Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2013., 20:16   #7461
Quote:
Ava Lena kaže: Pogledaj post
te gumice, jel to ovak izgleda?


jer po ovoj slici meni to izgleda da ne možeš pošteno ni usta otvorit s tim čudom? jel se stalno nose ili se skidaju (tipa kad se jede)?
ja zasad imam samo gonji, donji stavljam kroz idućih tjedan-dva. s gornjim stvarno nemam nikakvih problema, normalno jedem, boli samo dva-tri dana nakon kontrole, i to malo, ništa strašno. većinu vremena i zaboravim da imam aparatić
al kad gledam kompletnu tu opremu u ustima, a pogotovo te gumice, stvarno imam dojam da s tim ne možeš ni pričat, ni jest, ni niš
To su te gumice. Ima i svakakvih, one skroz sitne ti malo onemogućavaju jače otvaranje usta, ali s vremenom se rastegnu pa bude ok. Nosi se po uputama ortodonta, a obično se skidaju kad jedeš. Možeš normalno pričat, čak možeš i jest ako se potrudiš. Ne smetaju previše (ovisi kakve, koliko i gdje ih imaš)
Ivana2711 is offline  
Old 03.09.2013., 21:52   #7462
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Eh, mislim da nema nekog pravila- to ti je individualno. Ja sam cini mi se nosila oko pola godine.
Pola godine?? A ja jos ne mogu puno po danu nositi pa cu ja garant onda i duze. Uci cu povijest kao prva osoba koja je nosila aparatic 6 godina!
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 03.09.2013., 22:07   #7463
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Meni kad je skinula aparatic, rekla je do iduceg pregleda da nosim retainer sto vise to bolje. Ja sam ga skidala samo kad sam jela i prala zube, i tako dva i pol mjeseca. Na iducem pregledu mi je rekla da mogu poceti nositi samo nocu, ali ja sam polako smanjivala i sad stavim sat-dva prije spavanja i skidam kod prvog jutarnjeg pranja zubi.
Nije mi problem to nocno nosenje, ako ce sprijeciti pomicanje ja mogu bez frke to nositi do kraja zivota.
Tako si i ja mislim, nosit ću ga noću i po doma i kad više ne budem trebala

Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Mobilni retainer je uvijek plasticna udlaga obikovana po tvojem zagrizu, a retencija opcenito nema nikakve veze s mobilnim aparaticem.
Jedna od vrsta retencija je i mobilni aparatić...to se, kao što sam već napisala, rijetko daje, ali ipak postoji

Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Pa ja sam nekako i gledala da cu ga nositi po noci do kraja zivota Ali nisam racunala na nosenje 24 sata na dan toliko dugo,, ma vidjeti cu sto mi kaze ortodontica.

Ja te gumice nisam uopce nosila, i izgleda da necu jer mi se blizi kraj terapije, sto mi je odlicno jer od cijelog procesa nosenja aparatica najvise sam se grozila bas tih gumica. Nosim aparatic samo radi zagriza a zagriz je trenutno savrsen

A mozda se ja tu sad veselim a dobijem ih na sljedecem pregledu
U 90% slučajeva se nose gumice, a ti i ja ćemo izgleda biti u ovih 10%

iako, orto mi je rekla da se gumice osim za namještanje zagriza, mogu nositi i za njegovo učvršćivanje što god to značilo, tako da se nemoj nadati prerano....ugl, ako nam i daju gumice na kraju terapije, izdržat ćemo i to za lijepe zubeke
uostalom, ako ne nosiš gumice, nisi u potpunosti osjetio sve čari aparatića
Lua is offline  
Old 03.09.2013., 22:09   #7464
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Pola godine?? A ja jos ne mogu puno po danu nositi pa cu ja garant onda i duze. Uci cu povijest kao prva osoba koja je nosila aparatic 6 godina!
Jel su ti se popravili zubi? Jel si imala vece probleme s zubima?
__________________
čovjekzg is offline  
Old 03.09.2013., 22:18   #7465
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post

