Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2005., 10:26   #61
Quote:
fortaleza kaže:
To njie lešinarstvo, ha.

Zašto urednik šaje lešinara baš u tom trenutku. Je li ga bilo prije snimke briga za Severinu i njene pjesme? Da li će novinar severinu ispitivati o njenoj karijeri? Naravno tu se iskljućuju dupelisci poput Lokasa. Da li će Severina htjeti odgovarati na pitanja koja bi joj lešinar postavio? Naravno da neće. koja je onda svrha lešinara? Da snimi nekoliko snimki nenašminkane seve, stavi na naslovnicu i napiše nekoliko rečenica po svojoj volji . To ljudi žele vidjeti, ne znam baš. To da bi se Glorija prodala nema veze sa temom, jer je za pretpostaviti da bi tu Severina pristala na intervju kao jedinoj novini i normalno da bi to ljudi kupovali jer ne mogu nigdje drugdje doći do informacije. Nije taj novinar lešinar kojeg se zove na intervju.
Ljudi jedva čekaju da se nekom nešto dogodi??? Ili možda novinari da nađu opravdanje za lešinarenje? Pa ljudi su prirodno znatiželjni i zanima ih sve i svašta ali to ne daje za pravo lešinarima da krše sve moguće stručne i etičke zakone.
Joj nemaš pojma šta sve ljudi žele vidjet. Ovo teorija da novinar jedva ceka da se nesto dogodi pa da dobije opravdanje za lešinarenje ti je glupa. Zar je tako teško shvatit da covjek radi svoj posao,ponekad znaju pretjerat. Sjeti se samo kakve su sve afere otkrivali novinari prije nego ih nazoveš lešinarima. Uzmimo za primjer jedna "Feral" koji je izvrsna novina,koje su stvari pisali za vrijeme rata kada se nitko nije usudio. Ne mozes sve nazivati lešinarima. I nikad novinar nije isti dan otišao u obitelj koju je zadesila tragedija,al oprosti svatko od njih moze odbit razgovor.
Apsolutno ih nitko nesili razgovarat s novinarima,a one price da su morali razgovarat jel im nisu dali mira su bulšit.

Alka Vuica je svojevremeno u jednoj Latinici izjavila da je zvala novinare na svoju promociju knjige,i da je urednik udogovorio da to za njega nije vijest. Naravno da nije koga zanima sto je Alka izdala knjigu to nije vijest. Vijest bi bila da se ševi s oženjenim tipom i to bi bilo intereseantno narodu,a ne knjiga pjesama Alke Vuice. I ne moj govorit da ljudi to ne zele vidjet o da itekako zele. 24 sata o aferi s nogometašima je planuo da to nije bilo normalno
Zar ces i sad rec da to ljudi ne zele vidjet.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 10:29   #62
Quote:
anonimac kaže:
moram se sloziti s fortalezom, po toj logici sto god urednik odredi ti ces odraditi, pa makar se to kosilo i s novinarskom etikom, kodeksom casti, tvojim principima, a sve da bi vlasnik zaradio....osim toga, postoji i nekakav zakon o medijima, u kojem cl. 28. tocka 1. kaze:

(1) Novinar ima pravo odbiti pripremiti, napisati ili sudjelovati u oblikovanju priloga čiji se sadržaj protivi pravilima novinarske struke i etike, o čemu se pisano očituje glavnom uredniku.
O zakonima i etici bi bilo glupo raspravljat. I sami znamo da se nitko,al nitko ne drzi tih pravila. Kolko ja znam i doktori imaju neku svoju etiku,al sumnjam da ga ona sprecava da bere pare.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 11:34   #63
Quote:
anonimac kaže:

(1) Novinar ima pravo odbiti pripremiti, napisati ili sudjelovati u oblikovanju priloga čiji se sadržaj protivi pravilima novinarske struke i etike, o čemu se pisano očituje glavnom uredniku.
je, tako je na papiru i u LaLa zemlji. novinari ovo "pravo" uglavnom NE PREKTICIRAJU, iz opravdanog straha da će, ako ne biti najureni, a onda barem (ponove li "odbijanje" višekratno) početi imati sve manje i manje i manje posla. EPH je recimo pun takvih, i nisu nužno "novinari" krivi što im se profesija srozala, nego činjenica što su novinske kuće postale korporacije u kojima vladaju neka sasvim druga pravila od onih kada je svijet bio ... hmmm.... još relativno mlad i neiskvaren. danas će se kalkulirati s objavom "bombi" iz političkih, a često i iz marketinških razloga.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 16:17   #64
Quote:
anonimac kaže:
moram se sloziti s fortalezom, po toj logici sto god urednik odredi ti ces odraditi, pa makar se to kosilo i s novinarskom etikom, kodeksom casti, tvojim principima, a sve da bi vlasnik zaradio....osim toga, postoji i nekakav zakon o medijima, u kojem cl. 28. tocka 1. kaze:

