Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2006., 11:29   #1
Prozorske klupcice

Trebam prozorske klupcice pa neznam dal da uzmem umjetni kamen ili pravi kamen ( mramor ili granit, sto je vec bolje ). Nasao sam na netu cijene umjetnog kamena www.ekokamen i www.kropal.hr ) ali neznam koja je pravog kamena pa molim pomoc oko cijene te iskustva sa umjetnim kamen i prednosti/mane u odnosu na pravi kamen.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:13   #2
Kamenje, kod klesara (sjeverozapadna HR), "Rosa Beta" (onak, špricano crno-bijelo-sivo-roza), kvadrat 725 kn (cijena iz 2003.), 850 kn (cijena iz 2000.). Tada su mi, naime, trebale; ne znam kakva je cijena danas, ali bi mogla biti oko 100 EUR/m2.

Naravno, cijena ovisi o vrsti kamena. Vidjeh neki talijanski, najodvratnije plave boje koja se zamisliti može, uz cijenu od ~2000 kn/m2.

U principu, prošetaš dvorištem i kao best buy izabereš nešto što ti se sviđa, a da ima umjerenu cijenu.

Umjetni "kamen" nije kamen ; nismo ga uzimali u obzir, tako da ne mogu reći valja li ili ne. Pravi kamen je ... well, kamen. Tvrd, težak i postojan.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:18   #3
Pogledaj www.horti-gr.t-com.hr
To je u Garesnici, oni vrse i dostavu.
Imaju i umjetni i pravi kamen po povoljnim cijenama.
Mi smo narucili od umjetnog kamena klupcice i radnu plocu za kuhinju, jos nije montirano, tako da nemam iskustva.Znam samo da je isti takav umjetni kamen vise nego duplo skuplji u Zagrebu.
nacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 00:37   #4
Upravo je i mene to zanimalo. Mi smo kupili u Jadrankamenu vanjske klupčice i to mramor. bijele su sa malo onako ukrasnog. 1200 kn , za 7 prozora mislim da je sve skupa bilo nekih 2 kvadrata ali nisam sigurna.
Sad mi trebaju unutarnje ali ne bih uzimala isto mramor, može nešto i jeftinije.
Baš sam na mukama...
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 09:59   #5
Prije malo sam kupovao klupčice (Rijeka), cijene su šarolike, uglavnom oko 100-150 EUR/m2. Te se cijene odnose na granit.

Za mramor sam iz puno usta čuo da nije baš fantastičan za klupčice jer je porozan i tako da ti recimo mrlja od crnog vina (oni lijepi krugovi koje čaša ostavlja) nikako ne ide dolje.
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 15:08   #6
PRIRODNI GRANITNI KAMEN JE JEDNOSTAVNO NAJBOLJI. U BLIZINI CRKVE U STENJEVCU IMAŠ DVA KLESARA I IMAJU NAJPOVOLJNIJE CIJENE, OD NEKIH 600 kn/m2, PA NA VIŠE, OVISNO O VRSTI, U TOJ CIJENI JE REZANJE NA MJERU I OBAVEZNO TRŽI DA TI UREŽU I OKAPNICU.
krun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 11:44   #7
Quote:
krun kaže:
PRIRODNI GRANITNI KAMEN JE JEDNOSTAVNO NAJBOLJI. U BLIZINI CRKVE U STENJEVCU IMAŠ DVA KLESARA I IMAJU NAJPOVOLJNIJE CIJENE, OD NEKIH 600 kn/m2, PA NA VIŠE, OVISNO O VRSTI, U TOJ CIJENI JE REZANJE NA MJERU I OBAVEZNO TRŽI DA TI UREŽU I OKAPNICU.
Ja se s time slažem 100%.
KÄRCHER is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 10:24   #8
granit je apsolutno najbolji izbor što se kvalitete tiče, ali granit nemaš u npr bež boji, točnije imaš al to onda malo više košta također, postoje 2 cm i 3 cm klupčice i razlika je u cijeni...za ljubitelje solidnog izgleda 3 cm je svakako izbor. moja preporuka za ljubitelje bež kamena je kanfanar ili selina, prirodni vapnenac. umjetni kamen je doista jako mekan i lako se izgrebe
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 11:52   #9
Evo ukratko sve sto morate znati o prozorskim klupcicama.

Mramor: Estetski najljepsi ali i najlosiji izbor za prozorsku klupcicu. Mramor je vrlo porozan zbog cega dolazi do lomljenja, krhotina i ogrebotina. Takoder zbog svoje poroznosti upija tekučine kao što su crno vino ili bilo koje druge akresivne tekucine. Jednom kad na mramoru dobijete trag od crnog vina, nema sanse da ih se rijesite. Takoder po zimi moze upijati vlagu, i ukoliko temperatura padne ispod 0 stupnjeva dolazi do zaleđivanja i pucanja.

