobro ako možeš između cijevi ploče postaviti profil koji s jedne strane ima ravnu plohu, a s druge prati zakrivljenost cijevi jer u protivnom "vandali" imaju veliku polugu s kojom mogu čepati spoj.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:09   #24
Možda bi moglo tako. A što misliš mogu li proći bez varenja matica na šarke, da li bi se mogao samo na šarke narezati navoj?
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:20   #25
A neka varijanta preklopne tiple, npr.nešto slično ovome?

3007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:38   #26
Unutarnji promjer karbonske cijevi je cca 30mm, ukupna dubina rupe (ploča+cijev) je 10mm, širina rupe 10mm.
Koja bi odgovarala na te mjere?
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:49   #27
Quote:
Quadratus kaže: Pogledaj post
Cijev je karbonska, napisao sam to već više puta, kakav crni tekući metal?
Kako bi ti izveo zavidavanje matice, čime bi ju držao dok ne stisneš vidu?
vidi se da filozofiraš a nemaš nikakvog iskustva , još ktome prepametan da privatiš savjet anonimusa koji imaju daleko više iskustva i ideja od tebe , promjer rupe zoveš širinom dosta govori s kim imamo posla .


pop zakovicu promjera 10 mm napraviš ako misliš da zadovoljava , može se napraviti i čelična ako treba ..itd.

maticu ne trebaš ničim hvatati , naravno nisi razumio kaj znači profilirana matica ..također ako je to zahtjevno dinamičko opterečenje na spoju pop zakovica nema tu mjesta , osim ak ota rupa nije daleko predimenzionirana za opterečenje koje nosi .Jer ako je onda običa matica ne može leči na cijev iznutra , samim tim cijev bi se deformirala kod pritezanja

također gore su rekli između cjevi i ploče profirana podloška
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:47   #28
Promjer rupe mogu zvati kako hoću pa i širinom. Ne moram baratati stručnim izrazima da se pojedini likovi poput tebe ne bi uvrijedili i digi nos. To ako si majstor ne znači automatski da si dao prihvatljivo rješenje i da imaš neku zdravu logiku zaključivanja. Dao si savjet u rangu napuni cijev cementom, a cijev je karbonska. Već dvije stranice čitam razna lupetanja koja nemaju veze s mozgom i logikom i na svako moram objašnjavati zašto ne može. Karbon ima svoja svojstva i jedno od njih je mala težina, logično da neću cijev filati s nikakvim smjesama i slično, tako mogu uzeti aluminijsku cijev i zacementirati je.

I kako sam rekao prije dijela cijevi na kojem su rupe, je krivina koja vodi u kut od 90 stupnjeva a još uz to su unutra prilikom bušenja cijevi, dignuta karbonska vlakna po površini koja sada strše djelomično preko rupe i koja se ne mogu maknuti/odstraniti. Znači da imaš iskustva znao bi da se to događa prilikom bušenja karbona i da je gotovo nemoguće ubaciti matice, šarke ili bilo što pa uz "malo truda" to namjestiti na rupu.

U konačnici hvala lijepo na beskorisnim savjetima stručnjaka od kojih svaki zvuči "a jel može ovo, a je može ono", kao da vi mene pitate a ne ja vas. Platit ću da mi se ovo odradi kako spada jer ovdje samo gubim vrijeme.
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:04   #29
Krenuo si u projekt bez da si se unaprijed informirao o mogućim rješenjima, naišao si na problem i ljudi dobre volje ti pokušavaju pomoći, iako pri tom informacije daješ na kapaljku. Ako misliš da itko tu zaslužuje takav ton, onda nisi ni zaslužio da ti se pomogne!
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:10   #30
Bla bla, nudite smiješna rješenja i onda idete u svađu jer ne znate rješiti problem a sve veliki stručnjaci. A što očekivati od ljudi s trogodišnjom srednjom. Filajte vi cijevi i lovite magnetom šarke.
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:56   #31
Jel to zbilja karbonska cijev (od karbonskih vlakana) ili od neka plastika (polimer) koju samo zoveš karbonom jer izgleda tako. Ako je ova prva, svaka ideja s navojim i sl u rupi od karbonske cijevi je potencijalni mamac za oništiti karbonsku cijev.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:10   #32
Ja sa svojom diplomom zarađujem za život, a ti svoju naguraj u cijev i koristi umjesto tiple kad ti očito ne pomaže previše.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:27   #33
Quote:
Quadratus kaže: Pogledaj post
Bla bla, nudite smiješna rješenja i onda idete u svađu jer ne znate rješiti problem a sve veliki stručnjaci. A što očekivati od ljudi s trogodišnjom srednjom. Filajte vi cijevi i lovite magnetom šarke.
pa da rješenja nebi bila smješna prvo moraš dat sve podatke koji su potrebni da se može uočiti problem , pa onda i riješiti. A ne samo pljuvati po ostalima.
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:12   #34
Sve podatke ste dobili, ne znate riješiti problem pa sada izmišljate. Sve što ste do sada svi skupa preporučili nije izvedivo a ono što jest ne može izdržati ni 10 kg a kamoli veće opterećenje. O preporukama za rješenja koja fizički uopće ne odgovaraju dimenzijama rupe i cijevi da i ne govorim. Tu trebam ponavjati 5 puta karbonska cijev pa onda dođe lik i opet pita jel karbonska cijev. Monty Python ekipa. Ovaj izmišlja da sam krenuo u projekt bez informiranja a uopće ne zna da nisam ja uzeo bušilicu, probio rupe i češao se a šta sad, već da sam takvu cijev dobio s probijenim rupama i da trebam naći rješenje. Da skratim priču nemate pojma i zato ste krenuli izazivati svađu. Svađajte se slobodno sami sa sobom jer nemam više što tu gubiti vrijeme.
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:22   #35
Pitao sam te jek zbilja karbonska cijev, jer je s karbonom slićna stvar kao sa inoksom. Ljudi hrpu polimernih materijala nazivaju karbonom sami zato što su crni i ne izgledaju kao obićan PVC, isto kao što pola sjajnih čvrstih metala nazivaju inox i onda se čude kad korodiraju.
A u ostalom čemu se truditi oko bisera koji je samo došao ispucati frustracije jer je krenuo u posao o kojem nema pojma kako bi ga napravio.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:47   #36
Quote:
Quadratus kaže: Pogledaj post
Trebam fiksno spojiti metalnu ploču debljine 5mm na cijev također debljine 5mm. ........?
I onda nako 10tak mudrovanja (#12) napomeneš
Quote:
Quadratus kaže: Pogledaj post
... ali radi se o tome da je cijev karbonska..
Pa onda da je pod kutem......
Tucaj u mozak nekog drugog i negdje drugdje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:01   #37
Ubijte se maranguni bez škole. Nesposobni za čitanje i pisanje. 5 puta je napisano da je karbonska cijev. Dio koji se treba zavidati nije pod kutem. Nesposobni ste i točka, iz vaše frustracije je proizašla svađa, ne moje. Sutra nosim ovo normalnoj osobi koja će to riješiti u pola sata a vi se držite nekih jednostavnijih stvari poput slikovnica.
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:04   #38
Tako je da, odi plati negdje!
A ne tu tražiš besplatan savjet i onda vrijeđaš ljude!
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.