U 90% slučajeva se nose gumice, a ti i ja ćemo izgleda biti u ovih 10%

iako, orto mi je rekla da se gumice osim za namještanje zagriza, mogu nositi i za njegovo učvršćivanje što god to značilo, tako da se nemoj nadati prerano....ugl, ako nam i daju gumice na kraju terapije, izdržat ćemo i to za lijepe zubeke
uostalom, ako ne nosiš gumice, nisi u potpunosti osjetio sve čari aparatića


na boldano

Imam pregled drugi petak pa cemo vidjeti
Galadriel is offline  
Old 04.09.2013., 09:20   #7466
Quote:
čovjekzg kaže: Pogledaj post
Jel su ti se popravili zubi? Jel si imala vece probleme s zubima?
Ma kakvi. Nikakvi veći problemi. Gornji zubi su valjda milimetar išli u lijevo. Sitna necentriranost. I dala sam se nagovoriti na to smeće radi kojeg mi socijalni život trpi već skoro 5 godina, izvadila mi je jedan zub (kojeg naravno nije trebalo vaditi) radi kojeg sad imam razmak i ne znam čime ću popuniti jer ne želim implantat ni most, i sad se još moram boriti s tim gumicama tko zna koliko.

Sad neka mi još netko kaže da mi može doći do dekalcifikacije i vrištat ću. A imam stvarno lijepe bijele zube. I sve sam sad uništila.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 04.09.2013., 10:43   #7467
Iskreno, nisam čuo za fiksnu ortodontsku terapiju koja traje 5-6 godina...sve mi se čini da je netko negdje zaj... stvar
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 04.09.2013., 10:53   #7468
Dr. Ana Parčina ili Dr. Jasminka Pevalek

Pozdrav, odlučujem među dvima stomatologinjama dr. Ana Parčina i Dr. Jasminka Pevalek. Ima li iko iskustva sa jednom jer želim staviti aparatič ali neznam koju jer nema nikakvih preporučila na forumih. Molim za mnjenja ako ste imali iskustva sa kojom?
Lokness is offline  
Old 04.09.2013., 10:53   #7469
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Ma kakvi. Nikakvi veći problemi. Gornji zubi su valjda milimetar išli u lijevo. Sitna necentriranost. I dala sam se nagovoriti na to smeće radi kojeg mi socijalni život trpi već skoro 5 godina, izvadila mi je jedan zub (kojeg naravno nije trebalo vaditi) radi kojeg sad imam razmak i ne znam čime ću popuniti jer ne želim implantat ni most, i sad se još moram boriti s tim gumicama tko zna koliko.

Sad neka mi još netko kaže da mi može doći do dekalcifikacije i vrištat ću. A imam stvarno lijepe bijele zube. I sve sam sad uništila.
Koji zub si vadila? Ja sam morala cetvorku (nevezano za aparatic) i aparatic mi je zatvorio rupu u roku od cca godine, godine i pol dana. Ne razumijem zasto bi radila most ako vec nosis aparatic, ako je meni uspio zatvoriti rupu od cetvorke (koja je dosta naprijed i dosta se zubiju moralo pomicati da bi se zatvorila)
Galadriel is offline  
Old 04.09.2013., 10:59   #7470
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Koji zub si vadila? Ja sam morala cetvorku (nevezano za aparatic) i aparatic mi je zatvorio rupu u roku od cca godine, godine i pol dana. Ne razumijem zasto bi radila most ako vec nosis aparatic, ako je meni uspio zatvoriti rupu od cetvorke (koja je dosta naprijed i dosta se zubiju moralo pomicati da bi se zatvorila)
Pa i kod mene je četvorka. Sad mi ništa nije jasno. Uopće nije spominjano zatvaranje. Kao tu ćemo nešto umjetno, a govora o tome da se može zatvoriti s ovim zubima iza, nije riječi bilo. Zar ti veliki zubi odostraga, ako se pomaknu naprijed, neće poremetiti zagriz. I zar se uopće ti ogromni zubi od iza mogu vući naprijed?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 04.09.2013., 11:17   #7471
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Pa i kod mene je četvorka. Sad mi ništa nije jasno. Uopće nije spominjano zatvaranje. Kao tu ćemo nešto umjetno, a govora o tome da se može zatvoriti s ovim zubima iza, nije riječi bilo. Zar ti veliki zubi odostraga, ako se pomaknu naprijed, neće poremetiti zagriz. I zar se uopće ti ogromni zubi od iza mogu vući naprijed?
Pa iz osobnog iskustva mogu reci da se mogu pomicati,,nemam vise ni sicusnu rupicu!! Zagriz se ne poremeti sigurno, jer jedan od razloga zasto uopce nosim aparatic je zagriz i vjerovatno ne bi zatvarali da je problem za njega,,ali i on je sada skoro savrsen. Stvarno ne razumijem zasto ti to nije ni predlozila

