Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2008., 14:59   #1
Lexaurin bez recepta?

Imam problema sa koncentracijom pa me interesira dal neko ima iskustva s lexaurinom? i inace sam zivcana osoba po prirodi i tesko mi se koncentrirati dugo na nesto, npr. ucenje i slicno. U zadnje vrijeme mi se desilo puno ruznih stvari i malo sam se pogubio u svemu pa trebam nesto da me malo smiri tu i tamo a ne ide mi se doktoru zbog toga. zna li netko di bi mogao nabaviti lexaurin bez recepta ili ako imate neku drugu preporuku? hvala
dannyboy87 is offline  
Old 29.09.2008., 15:06   #2
a cuj..lexaurin nije slaba tableta.. moj stari ih pije ja tu i tamo uzmem koju kad ne mogu zaspati..uslagira me i spavam ko beba.. no, ne preporučujem to..ako se ne mozes koncentrirat na ucenje lijepo kupi tabletice lecitone dodu 120 kn pijes svako jutro 2.. pune su vitamina i sluze bas za uspostavljanje koncentracije lakse pamcenje i tako.. bas za ispite... tako da rađe to uzmi... a ako trebas nesto za smirenje probaj persen ili nešto na biljnoj bazi..mozes popiti vise komada...

hmmm ako ti ništa od tog ne odgovara odi doktorici reci kako se osjecas pa ce ti dati normabel.. jake tablete i djelotvorne... sretno!
Treci kamencic is offline  
Old 29.09.2008., 16:07   #3
hvala yakuza
probao i lecitone i persen, al ti perseni mi ama bas nista ne djeluju.... zato me zanima dal ima neka ljekarna u zg di se moze kupit nesto jace bez recepta?
za ovo kroz sta sad prolazim nece bit dovoljne biljne tablete...cisto da imam nesto da mi smiri zivce kad zagusti.
a zar nije normabel isto sto i apaurin? mislio sam da je to jace od lexaurina...
dannyboy87 is offline  
Old 29.09.2008., 17:02   #4
koliko ja znam apaurin je slabiji od lexaurina.. a normabel i lexaurin su tu negdje... tipa ja sam prosle godine imala problema sa mišićem u nozi.. jednostavno živac je radio i mišić je titrao bez prestanka.. valjda zbgo nervoze... žena mi je odmag prepisala normabel... normabel je definitivno za smirenje i za lakše zaspati.. no, nažalost koliko znam nece ti dati bez recepta..osim ako probas prodati pricu da ti je to ta za baku ali da ti je baka sva smetena i nije ti dala recept.. a ti se pravis glup da ni ne znas sto je lexaurin i da za to treba recept.. meni je jednom uspjelo
Treci kamencic is offline  
Old 29.09.2008., 17:59   #5
Quote:
dannyboy87 kaže: Pogledaj post
Imam problema sa koncentracijom pa me interesira dal neko ima iskustva s lexaurinom? i inace sam zivcana osoba po prirodi i tesko mi se koncentrirati dugo na nesto, npr. ucenje i slicno. U zadnje vrijeme mi se desilo puno ruznih stvari i malo sam se pogubio u svemu pa trebam nesto da me malo smiri tu i tamo a ne ide mi se doktoru zbog toga. zna li netko di bi mogao nabaviti lexaurin bez recepta ili ako imate neku drugu preporuku? hvala
Lexaurin je bromazepam, i spada u grupu benzodiazepina. U manjim količinama daje se za smanjenje duševne napetosti, nemira ili tjeskobe, i u manjim dozama ne utječe na motoričku aktivnost. Kod većih doza djeluje sedativno.
Isto kad se tjeskoba i napetost javljaju vezano za akoholni apstinencijski sindrom.
Depresivnim i psihotičnim bolesnicima bromazepam se ne smije davati kao samostalni lijek.
Inače, nitko ti ga neće dati bez recepta.
Mislim da bi za navedene simptome ginko biljne tablete bile savršene. Dat će ti teta u svakoj ljekarni.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Old 29.09.2008., 18:17   #6
