Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 16:48   #101
...svi smo mi manje više nakon prelaska srušenog mosta u brest doživjeli težsak stres ponajprije zbog očajne situacije u kojoj smo se našli napose zadnja dva dana kao i zbog gubitka prijatelja a neki čak i rođaka,braće..ja kad sam prešao most i prešao u brest bio se počeo polako dan bližiti kraju...sjećam se da kad smo prešli most ja i jedan pajdo smo se praktično bacili na travu od umora i očaja ali nije prošlo ni 5 minuta već su nas počeli žestoko tuči sa nasipa i to isti onaj tenk i transporter...ali bili smo zabrinuti jer je još ostalo dosta naših grupa sa onu stranu mosta u petrinji...neki su čak uspjeli konsolidirati obranu oko samog mosta i mi smo im počeli pružati vatrenu podršku iz bresta kao i jedan bestrzajac sa kojim su naši tukli onaj tenk i transporter koji su bili najveća prijetnja...naše grupe su prelazile most sve do kasnih večernjih sati a posljednja grupa je prešla most kako su mi drugi dan pričali negdje iza ponoći...neki se nisu uspjeli probiti do mosta već su jednostavno uskakali u petrinjčicu ili su se odlučili za proboj prema moščenici uz rijeku i nasip..neki su uspjeli neki nisu...na žalost jedan dio naših dečkiju je zauvijek ostao u petrinji ili su bili zarobljeni jer su bili predaleko dublje u petrinji ili na pložajima blizu poligona odsječeni zbog nekoordinacije u obrani..
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 19:53   #102
Quote:
svatoljub kaže: Pogledaj post
ja sam učesnik bitke u petrinji i imam neka već pomalo neka sjećanja...znam uglavnom da smo se povlačili zbrda dola,bilo je tragičnih situacija ali sve zboh neorganiziranosti povlačenja,zappovjednici su prvi crtu zapalili a u petrinji je ostalo dosta zng-ovaca i pripadnika mup-a koji nisu znali ni gdje ni što naročito dečki koji nisu bili iz petrinje ili okolice,ja sam se tog 21.9.91 upravo našao blizu mjesta koje ti opisuješ i sličan slučaj se desio kad je isto tako moj prijatelj pogođen u dvije noge možda baš iz istog tenka i nekako smo ga htjeli izvuči ali nije išlo jer je u tom izvlačenju još jedan naš suborac ranjen ali ne tako teško,morali smo ga ostaviti računajući na neku pomoć ali očito je bilo da je nastalo panično povlačenje i u takvim situacijama je svak mislio na svoju glavu,mi smo odnosno ja i još jedan ostali neko vrijeme uz našeg suborca pucajući po čedama ali njih je bilo dosta uz podršku tenka i transportera koji su žestoko šibali po nama morali smo se povući prema srušenom mostu da prijeđemo u brest inaće bi jebeno nastradali a nažalost morali smo ostaviti našeg prijatelja i suborca računajući da će se ma kakvi bili ipak smilovati nad teškim ranjenikom,nažalost nisu i do dan danas nije pronađen.Za ovaj tvoj slučaj ne mogu garantirati da sam nešto vidio ali u onom trenutku na tom mjestu je bilo dosta takvih slučajeva neki se nisu spasili neku jesu.
Zanimljiva slučajnost, u ujakovoj grupi uz njega je ranjen bio i zapovjednik desetine, samo lakše (otraga u guzicu) koji se je i prvi povukao. A ova dvojca su ostala još jedno vrijeme s njim. Ujak je jako teško bio ranjen u potkoljenicu. Ujak je za vikend prije 16,09 bio doma i čim je čuo za napad spakirao se i otišao za petrinju, iako mu se je cijela obitelj molila na koljenima da ne ide da je petrinja gotova i da tamo nema pomoći, nije slušao. Ja sam tada bio dosta mali 7god star, sjećam se svega kroz maglu ali moji mi dosta toga pričaju. Jako mi je žao kaj je poginuo jer je imao samo 21 god, kad sebe usporedim s tim godinama dođe mi da zaplačem, užas. On život nije ni okusio. Pa ti govnari četnički nisu imali ni malo srca u sebi.

