Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 10:22   #201
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Je li itko od vas kemičara bio na XX skupu HDKI u Westinu?
link:
HDKI skup
S obzirom na pokazani interes, njima je jedini skup na kojem su bili - rave party.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:40   #202
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Ti sigurno piješ vodu iz bunara ispred kuće, ili se možda šećeš do obližnje rijeke?
Ne, skupljam kisnicu .... Ali kad je kriza znam skoknuti i do obliznjeg potoka
Koki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 11:20   #203
ne, nitko nije bio na skupu, osim glavešina s odijelima. radni narod je ostajao u laboratoriju i inhalirao eter.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 11:32   #204
Ja sam bio, a nisam glavešina u odjelu. Bilo je puno Rudjerovaca!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 15:19   #205
Quote:
zvir kaže: Pogledaj post
kako se radi taj Florescein? moze uputa?


btw, sal_mirabilis napravio si gresku u potpisu. nije natrii chlorati nego natrii chloridi.

natrij klorat - NaClO3
natrij klorid - NaCl
Nije greška, na latinskom se fakat zove natrii chloratum. Klorat je pak chloricum.
Ne bi ti bilo zgorega držati se svog potpisa

Nego, jučer sam bio u potrazi za Cevosanom i u Mercatoru u Vukovarskoj ga nije bilo.
Na skupu inženjera je, osim naručenih predavanja ljudi izvana, bilo i popratnih aktivnosti domaćih kemičara. Jučer su tako dva drugašića (gimnazijalca) izvodila opasne pokuse.
Jedan je lagan i jeftin pa ću ga ukratko opisati. Uzmete epruvetu, izvedete s njom oproštajni ritual tako da ju dopola napunite parafinom, zatim sadržaj zagrijete do vrenja i na kraju to uronite u vodu. Otvor epruvete treba biti okrenut prema onom čiju facu kanite spaliti.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:07   #206
Quote:
The Chemist kaže: Pogledaj post
Jel tko pokusao napraviti dušikov jodid? NI3?

Ja sam se prije nekoliko godina igrao s time. Sinteza je vrlo jednostavna. Usitnis kristalice joda i prelijes koncentriranim amonijakom. Nakon desetak minuta nastaje smeđi talog NI3.

Suvisak amonijaka se odlije, tako da ostane gusti mulj na dnu. Tako pripremljen talog nakapa se na zeljenu povrsinu (jedna kap je dovoljna za bezopasan, ali efektan prasak) i priceka se da se potpuno osusi!

Kad se osusi, uzasno je osjetljiv na dodir. Doslovno ga muha moze detonirati ako sjedne na njega!!
Ok, samo da pitam, za ovu sintezu treba digestor, rajt? Onda se ipak ne može napravit doma, kaj ne?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:14   #207
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Ok, samo da pitam, za ovu sintezu treba digestor, rajt? Onda se ipak ne može napravit doma, kaj ne?
digestor je za pi*kice. malo amonijaka neće nikome naškoditi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:16   #208
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
digestor je za pi*kice. malo amonijaka neće nikome naškoditi.
Reci to onom tipu kaj je šetao pored sumnjivog potoka u Karovcu, a sad mu otkazuju organi.

Uostalom, imao sam dovoljno iskustva s amonijakom da znam kako ga treba izbjeći. I mislim, odliti višak amonijaka? Gdje ga odlit, u sudoper??
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:26   #209
Ja sam taj trijodid radio u čaši. Višak podario prirodi
Fino je to pucketalo.
Ovaj lik iz Karlovca, ne vjerujem da ga je udesio amonijak. Navijam za nešto jače, možda fosfin. Oni ljudi iz okolice pričaju (bilo na vijestima) o nekakvom smradu što me nervira jer se amonijak ne može fulati.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:38   #210
pa koliko je tog plina izašlo u karlovcu da se čovjek nikako nije mogao maknuti?
u krvi su mu našli visoku koncentraciju amonijaka, tako sam pročitao na dnevnik.hr (koja odvratna, odvratna stranica), a sad, da, amonijak se ne može fulati. a fosfin je zapaljiv, plane u doticaju sa zrakom pa sad, što je čovjeka sredilo, a psa ubilo?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:30   #211
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
što je čovjeka sredilo, a psa ubilo?
karlovacka piva
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:34   #212
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Nije greška, na latinskom se fakat zove natrii chloratum. Klorat je pak chloricum.
Ne bi ti bilo zgorega držati se svog potpisa
WTF??? a ja mislio... vidio sam na boci infuzije piše natrii chloridi. aj dobro... nisam se smio javljat, imam latinski u školi jedva 2...
zvir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 07:32   #213
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Ok, samo da pitam, za ovu sintezu treba digestor, rajt? Onda se ipak ne može napravit doma, kaj ne?
Pa uvijek mozes otici nekud vani na dvoriste, ili raditi uz otvoreni prozor. Pa nije amonijak bas tako opasan (osim ako bas guras nos u bocu / casu).