Granit: Granitu je največa mana slabi izbor uzoraka. Sto se kvalitete tiče mnogo je gušči od mramora ali i nešto skuplji. Mane teoretski ima iste kao i mramor samo je vjerojatnost ipak vrlo mala da ce te imati probleme s Granitom.

Umjetni mramor (Polimramor):
Ovo zapravo uopce nije "umjetni mramor" nego se sastoji od 80% mljevenog mramora i 20% prirodnih smola. Smjesa se ljeva u kalupe i stvrdne. Dobijete klupicu koje je identicna mramornoj (po izgledu) no bez svih mana navedenih gore. Postoje i klupice od granita koje se dobiju istim postupkom kao i polimramorne. Te dvije vrste klupica su daleko najkvalitetnije, jer im je gustoca mnogo veca nego kod mramora i granita. Jedina im je mana sto se za razliku od mramora i granita ne daju dalje obradivati (polirati i rezati). Znaci ima nekoliko standardnih oblika koji se prodaju a prodaju se po mjeri. No i tu ima velike razlike u kvaliteti od proizvođača do proizvođača. Ali da ne reklamiram nikoga, detaljne informacije dajem na PM.

Prirodne kamene kao sto su bracki kamen i slicno treba izbjegavati.

Moj savijet je ili granit ili polimramor. Granit je prirodan a polimramor je estetskiji.
--NIGHTLIFE-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 10:46   #10
malo ti previše reklamiraš umjetni kamen ili mramor, votever. nije ni blizu na razini granita, nikad neće biti. naravno, za prozorske klupčice je ok, no probaj ga staviti na stepenice
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 23:33   #11
Pa u naslovu i piše "prozorske klupice". Za stavit pod prozor mramor ne dolazi u obzir a kvaliteta granita i polimramora je usporediva. Prednost polimramora je ta sto ima uvjerljivo vise uzoraka i sto je mozda nesto dugotrajniji. Provjeri gdje želiš.

No za stepenice stoji da je granit najbolje riješenje.

No ne želim ništa reklamirati nego iskljucivo dajem savijete.
--NIGHTLIFE-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 00:47   #12
tema je prozorske klupcice,
pa da se ubacim
frendica je mijenjala stolariju,stavili su nekakve pvc klupcice unutra,
i spucale su nakon par mjeseci,zasto?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 10:31   #13
Quote:
--NIGHTLIFE-- kaže:
Pa u naslovu i piše "prozorske klupice". Za stavit pod prozor mramor ne dolazi u obzir a kvaliteta granita i polimramora je usporediva. Prednost polimramora je ta sto ima uvjerljivo vise uzoraka i sto je mozda nesto dugotrajniji. Provjeri gdje želiš.

No za stepenice stoji da je granit najbolje riješenje.

No ne želim ništa reklamirati nego iskljucivo dajem savijete.
kako je to kvaliteta granita i polimramora usporediva ako ga ne možeš staviti na stepenice? i nije dugotrajniji, ne može to biti, granit je odličan i vrlo nezahtjevan i uvijek najbolje rješenje radi svoje tvrdoće, malog upijanja vode i stalnosti, tako i za prozorske klupčice. i granit nećeš tako lako izgrebati za razliku od tog tvog polimramora
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:38   #14
Smile

Ja sam nedavno trebala prozorske klupice. Kupila sam ih u Gra-mram, Koturaška ulica 53. Ljude bi svima preporučila, doista posavjetuju što je dobro a što ne. Dakle, isporuka brza, a cijena ovisi o kvaliteti. Jeftinija klupčica negdje oko 100 kn/m'.
Apsolutno sam za mramor. Ekološki najprihvatljiviji prirodni kamen. Od prirodnog mramora napravljena je i Akropola. Kao što znamo još je na istom mjestu.
marinav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 19:48   #15
Kakve su od kamen Kanfanara ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:05   #16
http://www.vigra.hr/materijali.html
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 08:02   #17
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Kakve su od kamen Kanfanara ?
Pa po imenu bi reko neke pljugerske
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 09:20   #18
Ako su klupčice vanjske, OBAVEZNO pravi kamen i min debljine 3cm s urezanom okapnicom !
O vrsti kamena ovisi kolika je planirana investicija, ali nemojte ići na porezne
putnik57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 09:20   #19
sorry, porozne
putnik57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 09:31   #20
Wink

Slažem se sa "marinav". I ja sam kupovala prozorske klupice u Gra-mram.
Firma ima web stranicu www:mramor.savjeti.com
Tako sam ih našla. Super su. Najbolji izbor mramora koji je prihvatljive cijene. Ima i granita.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.