Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2009., 15:21   #21
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
evo još jednoga koji misli da su zakoni pisani za neke druge.
nisam jos rijesio ni vozacku a ti vec navaljujes ocu li postivati zakon. Ocu na nacin da ce roditelj sjedit pored mene, a ako nebude potrebe za prodavanjem ovog sad auta budem njega vozio.. Nema beda
btw ima 63KS sad zadovoljan...

Zadnje uređivanje giga_games : 30.05.2009. at 15:37.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 15:31   #22
Imam ja peugeot 407 najjaci model, i prezadovoljan sam s njim, jest da ide sad na prodaju al neces pogriješiti ako uzmeš, bar je to moje mišljenje!
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 15:40   #23
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
Imam ja peugeot 407 najjaci model, i prezadovoljan sam s njim, jest da ide sad na prodaju al neces pogriješiti ako uzmeš, bar je to moje mišljenje!
jeli bitno godiste? Mislim jeli isti slucaj kao kod passata da oni pocetni modeli imaju one djecje bolesti pa godinu kasnije to preprave ili je tek znacajniji korak napravljen kod redizajna(407)?
I kad je taj model uopce izasao?
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 15:41   #24
navlakuša od oglasa sa prijevarom od auta. izbjegni to.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 15:51   #25
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
navlakuša od oglasa sa prijevarom od auta. izbjegni to.
moze bit ali mislim da nije. Ljudi puno jeftinije nabave rabljeni auto iz firme(ako tamo rade ili imaju poznanstva da im rijese jeftinije) i onda ga prodaju.
A to sam samo naveo kao primjer, taj auto, da cujem komentare za cijenu, auto opcenito,..
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 16:08   #26
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
nisam jos rijesio ni vozacku a ti vec navaljujes ocu li postivati zakon. Ocu na nacin da ce roditelj sjedit pored mene, a ako nebude potrebe za prodavanjem ovog sad auta budem njega vozio.. Nema beda
btw ima 63KS sad zadovoljan...
ne smiješ vozit auto jači od 75 KW ni uz pratnju roditelja... pogledaj si zakon o mladim vozačima
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 16:20   #27
Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post
ne smiješ vozit auto jači od 75 KW ni uz pratnju roditelja... pogledaj si zakon o mladim vozačima
da znam i to je bas jadno/da su bar stavili do 110KS, to bi bilo vec puno bolje ALi nisu
Ako netko misli jurcat po cesti to ce moc i sa yugom od 45KS tako da KS nesprecavaju vozaca da napravi glupost(za onoga ko to misli napravit)
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 16:39   #28
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
Sto biste vi izabrali do 12500€(ne iskljucujem ni kompakt) a da ima 100-140KS, ima klimu i normalno trosi?
Mazdu 6.
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 17:43   #29
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Mazdu 6.
taj mi je auto odvise dosadan dizajnom/prvi put kad je izasao, a sad . A i poznajem osobu koja je odustala od toga auta i zamijenio ga drugim zbog hrdje i nekih problema na motoru.
Preferiram vise njemacke aute, i neke francuske...
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 18:02   #30
u oglasu ti piše 2.0 hdi a na slici je 1.6 hdi?
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 19:15   #31
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
A i poznajem osobu koja je odustala od toga auta i zamijenio ga drugim zbog hrdje
sječam se testa honde accord tamo početkom 90tih u engleskom top gearu... nov auto, i imao je hrđe na limu prtljažnika (tamo gdje se spuste vrata gepeka na karoseriju)
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 19:59   #32
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
jeli bitno godiste? Mislim jeli isti slucaj kao kod passata da oni pocetni modeli imaju one djecje bolesti pa godinu kasnije to preprave ili je tek znacajniji korak napravljen kod redizajna(407)?
I kad je taj model uopce izasao?
Auto je super, imali smo predzadnju liniju 130t km, niti jednog jedinog kvara samo sto je ulje volio piti. Izvana mi je lijep, ima tu jednu elegantnu liniju, unutra po meni ljepsi od puga, prostora na bacanje, sto se tice motora, 1.9tdi 105ks sasvim ok iako nesto vise ks ne bi bilo lose; osobno mi je najzesci bio V6 TDI 4motion, to je auto! Ovaj 1.9 je pred kraj poceo gubiti na poletnosti, ali to je valjda stvar nekakvih filtera ili sta ja znam bilo je tu vec rijeci kako se to rjesava. Ugl.ne bi trebao imati problema ako je ok odrzavan i ako je kilometraza stvarno ta koja pise.
Jedino su mi oni obicni sicevi malo banana za zavoje i opcenito bi mogli biti bolje profilirani.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 16:14   #33
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Auto je super, imali smo predzadnju liniju 130t km, niti jednog jedinog kvara samo sto je ulje volio piti. Izvana mi je lijep, ima tu jednu elegantnu liniju, unutra po meni ljepsi od puga, prostora na bacanje, sto se tice motora, 1.9tdi 105ks sasvim ok iako nesto vise ks ne bi bilo lose; osobno mi je najzesci bio V6 TDI 4motion, to je auto! Ovaj 1.9 je pred kraj poceo gubiti na poletnosti, ali to je valjda stvar nekakvih filtera ili sta ja znam bilo je tu vec rijeci kako se to rjesava. Ugl.ne bi trebao imati problema ako je ok odrzavan i ako je kilometraza stvarno ta koja pise.
Jedino su mi oni obicni sicevi malo banana za zavoje i opcenito bi mogli biti bolje profilirani.
slazem se, ima bezvremenski dizajn! Da nisi mislio na 1.6HDI od 110KS jer taj 1.6 nisam nasao na sluzbenoj peugeotovoj stranici? I nisam skuzio ovo u vezi unutrasnjosti?
btw vozio sam se u 307-ici sw(2006) s tim istim motorom(1.6)i ide odlicno ali se bojim da ce se to losije odraziti na znatno tezu 407-icu; ovaj video je pokazao suprotno mojim ocekivanjima:
http://www.youtube.com/watch?v=EryyHjDaCdg
mislim da je ovo bilo u svega 10,5/11 sekundi od 0-100km/h!!

