Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 18:18   #4461
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post

Koliko vidim, serološki markeri reumatoidnog artritisa (RF, anti-CCP) su negativni, antistreptolizinski titar (ukazuje na nedavnu infekciju streptokokom) je također negativan, komplement je uredan, elektroforeza serumskih proteina je uredna, ENA screen također uredan.

Granično je pozitivan nalaz antikardiolipinskih protutijela IgG, ANA je pozitivan (nije naznačen titar) i blaže povišen ukupni IgE.

To je ono što vidim da odstupa.

Graničan aCL IgG je nisko specifičan nalaz, što znači da je teško reći na što konkretno upućuje. Može se naći kod nekih infekcija, uslijed primjene nekih lijekova, ali i kod sistemskih bolesti vezivnog tkiva.

Blaže povišen ukupni IgE može biti pokazatelj sklonosti alergiji, ali može biti i idiopatski, tj. ne mora značiti ništa posebno.

ANA su pozitivna, uzorak je homogen. Tu bi bila važna informacija i koliki je titar, no takav nalaz može se naći i u osoba koje nemaju nikakvu bolest, tj. koje su zdrave.

Sve u svemu, ne znam imate li elemenata za kakvu sistemsku bolest vezivnog tkiva, no meni ne izgleda tako, iako bez pregleda ne mogu tvrditi.
Hvala puno na odgovoru. Neznam dal bi Vam sto znacilo, al radena je i HLA tipizacija koja je pokazala : A2/ ND B35/ND DR16/11 DQ1/3
Trenutno je postavljena dijagnoza seronegativnog artritisa, ali nista konkretno nije receno, tocnije tocan uzrok oticanju ovog zgloba nije definiran. Nikakvih drugih smetnji nema sa ostalim zglobovima..
Leptirić28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 21:34   #4462
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ako ne nalazite zajednički jezik sa sadašnjom obiteljskom liječnicom, bojim se da Vam tada ne preostaje ništa drugo nego da ju promijenite.

S obzirom da se na pregled imunologa čeka jako dugo, a i kad dođete na red, postoji mogućnost da će Vam predložiti neke pretrage na koje ćete opet čekati pa, dok sakupite nalaze, opet se naručiti na pregled, što sve skupa može potrajati jako dugo, mudrije bi bilo da Vas se najprije uputi na jedan opći internistički pregled pa da se neke osnovne pretrage naprave i neke stvari isključe i da se, ako je potrebno, pripremite za imunologa, tj. da mu dođete s već nekim pretragama.
Hvala na odgovoru! Slazem se...
A na internisticki pregled bi morala onda kod privatnika (imate li preporuku?), posto mi se ne vraca kod svoje doktorice i moljaka za uputnicu.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 15:49   #4463
Molim Vas tumačenje nalaza. Naime, moja majka ima reumatoidni artritis. Zbog sumnje na multipli mijelom, obzirom da je svojoj reumatologinji iznijela detaljno sve simptome, napravljena je elektroforeza proteina seruma gdje je gamma 18.3 (ref. vrijednosti su od 8,9 do 13,5), dok je albumin 52,4 (ref. vrijednost od 55,8 do 66,1), također je nađen M-protein u gama frakciji. Slijedom toga, vadila je krv vezano uz imunoglobuline čiji nalaz kopiram u cijelosti:

Imunoglobulin G 19.70
Imunoglobulin A 3.56
Imunoglobulin M 1.11
Reumafaktor 109
Pod imunofiksacijsku elektroforezu proteina seruma je napisano : Monoklonski IgG tip kapa
Iz serologije autoimunih bolesti ENA -screen je pozitivan
Anti-SS-A/Ro (60 kDa) 131 normala do 30
Anti-SS-A/Ro (52 kDa) 179 normala do 30
Anti-SS-B/La 66 normala do 30
Ostala antitijela su normalna
ANF. Negativan
Tumorski biljeg CA 242 normalan......0.8

