Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2006., 22:54   #1
''Grička vještica'' - Marija Jurić Zagorka

ne znam je li ova tema već bila, malo bacih oko, čini mi se da ove godine nije.

uglavnom, pa da vas pitam..jeste li pročitali, ako da, koliko ste tad bili stari (obično Zagorku povezuju su romantičnim tinejđericama pa zato...), što vam se, ili nije, svidjelo itd.
osobno, kao nepopravljiva romantičarka, ostala sam fascinirana cijelim zagorkinim opusom,a posebno ovim ciklusom, prije svega načinom na koji je uklopila cijeli povijesni kontekst u fabulu...
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 23:01   #2
12 godina... oh kako sam patila sto nemam plavu kosu do koljena
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 14:25   #3
Quote:
Hella Good kaže:
ne znam je li ova tema već bila, malo bacih oko, čini mi se da ove godine nije.

uglavnom, pa da vas pitam..jeste li pročitali, ako da, koliko ste tad bili stari (obično Zagorku povezuju su romantičnim tinejđericama pa zato...), što vam se, ili nije, svidjelo itd.
osobno, kao nepopravljiva romantičarka, ostala sam fascinirana cijelim zagorkinim opusom,a posebno ovim ciklusom, prije svega načinom na koji je uklopila cijeli povijesni kontekst u fabulu...
Prvo sam od nje čitao Kći Lotršćaka jer je bilo za lektiru i bila mi je izvrsna, taj ugođaj, obrati, napetost, priča... A onda sam kasnije počeo čitati Gričku vješticu, i odličan roman, drugi dio je bio malo razvučena sapunica, ali isto odlična, toliko obrati, preljubi, prijevare, spletke, tu najviše pamtim opis završetka... A treći dio je malo slabiji.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 23:03   #4
Gricka vještica.

I svi oni opisi Zagreba kakav je nekad bio. :zaljubljena u gornji grad:

Još uvijek cekam svog Sinišu. Siniša, gdje si?! Siniša?!? Sinišaaa!!!



Kad sam citala Gricku vješticu onak sam si šparala, citala sam ju po malo da mi dulje traje.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 23:20   #5
joj, grička vještica..
12 godina možda..nisam sigurna
bila sam fascinirana pismima neri.joj, sve mi je super bilo
__________________
Sometimes, my brilliance astonishes even me.
Minny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 17:50   #6
citala davno tajnu krvavog mosta i mislim da cu sad napokon i ostatak - gricku vjesticu...obozavam citat o starom zagrebu, gornjem gradu...
Arual is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 20:26   #7
Quote:
aktovka kaže:

Još uvijek cekam svog Sinišu. Siniša, gdje si?! Siniša?!? Sinišaaa!!!
ooooh..yeah, kužimo se dušo!
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 21:11   #8
a koliko si ti imala godina kad si to citala?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 21:18   #9
Pa nisi ni ti daleko. (Sinisa - Srecko)

Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 21:19   #10
Quote:
OkatoZlo kaže:
Pa nisi ni ti daleko. (Sinisa - Srecko)

imaju isto pocetno slovo... weeee
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 22:41   #11
ja sam to čitala u 8 razredu i pročitala sam svih 6 knjiga najgore mi je bilo kad je josip umro u buntovniku n aprijestolju,knjige su stvarno super ,siniša i grof juraj meško su zakon,trebate pročitat od zagorke i Vitez slavonske ravni.....ma sve knjige su oodlične,imam još od mame kupljenu staru knjigu Tajna krvavog mosta u kožnom uvezu crvenom i opet je čitam strava je...ona ubojstva heheh....igle u srce ...ma joj...
__________________
"I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death — if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach."
Hermiona G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 13:07   #12
Kamen na cesti
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 14:05   #13
Pocela sam ju ponovno citati.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 00:22   #14
Vidim da je topic vec na samrti, al tek sam se sad registrirala. Daklem, moj prvi post na famoznom forumu.hr!

GV sam procitala sa 11-12 god., imam sve knjige doma i bila opsjednuta s njome dugo vremena, pogotovo s ljubavnim pismima Neri ("...Nero hoćeš li se samilosno nasmijati ovoj bijeloj hartiji koja je samilosno primila šapat jednog srca kojeg si ti zapalila sunčevim žarom?..."). Još uvijek ih imam tu negdje prepisane (crvenom kemijskom, naravno). Bolesno..

@joujou: Mislim da je bila pepeljasta kosa u prici ili je to drugi naziv za plavo?
 
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 00:27   #15
Nisam čitala i uzdisala.
Nisam!

Nisam!!!

Dobro, možda jesam.

Romantičarka.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 16:23   #16
Da, da... procitala sam sve Zagorkine romane, a neke i vise puta. Prvi put sam citala Gricku s 11 godina, na moru, zivjela sam za taj roman... a, da ne govorim da je Zagorkin Sinisa jednom zauvijek definirao kakav bi (otprilike ) morao biti moj idealan muskarac... i nije sve to bez veze, ta mastanja, jer sve se to nekako u zivotu poklopi i dodje na svoje.....
mariposa78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 18:00   #17
Pročitah sve djelove.. to je ujedno i prva knjiga koju je vrli Ariston u životu pročitao. Ne sjećam se koliko sam imao godina, ali sam odmah potom išao čitati bambija.

Kako sam došao do Gričke.. stajale su na maminom ormaru, a imale su tako lijepe, smeđe i zlatne korice
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 19:53   #18
Pročitala sve dijelove još u 6. razredu osnovne. Bili su mi super, misli da se isplati čitati.
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 09:07   #19
Ah nostalgija Bolestan u petom razredu osnovne, dosada i Grička vještica. Vrlo malo knjiga poslije sam tako progutao
Zagorku su proglašavali šund literaturom, ali točno to treba klincima, em je napeto, em se nauči nešto iz povijesti, em je bolje čitati domaći šund
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 23:35   #20
procitala gricku vjesticu plus jos neke knjige sa strane, negdje u 6 osnovne, a definitivno najdraze dvije su mi mala revolucionarka i kamen na cesti
s tim da za razliku od vecine djevojaka nisam patila za sinisom nego za josipom
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.