Mene ortodontica nije ni pitala ali bilo mi je normalno da ce to zatvoriti pomicanjem. Jos prije stavljanja mi je zubarica rekla da preporuca izvaditi zub bas zato jer ce se to ionako ispraviti kad budem nosila aparatic,,znaci nije bilo ni govora o mostu ili sl. (na most ne bi pristala, a oni implatanti su dosta skupi )

cek tebi je ona izvadila taj zub prije stavljanja, prije 5 godina i jos se nista nije zatvorilo?? mozda samo pokusavaju iskamciti jos para za implatant
Galadriel is offline  
Old 04.09.2013., 11:36   #7472
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Pa iz osobnog iskustva mogu reci da se mogu pomicati,,nemam vise ni sicusnu rupicu!! Zagriz se ne poremeti sigurno, jer jedan od razloga zasto uopce nosim aparatic je zagriz i vjerovatno ne bi zatvarali da je problem za njega,,ali i on je sada skoro savrsen. Stvarno ne razumijem zasto ti to nije ni predlozila

Mene ortodontica nije ni pitala ali bilo mi je normalno da ce to zatvoriti pomicanjem. Jos prije stavljanja mi je zubarica rekla da preporuca izvaditi zub bas zato jer ce se to ionako ispraviti kad budem nosila aparatic,,znaci nije bilo ni govora o mostu ili sl. (na most ne bi pristala, a oni implatanti su dosta skupi )

cek tebi je ona izvadila taj zub prije stavljanja, prije 5 godina i jos se nista nije zatvorilo?? mozda samo pokusavaju iskamciti jos para za implatant
Vađen je u početku, da. Skroz jedan iza lijevo gore. I onda smo zub po zub pomicali sve u lijevo, da dobijemo centar. I na kraju je ostala ta rupa kod cetvorke gore desno i onda je bilo samo pitanje što želim, implantat ili most. A što je najbolje išla sam po drugo mišljenje kod druge ortodontice i ta isto nije ništa predložila za zatvaranje. Samo da mi preporuča više implantat ili in lay most. I to je to. Možda kod mene ne može onda. Ma idem ja po treće mišljenje. Mislim, netko tu gadnu budalu od mene radi. Javit ću povratno što je treća rekla.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 04.09.2013., 15:30   #7473
Quote:
$avannah kaže: Pogledaj post
je li to onaj doktor što je dosta jeftiniji od ostalih?
meni su rekli da on više ne radi... znači nije istina?
zašto nisi zadovoljna?

pa da malo je jeftiniji.
neljubazan je, čak i bezobrazan, grub, odlomijo mi je jedan zub malo. i sad kad mi je skinuo aparatic, nije dobro pobrusio ljepilo, i zubi nisu skroz ravni i dalje su malo vani.
leonalea is offline  
Old 04.09.2013., 15:35   #7474
Meni je moja ortodontica rekla da se gumice za zagriz nose minimalno 6 mjeseci pa se onda dalje gleda po napretku. Ja svoje nosim 5 mjeseci i napredak je ocit tako da jos samo mjesec i onda ce mi ove neke estetske stvari popravit i bye-bye aparatic inace u 12 mjesecu ce bit 2 godine da ga imam. Zubi prije uzas zivi. Moze mi neko objasnit kako da sliku stavim?!
Feferonka is offline  
Old 04.09.2013., 15:41   #7475
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Pa i kod mene je četvorka. Sad mi ništa nije jasno. Uopće nije spominjano zatvaranje. Kao tu ćemo nešto umjetno, a govora o tome da se može zatvoriti s ovim zubima iza, nije riječi bilo. Zar ti veliki zubi odostraga, ako se pomaknu naprijed, neće poremetiti zagriz. I zar se uopće ti ogromni zubi od iza mogu vući naprijed?
Ja sam vadila tri mlijecna zuba- cetvorka na desnoj strani i 3 i 4 na lijevoj. Na ijevoj je u desnima bio impaktirani ocnjak koji se spustio ali je svejedno ostala rupa koju je trebalo popuniti. Na desnoj strani je bila pozamasna jer taj mlijecni zub nije bas bio mali.
Zubi su mi se spojili nakon godinu i pol aparatica-to je jos bilo kod prvog ortodonta koji je bio koma.
Kad sam dosla do sadasnje ortodontice fino mi je nastimala taj balans u gornjoj celjusti da se ni ne kuzi da imam znacajnu hipodonciju.