(1) Novinar ima pravo odbiti pripremiti, napisati ili sudjelovati u oblikovanju priloga čiji se sadržaj protivi pravilima novinarske struke i etike, o čemu se pisano očituje glavnom uredniku.




stari moj, a tko postavlja granice etike?
I da je etike, ne bi se ni novine prodavale.

da nema usranog citateljstva, ne bi bilo ni usranih clanaka. Citatelji dobivaju ono sto sami traze.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 16:22   #65
Quote:
NoWa kaže:


da nema usranog citateljstva, ne bi bilo ni usranih clanaka. Citatelji dobivaju ono sto sami traze.
e, sad...lakše malo, NoWa, to je pitanje isto onome 'kokoš ili jaje'......šta je bilo prije? jesu li ljudi prije tražili sranja ili su ih meidji počeli nuditi pa 'odgojili' i zatupili publiku?
ja mislim da su mediji itekako(desetljećima, naravno) zatupili publiku no to je posljedica nastajanja društva u kakvom živimo danas...

tak da ne bi olako išla na to da mi to radimo samo zato jer čitatelji traže...

no, enivej, cure, zašto se vi osjećate kao da se morate opravdavati?
pa smao radimo svoj posao!

već sma odavno prestala pizditi (što sam prije stalno radila) zbog toga što svi uvijek misle da bi radili bolje posao nogometaša, političara i novinara....

Nikad ljudima udovoljit.
Ako imaš vijest ili neku sočnu priču - onda si lešinar, pasmater, ja bi to pažljivije napravio...
Ako nemaš vijest - onda su pasmater nesposobni novinari, pa ja bi to bolje
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 16:24   #66
Quote:
NoWa kaže:
Citatelji dobivaju ono sto sami traze.



jel ti ovo ozbiljno misliš il je to bilo duhovito
čitatelji dobivaju sranje koje im se nudi
al pošto su većina polupismeni idioti sa jednom ambicijom u životu (ništa ne radit,i kukat) onda se takvo sranje i može tolerirat
s3v3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 16:32   #67
Ako se bolje prodaje Story nego National geographic, ako se bolje prodaju 24 sata nego Vjesnik..znaci li vam to nesto?
nesto tipa da citatelji traze trash da skandalima van svog privatnog zivota uljepsaju svoj jebeno mizeran i dosadan zivot i da se naslađuju Severininim sisama, dupetom Britney Spears i novim deckom renate Sopek.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 16:37   #68
Quote:
NoWa kaže:
Ako se bolje prodaje Story nego National geographic, ako se bolje prodaju 24 sata nego Vjesnik..znaci li vam to nesto?
nesto tipa da citatelji traze trash da skandalima van svog privatnog zivota uljepsaju svoj jebeno mizeran i dosadan zivot i da se naslađuju Severininim sisama, dupetom Britney Spears i novim deckom renate Sopek.
koja je cijena national geographica, a koja je cijena storija
koja je cijena 24 sranja a koja vjesnika
uostalom vjesnik je sam kriv što ima imidž penzionerskih novina (vidim da se u zadnje vrijeme trude to promijenit, no možda čak spljugaju i fosile jer malđe neće dobit)
s3v3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 16:43   #69
Quote:
young.but.dead kaže:
da. to znači da je 90% stanovništva kategorija zombi imbecila. al to nije samo kod nas nego u svim zemljama
nope.
ali ljudi vole citati lakše sadrzaje.

sise ce se uvijek bolje prodavati od znanstvenih clanaka.
nije tu stvar u gluposti, vec u "težini" tekstova. ili u estetici
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 16:49   #70
Quote:
young.but.dead kaže:
a šta si ti neki ajnštajn pa je samo tvoje mišljenje meritorno i univerzalno istinito?
a to sam tvrdila gdje?

ali hvala sto me tako ozbiljno shvacas.
Quote:
young.but.dead kaže:
ako ja smatram da su većina ljudi zombiji nesposobni izać iz zadanih okvira onda je to moje mišljenje a ovaj nope si zabij
di da ga zabijem?
u tvoju pristojnost i spremnost na konstruktivan razgovor?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 16:53   #71
Quote:
NoWa kaže:
a to sam tvrdila gdje?

ali hvala sto me tako ozbiljno shvacas.
di da ga zabijem?
u tvoju pristojnost i spremnost na konstruktivan razgovor?
ha ha
tvoja spremnost na konstruktivan razgovor je odavno dokazana
pa ti nekog uvrijediš prije nego li napišeš išta
s3v3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 16:57   #72
Quote:
s3v3n kaže:
ha ha
tvoja spremnost na konstruktivan razgovor je odavno dokazana
pa ti nekog uvrijediš prije nego li napišeš išta
dragi, u ovom topicu mojih konstruktvnih postova itekako ima.

sto se ne bi reklo za neke.

recimo s3v3n, topic je "Uloga medija oko Pape". pridonesi raspravi i reci dvije-tri bez potrebe da citiras nekoga ili da postavljas pitanja koja provociraju.

izrazi svoj stav, ako ga uopce imas.ne moramo se slagati, dapače, ali ne postujem one koji samo pokusavaju drugoga isprovocirati bez da ostave ijedan trag neceg korisnog sa svoje strane.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 17:03   #73
Doprinos raspravi...