Zanima me raspon opreme i koje bi bile pozeljne stvari/dodatci u ovom autu?
I koja oprema ima ovakvu unutrasnjost:
http://www.youtube.com/watch?v=pVIKw...eature=related
>znam da je puno skuplji ali me zanima oprema s nsvigacijom?

ovaj mi predobro izgleda izvana(s ovim prednjim grilom):
http://www.auti.hr/automobili/showAdvert405160.html

Zadnje uređivanje giga_games : 31.05.2009. at 16:37.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 17:52   #34
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
slazem se, ima bezvremenski dizajn! Da nisi mislio na 1.6HDI od 110KS jer taj 1.6 nisam nasao na sluzbenoj peugeotovoj stranici? I nisam skuzio ovo u vezi unutrasnjosti?
btw vozio sam se u 307-ici sw(2006) s tim istim motorom(1.6)i ide odlicno ali se bojim da ce se to losije odraziti na znatno tezu 407-icu; ovaj video je pokazao suprotno mojim ocekivanjima:
http://www.youtube.com/watch?v=EryyHjDaCdg
mislim da je ovo bilo u svega 10,5/11 sekundi od 0-100km/h!!

Zanima me raspon opreme i koje bi bile pozeljne stvari/dodatci u ovom autu?
I koja oprema ima ovakvu unutrasnjost:
http://www.youtube.com/watch?v=pVIKw...eature=related
>znam da je puno skuplji ali me zanima oprema s nsvigacijom?

ovaj mi predobro izgleda izvana(s ovim prednjim grilom):
http://www.auti.hr/automobili/showAdvert405160.html
Makaki, ovo je prilično tromo. Pa vidi se kak je uspavan totalno poslije 100km/h u 3 i 4 brzini, onak otprilike se vidi da ni do 100km/h nema ispod 10 sekundi, ovak po štoperici pokazuje preko 12sek 0-100km/h, to je još donekle ok no poslije 100km/h kažem ubrzava onak ispod prosjeka, vjerojatno je dosta teška ta 407-ca, možda i više od 1500kg. U nekakvom peugeotu 206-207 bi ovakav motor mogao biti dosta pristojan no ovdje se vidi da ga težina ubija dosta, premala je to kubikaža za tako teški auto, moj savjet pucaj na neki 2.o ako nije problem. S druge strane, ako ne voziš često auto pod punim opterećenjem(4 osobe unutra) i ako ti je ubrzanje 307-sw bilo sasvim dovoljno za pretjecanja onda nema problema jer ovaj 407 nema ništa bitno lošija međuubrzanja nego 307 sw, naime prijenos je uštiman tako da su im međuubrzanja slična.

Evo video koliko je 206 agresivniji s tim istim motorom, pogotovo poslije 80km/h kada je to i najbitnije.
http://www.youtube.com/watch?v=_TBBi...eature=related

Zadnje uređivanje johny5 : 31.05.2009. at 18:04.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 18:34   #35
