Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2008., 17:05   #201
pa nebi ja trpio bol da netrebam... pravac hitna... a kak ti znas da u nasoj hitnoj ima dezurnog stomatologa ili zubara???? nije mi bila namjera hvaliti se da trpim bol niti nista, naprotiv, samo sam trazio malu pomoc da malo smanjim bol...
__________________
vidim te
fucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 17:12   #202
Quote:
fucker kaže: Pogledaj post
pa nebi ja trpio bol da netrebam... pravac hitna... a kak ti znas da u nasoj hitnoj ima dezurnog stomatologa ili zubara???? nije mi bila namjera hvaliti se da trpim bol niti nista, naprotiv, samo sam trazio malu pomoc da malo smanjim bol...
pa ako se ne raspitas gdje u gradu sta radi, neces ni ti doznat
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 17:50   #203
evo... bio sam na hitnoj... i ne radi....
__________________
vidim te
fucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 18:03   #204
Quote:
fucker kaže: Pogledaj post
evo... bio sam na hitnoj... i ne radi....
Čekaj, gdje ti živiš?
Ako si u ZG, u Domu zdravlja Siget u Novom Zagrebu hitna stomatološka uvijek radi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 19:05   #205
ima hitna stomatološka u dubravi!
mora postojat neka dežurna ljekarna,kupi si taj gel kojeg ivanica spominje,i sad slijedi najgori savjet jel imaš doma neke gadne rakijetine ili viskija??
natopi jednu blazinicu u taj alkohol,stavi ju kao oblog na taj zub. možeš i popit mali gutljaj i zadržati ga u ustima na području di se nalazi taj zub.
od tableta možeš uzet neki voltaren,tako sam ja lječila nateknuće zubnog mesa.
moja sućut znam kako je,mene sve bolesti uhavte nediljom i državnim praznicima
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 22:27   #206
nisam niti blizu zg.... zivim blizu vz... a mislim da niti u vz nema dezurne ljekarne...
__________________
vidim te
fucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 23:13   #207
Skuhaj si čak od kadulje i malo tim ispiraj.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 23:23   #208
jesam, i stavljao sam led i ispirao cajem od kamilice i stavljao obloge od kamilice na lice... nazalost... bol se smanjila, ali ne i oteklina....
__________________
vidim te
fucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 01:56   #209
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
waterpik technologies inc.

www.waterpik.com

pazi, kvalitetu prati i cijena
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Kupila prije pet godina, cijena dizazstr. Isplatila se svaka kuna. Mislim da ih možeš nabaviti samo preko firmi koje uvoze stomatološke materijale. Ili skoknut do Austrije. Bar je tada tako bilo.
Evo kupio sam ja nedavno oralni tuš tj. tuš za zube. Na stranicama waterpik-a je naveden zastupnik za Hrvatsku, neka firma "Apolonia" iz Labina. Nemaju to uopće na njihovim stranicama (bar nisam vidio). Nazvao sam ih telefonom, uzeli su mi podatke i poslali to kombijem preko neke firme. Naručio i platio u četvrtak, stiglo u ponedjeljak (kažu da obično dobiješ odmah sljedeći dan).

Imaju izbor između 2, skuplji i jeftiniji. Sa skupljim dobiješ besplatno i prijenosni tuš za putovanja. Ja sam uzeo taj skuplji.

Waterpik oralni tuš WP 100 Ultra - 685 kn
Waterpik oralni tuš WP 360 Travel - 0 kn (inače navodno košta 370 kn + PDV)
Trošak pakiranja i slanja 22 kn

