Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 23:37   #1
Za Harmonikaše..

Dakle kao dijete sam odlazio na "kurs" tečaj za sviranje klavijature,al me to prošlo pa sam prešao na harmoniku,poludio za njom,buduči da je to bilo davnih dana,a na harmonici nisam ništa učio te sve šta sviram sviram po sluhu bi vas zamolio ako mi neko može pomoć da možda na netu nađem pravila sviranja harmonike,basova...Napomena..ne pali me narodna muzika,več ono naše Hrvatsko...i ostalo..


Unaprijed hvala ljudi
M-power 85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 01:24   #2
Evo ja sam jedan veliki pocetnik,sviram oko 4mj,ako se to moze nazvati sviranjem.Prije sam isao u glazbenu skolu za harmoniku pa sam odustao,i to mi je najveca ogreska u zivotu koju sam napravio.

Sad idem na privatne satove kod jednog profesora.Koji zbilja,s dusom me poducava zbilja ga pohvaljujem ovim putem (Ž.P.)

Iskreno da ti kazem po sluhu je dosta tesko i uzasno puno se razlikuje od onog pravog sviranja(notama).Recimo tata me je naucio pjesmu "ja se konja bojim",on ju je naucio po sluhu pa je tako i mene naucio,ali kad mi je tu istu pjesmu odsvirao profesor totalno se razlikuje i 10 puta bolje zvuci.

Preporucujem da si nađeš nekog privatno tko bi te poducavao,jer vjeruj mi nikad nije kasno,ja sam prije 8 godina odustao od glazbene i sad prije 4-5mj ponovo se primio harmonike.....


Ehh da imas "Lakijeva internet skola" to ti je u pdf formatu ima 75 stranica,ima toga dosta ali zbilja vrijedi to procitat zbilja ima puno toga.Znaci procitas jednu lekciju pa je primjenis na harmonici,kontas

evo ti link

http://home.online.no/~smitic/Bilder...a%20muzike.pdf


LP
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 16:16   #3
Koliko plačaš toga profesora i koji princip sviranja te on uči...

Dali neki "štih" tipa narodno, slovenija, domaće, starogradske....
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:10   #4
Eto, čitam vaše komentare pa sam odlučio pomoči!

Ja sviram harmoniku već jako dugo (preko 10 godina) i završio sam glazbenu školu za harmoniku. Moram reći da što se tiče sviranja "na sluh" mora se prvo svladati tehnika, a onda se taj isti sluh mora vježbati kao i sve drugo. Ja sviram na sluh i znam o čemu pričam. Ako želite pomoć oko nekih specijalnih stvari ili opčenito slobodno mi se obratite. Dajem i poduke, tako da nema problema što se i toga tiče. Možete mi se slobodno javiti na mail [email protected] radi dogovora.
__________________
Nisam visok, ni crn, ni pretjerano zgodan, al neko treba i takvima dati priliku, a po dubini vašeg dekoltea vidim da imate veliko srce...
grizly_hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.