Evo ovo je mjesto gdje se je to dogodilo, iza čovjeka u crnom.

http://i1340.photobucket.com/albums/...ps667f84d3.jpg
http://i1340.photobucket.com/albums/...pse9cacb3b.jpg

Dali se je u toj blizini i Vaša nazgoda dogodila?

Pozdrav,

Zadnje uređivanje hrvojegd : 24.10.2012. at 20:35.
hrvojegd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 20:47   #103
Quote:
hrvojegd kaže: Pogledaj post
Zanimljiva slučajnost, u ujakovoj grupi uz njega je ranjen bio i zapovjednik desetine, samo lakše (otraga u guzicu) koji se je i prvi povukao. A ova dvojca su ostala još jedno vrijeme s njim. Ujak je jako teško bio ranjen u potkoljenicu. Ujak je za vikend prije 16,09 bio doma i čim je čuo za napad spakirao se i otišao za petrinju, iako mu se je cijela obitelj molila na koljenima da ne ide da je petrinja gotova i da tamo nema pomoći, nije slušao. Ja sam tada bio dosta mali 7god star, sjećam se svega kroz maglu ali moji mi dosta toga pričaju. Jako mi je žao kaj je poginuo jer je imao samo 21 god, kad sebe usporedim s tim godinama dođe mi da zaplačem, užas. On život nije ni okusio. Pa ti govnari četnički nisu imali ni malo srca u sebi.

Evo ovo je mjesto gdje se je to dogodilo, iza čovjeka u crnom.

http://i1340.photobucket.com/albums/...ps667f84d3.jpg
http://i1340.photobucket.com/albums/...pse9cacb3b.jpg

Dali se je u toj blizini i Vaša nazgoda dogodila?

Pozdrav,
to je centar petrinje kod autobusnog kolodvora..na žalost ovaj moj slučaj se desio blizu nasipa kod rijeke petrinjčice u nekom park šumarku...to je od centra udaljeno koji kilometar istočnije...mislim da je tvoj ujak nastradao među posljednjima ili je već bio odsječen i nije se mogao probiti jer centar petrinje je pao već 20.9 negdje u popodnevnim satima a petrinja je potpuno pala 21.9.kad su srbi zauzeli područje oko i do mosta na brestu i obližnju policijsku stanicu..dakle žao mi je al tvoj ujac se našao u još težoj situaciji od moje..najvjerojatnije je zaostao a svojom grupom i našao se u centru petrinje odsječen ili su vjerojatno greškom došli među četnike ili blizu njih i naišli na zasjedu
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 01:32   #104
Quote:
svatoljub kaže: Pogledaj post
to je centar petrinje kod autobusnog kolodvora..na žalost ovaj moj slučaj se desio blizu nasipa kod rijeke petrinjčice u nekom park šumarku...to je od centra udaljeno koji kilometar istočnije...mislim da je tvoj ujak nastradao među posljednjima ili je već bio odsječen i nije se mogao probiti jer centar petrinje je pao već 20.9 negdje u popodnevnim satima a petrinja je potpuno pala 21.9.kad su srbi zauzeli područje oko i do mosta na brestu i obližnju policijsku stanicu..dakle žao mi je al tvoj ujac se našao u još težoj situaciji od moje..najvjerojatnije je zaostao a svojom grupom i našao se u centru petrinje odsječen ili su vjerojatno greškom došli među četnike ili blizu njih i naišli na zasjedu
Nismo se baš razumijeli, on je poginul toćno na nasipu kod mosta preko petrinjćice, znači kad se ide iz grada cestom prema brestu za zagreb i dalje glinu, pređe se most, i sa desne strane.

http://i1340.photobucket.com/albums/...psd64986b5.jpg

Ne bi htio biti naporan, ali stvarno me zanima što više o tome, da možda niste bili ista postrojba ili ga slućajno poznavali?