Ukupno 707 kn
+ PDV 155,54 kn
--------------------
SVEUKUPNO 862,54 kn


Kvaliteta izgleda dosta dobro, made in China ali nadam se da će izdržati bar 5-7 godina. Danas je valjda sve made in China.
zgoditak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 20:28   #210
Nije mi namjera poricati da je higijena zubi apsolutno neophodna protiv krvarenja desni ali meni su desni krvarile u trudnoci i zubarica je rekla da je to bilo radi viska/manjka ( sta vec) estrogena.
gob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:42   #211
krv iz zuba i ruke

muče me dvije stvari; prva,

KRV IZ ZUBA
tj. iz mesa, svaki put kad perem zube počne mi krv teć' i četkica bude krvava.. i to u zadnjih dva tjedna. u čemu je problem?

i druga,

RUKE
do prije tjedan dana to nisam ni shvatila, kada okrenem ruku prema dolje i okrenem prema gore, sva bude crvena (normalno) s bijelim točkicama i pitam tri različite osobe što mi je i jedna veli da mi nedostaje c vitamina, druga da se krv nije ravnomjerno rasprostranila ili što već, a treća da stalno paničarim da imam nešto. i također kad gledam prste od sebe i od drugih moji su uvijek, ali uvijek crveni kao paprika. što mi je?

zahvaljujem se na odgovoru unaprijed
__________________
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get
GingerSnaps is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 01:09   #212
Imaš li neke modrice po tijelu? Kad se lupiš ostaju li modrice dugo?

Uzimaš li trenutno lijekove radi nečega?

Moguće je da imaš manjak vitamina, ali i da imaš manjak trombocita (krvnih pločica koje su zadužene za zgrušnjavanje krvi). To može biti uslijed infekcije ili posljedica trošenja nekog lijeka (ako si uzimala neki lijek radi nečeg drugog u zadnjih par mjeseci).

Može biti neki drugi disbalans mehanizma za zgrušavanje krvi, anemija (slabokrvnost), aplastična anemija a može biti i leukemija.

Trebala bi svakako napraviti kompletnu krvnu sliku ovaj tjedan. Odi u ponedjeljak do doktora opće prakse koji će ti dati uputnicu za laboratorij. Što god bilo ne moraš se bojati, sve što sam nabrojala se danas jako uspješno liječi.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 03:03   #213
Imala sam modricu na lijevoj ruci i to sam imala tri možda četiri dana.

Kakva leukemija? Isus i Bog! Napravila sam bila nalaz, ali sam zaboravila otići
__________________
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get
GingerSnaps is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 17:58   #214
Quote:
GingerSnaps kaže: Pogledaj post

KRV IZ ZUBA
tj. iz mesa, svaki put kad perem zube počne mi krv teć' i četkica bude krvava.. i to u zadnjih dva tjedna. u čemu je problem?
gingivitis,možda?
koliko često pereš zube? jel pušiš?
znam da se to može javiti i kod nedostatka vitamina.
svakako si odi napravi nalaz krvi.i pokupi ga ovaj put.
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:24   #215
Quote:
zgoditak7 kaže: Pogledaj post
Evo kupio sam ja nedavno oralni tuš tj. tuš za zube. Na stranicama waterpik-a je naveden zastupnik za Hrvatsku, neka firma "Apolonia" iz Labina. Nemaju to uopće na njihovim stranicama (bar nisam vidio). Nazvao sam ih telefonom, uzeli su mi podatke i poslali to kombijem preko neke firme. Naručio i platio u četvrtak, stiglo u ponedjeljak (kažu da obično dobiješ odmah sljedeći dan).

Imaju izbor između 2, skuplji i jeftiniji. Sa skupljim dobiješ besplatno i prijenosni tuš za putovanja. Ja sam uzeo taj skuplji.