Znam da bi se trebala učiniti i 24-satna provjera urina, kao i citološka punkcija koštane srži, no u međuvremenu, možete li mi dati mišljenje i analizu nalaza? Naime, problem je u tome što sve simptome te zloćudne bolesti ona ima, zato je liječnica i posumnjala na to, pa smo se naravno uplašili abnormalno. Od sveg srca vas molim za pomoć koliko ste u mogućnosti na temelju ovog nalaza
__________________
... Bio je to još jedan od onih dana kad ti baš ne ide. No, da njih nije, kako bi se i sjetio da postoje i dobri dani?...
zanix28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:41   #4464
Molila bih od Srca člana El Gato Felix-a da samo malo počisti inbox, jer mu pokušavam poslati poruku, al neide. Puno hvala.
Coco Sranel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 20:30   #4465
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post

Vidi se anemija, srednje teška prema teškoj (teška kad je hemoglobin ispod 70 g/L). Gubite li odnekuda krv (mensturacije? krvarenje iz probavnog sustava?)?
znaci u tome je bio problem se hemoglobinom, hvala. nije prenizak ali na putu je da postane - plasili su me jer su mi rekli da je uzasno nizak. ginekoloski pregled je ucinjen i zato je nacinjen nalaz, stolica nije analizirana jos. poslana sam na hematologiju i imam termin, receno mi je da ponesem dokumentaciju no nije receno trebam li doci nataste, vadi li se vec na prvom pregledu opet krv?
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 17:57   #4466
ako netko moze pomoc:

-leukociti 5 ref(3.4-9.7)
-DKS-segmentirani 30 ref(44.0-72.9)
-bazofilni 1.1 ref(0.0-1.0)
-limfociti 50 ref(20.0-46.0)
-mociti 13 ref(2.0-12.0)

leukociti su ok, segmentirani su niski bazofilni, limfociti i monociti povecani. ostalo sve ok.
nemam nikakve simptome osim sto se osjecam umorije nego inace ali to sma pripisala proljecu i intenzivnom vjezbanju, malo me i probava muci ali imam gastritis pa mi je to normala. razloga za brigu?
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 22:55   #4467
Quote:
darkilla kaže: Pogledaj post
ako netko moze pomoc:

-leukociti 5 ref(3.4-9.7)
-DKS-segmentirani 30 ref(44.0-72.9)
-bazofilni 1.1 ref(0.0-1.0)
-limfociti 50 ref(20.0-46.0)
-mociti 13 ref(2.0-12.0)

leukociti su ok, segmentirani su niski bazofilni, limfociti i monociti povecani. ostalo sve ok.
nemam nikakve simptome osim sto se osjecam umorije nego inace ali to sma pripisala proljecu i intenzivnom vjezbanju, malo me i probava muci ali imam gastritis pa mi je to normala. razloga za brigu?
Moguće nekakva viroza koja već traje par dana i polako si u oporavku.

No, to je samo na osnovu ovih škrtih podataka.
Tvoj će ti liječnik najbolje interpretirati nalaz, jer ima kompletni uvid u kliničku sliku
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 20:25   #4468
Bok, Mirjana je,
imam 64 godine ,prije 5,5 godina operirala sam bubreg (karcinom bez metastaza) i otada sam dosta osjetljiva na mokraćne infekcije.Do prije 1 godine to su ble bakterije e.coli i proteus mirabillis (10000-100000 ) Kod 100000 sam trošila cefixim 1x1/7, inače samo pojačan unos tekućine.
Prije 1 god sam bila u bolnici zbog teže infekcije dišnih puteva i koristla sam kateter 5 dana.(6 sumameda intravenozno i 12 klavocina u tabletama)
Pola god. kasnij napravila sam pretragu (urinokultura ) i nalaz je bio 10/6 CFU/ ml. gram pozitivni koki i isto toliko gram negativni štapići. U napomeni stoji uzorak ne zadovoljava, bakterijski izolat smatratikolonizacijskom florom.
Dr. ob. mrdicine dala mi je klavocin 2x1/10.
Sada 2 mjeseca kasnije, nalaz je vrlo sličan samo su bakterije pale na 10/4.
Laboratorij koji radi pretragu smatra da sam ja kontaminirala uzorak.Oni ne žele čuti da ja zbog dijabetesa, hypertensije i lijekova (diuretka), noću mokrim skoro svaka 2 sata , da nema šanse da se ja perem neposredno prije davanja uzorka jer akoja u 10 sekundi ne stignem od kreveta do toaleta , ode sve....., pa je to ujedno i razlog što nemogu uvijek uhvatiti baš srednji mlaz.
Molim vas da mi odgovorite kako u stanju inkontinencije dati ispravan uzorak i dali opet piti antibiotik.