Po priči njegovih suboraca oni su se povlaćili kroz one zgrade i kuće sa dene strane koje su do mosta (znaći preko puta parka i crkve) jer je tako bilo kao naj sigurnije, nisu spominjali neprijatelje ispred sebe niti zasjedu, nego tenk koji ih je sustigo kad su prešli most.
Vjerojatno da se nisu zadržavali sa skidanjem tog tenka uspjeli bi se bez gubitaka povuči do bresta.
hrvojegd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:33   #105
Quote:
hrvojegd kaže: Pogledaj post
Nismo se baš razumijeli, on je poginul toćno na nasipu kod mosta preko petrinjćice, znači kad se ide iz grada cestom prema brestu za zagreb i dalje glinu, pređe se most, i sa desne strane.

http://i1340.photobucket.com/albums/...psd64986b5.jpg

Ne bi htio biti naporan, ali stvarno me zanima što više o tome, da možda niste bili ista postrojba ili ga slućajno poznavali?

Po priči njegovih suboraca oni su se povlaćili kroz one zgrade i kuće sa dene strane koje su do mosta (znaći preko puta parka i crkve) jer je tako bilo kao naj sigurnije, nisu spominjali neprijatelje ispred sebe niti zasjedu, nego tenk koji ih je sustigo kad su prešli most.
Vjerojatno da se nisu zadržavali sa skidanjem tog tenka uspjeli bi se bez gubitaka povuči do bresta.
dobro..sad si mi dosta pomogao sa ovom kartom...vidiš mi smo ti bili na položajima desno od zagrebačke ulice kad gledaš od mosta brest prema gradu..gdje vidiš ovaj zeleni dio veliki to je ta šuma ili nekakav šumoviti park više ne sjećam nisam bio u petrinji ima već 15-tak godina
bar sa ove strane od bresta...dakle ja sam ti bio na desno od mosta brest uz nasip još kakvih 500 metara pa skoro do one okuke rijeke točno ispod nasipa..dakle tvoj ujac je bio lijevo od nas po ovoj strelici dakle nekakvih možda kilometar niti toliko...nas je tenk i transporter kao i ljudstvo iznenadilo upravo po nasipu najvjerojatnije su probili liniju istočno od nas iz poligona što je izazavalo pomake u našim linijama i povlačenje...ja sam bo u 1 gardijskoj brigadi...a sad da se i imena sjećam ne i baš previše davno je to bilo a ja nakon petrinje i nisam više ostao u tigrovima već sam otišao gao dragovoljac u samostalnoj satniji zng-a u gospić i liku gdje smo se priključili 111 brigadi zng-a...neko vrijeme sam bio i u hos-u 1992 godine u bos.posavini gdje sam na žalost skoro istu navlas sudbinu doživio ko u petrinji kad smo se povlačili iz dervente tj iz njene okolice
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:45   #106
...inaće ja sam trebao baš ići tog vikenda mislim da je upravo bio 15 9 1991 godine..ali su tad četnici izveli drugi najveći napad poslije onog 3.9.91 pa sam silom prilika morao ostati tj smjena nije ni došla..i tu je bio početak definitivnog pada grada..jer je taj napad bio najžešći do tad od svih napada na petrinju...između 3.9-16.9....bilo je još par napada ali manjeg inteziteta sve se svodilo na svakodnevno granatiranje ali je ovaj napad od 16.9...bio baš paklen i nakon