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Makaki, ovo je prilično tromo. Pa vidi se kak je uspavan totalno poslije 100km/h u 3 i 4 brzini, onak otprilike se vidi da ni do 100km/h nema ispod 10 sekundi, ovak po štoperici pokazuje preko 12sek 0-100km/h, to je još donekle ok no poslije 100km/h kažem ubrzava onak ispod prosjeka, vjerojatno je dosta teška ta 407-ca, možda i više od 1500kg. U nekakvom peugeotu 206-207 bi ovakav motor mogao biti dosta pristojan no ovdje se vidi da ga težina ubija dosta, premala je to kubikaža za tako teški auto, moj savjet pucaj na neki 2.o ako nije problem. S druge strane, ako ne voziš često auto pod punim opterećenjem(4 osobe unutra) i ako ti je ubrzanje 307-sw bilo sasvim dovoljno za pretjecanja onda nema problema jer ovaj 407 nema ništa bitno lošija međuubrzanja nego 307 sw, naime prijenos je uštiman tako da su im međuubrzanja slična.

Evo video koliko je 206 agresivniji s tim istim motorom, pogotovo poslije 80km/h kada je to i najbitnije.
http://www.youtube.com/watch?v=_TBBi...eature=related
1580kg>407(sedan)
1360kg>307 sw

No ako smo dosad mogli podnosit auto od 63kg onda nam je sasvim dovoljan taj od 110KS, svakako bi u prilog dosao i taj od 136KS, sve ovisno o cijeni.

Zanima me raspon opreme za 407-icu?

Zadnje uređivanje giga_games : 31.05.2009. at 18:47.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 20:00   #36
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
1580kg>407(sedan)
1360kg>307 sw

No ako smo dosad mogli podnosit auto od 63kg onda nam je sasvim dovoljan taj od 110KS, svakako bi u prilog dosao i taj od 136KS, sve ovisno o cijeni.

Zanima me raspon opreme za 407-icu?
Da, zbilja je težak 407 i to je jedini razlog zbog kojeg je malo tromiji, no jasno ne treba ni pretjerivat, ipak je to unutra common rail s 240nm i ak ga pričepiš nema govori o tome da nećeš moći nekog preteći, a nemora to bit baš za par sekundi ako je čovjek tako navikao. no eto budući da kupuješ polovnog gdje su razlike u cijeni međ motorima minimalne(kod novih je to i 2,3,4 tisuće eura) onda savjetujem da uzmeš ak ne bude problem malo jačega jer 407 je velika i teška limuzina i ne bi škodila jača mašina pod poklopcem. i da, mislim da je kolega jujigatame govorio o passatu a ne o 407 no dobro.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 22:04   #37
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Da, zbilja je težak 407 i to je jedini razlog zbog kojeg je malo tromiji, no jasno ne treba ni pretjerivat, ipak je to unutra common rail s 240nm i ak ga pričepiš nema govori o tome da nećeš moći nekog preteći, a nemora to bit baš za par sekundi ako je čovjek tako navikao. no eto budući da kupuješ polovnog gdje su razlike u cijeni međ motorima minimalne(kod novih je to i 2,3,4 tisuće eura) onda savjetujem da uzmeš ak ne bude problem malo jačega jer 407 je velika i teška limuzina i ne bi škodila jača mašina pod poklopcem. i da, mislim da je kolega jujigatame govorio o passatu a ne o 407 no dobro.
ajme vi stvarno on je govorio o passatu