Hvala
Mirjana
vimira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 21:58   #4469
imam 51g.bio sam na EMNG nogu pregledu radi kičme tj.išijasa nalaz je ovakav:
EMNG nogu pokazuje znakove teške svježe L5 radikularne lezije,kronično teško lijevo,te obostrane teške S1 radikukularne lezije uz smetnje provođenja n.tibialisa i n.peroneus profundusa obostrano po pripadajućim mitomima u sklopu radikularne lezije
molim ako netko zna što to sve znači znači da mi laički objasni što to znači
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:00   #4470
Quote:
Leptirić28 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru. Neznam dal bi Vam sto znacilo, al radena je i HLA tipizacija koja je pokazala : A2/ ND B35/ND DR16/11 DQ1/3
Trenutno je postavljena dijagnoza seronegativnog artritisa, ali nista konkretno nije receno, tocnije tocan uzrok oticanju ovog zgloba nije definiran. Nikakvih drugih smetnji nema sa ostalim zglobovima..
Imate HLA-B35 koji je povezan s jednom vrstom enteropatskih artritisa (tzv. tip 1) - upale zglobove u bolesnika s upalnim bolestima crijeva (ulcerozni kolitis, Chrohnova bolest) i drugim crijevnim bolestima.

To je ono što se vidi iz HLA tipizacije.

I ja mislim da bi dijagnoza seronegativne artopatije/artritisa zasad bila opcija.
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru! Slazem se...
A na internisticki pregled bi morala onda kod privatnika (imate li preporuku?), posto mi se ne vraca kod svoje doktorice i moljaka za uputnicu.
Ne znam koga bih preporučio. Pokušajte pitati na temi "Tražim...".

Quote:
zanix28 kaže: Pogledaj post
Molim Vas tumačenje nalaza. Naime, moja majka ima reumatoidni artritis. Zbog sumnje na multipli mijelom, obzirom da je svojoj reumatologinji iznijela detaljno sve simptome, napravljena je elektroforeza proteina seruma gdje je gamma 18.3 (ref. vrijednosti su od 8,9 do 13,5), dok je albumin 52,4 (ref. vrijednost od 55,8 do 66,1), također je nađen M-protein u gama frakciji. Slijedom toga, vadila je krv vezano uz imunoglobuline čiji nalaz kopiram u cijelosti:

Imunoglobulin G 19.70
Imunoglobulin A 3.56
Imunoglobulin M 1.11
Reumafaktor 109
Pod imunofiksacijsku elektroforezu proteina seruma je napisano : Monoklonski IgG tip kapa
Iz serologije autoimunih bolesti ENA -screen je pozitivan
Anti-SS-A/Ro (60 kDa) 131 normala do 30
Anti-SS-A/Ro (52 kDa) 179 normala do 30
Anti-SS-B/La 66 normala do 30
Ostala antitijela su normalna
ANF. Negativan
Tumorski biljeg CA 242 normalan......0.8

Znam da bi se trebala učiniti i 24-satna provjera urina, kao i citološka punkcija koštane srži, no u međuvremenu, možete li mi dati mišljenje i analizu nalaza? Naime, problem je u tome što sve simptome te zloćudne bolesti ona ima, zato je liječnica i posumnjala na to, pa smo se naravno uplašili abnormalno. Od sveg srca vas molim za pomoć koliko ste u mogućnosti na temelju ovog nalaza
Vaša majka ima monoklonsku gamapatiju, to je sve što je moguće reći iz nalaza. U načelu, više različitih bolesti može doći u obzir na temelju ovog nalaza (monokloski IgG kappa), a ponajprije su to multipli mijelom i njegove varijante te monoklonska gamapatija neodređenog značenja koja predstavlja bolest koja može u određenog postotka bolesnika prijeći u multipli mijelom (rizik je oko 1% godišnje), a u ostalih je dobroćudnog tijeka i ne zahtijeva liječenje.