tog napada su četnici zauzeli sjeverni dio petrinje,vilu gavrilović,ušli u jedan dio 'gavrilovića'...te zauzeli neke ulice bliže centru grada...mislim da su gotovo više od pola današnje radićeve ulice zauzeli...sljedećih nekoliko dana do opet žestokog napada 20.9.1991 godine više se svodilo na granatiranje dijela grada kojeg smo još držali kao i po brestu,moščenici i sisku što je bio uvod da za koji dan kreću u konačno osvajanje petrinje...tog 16.9...mup je dosta pretrpio teške gubitke jer su četnici i jna najžešće udarili na pravcima koje su oni držali..vilu gavrilović,staru bolnicu,kod tvornice gavrilović....dio bliže centru grada..očito su srbi procijenili ako sad uspiju najeti gubitke policioji i zauzeti pozicije koje su oni držali da će lakše ovladati gradom kasnije što je po meni bilo ispravno stajalište pošto je u tom trenutku mup što se tiče oružja pa i borbenog iskustva bolje stajao od nas u zng-u..kod policije je bilo i prtežno protuoklopno naoružanje istina nije ga bilo puno ali ga je policijavećinom držala kod sebe..a policija je većinom i držala zapovjedništvo grada
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:52   #107
....po mom položaju koje sam već opisao da se nalazio uz sam nasip 500-tinjak metara lijevo od mosta-brest tih i dana nije bilo nekih prijetnji od četničke pješadije kao i oklopa već je bilo uobičajno granatiranje....jbg po nas su kobni dani nastali 20 i 21.91...kad su nas čede iznenadile na lijevom boku sa svojim oklopom
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:06   #108
Quote:
svatoljub kaže: Pogledaj post
dobro..sad si mi dosta pomogao sa ovom kartom...vidiš mi smo ti bili na položajima desno od zagrebačke ulice kad gledaš od mosta brest prema gradu..gdje vidiš ovaj zeleni dio veliki to je ta šuma ili nekakav šumoviti park više ne sjećam nisam bio u petrinji ima već 15-tak godina
bar sa ove strane od bresta...dakle ja sam ti bio na desno od mosta brest uz nasip još kakvih 500 metara pa skoro do one okuke rijeke točno ispod nasipa..dakle tvoj ujac je bio lijevo od nas po ovoj strelici dakle nekakvih možda kilometar niti toliko...nas je tenk i transporter kao i ljudstvo iznenadilo upravo po nasipu najvjerojatnije su probili liniju istočno od nas iz poligona što je izazavalo pomake u našim linijama i povlačenje...ja sam bo u 1 gardijskoj brigadi...a sad da se i imena sjećam ne i baš previše davno je to bilo a ja nakon petrinje i nisam više ostao u tigrovima već sam otišao gao dragovoljac u samostalnoj satniji zng-a u gospić i liku gdje smo se priključili 111 brigadi zng-a...neko vrijeme sam bio i u hos-u 1992 godine u bos.posavini gdje sam na žalost skoro istu navlas sudbinu doživio ko u petrinji kad smo se povlačili iz dervente tj iz njene okolice
Znači prošli ste puno ratišta, hvala bogu da ste izvukli živu glavu.
I šteta kaj vaš ranjeni kolega nije nikad pronađen, mi smo imali sreću kaj smo ujaka bar pokopali doma na groblju.