A sto se ono trovanja amonijakom tice, kako nitko nije posumnjao da je mozda tip imao nekakav metabolicki/biokemijski poremecaj/bolest zbog cega je porasla koncentracija amonijaka u krvi??

A onaj peso koji je na mjestu bio mrtav do udisanja amonijaka se zapravo nije uopce otrovao amonijakom (potvrdeno analizom lesine). Slucajni peso, slucajno se tu nasao krepati...

Tako je to kad su nam glavni istrazivaci NOVINARI!!
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:04   #214
Danas (02.03.2007.) u vjestima u 13 h:

Pivovara priznala ispustanje ugljicnog diokisda u potok...

A ako jos k tome dodamo da je tipu pronadena viskoka konc. amonijaka u krvi...
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:45   #215
Quote:
The Chemist kaže: Pogledaj post
Danas (02.03.2007.) u vjestima u 13 h:

Pivovara priznala ispustanje ugljicnog diokisda u potok...
Eto sad imamo gazirani potok
Bajumbadum_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:11   #216
Quote:
The Chemist kaže: Pogledaj post
Danas (02.03.2007.) u vjestima u 13 h:

Pivovara priznala ispustanje ugljicnog diokisda u potok...

A ako jos k tome dodamo da je tipu pronadena viskoka konc. amonijaka u krvi...

možda tip ima mailfunction bubrega a pivovara je stvarno ispustila oblak CO2, ali otkud onda smrad, i zbog čega je čovjek u životnoj opasnosti?
treba nam jedna erinka broković
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:58   #217
Možda postoji neka korelacija između trovanja s CO2 i visoke konc. amonijaka u krvi.
hm hm Visoka konc. CO2, topi se u krvi, acidoza, sve mi to nekako vuce da bi moglo doći do šoka, vazokonstrikcija u visceralnim organima (pa tako i krvnih žila u bubregu)vodi k toksičnom šoku koji se pojačava smanjenom funkcijom bubrega zbog vec spomenute ishemije bubrega. Rezultat povecana koncetracija amonijaka u krvi.

Ne kazem da je to tako, ali nekim logicnim slijedom..
Bajumbadum_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 17:09   #218
Quote:
Bajumbadum_00 kaže: Pogledaj post
Možda postoji neka korelacija između trovanja s CO2 i visoke konc. amonijaka u krvi.
hm hm Visoka konc. CO2, topi se u krvi, acidoza, sve mi to nekako vuce da bi moglo doći do šoka, vazokonstrikcija u visceralnim organima (pa tako i krvnih žila u bubregu)vodi k toksičnom šoku koji se pojačava smanjenom funkcijom bubrega zbog vec spomenute ishemije bubrega. Rezultat povecana koncetracija amonijaka u krvi.

Ne kazem da je to tako, ali nekim logicnim slijedom..
Sasvim moguce, i ja sam na to pomislio!

Al, kod njegovog psa koji je uginuo nisu nasli ni traga amonijaka...

A metabolicki putevi koji povezuju amonijak i CO2 se u principu ne razlikuju izmedu pesa i njegovog vlasnika...

__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 18:42   #219
malo ste otišli u off-topic... i ako dobro pratim thread, još nitko nije postao kako se radi florescein.ja to nikako ne mogu nać na netu.
zvir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 18:42   #220
Quote:
The Chemist kaže: Pogledaj post
Al, kod njegovog psa koji je uginuo nisu nasli ni traga amonijaka...
a od čega je onda jadnik uginuo?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.