Samo na temelju ovog nalaza nije moguće reći koja će od te dvije opcije biti, ali je činjenica da je monoklonska gamapatija neodređenog značenja (povoljnija opcija) bolest koja je asimptomatska. Vi, međutim, navodite da Vaša majka ima "sve simptome multiplog mijeloma".

Ona boluje i od reumatoidnog artritisa (možda i od sekundarnog Sjogrenova sindroma ili preklapanja sa sistemskih eritematoznim lupusom - pozitivna anti-SS-A i SS-B protutijela; no i kod reumatoidnog artritisa se mogu naći također pozitivna ova protutijela) pa svakako i to treba uzeti u obzir, no ako zaista ima simptome kompatibilne s multiplim mijelomom, tada je ipak ta dijagnoza puno vjerojatnija.

No bez spomenutih pretraga nije moguće reći je li ili nije multipli mijelom u pitanju.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.04.2015. at 14:49.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:37   #4471
Quote:
Coco Sranel kaže: Pogledaj post
Molila bih od Srca člana El Gato Felix-a da samo malo počisti inbox, jer mu pokušavam poslati poruku, al neide. Puno hvala.
Inbox se vrlo brzo puni, toliko da, zbog obveza koje imam, ne stignem čitati ni odgovarati na privatne poruke. S obzirom da mi je čitati i odgovarati na tolike privatne poruke postalo opterećenje i da ne stignem od toga forumariti u ono malo slobodno vremena kojeg imam, odlučio sam da do daljnjega neću primati privatne poruke.

Ako imate upit, postavite ga ovdje pa kad stignem i ako ću znati, napisat ću odgovor.

Zahvaljujem na razumijevanju.

Quote:
jednokratna nika kaže: Pogledaj post
znaci u tome je bio problem se hemoglobinom, hvala. nije prenizak ali na putu je da postane - plasili su me jer su mi rekli da je uzasno nizak. ginekoloski pregled je ucinjen i zato je nacinjen nalaz, stolica nije analizirana jos. poslana sam na hematologiju i imam termin, receno mi je da ponesem dokumentaciju no nije receno trebam li doci nataste, vadi li se vec na prvom pregledu opet krv?
Ne, hemoglobin je svakako prenizak i zahtijeva terapiju nakon otkrivanja uzroka. Ne znam kakvu ste uputnicu dobili, no uz svaku uputnicu (tako i onu A1 koja ima najmanju vrijednost) može ići jedna pretraga pa Vam je tamo uistinu mogu i napraviti. Zato mislim da je mudro doći natašte ako je ikako moguće.

Quote:
vimira kaže: Pogledaj post
Bok, Mirjana je,
imam 64 godine ,prije 5,5 godina operirala sam bubreg (karcinom bez metastaza) i otada sam dosta osjetljiva na mokraćne infekcije.
Iz Vašeg upita nije baš sasvim jasno imate li Vi u ovom momentu kakvih tegoba kao što su pečenje pri mokrenju, iscjedak i sl., tj. koja je točno indikacija za urinokulturu?
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:52   #4472
zanima me što na nalazu krvne slike (KKS)
znače slijedece skaracenice (ovo prvi put vidim):

(K) LUC
(K) MXIV
(K) LI- ovo me posebno zanima jer nema ref. vrijednosti
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:27   #4473
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
zanima me što na nalazu krvne slike (KKS)
znače slijedece skaracenice (ovo prvi put vidim):

(K) LUC
(K) MXIV
(K) LI- ovo me posebno zanima jer nema ref. vrijednosti
LUC - large unstained cells/velike neobojane stanice - tu spadaju atipični limfociti i blasti; povećana vrijednost može ići u prilog postojanja blasta (nezrelih bijelih krvnih stanica) ili atipičnih odnosno reaktivnih limfocita (limfocita koji uslijed antigene stimulacije postaju veliki, npr. uslijed nekih virusnih infekcija kao što je EBV, CMV, virusni hepatitis itd.);