Onda je moguće nakon što je oklop skinuo ujakovu grupu naletio na vas?
Tamo se onda prema pričam više nije znalo tko pije a tko plača, totalno rasulo, dobro da i više žrtava nije bilo. A gadovi su dobro iskoristili priliku, i još k tome bili su naoružani puno bolje od vas, što im je po mome bila jedina i glavna prednost, jer u glavi nisu imali ništa. Na snimkama sa youtuba se može vidjeti njihova inteligencija i pamet kad daju izjave, jado jado.
hrvojegd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 14:10   #109
Quote:
hrvojegd kaže: Pogledaj post
Znači prošli ste puno ratišta, hvala bogu da ste izvukli živu glavu.
I šteta kaj vaš ranjeni kolega nije nikad pronađen, mi smo imali sreću kaj smo ujaka bar pokopali doma na groblju.

Onda je moguće nakon što je oklop skinuo ujakovu grupu naletio na vas?
Tamo se onda prema pričam više nije znalo tko pije a tko plača, totalno rasulo, dobro da i više žrtava nije bilo. A gadovi su dobro iskoristili priliku, i još k tome bili su naoružani puno bolje od vas, što im je po mome bila jedina i glavna prednost, jer u glavi nisu imali ništa. Na snimkama sa youtuba se može vidjeti njihova inteligencija i pamet kad daju izjave, jado jado.
..mislim ipak da je tvoj ujak i njegova grupa najebala od tenka i četnika koji su se probili do njih iz smjera tvornice gavrilović ili iz smjera današnje radićeve ulice...oni su bili lijevo od mene bili su bliže centru petrinje bar po karti..nas je napao tenk i transporter tj četničko pješaštvo iz smjera istoka ili sjevero istoka gdje je bio poligon 'vasil gačeša'...očito su probili na tom dijelu blokadu poligona i došli nam iz smjera nasipa gdje smo ih najmanje očekivali dakle nismo spremni bili našom greškom ali isto tako i zbog nekoordinacije zapovjedništva i nas na terenu tad su sve komunikacijske veze jednostavno propale...zamisli ovu situaciju da nam se taj oklop i pješaštvo probilo..usprkos tomu što je naših grupa i snaga bilo iza njih...kasnije sam čuo od nekih bivših gardista koji su bili upravo na tom položaju gdje se probio taj tenk i transporter kao i ljudstvo da su protuoklopne mine bile školske...ili je neko zamjenio upaljače...mada oni pričaju da ne mora netko to biti iz naših redova već da su bili na položaju u dijelu koji je bio večinski srpski pa pretpostavljaju ili da su njihovi izviđaći tokom noći zamjenili mine ili netko od tamošnjih srpskih civila koji su još ostali živjeti..tamo...uglavnom mine nisu proradile i nastao je raspad sustava u obrani jer nije bilo dovopljno ni protuoklopnog naoružanja a moja ga grupa kao ni susjedne nisu ni imale osim nekoliko tromblona što je potrošeno na njihove pješadince
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 14:48   #110
Quote:
svatoljub kaže: Pogledaj post
....po mom položaju koje sam već opisao da se nalazio uz sam nasip 500-tinjak metara lijevo od mosta-brest tih i dana nije bilo nekih prijetnji od četničke pješadije kao i oklopa već je bilo uobičajno granatiranje....jbg po nas su kobni dani nastali 20 i 21.91...kad su nas čede iznenadile na lijevom boku sa svojim oklopom
evo ti jedan video isječak iz petrinje upravo na dan 3.9.91 kad sam došao u petrinju i prvi jaki napad na petrinju pa pogledaj
http://www.youtube.com/watch?v=T4At1WjK8ZU
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 01:55   #111
Poštovanje, kakvo je stanje bilo u vojarni Vasil Gačeša. Imate li kakve podatke o rukovodećem kadru, osim Tarbuka. Koji su bili kapetani, Bezbednjaci, gdje su sada
maica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 20:26   #112
Že leta 1989 je bil Tarbuk v Gačeši. Moj poveljnik v Šamarici pa je bil Džoka Stević.
uldi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 23:06   #113
trazim