a sad mi recite koja sve oprema ima u 407ici? on losije do bolje..
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 22:36   #38
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
ajme vi stvarno on je govorio o passatu

a sad mi recite koja sve oprema ima u 407ici? on losije do bolje..
Neće nitko, evo onda ja malo. Uglavnom što se tiče novoga evo odavde preuzmi katalog pa vidi što se sve vidi nalazi u tim paketima opreme i kako bi to trebalo izgledat. http://www.peugeot.hr/katalozi-peugeot-407/

Što se tiče 2005, 2006 ljudi pišu ovak ono što je osnovno:

Oprema sport podesivi servo upravljač,ABS,ESP,cd-radio+6 zvučnika,komande radio na upravljaču,aut. klima uređaj dvoozonski,svjetla za maglu,9 zračnih jastuka,putno računalo,dalj. cent. zaključavanje,el. podizanje stakala prednjih i stražnjih,kožni volan i kožna ručica mjenjača,alu naplatci 17"

oprema sport pack
•ABS
•ESP
•ASR
•Zračni jastuci: vozački + suvozački + bočni
Udobnost:
•el. Podešavanje sjedala
•el. Podešavanje ogledala
•el. Sklapanje ogledala
•el. Podizanje prednjih stakala
•el. Podizanje stražnjih stakala
•upravljač podesiv po visini
•servo upravljač
•grijanje ogledala
•parkirni senzori
•tempomat
•središnji naslon za ruku
•kožna sjedala
•Klimatizacija: dvojna
•centralno zaključavanje sa daljinskim

Dodatna oprema vozila:
•aluminijski naplatci
•3. stop svjetlo
•svjetla za maglu
•xenonska svjetla
•putno računalo
•krovni nosači
•upravljač presvučen kožom
•krovni prozor

oprema exclusive
automatska dvoz. klima, 6 brzina, tempomat, 8x airbag, el. paket,ABS+ESP, servo, putno računalo, daljinsko centralno, radio-cd, alu felge, senzori kiše+svjetla+parking, metalic

To je onak okvirno, u vezi detalja će trebati reći netko drugi nešto.(skini onaj prvi katalog gore)
Uglavnom pogledaj gore u onom katalogu za novi što sadrži koja oprema i kak je cjenovno rangirana pa ćeš znati koliko koji auto vrijedi što se tiče opreme koju sadrži.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:38   #39
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Neće nitko, evo onda ja malo. Uglavnom što se tiče novoga evo odavde preuzmi katalog pa vidi što se sve vidi nalazi u tim paketima opreme i kako bi to trebalo izgledat. http://www.peugeot.hr/katalozi-peugeot-407/

thx
malo sam gledao po ovoj stranici pa me zanima sto je ovo: CD player s Mp3 playerom i Jukebox funkcijom?
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:14   #40
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
thx
malo sam gledao po ovoj stranici pa me zanima sto je ovo: CD player s Mp3 playerom i Jukebox funkcijom?

Jukebox funkcija omogučava pohranu do 180 sati glazbe na ugrađeni tvrdi disk.

Znači jako zgodna stvar, prebaciš si unutra svu moguću muziku koju imaš na kompjuteru i slušaš što god hoćeš bez snimanja cd-a i slično. Što reći osim vrhunsko nešto.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.