Waterpik oralni tuš WP 100 Ultra - 685 kn
Waterpik oralni tuš WP 360 Travel - 0 kn (inače navodno košta 370 kn + PDV)
Trošak pakiranja i slanja 22 kn

Ukupno 707 kn
+ PDV 155,54 kn
--------------------
SVEUKUPNO 862,54 kn


Kvaliteta izgleda dosta dobro, made in China ali nadam se da će izdržati bar 5-7 godina. Danas je valjda sve made in China.


hej! i mene zanima taj watepick! naručila bi ga i ja ali me zanima koliko je jak mlaz jer sam kupila neki u apoteci koji se namontira na pipu ali je žali Bože 300 kuna. mlaz ja slab, ja sam očekivala puno više od toga tako da sad stvarno me zanima kako taj tvoj fukcionira, zamalo sam kupila onaj od oral.b ali sam sad vidjela i ovaj pa sam u teškim dilemama... tnx
SIVKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:24   #216
Quote:
zgoditak7 kaže: Pogledaj post
Evo kupio sam ja nedavno oralni tuš tj. tuš za zube. Na stranicama waterpik-a je naveden zastupnik za Hrvatsku, neka firma "Apolonia" iz Labina. Nemaju to uopće na njihovim stranicama (bar nisam vidio). Nazvao sam ih telefonom, uzeli su mi podatke i poslali to kombijem preko neke firme. Naručio i platio u četvrtak, stiglo u ponedjeljak (kažu da obično dobiješ odmah sljedeći dan).

Imaju izbor između 2, skuplji i jeftiniji. Sa skupljim dobiješ besplatno i prijenosni tuš za putovanja. Ja sam uzeo taj skuplji.

Waterpik oralni tuš WP 100 Ultra - 685 kn
Waterpik oralni tuš WP 360 Travel - 0 kn (inače navodno košta 370 kn + PDV)
Trošak pakiranja i slanja 22 kn

Ukupno 707 kn
+ PDV 155,54 kn
--------------------
SVEUKUPNO 862,54 kn


Kvaliteta izgleda dosta dobro, made in China ali nadam se da će izdržati bar 5-7 godina. Danas je valjda sve made in China.


hej! i mene zanima taj watepick! naručila bi ga i ja ali me zanima koliko je jak mlaz jer sam kupila neki u apoteci koji se namontira na pipu ali je žali Bože 300 kuna. mlaz ja slab, ja sam očekivala puno više od toga tako da sad stvarno me zanima kako taj tvoj fukcionira, zamalo sam kupila onaj od oral.b ali sam sad vidjela i ovaj pa sam u teškim dilemama... tnx
SIVKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 18:17   #217
Da ne otvaram sad novi topik... a tiče se ove teme...

U zadnje vrijeme mi krvarenje desni, ali ne kad perem zube, već tokom dana samo osjetim da imam krvi u ustima. Nije to previše krvi, ali dovoljno da me uplaši. Nedavno sam bila kod zubara i bilo je sve ok sa zubima. Znači li to krvarenje da mi fali nekih vitamina ili??

Jel ima tko sličnih problema?
Search-06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 18:41   #218
Quote:
Search-06 kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram sad novi topik... a tiče se ove teme...

U zadnje vrijeme mi krvarenje desni, ali ne kad perem zube, već tokom dana samo osjetim da imam krvi u ustima. Nije to previše krvi, ali dovoljno da me uplaši. Nedavno sam bila kod zubara i bilo je sve ok sa zubima. Znači li to krvarenje da mi fali nekih vitamina ili??

Jel ima tko sličnih problema?
kod žena se to najčešće događa kod hormonalnih promjena,možda je trudnoća u pitanju ili nekakav prolazni hormonalni dizbalans,stres,...
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:29   #219
Hvala na odgovoru, odmah mi je lakše. U zadnje vrijeme imam neku strku na poslu, pa bit će da je to od stresa. Iako je stres uglavnom normalna stvar, nastojim ga maksimalno izbjegavati, ali nekad jednostavno zbog previše posla, a premalo sna, dolazi do poremećaja u organizmu, kojih nismo svjesni sve dok simptomi ne isplivaju na površinu.
Search-06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:37   #220
Ja imam isti problem, treniram karate i dost je nezgodno kad stavim gumu za zube, izvadim je a puna krvi pa svi misle da me lik razbio

Malo mi pomaže Parodontax pasta...jedino nakon nje mi ne krvare desni kad perem zube.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.