Lexaurin je odličan za anxioznost i razdražljivost,nema u maloj dozi nikakav učinak na spavanje........jest da su prošle godine kad sam učila pod njim,ali učila sam odlično
Normabell je očajan
ždralexandrijka is offline  
Old 29.09.2008., 18:29   #7
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Lexaurin je odličan za anxioznost i razdražljivost,nema u maloj dozi nikakav učinak na spavanje........jest da su prošle godine kad sam učila pod njim,ali učila sam odlično
Normabell je očajan
A recept?
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Old 29.09.2008., 18:31   #8
Lexaurin stvara vrlo jaku naviku, i uopće ne vidim zašto bi ga gutao samo zato što si dekoncentriran?
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Old 30.09.2008., 15:49   #9
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Lexaurin je odličan za anxioznost i razdražljivost,nema u maloj dozi nikakav učinak na spavanje........jest da su prošle godine kad sam učila pod njim,ali učila sam odlično
Normabell je očajan
To,može biti točno,ali ti je neodgovorno tvrditi za ovaj lijek da je očajan a drugi je fantastičan jer je sve to relativno i idividualno, jer če nekome možda i bolje "sjesti" neki lijek koji se tebi neće svidjeti, što ovisi od osobe do osobe i o psihopatologiji dakako.Eto,ja znam osobu koja je totalno ovisna od leksaurina te ne može bez njega ikako funkcionirati,zbog anksioznosti i strahova unutrašnjih.
žacko1 is offline  
Old 02.10.2008., 21:17   #10
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
To,može biti točno,ali ti je neodgovorno tvrditi za ovaj lijek da je očajan a drugi je fantastičan jer je sve to relativno i idividualno, jer če nekome možda i bolje "sjesti" neki lijek koji se tebi neće svidjeti, što ovisi od osobe do osobe i o psihopatologiji dakako.Eto,ja znam osobu koja je totalno ovisna od leksaurina te ne može bez njega ikako funkcionirati,zbog anksioznosti i strahova unutrašnjih.
Ako sam osobno tjedan dana eksperimentirala s jednim i drugim, onda valjda mogu iznijet kakav je na mene bio efekt....niti sam JA= SVI niti su SVI =JA
oprost molim ako nije svakom tako
ždralexandrijka is offline  
Old 30.09.2008., 11:57   #11
Quote:
Yakuza kaže: Pogledaj post
koliko ja znam apaurin je slabiji od lexaurina.. a normabel i lexaurin su tu negdje...:
apaurin i normabel su potpuno isti lijek pod različitim imenima jer ga proizvode različite firme. Stvarno ne znam jel se više čudim onima koji se usude davati ovakve odgovore ili onima koji postavljaju ovakva pitanja na forumu pa se ravnaju po takvim odgovorima. Neki lijekovi se s razlogom izdaju samo na recept. Idi čovječe doktoru, pa se s njim dogovori, liječnici ti provjereno ne grizu, a najčešće znaju i nešto više od ove ekipe o lijekovima i liječenju.

I zašto modovi dozvoljavaju ovakve opasne igre na forumu?
onix is offline  
Old 30.09.2008., 15:02   #12
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
apaurin i normabel su potpuno isti lijek pod različitim imenima jer ga proizvode različite firme. Stvarno ne znam jel se više čudim onima koji se usude davati ovakve odgovore ili onima koji postavljaju ovakva pitanja na forumu pa se ravnaju po takvim odgovorima. Neki lijekovi se s razlogom izdaju samo na recept. Idi čovječe doktoru, pa se s njim dogovori, liječnici ti provjereno ne grizu, a najčešće znaju i nešto više od ove ekipe o lijekovima i liječenju.

