Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2011., 11:50   #1
Slanje domovnice na natjecaj za posao?!?

Postovanje,
buduci da nigdje na forumu nemogu naci ista vezano uz ovo, molio bi da mi netko objasni zasto pojedini poslodavci u svojim oglasima navode da se uz molbu, zivotopis, motivacijsko pismo, potvrdu o nekaznjavanju jos prilozi i domovnica?!? to mi stvarno nije jasno i cim vidim takav oglas odmah ga preskace, jer smatram da ti koji inzistiraju na takvim nebulozama nemaju pojma sta rade pa izmisljaju toplu vodu. U policiji me ne traze domovnicu, vadim putovnicu pa nemoram pokazat domovnicu. stvarno neznam zasto u zadnje vrijeme velika vecina inzistira na takvim idiotarijama
burekSmesom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:32   #2
Ignoriraj ili pošalji bez domovnice.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:12   #3
ma kazem da preskacem takve oglase, jer ako ne posaljes domovnicu prijava se smatra nepotpuna.
pa me samo zanima da mi netko konkretno odgovori po kojoj to pravnoj osnovi i po kojem to zakonu, članku čemu već netko ima pravo zahtjevat takav dokument za prijavu na natječaj gdje te vjerojatno nece niti zvat a kamoli da se udostoje odgovoriti da si glup i da nisi ushao u uzi izbor ( u zadnje vrijeme svaki drugi oglas je s tom nebulozom), to me zanima. razumio bi da to traze prilikom zaposlenja kad dajes sve dokumente da das i domovnicu.
nebi se cudio da uskoro pocnu traziti i kopiju rodnog lista ovjerenu kod javnog biljeznika i to kojeg oni odrede.
burekSmesom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:13   #4
pa ja mislim da mnogi ni ne razmišljaju što pišu u oglasima, nego samo "preuzimaju" od drugih.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:21   #5
ako e ne varam, domovnicu traže u državnim firmama. mi šaljemo fotokopije, ne originale.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:24   #6
Quote:
burekSmesom kaže: Pogledaj post
Postovanje,
buduci da nigdje na forumu nemogu naci ista vezano uz ovo, molio bi da mi netko objasni zasto pojedini poslodavci u svojim oglasima navode da se uz molbu, zivotopis, motivacijsko pismo, potvrdu o nekaznjavanju jos prilozi i domovnica?!?
Postoje službe gdje je ograničeno zapošljavanje stranaca (čak i ako imaju stalni boravak i sve papire vezano za pravo na rad) i tu se traži domovnica. Policija ti je za putovnicu ne traži, jer sama ima uvid u bazu, no npr. neko ministarstvo nema.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 01:09   #7
Domovnica se traži (u državnim službama, uglavnom), da bi održali posao oni koji je izdaju. Drugog, pametnog razloga- nema. (U današnje vrijeme).
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:39   #8
Quote:
burekSmesom kaže: Pogledaj post
Postovanje,
buduci da nigdje na forumu nemogu naci ista vezano uz ovo, molio bi da mi netko objasni zasto pojedini poslodavci u svojim oglasima navode da se uz molbu, zivotopis, motivacijsko pismo, potvrdu o nekaznjavanju jos prilozi i domovnica?!? to mi stvarno nije jasno i cim vidim takav oglas odmah ga preskace, jer smatram da ti koji inzistiraju na takvim nebulozama nemaju pojma sta rade pa izmisljaju toplu vodu. U policiji me ne traze domovnicu, vadim putovnicu pa nemoram pokazat domovnicu. stvarno neznam zasto u zadnje vrijeme velika vecina inzistira na takvim idiotarijama
Vjerujem da je to u svrhu zastite krhkog hrvatskog trzista rada od bosanaca ili rumunja koji vise rade, jeftiniji su i manje zanovjetaju za svaku glupost, ali moguce da se u svojoj naivnosti i varam.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 17:00   #9
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je to u svrhu zastite krhkog hrvatskog trzista rada od bosanaca ili rumunja koji vise rade, jeftiniji su i manje zanovjetaju za svaku glupost, ali moguce da se u svojoj naivnosti i varam.
Ma daj,
pa u zivotopisu se mora navesti mjesto rodenja i gdje se osoba skolovala.
Ni meni nije bistro zasto traze takve dokumente, ali mnogo toga sto se trazi u oglasima mi nije jasno cemu i zasto, npr. da medicinska sestra mora dati u uvid ocjene iz srednje skole. Kada mi je to rekla sestricna ostala sam sokirana.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 18:04   #10
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Ma daj,
pa u zivotopisu se mora navesti mjesto rodenja i gdje se osoba skolovala.
I koji od tih podataka dokazuje drzavljanstvo?
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:51   #11
kod džavnih službi je obavezno. ne vidim tu ništa čudno, uostalom nikad nisam primjetila da je traže za nedržavnu službu.
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.