MXIV ne postoji, vjerojatno ste mislili na MPIX - mean peroxidase index/srednja peroksidazna aktivnost - povećana vrijednost može biti posljedica megaloblastične anemije, infekcije, neke vrste leukemija itd. a smanjena vrijednost u slučajevima nekih urođenih ili stečenih deficijencija peroksidaze, nekim leukemijama itd.;

LI - lobularity index/indeks lobularnosti - ako je snižen, upućuje da se radi o prisutnosti nezrelijih oblika leukocita odnosno blasta.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:11   #4474
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
LUC - large unstained cells/velike neobojane stanice - tu spadaju atipični limfociti i blasti; povećana vrijednost može ići u prilog postojanja blasta (nezrelih bijelih krvnih stanica) ili atipičnih odnosno reaktivnih limfocita (limfocita koji uslijed antigene stimulacije postaju veliki, npr. uslijed nekih virusnih infekcija kao što je EBV, CMV, virusni hepatitis itd.);

MXIV ne postoji, vjerojatno ste mislili na MPIX - mean peroxidase index/srednja peroksidazna aktivnost - povećana vrijednost može biti posljedica megaloblastične anemije, infekcije, neke vrste leukemija itd. a smanjena vrijednost u slučajevima nekih urođenih ili stečenih deficijencija peroksidaze, nekim leukemijama itd.;

LI - lobularity index/indeks lobularnosti - ako je snižen, upućuje da se radi o prisutnosti nezrelijih oblika leukocita odnosno blasta.
A koje su vrijednosti referentne za Li na nalazu ne pise nista.
a ove prve dvije vrijesdnosti su u granicama normale
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:25   #4475
Mislim da je normala za LI iznad 1,9.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:31   #4476
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Mislim da je normala za LI iznad 1,9.
Hvala puno. To Sam I ja nasla. Od 1.9-3 su vrijednosti. Glupo sta ne pisu na nalazu, samo se covjek ispripada.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 21:24   #4477
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Imate HLA-B35 koji je povezan s jednom vrstom enteropatskih artritisa (tzv. tip 1) - upale zglobove u bolesnika s upalnim bolestima crijeva (ulcerozni kolitis, Chrohnova bolest) i drugim crijevnim bolestima.

To je ono što se vidi iz HLA tipizacije.

I ja mislim da bi dijagnoza seronegativne artopatije/artritisa zasad bila opcija.
Kod enteropatskih artritisa se spominje takoder i oteknuce vise zglobova (poliartritis). Spominje se i takoder prisutnost crijevnih bolesti, dok kod mene nije prisutan niti poliartritis, niti ikakva crijevna bolest. Nikad nisam imala problema sa crijevima i takoder je radena analiza urina, brisevi na klamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu i koprokultura, sve od navedenog je bilo ispravno pa mi nije jasno kako to uklopiti u cijelu sliku.
Ispricavam se na ovoliko pitanja al jednostavno mi nije jasno. Zanima me naime, dali postoji mogucnost nekakvog mehanickog kvara koji na MR nije vidljiv?
Leptirić28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 08:52   #4478
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Iz Vašeg upita nije baš sasvim jasno imate li Vi u ovom momentu kakvih tegoba kao što su pečenje pri mokrenju, iscjedak i sl., tj. koja je točno indikacija za urinokulturu?
Indikacija za urinokulturu je kontrola kod urologa iza operacije bubrega, pa ako u mokraci ima previse bakterija 10/5 i vise trosim antibiotik.
Ovaj put je bilo pecenje,cesto mokenje pa cak i krvarenje , pa dr.ob. med. smatrala za normalnim da se ucini kontrolna pretraga urinokulture nakon 10 dana trosenja klavocina, a nakon odredenog vremena (dr. olako prepisuje antibiotik pa stoga treba drugo misljenje)

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 01.05.2015. at 21:05. Reason: Q
vimira is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 15:58   #4479
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post



Vaša majka ima monoklonsku gamapatiju, to je sve što je moguće reći iz nalaza. U načelu, više različitih bolesti može doći u obzir na temelju ovog nalaza (monokloski IgG kappa), a ponajprije su to multipli mijelom i njegove varijante te monoklonska gamapatija neodređenog značenja koja predstavlja bolest koja može u određenog postotka bolesnika prijeći u multipli mijelom (rizik je oko 1% godišnje), a u ostalih je dobroćudnog tijeka i ne zahtijeva liječenje.