Sluzio sam JNA-1985/86g,auto jedinica vozac 2901/7,u petrinji Vasilj Gaćeša,nas je vodio Vranić Hasan,zastavnik,prve klase,dali netko ima informacije o tom covjeku-dali je ziv,i gdje zivi?,bio je jako dobar zastavnik i covjek,volio bi stupit u kontakt s njim
Fap1213 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 20:38   #114
Quote:
zastitar_2 kaže: Pogledaj post
Toga datuma su prvi puta tenkovi JNA izašli u grad Petrinju i napravili lom.U haustoru Gavrilovičeve mesnice na trgu S.Radiča ranjen u noge i tada zaklan Andrija Rokić iz Hrastovice tada pripadnik pričuvnog sastava MUP-a ali u civilu jer se mojim autom vračao od žene i djece iz Zg.Isto tada ranjen Ž.Ž.te bačen na tenk i odvezen u vojarnu odakle je helikopterom prevezen sa ostalima ranjenicima u tada vojnu bolnicu u Dubravi Zg.
zastitar_2, zna li netko ovog korisnika?
ima li itko ikakve informacije o gore citiranom dijelu?
candlesnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:44   #115
Na dansnji dan pala Petrinja
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:01   #116
Nakon visednevnih teskih borbi sa nadmocnijim neprijateljom u 18 i 30 dana 21.9.1991 Petrinju su okupirali srpski i jna agresori.Kroz citav rujan 1991 u petrinji i na podrucju Petrinje intenzivno su se vodile borbe između hrvatskih snaga sa jedne i srpskog i JNA agresora sa druge strane.Do 13.9.1991 te borbe su bile manjeg ili jaceg inteziteta u međuvremenu grad je bio konstatno meta topnistva iz poligona i kasarne 'Vasil Gaćeša' te okolnih srbocetnickih polozoja.No zestina borbi se rasplamsalaod 16.rujna do 21.rujna.Kada udruzene srbocetnicke i snage tzv.JNA izvode kombinirane topnicko pjesacke napade.Ponajvise zbog slabe koordiniranosti između hrvatskih postrojbi i jacine neprijateljskih snaga na nekim mjestima pucaju obrambene linije poglavito 16 i 17.rujna gdje pojedine grupe branitelja bivaju odsjecene poput polozaja na 'Vili Gavrilovic',Nova bolnica te punktovi kod poligona 'Vasil Gacesa'.
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:09   #117
..dolazi do stradavanja branitelja kod 'Vile Gavrilovic' te na polozajima kod Nove Bolnice.U međuvremeno dio hrvatskih branitelja se povlaci u sam centar grada i tu uspostavlja linije.Tijekom 18 i 19.rujna smanjuje se nesto intezitet neprijateljskih napada na sam grad i koliko toliko dolazi do predaha među braniteljima sto omogucava i dijelom da se izvuku pojedine grupe iz okruzenja i polukruzenja najprije na polozajima blizu poligona 'Vasilj Gacesa' te iz smjerova prema obliznjoj Hrastovici.
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:16   #118
...do pojacanja neprijateljskih napada dolazi u vecernjim satima 19.rujna.1991 a zestina napada se obnavlja 20.rujna.1991 i u tom danu dolazi do pada nekih linija na pravcu Petrinja-Sisak sto primorava branitelje na tom podrucju na povlacenje prema Moscenici.Petrinja se 20.9.1991 nasla gotovo pred padom.Branitelji su jos drzali jedan dio centra Petrinje i onaj dio ili koridor prema Brestu koji je sluzio za izvlacenje branitelja i pojedinih grupa civila.Bas 20.rujna.1991 branitelji su dozivjeli dosta gubitaka narocito pripadnici 1.gardijske brigade 'Tigrovi' koji su i drzali najvecim dijelom linije u centru grada te kod srusenog mosta koji dijeli Petrinju od Bresta.
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:21   #119
U vecernjim satima 20.rujna.1991 preostali dio branitelja u Petrinji se dogovara da se pocinje sa izvlacenjem prema Brestu jer situacija je bila sve samo ne dobra.No problem su predstavljali civili koji se jos nisu izvukli te se uzurbano radilo na njihovom izvlacenju a neprijateljski napadi su postajali sve zesci te su primoravali branitelje na konstantno povlacenje pa u noci sa 20 na 21.9.1991...neprijatelj prodire i u samo srediste Petrinje te uspijeva u toj svoj zbrci i povlacenju odsjeci neke skupine civila i branitelja od onih skupina koji su se vec povukli prema mostu između Petrinje i Bresta te tu uspijevaju formirati mostobran za izvlacenje civila i branitelja.
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:33   #120
21.rujna.1991 neprijatelj izvodi i najzesci napad svim raspolozivim oruđem i ljudstvom na one dijelove Petrinje koji su jos pod kontrolom hrvatskih snaga.Taj dan stradava i najvise civila i branitelja narocito onih koji su bili odsjeceni.Cetnici tu koriste i zivi zid od civila te primoravaju ostatke branitelja na predaju ili povlacenje.Dva tenka su gotovo prodrla do samog mosta i dolovno ugrozila 'mostobran' ali hrabroscu nekih branitelja jedan tenk je ostecen dok se drugi povukao prema centru.Kako izvori kazu to je bio trenutak kad su spasene grupe branitelja i civila kod mosta i u obliznjem parku jer je neprijatelj stao i dao vremena da se branitelji i civili u sumrak prebace u Brest ali je pocelo djelovati neprijateljsko topnistvo pa je bilo zrtava kod povlacenja.U 18 i 30 nije vise bilo ni civila ni branitelja kod mostobrana i tenkovi i neprijateljsko pjesastvo je izbilo na rijeku Kupu kod Bresta.
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.