Quote:
zvucat ce odvratno, ali ja ČEKAM da on umre. Naime, sjedim u redakciji i umjesto da se zabavljam vani i odem na vikend dogovoren danima unaprijed, sjedim ispred televizije i kompjutera i čekam...čekam da umre. Kad umre, ja cu pocet zivjeti. A ne glumiti idiota u redakciji koji čeka..fucking Godot.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 17:10   #74
Što se tiče novinara smatram da ljudi rade svoj posao, a to je da nam donose vijest, bila ona dobra ili loša, mada se uvijek kaže da loše vijesti brže putuju, pa tako i ova o papinoj smrti...

Suosjećam sa NoWom i Shadow kao i sa svima ostalima koji su doslovno morali čekati da umre... To je sve ispalo toliko morbidno... Ali nisu samo novinari ti koji su čekali... Tisuće i tisuće ljudi se skupilo u Rimu također u očekivanju papine smrti...

Kardinali i svi papini ljudi (ili kak da ih drugačije nazovem) su pripremali govore, konferencije, trg, dvorane itd... Svi su očekivali njegovu smrt kao da se iščekuje najveći spektakl...

Grozno...

I u svemu tome, mediji su najmanje krivi jer kao što rekoh na početku oni su samo prenosili šta se događalo u Rimu...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 17:14   #75
Re: Doprinos raspravi...

Quote:
crtica kaže:
srećom to nisam vidio do sad
nesrećom sad jesam

no tužno je što nije ništa neočekivano
s3v3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 17:18   #76
Re: Re: Doprinos raspravi...

Quote:
s3v3n kaže:
srećom to nisam vidio do sad
nesrećom sad jesam

no tužno je što nije ništa neočekivano
To nije moj doprinos raspravi...samo citiram Nowu, čiji je samodopadni post zaista usmjerio diskusiju u pravom smjeru...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 17:25   #77
Quote:
Constatinopol kaže:
Covjek je bio na celu najvece krscanske crkve!
Pa i Bush je na čelu najveće svjetske sile. I što to govori o njemu?
__________________
Njegova Svetost I.L ikona IMF-a

Anticionist - ban na politici još uvijek nije maknut. Da cionisti mogu prodavati propagandu!
Tajanstveni Jahać is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 17:28   #78
Vidim, novinare smeta usporedba s lešinarima. Sorry, jel znate da lešinari kruže oko životinje za koju pretpostavljaju da će umrijeti i jedva čekaju da ista umre, da ju pojedu.

A novinari?
__________________
Njegova Svetost I.L ikona IMF-a

Anticionist - ban na politici još uvijek nije maknut. Da cionisti mogu prodavati propagandu!
Tajanstveni Jahać is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 18:35   #79
Quote:
NoWa kaže:
Ako se bolje prodaje Story nego National geographic, ako se bolje prodaju 24 sata nego Vjesnik..znaci li vam to nesto?
nesto tipa da citatelji traze trash da skandalima van svog privatnog zivota uljepsaju svoj jebeno mizeran i dosadan zivot i da se naslađuju Severininim sisama, dupetom Britney Spears i novim deckom renate Sopek.
gle, NoWa, kao što već rekoh, nije tako jednostavno......i bolje se prodaju Magazin i Škoro od Urbana i Rundeka, pa im to nije svejedno 'izgovor' da oni počnu raditi takvu glazbu pod izgovorom 'ah, pa to ljudi traže. ljudi su glupi i traže smeće'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 19:21   #80
Quote:
Shadowfax kaže:
O zakonima i etici bi bilo glupo raspravljat. I sami znamo da se nitko,al nitko ne drzi tih pravila. Kolko ja znam i doktori imaju neku svoju etiku,al sumnjam da ga ona sprecava da bere pare.
nitko se ne drzi striktno, svi malo vrludaju, ali u smislu odnosa urednik-novinar, htio sam pokazati da postoji i ta zakonska osnova na koju se mozes pozvati. kao novinar/urednik radim zadnjih 11 godina, pa mogu reci da u je smislu neke novinarske karijere koju gradis, bolje odbijati takve zadatke i to zbog citatelja i tvog vlastitog kredibiliteta. pisi par godina zute teme, i onda napisi jednu ozbiljnu, svi ce odmahnuti rukom na ozbiljnu jer te znaju iz sasvim druge perspektive...
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.