Samo na temelju ovog nalaza nije moguće reći koja će od te dvije opcije biti, ali je činjenica da je monoklonska gamapatija neodređenog značenja (povoljnija opcija) bolest koja je asimptomatska. Vi, međutim, navodite da Vaša majka ima "sve simptome multiplog mijeloma".

Ona boluje i od reumatoidnog artritisa (možda i od sekundarnog Sjogrenova sindroma ili preklapanja sa sistemskih eritematoznim lupusom - pozitivna anti-SS-A i SS-B protutijela; no i kod reumatoidnog artritisa se mogu naći također pozitivna ova protutijela) pa svakako i to treba uzeti u obzir, no ako zaista ima simptome kompatibilne s multiplim mijelomom, tada je ipak ta dijagnoza puno vjerojatnija.

No bez spomenutih pretraga nije moguće reći je li ili nije multipli mijelom u pitanju.

Puno hvala na odgovoru, evo obavili smo i punkciju koštane srži te nalaz iste slijedi u nastavku, pa ako biste mi bili u mogućnosti rastumačiti nalaz.. Može li se sada možda nešto više reći. Jednostavno se nadam da će biti monoklonska gamapatija neodređenog značenja, znam da to ne zahtjeva nikakvo liječenje, samo praćenje i naravno da se svim srcem nadamo toj opciji... Pa evo, nadam se i Vašem odgovoru, vezano uz nalaz punkcije koštane srži čiji sadržaj kopiram u cijelosti:

Eritrocitopoeza : prisutna,morfoloski uredna
Granulocitopoeza : prisutna i prisutni svi razvojni oblici
Limfaticne stanice nisu umnozene
Plazma stanice nisu umnozene
Trombocitopoeza : mge prisutni,otpustaju trombocite
Strane stanice nisu nadene

MIJELOGRAM

GRANULOCITOPOEZA. NORMALA
promijelociti. 2. ( 1,0-6,0)
mijelociti. 19. (8,0-15,0)
metamijelociti. 8. (9.0-25.0)
nesegmentirani. 12. 9.6-15.3
segmentirani. 21. 6.0-12.0
eozinofilni granulociti. 1. 0.0-4.0
limfociti. 20. 11.0-23.0
plazma stanice. 2. 0.4-3.9

ERITROCITOPOEZA. NORMALA
bazofilni eritroblasti. 2. 1.0-5.0
polikrom.eritroblasti. 1. 5.0-20.0
acidofilni eritroblasti 12. 1.0-15.0

CITOKEMIJA
DKS: neseg 1, seg 66, eo 1, bazo 1, mono 4, ly 27, Tr ++

odnos LEbl 5,5:1 ( norm.3-4:1)

U zaključku piše oskudno celularna kostana srz s odnosom bijele i crvene loze.

Hvala Vam još jednom za prijašnji odgovor i unaprijed hvala na sljedećem.
__________________
... Bio je to još jedan od onih dana kad ti baš ne ide. No, da njih nije, kako bi se i sjetio da postoje i dobri dani?...
zanix28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 18:50   #4480
Tumacenje nalaza hormona TSH, Anti-TG i Anti-TPO

Pozdrav,

Supruga se porodila prije 5 mjeseci, a ranije je imala malih odstupanja u nalazima hormona stitne zlijezde, pije redovno Letrox 50mg, pa je prije par dana radila nalaze. U nastavku se nalaze rezultati, pa vas molim za komentar. Hvala

TSH - C0.05 µIU/ml (0.25-5.00 µIU/ml)
Anti-TG - 89.3 µIU/ml (<=18 IU/ml)
Anti -TPO - 501.0 µIU/ml (<=8 IU/ml)
luka1978 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.