I zašto modovi dozvoljavaju ovakve opasne igre na forumu?
Apaurin i normabel su isti, samo što normabel proizvodi belupo, i jeftiniji je od apaurina.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Old 29.09.2008., 23:19   #13
mene lexaurin uspava i zaspim ko beba.. tako da učenje pod lexaurinom je ravno nuli
normabel ista stvar..

ali smiri te..pa ne zivcanis..bar mene
Treci kamencic is offline  
Old 29.09.2008., 23:48   #14
Quote:
Yakuza kaže: Pogledaj post
mene lexaurin uspava i zaspim ko beba.. tako da učenje pod lexaurinom je ravno nuli
normabel ista stvar..

ali smiri te..pa ne zivcanis..bar mene
On je više za kratkotrajnu namjenu, npr. kad se anksioznost pojavljuje s nesanicom, ili psihosomatskom organskom ili duševnom bolesti, kod lexaurina, ako se radi o psihosomatskom oboljenju, tj uzrok je psihosomatski, uvijek se prepisuje barem s još jednim lijekom.
Nema koristi uzimati ih na svoju ruku, ne samo zato što izazivaju ovisnost, već zato što si ne možeš sama određivati koji ćeš lijek uzimati i u kojoj količini, naprosto zato što iako su oba benzodiazepini, imaju itekako drukčije djelovanje, npr. zabilježen je slučaj osobe koja je uzimala veće doze normabela, i izazvala kontraefekt, dakle, umjesto da je smiri bila je još nervoznija i imala napade plača.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Old 29.09.2008., 23:50   #15
ja znam da ja od leksica fino zaspim i to mi je super.. ne pijem ga svakodnevno.. tu i tamo kad sam zaista u komi
Treci kamencic is offline  
Old 29.09.2008., 23:54   #16
A već si i lexaurin i normabel probala? Od koliko mg lexaurina zaspiš?
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Old 30.09.2008., 00:05   #17
normabel sam dobila jer sam prošle godine imala problema s mišićem iznad koljena.. jednostavno je živac poceo titrati i titrao je 2 dana za redom bez prestanka..naravno ne mozes ni spavati koma.. pa mi je doktorica dala normabel da prestane i stvarno je

lexaurin uzmem od tate.. ponekad onu zelenu ponekad rozu.. sad ne znam koliko koja ima.. ali najčešće mu uzmem rozu i zaspim..zaspim ja od obavdije i drugi dan sam sva uspavana od tablete
Treci kamencic is offline  
Old 30.09.2008., 01:53   #18
Quote:
Yakuza kaže: Pogledaj post
normabel sam dobila jer sam prošle godine imala problema s mišićem iznad koljena.. jednostavno je živac poceo titrati i titrao je 2 dana za redom bez prestanka..naravno ne mozes ni spavati koma.. pa mi je doktorica dala normabel da prestane i stvarno je

lexaurin uzmem od tate.. ponekad onu zelenu ponekad rozu.. sad ne znam koliko koja ima.. ali najčešće mu uzmem rozu i zaspim..zaspim ja od obavdije i drugi dan sam sva uspavana od tablete
I jedan i drugi smanjuju napetost mišića, lexaurin čak i više od normabela, mislim da je zelena tableta lexaurina najjača, drži se bolje one roze, ta je, mislim 3 mg.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Old 30.09.2008., 02:52   #19
Ali može se raditi na lexaurinu.
Znam odrasle osobe koje najnormalnije priznaju da su pod tolkim stresom na poslu da si uzmu lexaurin, ali vjerojatno je to manja doza.
Mislim da i smrtno bolesne osobe dobivaju nešto za smirenje.
gnki2000 is offline  
Old 30.09.2008., 13:02   #20
onix ne znam baš koliko si u pravu jer moj tata vec godinama pije lexaurine apaurine normabele čak i neke druge tablete.. nešto za z.. u biti to je prepisao psihijatar... a doktorica mu je rekla da pije normabel umjesto apaurina i lexaurina..pa sad ne znam tko je tu lud i zašto bi mu dala isti lijek druge firme.. onak nema baš smisla zar ne... stoga nemoj ni ti toliko samouvjereno pricat o necem
Treci kamencic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.