Ja i dalje stojim kod misljenja da je nesto trulo u drzavi Danskoj sto se tice tvoje terapije.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 04.09.2013., 15:48   #7476
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ja sam vadila tri mlijecna zuba- cetvorka na desnoj strani i 3 i 4 na lijevoj. Na ijevoj je u desnima bio impaktirani ocnjak koji se spustio ali je svejedno ostala rupa koju je trebalo popuniti. Na desnoj strani je bila pozamasna jer taj mlijecni zub nije bas bio mali.
Zubi su mi se spojili nakon godinu i pol aparatica-to je jos bilo kod prvog ortodonta koji je bio koma.
Kad sam dosla do sadasnje ortodontice fino mi je nastimala taj balans u gornjoj celjusti da se ni ne kuzi da imam znacajnu hipodonciju.

Ja i dalje stojim kod misljenja da je nesto trulo u drzavi Danskoj sto se tice tvoje terapije.
Yup, izgleda. A termin za treće mišljenje sam danas evo dogovorila. Idući tjedan idem. Pa baš da vidim što će ovaj ortodont reći.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 04.09.2013., 16:08   #7477
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Koji zub si vadila? Ja sam morala cetvorku (nevezano za aparatic) i aparatic mi je zatvorio rupu u roku od cca godine, godine i pol dana.
Nadam se da će i meni tako.... rekla je da ću morati vaditi gornje obe četvorke + vadio sam gornju cijelu šesticu (napola pokvaren bio) + imam duplu dvojku, znači imam 3 dvojke..

Quote:
Feferonka94 kaže: Pogledaj post
Moze mi neko objasnit kako da sliku stavim?!
Pogledaj ovdje, sve je lijepo objašnjeno
__________________
čovjekzg is offline  
Old 04.09.2013., 16:50   #7478

Evo mojih zubica prije aparatica, ovo je jedina slika koju imam(izrezala sam lice) jer sam se izbjegavala slikavat. Kad budem na kontroli pitat cu ortodonticu da slikam otisak pa ce se sve vidjet. Ovo su gornji, nadam se da vidite razmak tj koliko su jedinice ispred ostalih, donja celjust je bila skroz naguzvana al se uspjela rijesit bez vađenja zubi, najgore sto sam prosla je bilo stvaranje razmaka dole s nekim nastavkom koji izgleda kao rucna pila
Feferonka is offline  
Old 04.09.2013., 18:03   #7479
Quote:
čovjekzg kaže: Pogledaj post
Nadam se da će i meni tako.... rekla je da ću morati vaditi gornje obe četvorke + vadio sam gornju cijelu šesticu (napola pokvaren bio) + imam duplu dvojku, znači imam 3 dvojke..
Ma tebi ce biti jos brze kako imas i viska zubiju Ja sam je morala vaditi jer je bila pokvarena
Galadriel is offline  
Old 04.09.2013., 20:36   #7480
Quote:
Ivana2711 kaže: Pogledaj post
To su te gumice. Ima i svakakvih, one skroz sitne ti malo onemogućavaju jače otvaranje usta, ali s vremenom se rastegnu pa bude ok. Nosi se po uputama ortodonta, a obično se skidaju kad jedeš. Možeš normalno pričat, čak možeš i jest ako se potrudiš. Ne smetaju previše (ovisi kakve, koliko i gdje ih imaš)
hvala ajd sad mi je malo lakše
Ava Lena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.